کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
آرش جان ممنون، من این مطلب را برای تایید خیلی بهش احتیاج داشتم.
ولی واقعا دانشگاههای ایران شوت هستند ها! حتی دانشگاه شریف و تهرانش! من قبلا هم عرض کردم که کتابهای درسی ما بدون شوخی به 15 سال قبل برمیگردند. البته بیشتر مطالب علوم انسانی مثل مدیریت ها ضربه میبیند. وگر نه درسهایی مثل ریاضی که آنچنان عوض نشده اند.
آرش جان من فکر میکنم دانشگاههای آمریکا مثل یک آموزشگاه آزاد میمانند که شما میروید تا حداکثر مطالب مورد نیاز برای ورود به کار را یاد بگیرید، و برای همین هم رقابت بین دانشگاههایشان زیاد هست.مثلا در ایران میگویند فلان آموزشگاه برق کیفیتش بهتر هست، پس بریم اونجا. بعضی ها هم کمی Idiot هستند و میگویند نه فلان جا مدرکش معتبر تر هست.
ولی در ایران 99%(بی شوخی) به این فکر نمیکنند که کدام دانشگاه مطالب به روز تر و بیشتری یاد میدهد. البته میشه گفت تقریبا تمام دانشگاههای ایران یک کیفیتی دارند. چون تمام مطالب(سرفصلها) طبق شورای برنامه ریزی درسی باید مثل هم باشند که هست. مثلا مجتمع فنی تهران دوره های فوق دیپلم چندین رشته را که نماینده دانشگاه تیف هانتر استرالیا هست و مدرک TAFE استرالیا میدهند، برگذار میکند و واقعا کیفیت بالا هست. درست هست خرجش بالا هست ولی شما با آمادگی خیلی بیشتر از فارغ التحصیلهای دانشگاه های ایرانی وارد کار میشوید و به نظر شخصه من این هزینه به یادگرفتنش می ارزد. در ضمن مدرک معتبر هم دارد که کسانی که بخاهند مهاجرت کنند، مدرکشان راحتتر پذیرفته میشود.
پاسخ
حاجی شکم گنده!!! :d Big Grin Big Grin Big Grin :d :d :d :d
من هم با آرش و علی جی موافقم. یادمه علی جان پارسال میگفت که ایران به درد پولدارها میخوره.
آمریکا به درد یه کسایی مثل ما میخوره که با استعداد هستیم ولی در ایران تحویلمان نمیگیرند. Big Grin
مرسی آرش جان...
پاسخ
آرش جان یکمی راجع به علوم انسانی و درس هایی مثل جامعه شناسی ، سیاست ، ژورنالیسم و ... توضیح بدی ممنونت میشم
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، maaref ، shkhmo ، mohammadrezah ، adonis2006 ، jsmlz ، ELNAZ21
آقا آرش امیدوارم همیشه حالتون خوب باشه. خیلی تشکر می کنم از نوشتتون. راستش ناراحت شدم گفتید که حالتون خوب نیست. ایشالا که حل شه.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، honareirani ، shkhmo ، mohammadrezah ، adonis2006 ، jsmlz
سلام.
این مواردی که شما گفتید (استفاده از مفاهیم اولیه برای تحقیق و پیشرفت علم) فلسفه وجودی تحصیلات تکمیلی (Graduate studies) هست که اگر این مقطع بخوبی تحصیل بشه میتونه خیلی هم بدرد کار بخوره. کلاً بهتره اینجوری بیان بشه که اگر تحصیل مناسب باشه خیلی هم بدرد کار میخوره. منتها بقول شما تحصیل در ایران اصلاً فلسفه وجودیش در 99% دانشگاهها و دانشجویان عوض شده.

این صحبتی هم که دوستمون کردند که دانشگاههای ایران همه بد هستند درست نیست. شما همین تحصیلات اینجا رو هم اگه درست و حسابی بخونید همه جای دنیا بدردتون میخوره. حداقل در رشته های فنی سرفصلها و محتوی درسها تفاوتی با دانشگاههای آمریکا ندارند (البته در دانشگاههای خوب ایران).
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، rs232 ، ChairMan ، سارا کوچولو ، maaref ، aNTea ، amiry ، t.azimaie ، shkhmo ، HAZARA ، adonis2006 ، copol
توی سایت کلا باید یه قسمت درست بشه ، آرش و آمریکا ، همه برند از مطالب مفیدش استفاده کنند !!
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
بنظر من هم تحصیلات حتی در دانشگاه های آزاد برای پیدا کردن کار در آمریکا موثر و مفید است. اما اشکال کار اینجاست که با گذراندن 4 سال از بهترین سالهای عمر در این دوره ها تنها چیزی که بدست میارید (از نظر فنی) اطلاعاتی در سطح یک آماتور است! مثلا در رشته ما (مهنسی نرم افزار) دانشجو ها هیچ چیز کاربردی راجع به مهندسی نرم افزار نمی آموزند و مباحث بسیار کلی و ایدئولوژیک یاد می گیرند که فقط به درد تئوریسین های نرم افزار در سطوح فوق بالا می خوره. در این میان یک درس سه واحدی برنامه نویسی به دردشان می خورد که آن هم ارزش 4 سال را ندارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، ChairMan ، espahbod ، Hossein81 ، maaref ، aNTea ، nimar123 ، Mehdiest ، امیر مهاجر ، shkhmo ، HAZARA ، adonis2006 ، barfi1 ، alirezanz ، copol ، ELNAZ21
آرش جان کاملا" درست میفرماییند. ولی یادمان باشد اکثر فارغ التحصیلان کشورمان در امریکا شغلهای خوبی پیدا کردند. و چون در مسیر پیشرفت جامعه بسوی بهتر بودن و رقابتی بودن قرار گرفتن , بخوبی از عهده کارها بر آمدند. من مهندس نرم افزار هستم و حدودا" پنج سال تو یک سازمان بزگ دولتی مشغولم, ولی دریغ از یک سر سوزن کار برنامه نویسی ! کارم شده فقط نصب ویندوز و تمام روزهای بعد بیکار چرخیدن . چندین بار هم پیشنهاد برنامه نویسی دادم ولی متاسفانه اینجا هنوز کسی اهمیت مکانیزه شدن رو نمی دونه. اینم بر میگرده به نگاه مدیران گزینشی و البته بی تخصص.
پویان عضو جدید مهاجرسرا
پاسخ
آرش ممنون از نوشته سلیس و روانت. مثل همیشه جالب و خوندنی بود . مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، امیر مهاجر ، shkhmo ، armin021 ، jsmlz
دوستان عزیز از لطفتون بسیار سپاسگزارم
شنیدید که میگویند اگر آدم زن نداشته باشد یک مشکل دارد و اگر زن داشته باشد هزاران مشکل؟
خوب من گهگاهی که هوا ابری میشود و نمیتوانم به ماهیگیری بروم, همان یک مشکل یقه ام را میگیرد و کمی احساس تنهایی میکنم.
چیز مهمی نیست. بقول معروف این سکته روحی را هم رد میکنم!
سروش جان, جمله پر مفهومی نوشتی که اساس شبیه سازی است زیرا اهمیت واقعیت در حقیقت نهفته در آن است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
بله. همانطوری که دوستان گفتند تحصیلات در ایران از نظر پایه علمی خوب است ولی مشکل ما همان حلقه گمشده میان دانشگاه و صنعت است. دانشگاههای ما با صنعت و بازار کار امریکا همخوانی بیشتری دارد تا با بازار کار در ایران. همانطوری که پویان گفت مثلا برای نصب ویندوز هیچ نیازی به مهندسی نرم افزار وجود ندارد در حالی که اگر در امریکا یک مهندس نرم افزار استخدام شود نه تنها تمام متون پایه ای که خوانده است به کارش میاید بلکه مجبور است هر روز اطلاعات جدیدی را کسب کند تا بتواند محصول جدید ایجاد کند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
فکر میکنم بعضی از دوستان منظور آرش رو درست درک نکردند و از بی خاصیتی دانشگاههای ایران گفتند
نه عزیزان دل
دانشگاههای ایران که سهل است اگه توی هاروارد هم درس بخونی بخواهی برپایه درسهایی که خوانده ای کار کنی ول معطلی
اون چیزی که در دانشگاه به آدم یاد میدهند چیزی است که قبلا تجربه شده اما فلسفه وجود دانشگاه تربیت اشخاصی است که بتوانند چیزهای جدیدی بیابند و بیافرینند که قبلا تجربه نشده و ما به این میگوئیم پژوهش

بودن در دانشگاه باید از شما پژوهشگر بسازد و هدف هر دانشگاهی هم (حتا در شاخ آفریقا)همین هست
نه اینکه از راه مدرک بخواهی نان دربیاوری
اینکه یه چیزهایی سر کلاس بشنوی و حفظ کنی و امتحان بدی و بعد فراموش کنی دوزار هم نمی ارزد
من بعد از سالها هنوز هم وقتی میخواهم یه چیزی رو درس بدم میرم مطالعه میکنم و خودم رو برای سوالات احتمالی دانشجویان آماده میکنم وگرنه فرقی میان دانشگاه با دبستان نخواهد بود
پس تحصیلات وقتی مفید است که بعنوان یک چهارچوب یا یک الگو و یک راهگشا مورد استفاده قرار گیرد و در غیر اینصورت عمر تلف کردن است و بی فائده

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
از بس هی گفتی میرم ماهیگیری منم رفتم ماهیگیری
منتها چون اینجا دریا و برکه رودخونه و از اینجور چیزها نیست رفتم میدون امام حسین برای ماهیگیری
جات خالی 20000 تومن دادم از فروشگاه شیلات یه ماهیگیریی کردم که نگو نه پرس
تازه برام تمیزشم کرد
بعدشم جای آرش و بقیه خالی رفتیم تو نخ ماهیخواری
تازه نه قایقم خراب شد و نه قلابم به لنگه کفش گیر کرد
اینو نوشتم بلکه آرش عزیز یک کم بخنده و حالش جا بیاد و بازم بنویسه
وگرنه ما کجا و ماهی کجا
همون املت همیشگی رو خوردیم به نیت ماهی Big Grin

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
با سلام
آرش جان می تونید ساختار یه رزومه کاری و تحصیلی آمریکائی رو البته به زبان فارسی توضیح بدید . با سپاس
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، sousangerd ، amirbakhshi ، maaref ، batis2010 ، shkhmo ، Emma_a432 ، HAZARA ، armin021 ، jsmlz
سعید جان, بهترین راه برای تهیه رزومه این است که یکی از صدها و هزاران Template آماده را که بیشتر به کار و تخصص ما شبیه است از اینترنت دانلود کنیم و مشخصات و تجربیات خودمان را در آن قرار دهیم. من هم همین کار را کردم چون شما هر چقدر هم که در تهیه رزومه وارد باشید نمیتوانید بطور تخصصی آن را تهیه کنید بنابراین بهترین کار همان کپی کاری است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان