کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
(2012-07-27 ساعت 12:25)ehsan99 نوشته:  ممنون از جواب کاملتون

جواباتون اميدوار کننده بود. درسته که هر جايی هر آدمی هست. اما اينکه ديد کلی (از نگاه يک آمريکايی) به مهاجر چيه؟ تا چه حد مهاجر رو در خودشون ميپذيرن ؟ تا چه حد با دنيای خارج از آمريکا آشنايی دارن و سوالات از اين قبيل رو
ميشه بعد از سالها زندگی در اونجا تا حدی فهميد.درسته؟

حالا گفتی آسانسور...اينم بپرسم...اگه طبقه قبل شما بخوان از آسانسور بيرون بيان آيا از اينکه آسانسور بخاطر اونها ايستاده از شما معذرت خواهی ميکنن؟Big Grin

احترام عمومی که در جامعه هست،نگاه کلی که جامعه آمريکايی امروز به مهاجر داره مقوله های مهمی هستن
در مورد آسانسور ! نه من تا حالا ندیدم . خونه من طبقه 14 است و شده حتی آسانسورطبقه 5 ایستاده و طرف پشیمون شده از سوار شدن بازم معذرت خواهی نکرده. در عوض همه با یه لبخند سر و ته قضیه رو به هم میارن. شاید چون دنبال مقصر نمی گردن و به جای اینکه معذرت خواهی کنند و کلمه منفی به زیان بیارن , از یه چیز مثبت صحبت می کنند.
به نظر من امریکایی ها آدمهای مودبی هستند اما از نظر انگلیسی ها , امریکاییها بی ادبند. چون یه امریکایی مودب وقتی من رو می بینه نیشش تا بنا گوش باز میشه و فریاد میزنه "هییییییییی . واتس آپ ؟ ها ایز ایت گوینگ ؟Cool" و وقتی سوال می پرسین ازشون جواب کوتاه می دن
do you have a ..... ?
yes .I do .
اما انگلیسی خوشش نمیاد ازین جواب و بی ادبی می دونه. برا همین میگه :
yes I do ,I have a ..... !!!

خلاصه شما ببین از کدوم طرفایین دیگه
پاسخ
(2012-07-28 ساعت 09:32)shahrzad_a نوشته:  
(2012-07-27 ساعت 12:25)ehsan99 نوشته:  ممنون از جواب کاملتون

جواباتون اميدوار کننده بود. درسته که هر جايی هر آدمی هست. اما اينکه ديد کلی (از نگاه يک آمريکايی) به مهاجر چيه؟ تا چه حد مهاجر رو در خودشون ميپذيرن ؟ تا چه حد با دنيای خارج از آمريکا آشنايی دارن و سوالات از اين قبيل رو
ميشه بعد از سالها زندگی در اونجا تا حدی فهميد.درسته؟

حالا گفتی آسانسور...اينم بپرسم...اگه طبقه قبل شما بخوان از آسانسور بيرون بيان آيا از اينکه آسانسور بخاطر اونها ايستاده از شما معذرت خواهی ميکنن؟Big Grin

احترام عمومی که در جامعه هست،نگاه کلی که جامعه آمريکايی امروز به مهاجر داره مقوله های مهمی هستن
در مورد آسانسور ! نه من تا حالا ندیدم . خونه من طبقه 14 است و شده حتی آسانسورطبقه 5 ایستاده و طرف پشیمون شده از سوار شدن بازم معذرت خواهی نکرده. در عوض همه با یه لبخند سر و ته قضیه رو به هم میارن. شاید چون دنبال مقصر نمی گردن و به جای اینکه معذرت خواهی کنند و کلمه منفی به زیان بیارن , از یه چیز مثبت صحبت می کنند.
به نظر من امریکایی ها آدمهای مودبی هستند اما از نظر انگلیسی ها , امریکاییها بی ادبند. چون یه امریکایی مودب وقتی من رو می بینه نیشش تا بنا گوش باز میشه و فریاد میزنه "هییییییییی . واتس آپ ؟ ها ایز ایت گوینگ ؟Cool" و وقتی سوال می پرسین ازشون جواب کوتاه می دن
do you have a ..... ?
yes .I do .
اما انگلیسی خوشش نمیاد ازین جواب و بی ادبی می دونه. برا همین میگه :
yes I do ,I have a ..... !!!

خلاصه شما ببین از کدوم طرفایین دیگه

ما در ایران وقتی با یکی خیلی صمیمی بودیم می گفتیم چه خبر؟ چطوری؟ پس کجایی؟ و ... وقتی سوال می پرسیدند یا می پرسیدیم جواب کوتاه بود ولی احساس، به صورت ژرفی، صمیمانه بود. آمریکایی ها هم همین خصلت را دارند و با دومین برخورد به صورت ژرف و عمیقی احساس صمیمیت و دوستی می کنند و به همین خاطر جوابهای کوتاه می دهند و به جای معذرت خواهی لبخند می رنند که احساس عمیقی به ما، که با این رفتارها کاملا آشنا هستیم، منتقل می کنند. ما حتی وقتی احساس صمیمی بودن زیادی داشتیم (در ایران) گاهی فقط سری به آرامی تکان می دادیم. خلاصه ... انگلیسی ها که به بی ادبی مشهورند حالا هر چه جمله هاشان هم طولانی تر بشه تفاوتی در صورت مسئله ایجاد نمی کنه که!
پاسخ
ببخشيد يه جايي خونده بودم كه اين آرش خان يه وبلاگي هم داره .اگه آدرسش رو بذاريد ممنون مي شم .
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، batis2010 ، rs232 ، armin021
(2012-08-05 ساعت 11:28)gulu نوشته:  ببخشيد يه جايي خونده بودم كه اين آرش خان يه وبلاگي هم داره .اگه آدرسش رو بذاريد ممنون مي شم .
پایین پستهای این عزیز، از سمت چپ دکمه دوم.
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، gulu ، mehdiii ، Omidooo ، rs232 ، hamedhamed ، zina s ، Tomas ، nora ، ابی هانی ، nooshshahnar ، roeentan ، armin021 ، alirezanz ، آلا
(2012-08-05 ساعت 11:30)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 11:28)gulu نوشته:  ببخشيد يه جايي خونده بودم كه اين آرش خان يه وبلاگي هم داره .اگه آدرسش رو بذاريد ممنون مي شم .
پایین پستهای این عزیز، از سمت چپ دکمه دوم.

خيلي ممنون . نمي دونستم اينم فيلتره Big GrinBig GrinBig Grin
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdiii ، Omidooo ، Tomas ، SH1A2R3 ، batis2010 ، rs232 ، zina s ، nora ، battosai ، armin021 ، alirezanz
دوستان عزيزم
من الان بيش از يك ماهه اومدم آمريكا
راستش دنبال يه آمريكايي ميگردم ولي اينجا كسي به اسم آمريكايي نيست
اون آمريكايي هايي هم كه فكر ميكردم أصيل اينجا هستند يكي بيست و پنج سالگي از هلند اومده بود و ديگري هم از شش سالگي از لهستان اينايي كه گفتم تقريبا هشتاد سالشون بود
سياهها رو هم سوال كردم يا آفريقاي جنوبي با گامبيا و اينا
چشم بادومي هم به وفور يافت ميشود
خلاصه من نفهميدم اين آمريكايي ها كي هستند و چه شكلي هستند!!!
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
(2012-08-07 ساعت 05:17)armanbala نوشته:  دوستان عزيزم
من الان بيش از يك ماهه اومدم آمريكا
راستش دنبال يه آمريكايي ميگردم ولي اينجا كسي به اسم آمريكايي نيست
اون آمريكايي هايي هم كه فكر ميكردم أصيل اينجا هستند يكي بيست و پنج سالگي از هلند اومده بود و ديگري هم از شش سالگي از لهستان اينايي كه گفتم تقريبا هشتاد سالشون بود
سياهها رو هم سوال كردم يا آفريقاي جنوبي با گامبيا و اينا
چشم بادومي هم به وفور يافت ميشود
خلاصه من نفهميدم اين آمريكايي ها كي هستند و چه شكلي هستند!!!

اصیل اونا سرخپوستها هستند که بهشون می گن INDIAN. Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
(2009-09-28 ساعت 09:46)rs232 نوشته:  میدونم که خیلی از شماها مشتاق زندگی در امریکا هستید و ممکنه در آینده دور و یا نزدیک به این کشور مهاجرت کنید. مطلبی را که میخواهم در این تاپیک مطرح کنم تجربه خودم از برخورد با ایرانیان مقیم در امریکا است که ممکن است به درد شما بخورد. در یک کلام ایرانیان مقیم امریکا در واقع امریکاییهای ناقصی هستند که نه میتوانند به زبان فارسی درست صحبت کنند و نه به زبان انگلیسی تسلط دارند. نه خصلتهای ایرانی خودشان را دارند و نه خصلتهای امریکایی را گرفته اند. وقتی به نفعشان باشد امریکایی هستند و وقتی به نفعشان باشد ایرانی هستند. میتوانم بگویم که از خصلتهای ایرانی تقریبا بدترینشان را مثل چشم و همچشمی و غیبت و ... را گرفته اند و از خصلتهای امریکایی هم بدترینش را گرفته اند مثل نوع آرایش و لباس پوشیدنی که مخصوص قشر خاصی از امریکاییها است و یا غذا نپختن و جدایی زن و مرد و ... بله آنها یک چیزی تو مایه های شترمرغ هستند. خدا را شکر من لس آنجلس زندگی نمیکنم ولی چند بار که برای دیدن موج عظیم فامیلهایم به آنجا رفتم احساس کردم که آنها حتی از مردم ایران از نظر فرهنگی 30 سال عقب تر هستند و مرا بیاد فیلمهایی می انداخت که مربوط به زمان قدیم میشد مثل دایی جان ناپلئون و غیره. خلاصه اینکه برایم مشمئز کننده بود و نمیتوانستم مدت زیادی آنها را تحمل کنم درحالی که مردمی که در ایران با آنها در ارتباط بوده و هستم آدمهای بسیار باکلاس تر و فهمیده تری هستند. خلاصه کلام اینکه اگر زمانی گذارتان به امریکا و مخصوصا لس آنجلس افتاد زیاد از دیدن مردم آنجا شوکه نشید و بدانید که آنها با شما خیلی فرق دارند. وقتی یه مهمونی ایرانی هست همه یا در حال پز و قمپز در کردن هستند و یا درباره ملک و املاک و مدل مو حرف میزنند. هیچکدامشان در عمرشان یک کتاب هم نخوانده اند و حتی بحثهای اجتماعی و سیاسیشان هم آب دوغ خیاری است. من که ترجیح دادم درجایی زندگی کنم که دور از آنها باشد و اگر هم بخواهم فارسی صحبت کنم با دوستان و آشنایانم در ایران صحبت میکنم. اگر در بین امریکاییها زندگی کنید نه تنها با زبان و فرهنگ آنها آشنا میشوید بلکه زبان و فرهنگ ایرانی شما هم دست نخورده باقی میماند و آلوده نمیشود. امیدوارم که این حرفها بدردتان بخورد و خوشحال میشوم اگر نظرتان را بشنوم.

عالی بود آرش جان، این چیزایی که گفتی رو از صمیمیترین دوستم که اونجا زندگی میکنه شنیده بودم ، بازم مرسی
شماره کیس: 7XXX,تاریخ رویت قبولی: 4MAY ,کنسولگری:ابوظبی, ارسال فرم های اول: MAY 14,تعداد افراد کیس: 1نفر, تاریخ مصاحبه: هفته سوم می دریافت ویزا: ی ضرب 22 می
پاسخ
(2012-08-05 ساعت 11:21)kavoshgarnet نوشته:  ما در ایران وقتی با یکی خیلی صمیمی بودیم می گفتیم چه خبر؟ چطوری؟ پس کجایی؟ و ... وقتی سوال می پرسیدند یا می پرسیدیم جواب کوتاه بود ولی احساس، به صورت ژرفی، صمیمانه بود. آمریکایی ها هم همین خصلت را دارند و با دومین برخورد به صورت ژرف و عمیقی احساس صمیمیت و دوستی می کنند و به همین خاطر جوابهای کوتاه می دهند و به جای معذرت خواهی لبخند می رنند که احساس عمیقی به ما، که با این رفتارها کاملا آشنا هستیم، منتقل می کنند. ما حتی وقتی احساس صمیمی بودن زیادی داشتیم (در ایران) گاهی فقط سری به آرامی تکان می دادیم. خلاصه ... انگلیسی ها که به بی ادبی مشهورند حالا هر چه جمله هاشان هم طولانی تر بشه تفاوتی در صورت مسئله ایجاد نمی کنه که!

تجربه من يه تجربه کوتاهه گرچه شاخکام تو اين چيزا خوب کار ميکنه. بگزريم که دوستان تجربه زيادی در اين زمينه داشتن و در چند روز گذشته ساعت ها در مورد اين چيز ها با هم صحبت کرديم

اما منم آمريکايی ها رو صميمی تر و مهربون تر ديدم.راحت تر ميشه باهاشون قاطی شد. ما اينجا واسه يه کنفرانسی رفته بوديم و منی که با تيم UK بودم با بچه های آمريکايی راحت تر بودم و بيشتر با اونها ميگشتم

اما بعد از چند سال زندگی در انگلستان بايد بگم که اتفاقا انگليسی ها يک سر و گردن از هر مليتی که من تا الان ديدم در رفتار و کردار محترم تر و با ادب ترن.انقدر محترم و با ادبن ما که اين احترام رو جای سياست مدار بودنشون ميزاريم چون اصولا در مغز ما نميگنجه که چرا اينها انقدر محترمن. حتما دليلی داره که انقدر محترم هستن.و اون دليل اينه که با اين احترام ميخوان سر ما کلاه بزارنBig Grin
مورد اول رو باهات موافقم اما مورد دوم رو نه.
پاسخ
آرش جان نوشته بودي با 3000 دلار شروع كردي.
يكم توضيح ميدي چطور تونستي با اين پول كم توي اين ايالت گرون پا بگيري؟ چه كار هاي كردي؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Tomas ، omid66
(2012-08-28 ساعت 12:01)Afies نوشته:  آرش جان نوشته بودي با 3000 دلار شروع كردي.
يكم توضيح ميدي چطور تونستي با اين پول كم توي اين ايالت گرون پا بگيري؟ چه كار هاي كردي؟
دوست عزیزم. اگر به خاطرات من التفاظ نمایی همه چیز دستگیرت می شود ولی به طور خلاصه خدمت شما بگویم که من در واقع با سه هزار دلار به امریکا آمدم که سه ماه تفرج کنم و پس از گرفتن گرین کارت و مخلفات آن به ایران برگردم. قصدم این بود که شش ماه پس از آن با برنامه ریزی و سرمایه مبسوط تری دوباره به امریکا برگردم و در راه امرار معاش و گذران امورات جاری اقدامات مقتضی را مبذول بدارم. ولی تقدیر چنین رقم زد که در شرف اتمام بودجه و در هنگام بربستن بار سفر کاری پیدا شود و من را پایبند به امریکا کند و خانه و زندگی من نیز در ایران رها شده وا بماند. باقی قضایا را هم که لابد خود ملتفتید که چگونه کار من بدین جا کشیده شد. به گزینش ایالت نیز مختار نبودم و گران و ارزان همین بود که روزگار در پاچه من نهاده بود.
پایدار باشید
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
آرش عزیز من خیییلییی این پستتو دوست دارم:
"پس چرا به قول شما ایرانی ها چشم دیدن همدیگر را ندارند و مخصوصا در یک کشور غریبه نسبت به هم نامهربان هستند؟ به نظر من این نیروی دافعه در میان ایرانی ها دو علت اساسی دارد:......"
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، rs232 ، Tomas ، shkhmo ، girl ، adonis2006 ، armin021 ، American Darlin
(2012-06-14 ساعت 00:10)rs232 نوشته:  
(2012-06-13 ساعت 23:07)maka2 نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 20:01)rs232 نوشته:  
(2012-05-30 ساعت 21:39)masih sh نوشته:  آرش جان
داشتم آمار هایی را در رابطه با ...
مسیح جان, در آمریکا آمارها انگولک نمی شوند و مثلا اگر شما افراد بازنشسته..

(2012-05-31 ساعت 18:03)علیرضا م نوشته:  آرش جان سوالی که ازتون دارم اینه که آیا فردی که گرین کارت داره میتونه به چه کشورهایی بدون ویزا ....
تا جایی که من می دانم با گرین کارت میتوانید به مکزیک و کانادا بروید ولی برای کشورهای دیگر نیاز به ویزا دارید. با این حال اگر گرین کارت داشته باشید ویزای هر کشوری را به راحتی به شما می دهند.

ولی بعد از سیتیزن دیگه جایی ویزا نمی خواد درسته؟
البته خیلی از کشورها هم حتی با پاسپورت آمریکایی ویزا لازم دارند ولی آنها یا ویزا را در فرودگاه صادر می کنند و یا اینکه گرفتن آن راحت است. گمان کنم کشورهای اروپایی ویزا لازم ندارند چون اروپاییها هم می توانند بدون ویزا وارد آمریکا بشوند. ولی کشورهایی مثل کوبا و لیبی و ونزوئلا و ایران به آمریکایی ها ویزا نمی دهند و یا خیلی سخت ویزا می دهند که در این صورت باز هم برای ما خوب است چون می توانیم از پاسپورت ایرانی استفاده کنیم و به سادگی به آن کشورها برویم. مثلا کوبا کشور بسیار زیبایی است و خیلی هم ارزان است ولی آمریکاییها نمی توانند به آنجا بروند در حالیکه ما می توانیم هر زمانی که خواستیم با پاسپورت ایرانی ویزا بگیریم و به آنجا برویم. از یکی از آشنایان ایرانی شنیدم که یکی از آشنایانش گفته که یکی از بستگانشان به کوبا رفته و با پانصد دلار هم تمام دندانهایش را درست کرده است هم عمل چشم کرده است. کوبا از نظر پزشکی خیلی پیشرفته است و درمان هم تقریبا مجانی است حتی برای توریست ها. انشاءالله قسمت باشد پاسپورت کوبایی هم بگیرم که دیگر کلکسیونم کامل شود!

سلام به آقای آرش...با اجازه آقای آرش ...در کل سیتیزن آمریکا ... به 166 کشور میتونه بدون ویزا سفر کنه و این شامل ویزا صادر کردن تو فرودگاه هم هست...اما ایران نشنیده بودم که کوبا به ایرانیان ویزا میده ... اما نکته جالب کوبا در این هست ماشیناش هنوز قدیمی هست مثل همون ماشین هایی که در
Grand Theft Auto: San Andreas هست ..Smile
پاسخ
میگم آرش خان، حالا یهو دیدی تقی به توقی خورد ما و اقدامات مقتضی خودمان سر از آنجا در آوردیم. بعد با همسایه هامون دوست شدیم. بعدش یه شب هم همسایه های مجرد مست کردن خواستند بیان تو خونه ما بقیه جشنشو بگیرن! بعد یهو هوس کردن همشون با هم روابط دیپلماتیک داشته باشند!! اونوقت ما چه خاکی تو سرمون بریزیم؟! ضایع هست که بابا! زن بچه نمیگن تو چرا ما رو آوردی سفارت؟!!
یکی بود یکی نبود، غیر از خدا همه بودن!
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، afshin4749 ، sam11 ، shkhmo ، Emad_L ، HAZARA ، adonis2006 ، armin021 ، erica ، alirezanz
(2012-09-16 ساعت 13:09)faridl14 نوشته:  میگم آرش خان، حالا یهو دیدی تقی به توقی خورد ما و اقدامات مقتضی خودمان سر از آنجا در آوردیم. بعد با همسایه هامون دوست شدیم. بعدش یه شب هم همسایه های مجرد مست کردن خواستند بیان تو خونه ما بقیه جشنشو بگیرن! بعد یهو هوس کردن همشون با هم روابط دیپلماتیک داشته باشند!! اونوقت ما چه خاکی تو سرمون بریزیم؟! ضایع هست که بابا! زن بچه نمیگن تو چرا ما رو آوردی سفارت؟!!
نگران نباش عزیز, می توانی با یک تفنگ شات گان آنها را به دیوار پخ نمایی. ولی اگر احیانا به جای امریکا سر از قبایل جنگل آمازون در آوردید ممکن است همسایه های شما بدون اجازه وارد خیمه شما شوند که البته باید دید حکم قبایل جنگل آمازون در این گونه موارد چیست.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان