کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
(2012-09-17 ساعت 21:24)rs232 نوشته:  
(2012-09-16 ساعت 13:09)faridl14 نوشته:  میگم آرش خان، حالا یهو دیدی تقی به توقی خورد ما و اقدامات مقتضی خودمان سر از آنجا در آوردیم. بعد با همسایه هامون دوست شدیم. بعدش یه شب هم همسایه های مجرد مست کردن خواستند بیان تو خونه ما بقیه جشنشو بگیرن! بعد یهو هوس کردن همشون با هم روابط دیپلماتیک داشته باشند!! اونوقت ما چه خاکی تو سرمون بریزیم؟! ضایع هست که بابا! زن بچه نمیگن تو چرا ما رو آوردی سفارت؟!!
نگران نباش عزیز, می توانی با یک تفنگ شات گان آنها را به دیوار پخ نمایی. ولی اگر احیانا به جای آمریکا سر از قبایل جنگل آمازون در آوردید ممکن است همسایه های شما بدون اجازه وارد خیمه شما شوند که البته باید دید حکم قبایل جنگل آمازون در این گونه موارد چیست.

یاد فیلم مارمولک افتادم یه لحظه!!!

من نمی دونم این آقا فرید این سوالا رو از کجاش در میاره!!! Big Grin
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
راست میگیا صدرا! فیلم مارمولکو خوب اومدی!
نکته جالب اینجاست که این اولین پست آقا فرید در زندگانی مهاجرسراییشه!!! برادر من سوال مهاجرتی قحط بود آخه؟ Big Grin نه گذاشتی نه ورداشتی این چی بود پرسیدی آخه؟ خیلی خندیدم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، sayeh_m ، frozen mind ، shkhmo ، Emad_L ، HAZARA ، roeentan ، armin021 ، erica ، alirezanz
راستش من از اونایی هستم که اگر دولت آمریکا یه روز بگه همه کسانی که لاتاری ثبت نام کردن برنده خواهند شد جز یک نفر، اون یک نفر یقینا من خواهم بود!! ولی به هر حال این مسائل رو دنبال میکنم چون ممکنه خانومم برنده بشه! ولی هنوز یه چیز خیلی ذهن منو مشغول کرده. با اینکه تو همین سایت و جاهای دیگه خیلی در مورد اشتغال و کار در آمریکا صحبت شده اما من هنوز نفهمیدم وقتی یک شرکت آمریکایی میگه مهندس شبکه میخوایم که فلان و بهمان کار رو بلد باشه منظورشون دقیقا از سطح دانش و تجربه اون کار چیه؟ خب من کار شبکه رو بصورت حرفه ایی انجام میدم. منتها تو سایتهای کاریابی که میگردم همیشه به تعداد زیادی آگهی استخدام بر میخورم که تخصصهای مورد نیازشون خیلی با عقل من جور در نمیاد! به عنوان مثال: آگهی زده ما یکی رو میخوایم که 5-7 سال تجربه در ospf , mlps , bgp , vpn در روترهای جونیپر تجربه داشته باشه، اکسپرت هم باشه. همچنین نیاز هست که MCITP هم داشته باشه! آخرش هم میگه اگر ccna هم داشت واسش مزیت حساب میشه!! جل الخالق! بابا یکی نیست بهشون بگه آخه کسی که 7 سال تجربه جونیپر داره (جونیپر یونیکسی هست) و حرفه ایی هست دیگه چطور میتونه تو سیستم عاملهای مایکروسافت هم حرفه ایی باشه؟! گیریم هم باشه. (که خیلی کمه اگر بخواهیم به واژه "حرفه ایی" توجه کنیم، والا زیادن ملت که تجربه کار عملی و پروژه در یونیکس داشته باشن هم مایکروسافت ولی نمیشه گفت حرفه ایی اند - یکیش خود من) در ثانی دیگه همچین آدمی هم اساسا نیازی به داشتن سرتیفیکیت ccna نداره. مثل این میمونه که بگی من یه راننده پایه 1 میخوام که 7 سال سابقه کار رانندگی بین المللی داشته باشه ، خلبانی سسنا 172 هم بلد باشه، اگر گواهینامه پایه دو ناقص (که حتما یکی باید کنارش نشسته باشه) هم داشت که چه بهتر! خو بابا این یارو یه جاییش داره به یه جا دیگش پنالتی میزنه! یا من حالیم نیست! نمیدونم والا. تازه میگه حقوقم 65 هزار تا میدیم!!
علی ایحال از این جور آگهی های عجیب و غریب (البته به زعم بنده) خیلی زیادن و من نتونستم بفهمم وقتی آدم قرار یه کار بلد باشه دقیقا در چه سطحی باید بلد باشه؟ منظورم اینه که، وقتی میگن 3 سال تجربه یعنی چی؟ اکسپرت از دید اونها به چه کسانی گفته میشه؟ یا اینکه فلان سرتیفیکت رو داشته باشیم یعنی صرف داشتن اون مدرک ما دانش لازم رو داریم؟ یا اینکه دقیقا به کی میگن سنیور؟!
این سوال رو از اینجا پرسیدم که آرش خان خودش کامپیوتریه میدونه راههای رسیدن به یک خروجی مناسب از یک برنامه به تعداد الگورتمهای موجود در دنیاست! و من الان 2-3 ماهه دارم میگردم ببینم که یک آدمی با تخصص من اونجا بطور متوسط چقدر در امد داره ولی معضلی که پیش اومده اینه که من هنوز نتونستم بفهمم اونا دنبال چی می گردن؟
اها این نمونش الان دیدم: یکی اینو واسه من ترجمه کنه:
CCNA or CCIE Preferred
از دید من همچین معنی میده: اگر گواهینامه موتور گازی یا گواهینامه خلبانی بوئینگ 747 داشته باشید در ارجحیت هستید!!
ccna رو یه آدم صفر کیلومتر ماکزیمم 6 ماهه میتونه بگیره، ccie رو به هر کسی نمیدن!! خیلی خوب باشی متوسط 7 سال زمان میبره!!
حالا من که یک زمانی موتور گازی داشتم، الانم 15 ساله گواهینامه پایه 2 دارم و بابام هم خلبان بوده(!)، تکلیفم چیه؟ میتونم واسه اینجا روزم بفرستم؟ اورکوالیفای میشم؟! یا اصن کوالیفای نمیشم؟! معضلی شده والا!
تنکس اِ لات سر!
یکی بود یکی نبود، غیر از خدا همه بودن!
پاسخ
(2012-09-18 ساعت 09:32)faridl14 نوشته:  راستش من از اونایی هستم که اگر دولت آمریکا یه روز بگه همه کسانی که لاتاری ثبت نام کردن برنده خواهند شد جز یک نفر، اون یک نفر یقینا من خواهم بود!! ولی به هر حال این مسائل رو دنبال میکنم چون ممکنه خانومم برنده بشه! ولی هنوز یه چیز خیلی ذهن منو مشغول کرده. با اینکه تو همین سایت و جاهای دیگه خیلی در مورد اشتغال و کار در آمریکا صحبت شده اما من هنوز نفهمیدم وقتی یک شرکت آمریکایی میگه مهندس شبکه میخوایم که فلان و بهمان کار رو بلد باشه منظورشون دقیقا از سطح دانش و تجربه اون کار چیه؟ خب من کار شبکه رو بصورت حرفه ایی انجام میدم. منتها تو سایتهای کاریابی که میگردم همیشه به تعداد زیادی آگهی استخدام بر میخورم که تخصصهای مورد نیازشون خیلی با عقل من جور در نمیاد! به عنوان مثال: آگهی زده ما یکی رو میخوایم که 5-7 سال تجربه در ospf , mlps , bgp , vpn در روترهای جونیپر تجربه داشته باشه، اکسپرت هم باشه. همچنین نیاز هست که MCITP هم داشته باشه! آخرش هم میگه اگر ccna هم داشت واسش مزیت حساب میشه!! جل الخالق! بابا یکی نیست بهشون بگه آخه کسی که 7 سال تجربه جونیپر داره (جونیپر یونیکسی هست) و حرفه ایی هست دیگه چطور میتونه تو سیستم عاملهای مایکروسافت هم حرفه ایی باشه؟! گیریم هم باشه. (که خیلی کمه اگر بخواهیم به واژه "حرفه ایی" توجه کنیم، والا زیادن ملت که تجربه کار عملی و پروژه در یونیکس داشته باشن هم مایکروسافت ولی نمیشه گفت حرفه ایی اند - یکیش خود من) در ثانی دیگه همچین آدمی هم اساسا نیازی به داشتن سرتیفیکیت ccna نداره. مثل این میمونه که بگی من یه راننده پایه 1 میخوام که 7 سال سابقه کار رانندگی بین المللی داشته باشه ، خلبانی سسنا 172 هم بلد باشه، اگر گواهینامه پایه دو ناقص (که حتما یکی باید کنارش نشسته باشه) هم داشت که چه بهتر! خو بابا این یارو یه جاییش داره به یه جا دیگش پنالتی میزنه! یا من حالیم نیست! نمیدونم والا. تازه میگه حقوقم 65 هزار تا میدیم!!
علی ایحال از این جور آگهی های عجیب و غریب (البته به زعم بنده) خیلی زیادن و من نتونستم بفهمم وقتی آدم قرار یه کار بلد باشه دقیقا در چه سطحی باید بلد باشه؟ منظورم اینه که، وقتی میگن 3 سال تجربه یعنی چی؟ اکسپرت از دید اونها به چه کسانی گفته میشه؟ یا اینکه فلان سرتیفیکت رو داشته باشیم یعنی صرف داشتن اون مدرک ما دانش لازم رو داریم؟ یا اینکه دقیقا به کی میگن سنیور؟!
این سوال رو از اینجا پرسیدم که آرش خان خودش کامپیوتریه میدونه راههای رسیدن به یک خروجی مناسب از یک برنامه به تعداد الگورتمهای موجود در دنیاست! و من الان 2-3 ماهه دارم میگردم ببینم که یک آدمی با تخصص من اونجا بطور متوسط چقدر در امد داره ولی معضلی که پیش اومده اینه که من هنوز نتونستم بفهمم اونا دنبال چی می گردن؟
اها این نمونش الان دیدم: یکی اینو واسه من ترجمه کنه:
CCNA or CCIE Preferred
از دید من همچین معنی میده: اگر گواهینامه موتور گازی یا گواهینامه خلبانی بوئینگ 747 داشته باشید در ارجحیت هستید!!
ccna رو یه آدم صفر کیلومتر ماکزیمم 6 ماهه میتونه بگیره، ccie رو به هر کسی نمیدن!! خیلی خوب باشی متوسط 7 سال زمان میبره!!
حالا من که یک زمانی موتور گازی داشتم، الانم 15 ساله گواهینامه پایه 2 دارم و بابام هم خلبان بوده(!)، تکلیفم چیه؟ میتونم واسه اینجا روزم بفرستم؟ اورکوالیفای میشم؟! یا اصن کوالیفای نمیشم؟! معضلی شده والا!
تنکس اِ لات سر!

حضور منور جنابعالی عرض کنم که به نکته جالبی اشاره کردید.اتفاقا من مدت ها بود که قصد داشتم مطلبی را در این رابطه بنویسم ولی در زمان نوشتن حافظه ام به یادآوری موضوع افاقه نمی کرد.

متاسفانه برای بسیاری از دوستانی که در ایران هستند و از جمله خود من در زمانی که در ایران بودم برای پیدا کردن کار و یا تحقیق در مورد میزان تقاضای کار هیچ راه دیگری جز توسل به سایت های کاریابی وجود ندارد. خوب من وقتی در ایران بودن در مورد رشته کاری خودم تحقیق می کردم و می دیدم که صدها مورد کاری با حقوق بالا وجود دارد و پیش خودم می گفتم که بالاخره یکی از آنها من را استخدام خواهد کرد ولی آنقدر نکته سنج نبودم که متوجه غیر واقعی بودن بسیاری از آنها بشوم.

وقتی به امریکا آمدم شروع کردم به فرستادن رزومه برای سایت های کاریابی و نه تنها هیچ جوابی نمی گرفتم بلکه تعداد ایمیل های بیشتری برای من می آمد که لیست شغل های جدیدی در آن بود. کار من از صبح تا شب این بود که برای این شغل ها فرم پر کنم و رزومه ام را بفرستم ولی دریغ از یک تلفن و یا یک وقت مصاحبه که حتی بخواهند با من صحبت کنند.

بعدها وقتی کمی مثل فرید عقل به خرج دادم و دقت کردم متوجه شدم که بسیاری از این تقاضاهایی که برای شغل وجود دارد کاذب است و فقط برای جمع آوری اطلاعات افراد توسط شرکت های کاریابی زده می شود. آخر مگر می شود یک شغلی که بسیار خوب است و حقوق بالا دارد و خود من هم ده بار برایش تقاضا کرده بودم پس از شش ماه هنوز فرد مناسبی برایش پیدا نشده باشد! سپس باز بیشتر دقت کردم و متوجه شدم که برخی از این آگهی های کار همان طوری که فرید گفت اصلا مشکل فلسفی دارند و معلوم است که توسط یک فرد ناوارد و فقط به منظور جمع آوری ایمیل و رزومه افراد تهیه شده است.

متاسفانه شاید بشود گفت که در حال حاضر بیش از نود درصد شغل هایی که در سایت های کاریابی وجود دارند غیر واقعی و یا قدیمی هستند و آنها برای اینکه بتوانند رونق کاسبی خودشان را حفظ کنند همیشه می خواهند شغل هایی را برای افراد جویای کار مهیا داشته باشند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2012-09-18 ساعت 21:34)rs232 نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 09:32)faridl14 نوشته:  ............ من هنوز نفهمیدم وقتی یک شرکت آمریکایی میگه مهندس شبکه میخوایم که فلان و بهمان کار رو بلد باشه منظورشون دقیقا از سطح دانش و تجربه اون کار چیه؟ خب من کار شبکه رو بصورت حرفه ایی انجام میدم. منتها تو سایتهای کاریابی که میگردم همیشه به تعداد زیادی آگهی استخدام بر میخورم که تخصصهای مورد نیازشون خیلی با عقل من جور در نمیاد! به عنوان مثال: آگهی زده ما یکی رو میخوایم که 5-7 سال تجربه در ospf , mlps , bgp , vpn در روترهای جونیپر تجربه داشته باشه، اکسپرت هم باشه. همچنین نیاز هست که MCITP هم داشته باشه! آخرش هم میگه اگر ccna هم داشت واسش مزیت حساب میشه!! جل الخالق! بابا یکی نیست بهشون بگه آخه کسی که 7 سال تجربه جونیپر داره (جونیپر یونیکسی هست) و حرفه ایی هست دیگه چطور میتونه تو سیستم عاملهای مایکروسافت هم حرفه ایی باشه؟! گیریم هم باشه. (که خیلی کمه اگر بخواهیم به واژه "حرفه ایی" توجه کنیم، والا زیادن ملت که تجربه کار عملی و پروژه در یونیکس داشته باشن هم مایکروسافت ولی نمیشه گفت حرفه ایی اند - یکیش خود من) در ثانی دیگه همچین آدمی هم اساسا نیازی به داشتن سرتیفیکیت ccna نداره. مثل این میمونه که بگی من یه راننده پایه 1 میخوام که 7 سال سابقه کار رانندگی بین المللی داشته باشه ، خلبانی سسنا 172 هم بلد باشه، اگر گواهینامه پایه دو ناقص (که حتما یکی باید کنارش نشسته باشه) هم داشت که چه بهتر! خو بابا این یارو یه جاییش داره به یه جا دیگش پنالتی میزنه! یا من حالیم نیست! نمیدونم والا. تازه میگه حقوقم 65 هزار تا میدیم!!
................
تنکس اِ لات سر!
........ برخی از این آگهی های کار همان طوری که فرید گفت اصلا مشکل فلسفی دارند و معلوم است که توسط یک فرد ناوارد و فقط به منظور جمع آوری ایمیل و رزومه افراد تهیه شده است.....
یک نکته را هم من اضافه کنم:
در آمریکا در خیلی از شرکتها و سازمانها وقتی تصمیم گرفته میشه که کسی را استخدام کنن، به رئیس یا کارمند کارگزینی شرکت میگن بشین لیست توانایی هایی که متقاضی این شغل باید داشته باشه را پیدا کن و بنویس. او هم از ترس این که یک موقع به اهمال و کوتاهی در انجام وظیفه محکوم نشه و کسی که استخدام میشه گند نزنه و بعد بگن این که اینو بلد نیست و ...، میشینه هر خزعبلی که گیرش میاد در لیست کوالیفیکیشن های متقاضیان اون کار می گنجونه! حتی گاهی اوقات اون کارمند کارگزینی خودش هم نمی دونه داره چی می نویسه!!
نتیجه اش هم همین میشه که می بینین. اینو کسی که خودش سالها در این سیستم بوده به من گفت.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2012-09-19 ساعت 02:19)frozen mind نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 21:34)rs232 نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 09:32)faridl14 نوشته:  ............ من هنوز نفهمیدم وقتی یک شرکت آمریکایی میگه مهندس شبکه میخوایم ................
تنکس اِ لات سر!
........ برخی از این آگهی های کار همان طوری که فرید گفت اصلا مشکل فلسفی دارند و معلوم است که توسط یک فرد ناوارد و فقط به منظور جمع آوری ایمیل و رزومه افراد تهیه شده است.....
یک نکته را هم من اضافه کنم:
در آمریکا در خیلی از شرکتها و سازمانها وقتی تصمیم گرفته میشه که کسی را استخدام کنن، ..............

یه چیزی هم که من بررسی کردم اینه که ظاهراً اونجا به جای Nepotism (پارتی بازی) یه چیزی به نام Network دارند و اکثراً اگر به کارمند جدیدی احتیاج داشته باشند به کارکنان داخل شرکت اعلام میکنند که آیا کسی رو با این شرایط می شناسند یا نه؟من دو سه تا پیشنهاد کار اینجوری گیرم اومده اما اینکه توی برخی سایت های کاریابی فرم پر کنی و با نحوه برخی درخواست های معقول آشنا بشیم هم خیلی خوبه....
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
خیلی ممنون آقای RS232! امیدوارم IEEE روزی شما را به استاندارد جدیدتری ارتقا دهد!! و همچنین دوستان دیگه. خانواده ایی را از نگرانی رهانیدید! دیگه داشتم به خودم شک میکردم! زین پس هر وقت از این اگهی ها دیدم ایمیل میزنم به صاحبش میگم تصحیحش کنه!
من دیدگاههای شما رو خوندم، بسیار جالب بود و به خیلی از سوالات من پاسخ گفت. فقط در مورد شغل، داده های من ناقص بود (و هنوز هم هست) که تصور میکنم اگر دیدگاهتون در زمینه شغل و کاریابی رو منتشر(!) کنید که دیگه نور علی نوره!
و اینکه خب من از ایران فقط به تعداد وبسایت دسترسی دارم، اما در اونجا چه امکانات دیگری هست؟، یا مثلا 3 سال تجربه کاری اونا با 3 سال تجربه کاری ما (البته از لحاظ تکنیکی) چه فرقی با هم داره؟ داشتن سرتیفیکت تخصصهای مختلف چقدر براشون اهمیت داره؟ اساسا سابقه کار ایران رو قبول میکنند؟ (اگر هم نکنند براشون نقطه مثبت محسوب میشه؟) از کجا میشه فهمید یا حدس زد که یک آگهی ممکنه واقعی نباشه؟ و ... هر چیز دیگه ایی هم که به ذهن من نمیرسه!
اگر هم جایی قبلا صحبتهایی در این موراد داشتی بگو برم بخونم.
خداوند به شما 50 در دنیا و 50 در آخرت خیر عطا فرماید که نه سیخ بسوزه نه کباب!!
پر رویی بی حد اینجانب را ببخشایید.
یکی بود یکی نبود، غیر از خدا همه بودن!
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، el333 ، rs232 ، mavarfan ، sam11 ، shkhmo ، Blaze ، HAZARA ، adonis2006 ، armin021 ، erica ، mrlzdh ، aram_hpanahi ، M0HSeN_US ، omid66 ، Mani-usa
سلام آرش عزیز ،

باور کن وقتی مطالبت رو خوندم ، شوکه شدم !!!! متحیر موندم که برات چی بنویسم . موضوعات شما بسیار جذاب و خواندنیست . تا حدی که وقتی یه صفحه رو خوندم ، میخکوب شدم و تا آخرش رفتم !! ای کاش من بجای شما بودم . باور کنید که از بار معنوی این ارسالهای شما به وجد اومدم و هیجان زده شدم . انشاء و آئین نگارشتون عالی و غیر قابل وصف ، یعنی اصلاً نمیدونم چطوری تفسیرش کنم . من قسم میخورم که تمام پستهای شما تا اینجا برای خودم ریز به ریز اتفاق افتاده !!! . بخصوص بحث شیرین زبان انگلیسی !! . بنده طبق محاسبات شما که کاملاً درست هم هستش در مرحله حاج و واجی هستم . و بزرگترین چالش زندگیم تا امروز ، همین زبان انگلیسی هستش . باور کن که موندم چیکار کنم ؟ اگه استاد زبان هم باشی و کلی کلاس رفته باشی ، بازم به محض ورود به آمریکا کوپ میکنی !! اما تفاوت آدمی که توی ایران زبان رو خونده اینه که خیلی زودتر با این مسئله کنار میاد و عادت میکنه و ظرف مدت کوتاه تری گلیم خودشو از آب بیرون میکشه . این واقعاً اشتباهه که میگن توی محیط یاد میگیری . به نظر من اینکه میگن ، مگه بچه چطوری زبان مادری رو یاد گرفته ، خب شما هم فرض کنید بچه اید !!! کاملاً اشتباهه . کسانی که این حرفا رو میزنن یا از دیگران شنیدن و یا اینکه خودشون بیرون گود نشستن و میگن لنگش کن !!! . اشکال اونا در اینه که نمیدونن یه بچه ، هیچ پیشینه ای از زبان و ارتباط کلامی با دیگران نداره ، اما کسی که چندین سال به یه زبان تکلم کرده و انبوهی از تجربیات رو در کوله بار خودش با همین ارتباط کلامی داره ، امروز دیگه سخته که ترانسلیت نکنه !! منه بدبخت هر کلمه ای که گفته میشه ، سریعاً معادل فارسیش توی ذهنم میاد . اما این سرعت انقدر کافی نیست که شما همه گفته های طرف مقابل رو بفهمید !!!! . به اصطلاح خودمون توی واژه ها گم میشید . برای همینه که من به بچه ها تاکید میکنم لااقل یه پایه داشته باشن که کمتر با مشکل مواجه بشن . شما اگه استاد هر کاری هم که باشید ، اگه زبان ندونید ، مثل یه آدم مرده میمونید که فقط تکون میخوره !!!!! . برای همین بنده کاملاً با بحث شما در این خصوص موافقم و دست شما رو هم میبوسم که انقدر زیبا و در فضایی واقعی مطالب رو ارسال میکنید .
در خصوص ایرانیان هم که در آمریکا حضور دارن ، بنده صد در صد با شما موافقم !!! . چرا که باهاشون برخورد داشتم و بغیر از قیافه گرفتن و مسخره کردن ، کار دیگه ای بلد نیستن !!! لااقل در مورد تعدادی که من با اونا برخورد داشتم اینطوری بوده . البته هیچ چیزی مطلق نیست !! حتی این موضوع . ولی بنده تجربه قشنگی از این برخوردها ندارم .
به هر صورت من خیلی اتفاقی با این تاپیک آشنا شدم و با اینکه در زمینه مهاجرت بسیار بسیار تجربه اندوزی کردم ، در وهله اول سرجام میخکوب شدم و لذت بردم و باخودم گفتم ، تمام تجربیاتت رو بریز دور بشین ببین آرش چی میگه !!! . قربونت برم که انقدر بار معنوی داری و مطالبت پر محتواست . من به شخصه از شما تشکری ویژه دارم و احساس میکنم که تشنه این نوع اطلاعات بوده و خواهم بود . با آرزوی موفقیت برای شما - afshin4749
پاسخ
(2012-09-18 ساعت 21:34)rs232 نوشته:  حضور منور جنابعالی عرض کنم که به نکته جالبی اشاره کردید.اتفاقا من مدت ها بود که قصد داشتم مطلبی را در این رابطه بنویسم ولی در زمان نوشتن حافظه ام به یادآوری موضوع افاقه نمی کرد.

متاسفانه برای بسیاری از دوستانی که در ایران هستند و از جمله خود من در زمانی که در ایران بودم برای پیدا کردن کار و یا تحقیق در مورد میزان تقاضای کار هیچ راه دیگری جز توسل به سایت های کاریابی وجود ندارد. خوب من وقتی در ایران بودن در مورد رشته کاری خودم تحقیق می کردم و می دیدم که صدها مورد کاری با حقوق بالا وجود دارد و پیش خودم می گفتم که بالاخره یکی از آنها من را استخدام خواهد کرد ولی آنقدر نکته سنج نبودم که متوجه غیر واقعی بودن بسیاری از آنها بشوم.

وقتی به آمریکا آمدم شروع کردم به فرستادن رزومه برای سایت های کاریابی و نه تنها هیچ جوابی نمی گرفتم بلکه تعداد ایمیل های بیشتری برای من می آمد که لیست شغل های جدیدی در آن بود. کار من از صبح تا شب این بود که برای این شغل ها فرم پر کنم و رزومه ام را بفرستم ولی دریغ از یک تلفن و یا یک وقت مصاحبه که حتی بخواهند با من صحبت کنند.

بعدها وقتی کمی مثل فرید عقل به خرج دادم و دقت کردم متوجه شدم که بسیاری از این تقاضاهایی که برای شغل وجود دارد کاذب است و فقط برای جمع آوری اطلاعات افراد توسط شرکت های کاریابی زده می شود. آخر مگر می شود یک شغلی که بسیار خوب است و حقوق بالا دارد و خود من هم ده بار برایش تقاضا کرده بودم پس از شش ماه هنوز فرد مناسبی برایش پیدا نشده باشد! سپس باز بیشتر دقت کردم و متوجه شدم که برخی از این آگهی های کار همان طوری که فرید گفت اصلا مشکل فلسفی دارند و معلوم است که توسط یک فرد ناوارد و فقط به منظور جمع آوری ایمیل و رزومه افراد تهیه شده است.

متاسفانه شاید بشود گفت که در حال حاضر بیش از نود درصد شغل هایی که در سایت های کاریابی وجود دارند غیر واقعی و یا قدیمی هستند و آنها برای اینکه بتوانند رونق کاسبی خودشان را حفظ کنند همیشه می خواهند شغل هایی را برای افراد جویای کار مهیا داشته باشند.

آرش خان
خيلي ممنون از اين راهنمايي بسيار ارزنده ات چون بنده يه ماهه دقيقا به همين شكلي كه شما فرموديد سر كار هستم و هيچ جوابي را دريافت نميكنم
نكته اي كه مهم است اينكه شما بنده و ساير دوستان را روشن فرموديد ولي راهنمايي نفرموديد كه حداقل بنده چه خاكي بايد به سرم كنم كه اولا تشخيص دهم كدام يك از اين تبليغات درست و كدام غلط است و اينكه چه راه ديگري براي پيدا كردن يك كار معمولي هست چرا كه ما يه فاميل بيشتر اينجا نداريم كه هوامونو داشته باشه چه برسه سفارش كنه برامون كار بدن و اون هم بلايي سر ما آورد كه به اين نتيجه رسيدم ازسوسك كنار خيابان ميشه انتظار كمك داشت ولي از ايشان نميشود !
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، bayat_r ، el333 ، frozen mind ، rs232 ، mavarfan ، sam11 ، shkhmo ، HAZARA ، armin021 ، Mani-usa
(2012-09-18 ساعت 21:34)rs232 نوشته:  حضور منور جنابعالی عرض کنم که به نکته جالبی اشاره کردید.اتفاقا من مدت ها بود که قصد داشتم مطلبی را در این رابطه بنویسم ولی در زمان نوشتن حافظه ام به یادآوری موضوع افاقه نمی کرد.

وقتی به آمریکا آمدم شروع کردم به فرستادن رزومه برای سایت های کاریابی و نه تنها هیچ جوابی نمی گرفتم بلکه تعداد ایمیل های بیشتری برای من می آمد که لیست شغل های جدیدی در آن بود. کار من از صبح تا شب این بود که برای این شغل ها فرم پر کنم و رزومه ام را بفرستم ولی دریغ از یک تلفن و یا یک وقت مصاحبه که حتی بخواهند با من صحبت کنند.

سلام دوستان ، ضمن تایید مطالب عنوان شده ، یک نکته دیگر هم بنده اضافه کنم و البته قبلاً هم به اون اشاره کردم و اون اینکه ، خیلی از این آگهی ها به منظور جذب نیرو نیست ، چرا که قبلاً نیروی مورد نیاز خودشون رو جذب کردن و این آگهی فقط جنبه تشریفاتی و رد اثر قانونی رو داره . بنده شخصاً با این موضوع برخورد کردم و متولی قضیه به صراحت این موضوع رو بیان کردن . موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: faridl14 ، rs232 ، sam11 ، Vofi ، HAZARA ، roeentan ، armin021 ، Memolk ، mrlzdh ، copol ، M0HSeN_US ، Mani-usa
سلام میکنم خدمت تمام دوستان عزیز به خصوص آرش جان،
چند روز یا بهتره بگیم چند هفته پیش اتفاقی با این انجمن آشنا شدم، بحث ها خیلی واسم جالب بودند و دوست داشتم که نظرات بیشتری از دوستانی که مسیر زندگیشون به مهاجرت تغییر کرده و این تجربه رو پیدا کردن، رو بدونم. توی تاپیک ها چند دوست تازه وارد مثل خود منم در این مورد پرسش های داشتند که بیشتر دوستان فعال آنها رو به خوندن مطالب آرش جان دعوت کرده بودند و منم مشتاق شدم که حتماً این مطالب رو بخونم. پس از چند وقت که زیاد وقت نداشتم بلاخره تونستم تمام 49 صفحه رو بخونم و اومدم که یک تشکر ویژه از آرش خان عزیز داشته باشم.

راستش اینقدر از نوشته های آرش جان لذت می بردم که بعضی روزها که وقت نداشتم شب ها قبل از خواب با موبایل آنها رو می خوندم و فردا باز هم برنامه اینطور بود، برای همین نتونستم برای تمام مطالب تشکر بزنم و حتماً سر فرصت این کار را خواهم کرد چون کمترین کاری که میتونم در مقابل بیان این همه تجربه و راهنمایی های عالی از آرش عزیز داشته باشم همین تشکرهای نمادین هست.

فکر کنم در یکی از پست ها که مربوط به خرید قایق میباشد آخر اون مطلب نوشته شده بود که عکس های از قایق موجود هست و شاید باور نکنید ساعت 3 شب بلند شدم کامپیوتر رو روشن کردم ولی دیدم که اون عکس پاک شده و کلی خورد تو ذوقم!Big Grin راستش خیلی دوست داشتم عکس هایی از اون منطقه ای که آرش جان توش زندگی میکنه رو ببینم، تا اینکه ببینم چقدر در شبیه سازی اون منطقه که با مطالب آرش تو مغزم ایجاد کرده بودم موفق بودم.

خوب از این حرفا که بگذریم، فقط میتونم تبریک بگم به آرش عزیز هم به خاطر نگارش عالی که داره و هم به خاطر اینکه توی این چند سال تقریباً به اون چیزهایی که می خواسته رسیده ( البته از گفته های خودش اینارو برداشت کردم ). یک جاهایی نوشته بود که بعد از اون برنامه 5 سال بر میگرده و هنوز نمیدونست که برنامش چیه، اونجا بود که واقعاً ناراحت می شدم چون به نظر من (یک نظر کامل شخصی ) زندگی تقریباً بر وفق میلش هست و میتونه خیلی بیشتر از الانی که هست موفق باشه.

آرش جان، آرزوی موفقیت برای شما و خانواده عزیز دارم. +تمام دوستان این انجمن
پاسخ
(2012-09-19 ساعت 10:09)armanbala نوشته:  آرش خان
خيلي ممنون از اين راهنمايي بسيار ارزنده ات چون بنده يه ماهه دقيقا به همين شكلي كه شما فرموديد سر كار هستم و هيچ جوابي را دريافت نميكنم
نكته اي كه مهم است اينكه شما بنده و ساير دوستان را روشن فرموديد ولي راهنمايي نفرموديد كه حداقل بنده چه خاكي بايد به سرم كنم كه اولا تشخيص دهم كدام يك از اين تبليغات درست و كدام غلط است و اينكه چه راه ديگري براي پيدا كردن يك كار معمولي هست چرا كه ما يه فاميل بيشتر اينجا نداريم كه هوامونو داشته باشه چه برسه سفارش كنه برامون كار بدن و اون هم بلايي سر ما آورد كه به اين نتيجه رسيدم ازسوسك كنار خيابان ميشه انتظار كمك داشت ولي از ايشان نميشود !

آرمان جان سعی کن به وبسایت شرکتها و سازمانهایی که در ارتباط با رشته شما هستن سر بزنی. اغلب این وبسایتها قسمتی دارن که شغل های موجود در اونجا رو اعلام می کنه. این اعلامیه ها دروغ نیستن. یا اگر رشته شما در آمریکا دارای انجمن یا سندیکا هست، به وبسایت اون برو و اعلامیه های مشاغل را مطالعه و اپلای کن.
من در مدت یک ماه و نیمی که این جا هستم به همین روش به حدود بیست جا اپلای کردم و از حدود 10 جا جواب گرفتم که رزومه شما را دریافت کردیم و بعدا جواب میدیم و از این 10 جا فعلا دو جا ایمیل دادن که فرد دیگری را استخدام کردیم و خیلی ممنون که اپلای کردین و به دانشگاه ما علاقه نشون دادین و ... . جالب توجه این که تا به حال از 3 جای خوب نامه کاغذی معتبر دریافت کردم و منتظرم ببینم نتیجه چی میشه. گرفتن نامه به این معنیه که دست کم واجد شرایط گرفتن اون شغل هستم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2010-01-05 ساعت 03:18)rs232 نوشته:  حتما تا به حال دیده اید که در ایران و در یک اتوبوس شلوغ وقتی که یک مرد و یا زن کهن سال وارد می شود, یک جوان از صندلی خود بلند شده و جایش را به او می دهد. ممکن است خود شما هم بارها این عمل را انجام داده باشید. وقتی که ما چنین کاری را انجام می دهیم احساس افتخار می کنیم و ممکن است حتی انتظار داشته باشیم .........

به امید آن روز که سالمندان و معلولین ما هم بتوانند از حقوق و شرایط مناسبی در جامعه برخوردار باشند.
ارش خان مرسي از مطالب زيباتون و استفاده ميكنيم ولي براي من سوالي پيش اومد كه ايا اين امكاناتي كه فرمودبد براي گرين كارتي ها هم هست يا فقط مخصوص سيتيزن هاست ممنون از جوابتون
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، rs232 ، shkhmo ، Tomas ، siralex ، armin021 ، American Darlin
دوستان عزیزم مرسی که در بحث ها شرکت میکنید و اطلاعاتتونو به اشتراک میذارید. فقط لطف کنید وقتی جواب یک پست رو میدین، نوشته های فرد قبلیو خلاصه کنید و چند کلمه اولشو بذارید و بقیشو سه نقطه بذارید. اینطوری حجم صفحات کمتر میشه.
مرسی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، afshin4749 ، zohreh36 ، rs232 ، soheilbadami ، shkhmo ، Tomas ، amiry ، siralex ، Emad_L ، ابی هانی ، MPU ، HAZARA ، girl ، roeentan ، armin021 ، American Darlin
آرمان جان سعی کن به وبسایت شرکتها و سازمانهایی که در ارتباط با رشته شما هستن سر بزنی. اغلب این وبسایتها قسمتی دارن که شغل های موجود در اونجا رو اعلام می کنه. این اعلامیه ها دروغ نیستن. یا اگر رشته شما در آمریکا دارای انجمن یا سندیکا هست، به وبسایت اون برو و اعلامیه های مشاغل را مطالعه و اپلای کن.
من در مدت یک ماه و نیمی که این جا هستم به همین روش به حدود بیست جا اپلای کردم و از حدود 10 جا جواب گرفتم که رزومه شما را دریافت کردیم و بعدا جواب میدیم و از این 10 جا فعلا دو جا ایمیل دادن که فرد دیگری را استخدام کردیم و خیلی ممنون که اپلای کردین و به دانشگاه ما علاقه نشون دادین و ... . جالب توجه این که تا به حال از 3 جای خوب نامه کاغذی معتبر دریافت کردم و منتظرم ببینم نتیجه چی میشه. گرفتن نامه به این معنیه که دست کم واجد شرایط گرفتن اون شغل هستم.
[/quote]
يخ زده عزيزم
اون كارها رو هم كردم و دقيقا عين همين ايميل ها رو هم گرفتم ولي كلا احساس ميكنم سر كاري هست شما فقط يك فرم كالج هاي خصوصي رو كه تبليغاتش در سايت هاي كار يابي هست و براي دوره هاي كوتاه مدت كه پولي هست پر كنيد آدمو بيچاره ميكنن از دهها كالج زنگ ميزنن و وقت ملاقات ميدن اس ام اس ميدن ميكشن ميبرند و ميگن ما به شما در شغل يابي كمك ميكنيم بشرط اينكه اين دوره رو براي هفت ماه بگذرونيد و بيست هزار دلار بديد!! به نظر من اين سايت ها بيشتر براي تبليغات اين كالج ها و رزومه نويس ها و اينا هست من تصميم گرفتم براي مراكز مورد نظرم حضوري برم فقط براي يكي رفتم و يك چراغ سبز خوب ازش گرفتم
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، soheilbadami ، shkhmo ، Tomas ، rs232 ، siralex ، Emad_L ، HAZARA ، armin021 ، erica ، mrlzdh ، M0HSeN_US

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان