کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
حرفای آرش در مورد بند تمبان شاید درست باشد ولی همه ما میدونیم که بودن مانند بند تمبان پاره شده خیلی بهتر است از بند تمبان گشاد شده ای که قابلیت خود را از دست داده و از کار افتاده. چون دیگه به هیچ دردی نمیخوره. موندن تو ایران هم مثل بند تمبانی میمونه که هر چی بیشتر کشیده میشه گشادترو گشادتر میشه تا به جایی میرسه که دیگه به هیچ دردی نمیخوره. آرش جان شما بعد از 7 سال هم خونه داری هم دو تا ماشین هم یک زندگی خوب و ایده آل که نگرانی هیچیو نداری و ما تو این مملکت تا 20 سال هم که کار کنیم جیبمون هم مثل دلمون خالیه و شاید بتونیم یکی از ماشین قراضه های ایرانیو بخریم. کلا به نظر من انسان سیری ناپذیره هرچقدر هر چیم داشته باشه بازم احساس میکنه این اون چیزی نبود که میخواسته. فعلا که من شدم آرش 7 سال پیش و در حسرت و رویایی رفتن به آمریکا و گرفتن گرین کارت و پاس آمریکایی.
وقتي صبح ازخواب بيدارميشی، دوانتخاب داري :
1- دوباره بخوابي و رويا ببيني.
2- يا بيدار بشی و برای رسیدن به روياهات حرکت کني.
پاسخ
(2012-08-28 ساعت 20:22)rs232 نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 12:01)Afies نوشته:  آرش جان نوشته بودي با 3000 دلار شروع كردي.
يكم توضيح ميدي چطور تونستي با اين پول كم توي اين ايالت گرون پا بگيري؟ چه كار هاي كردي؟
دوست عزیزم. اگر به خاطرات من التفاظ نمایی همه چیز دستگیرت می شود ولی به طور خلاصه خدمت شما بگویم که من در واقع با سه هزار دلار به آمریکا آمدم که سه ماه تفرج کنم و پس از گرفتن گرین کارت و مخلفات آن به ایران برگردم. قصدم این بود که شش ماه پس از آن با برنامه ریزی و سرمایه مبسوط تری دوباره به آمریکا برگردم و در راه امرار معاش و گذران امورات جاری اقدامات مقتضی را مبذول بدارم. ولی تقدیر چنین رقم زد که در شرف اتمام بودجه و در هنگام بربستن بار سفر کاری پیدا شود و من را پایبند به آمریکا کند و خانه و زندگی من نیز در ایران رها شده وا بماند. باقی قضایا را هم که لابد خود ملتفتید که چگونه کار من بدین جا کشیده شد. به گزینش ایالت نیز مختار نبودم و گران و ارزان همین بود که روزگار در پاچه من نهاده بود.
پایدار باشید
ارش جان اگر ممکن است یک تایپک بنویس که چجوری زندگیتون پا گرفت یعنی با این 3 هزار دلار چجوری شروع کردی به کجا رفتی اگر ممکن است به صورت جامع برامون بگو ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، Asy ، rs232 ، زری وحدتی ، armin021
آقای آرش عزیز لطفا در مورد پر کردن فرم تکس هم اطلاعاتی میدین؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، ASALI ، rs232
اقا ارش ممکنه در مورد میزان حقوق مشاغل مختلف در امریکا با توجه با تجربه و مدرک تحصیلی هم برامون به تفکیک بگید؟ و اینکه در کدوم ایالات میانگین درامد بالاتر است
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، armin021
درود به همگی

نشستم کل صفحات رو خوندم هم اینجا هم وبلاگ ( چه بیکار؟!) از بس که جذاب بود با نوعی نگاه تحسین و کلی هم خندیدم وسط هاش اما الان چه مرگمه که اینقدر پشیمون هستم و حسرت میخورم رو نمی دونم چکارش کنم !
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ASALI ، siakhatar666 ، 3pideh ، rs232 ، Asy ، shadi79 ، زری وحدتی ، omid66
منتظر ادامه داستانیم آرش خان Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، alirezanz ، omid66
خب بعد از 3 روز متوالی خوندن تاپیک تموم شد ... آخـــــی ...
و اما آقا آرش گل ...
خیلی ممنونم از شما که واقعا با خلوص نیت تجربیات خودتون رو در اختیار مهاجرسرایی ها قرار میدید و تا جایی که میتونید راهنمایی میکنید ... خدا خیرت بده . مطمئنا دعاهای خیر دوستان پشتتون هست !
و اما ممنونم از اون عزیزانی که فروم مهاجرسرا رو راه اندازی کردن و باعث شدن که بتونبم به همدیگه توی مسائل مختلف کمک کنیم که البته جای تقدیر داره اینکار که بدون هیچ چشم داشتی هست این کار و البته ممنون از مدیرای عزیزی که در راه هرچه بهتر شدن فروم کمک میکنند ...
----------------
و بازم آقا آرش
چندتا موضوع ...
1- اون کلت گازیتون رو اگر هنوز هم دارید سعی کنید مدت طولانی کپسول گاز داخلش نباشه ! چون گاز از نوع Co2 فشرده شده هست که بسیار میل به خورندگی ایجاد کردن داره مخصوصا واسه اون اورینگ دور سوزن کلت ! که اگه خورده بشه دردسر داره و باید تعویض بشه ...
2- پستتون در مورد حساب ها و کارت های اعتباری بانکی در آمریکا رو خوندم ولی راستش نفهمیدم که کی به کیه و چی به چیه ؟ اگه میشه یه طوری واضح تر و سلیس تر توضیح بدید واسمون (مثلا بگید که معادل عابر بانک خودمون کدومه ؟ یا معادل کارت هدیه کدومه ؟ در حد زیر دیپلم توضیح بدید لطفا)
3- میخوام شروع کنم به طور جدی روی زبانم کار کنم (چند سال پیش کلاس زبان میرفتم و کتاب اینترچنج رو کامل گذروندم) الان نمیخوام کلاس برم چون وقتش رو ندارم و میخوام خودم زبون بخونم به نظرم اومد که اول یه مدتی روی لغات کار کنم (دایره لغاتم گسترده بشه) گرامر رو هم که کم و بیش بلدم خوندن و نوشتن هم که تقریبا مشکلی ندارم . بعد از لغات برم سراغ گفتار و شنیدار ... نظرتون چیه ؟ رویه خوبی میتونه باشه ؟
----------------
بازم بسیار متشکرم از راهنمایی های بی منتت دوست من
Lottery 2011 =Failed
Lottery 2014 =Failed
Lottery 2015 =Failed
Lottery 2016 =Failed
پاسخ
سلام آرش جان
من لیسانس تربیت بدنی و معلم هستم.
1-شما درباره کار این رشته اطلاعی داری؟
2-به نظرتون اگه بخوام ادامه تحصیل بدم بهتره همین رشته رو ادامه بدم یا یه رشته پردرآمدتر مثلا فیزیوتراپی؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدید Smile
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، rs232 ، armin021
(2012-10-18 ساعت 03:50)rs232 نوشته:  در مورد سوشیال سکوریتی منابع زیادی هست که می توانید از اینترنت پیدا کنید و مطالعه کنید. ولی 401k مدل های مختلفی دارد که من مدلی را انتخاب کردم که ثابت و تضمین شده است و به ارزش سهام ربطی ندارد. این بیمه من پانزده ساله است و چون من چهار سال آن را پرداخت کرده ام یازده سال دیگر می توانم ماهیانه بگیرم ولی اگر این کار را نکنم و تا 65 سالگی صبر کنم مقدار آن حدود دو هزار و هفتصد دلار می شود که با حقوق سوشیال سکوریتی در مجموع می شود سه هزار و سیصد دلار. بیمه و خدمات درمانی هم در آن زمان کاملا مجانی است. موضوع اینجا است که من پانزده سال از عمر کاری خودم را در ایران تلف کرده ام اگرنه اگر از اول در آمریکا بودم می توانستم در سن بازنشستگی حدود پنج تا شش هزار دلار در ماه حقوق بگیرم. اگر فرض کنیم که در ایران از هر صد نفر سالمند حقوق بازنشستگی بگیر هفتاد نفر مشکل معیشتی جدی داشته باشند در آمریکا این رقم شاید کمتر از پنج درصد باشد.
اینکه گفتی "در سن بازنشستگی حدود پنج تا شش هزار دلار در ماه حقوق" منظور شما چه سنیه؟ 65؟
غیر از 401K دو تا دیگه plan دیده بودم. اگه توی چند خط میتونی توضیح بدی ممنون میشم. البته میدونم این مبحث مفصله و خودم سر فرصت میرم دنبالش. اما ظاهرا بیشتر از 401K استفاده میکنن. درسته یا غلطه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، زری وحدتی ، alirezanz
آقا آرش هیچ دقت کردی از وقتی ازدواج کردی دیگه پستی نمیذاری؟Big Grin
قرار نبود ما رو بی نصیب بذاریا.به ما چه که شما وقتت کم شده ما نیاز به پستها و تجربیات شما داریمBig Grin
والا با اون ازدواجشونBig Grin
کیس نامبر:70xx.ابوظبی.2نفر.مصاحبه:هفته اول می.مقصد:مریلند.کلیر:25جون سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: mino2013 ، rs232 ، زری وحدتی ، peyman1355 ، ava142 ، alirezanz ، nightowl
(2013-04-18 ساعت 13:32)ابی هانی نوشته:  آقا آرش هیچ دقت کردی از وقتی ازدواج کردی دیگه پستی نمیذاری؟Big Grin
قرار نبود ما رو بی نصیب بذاریا.به ما چه که شما وقتت کم شده ما نیاز به پستها و تجربیات شما داریمBig Grin

ابی جان سلام
ادم عیال وار دنبال نون ابه ...همش میگه چشم خانم. بیاد پست بزاره Big GrinBig Grin
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی هانی ، mino2013 ، rs232 ، زری وحدتی ، armin021 ، alirezanz
(2013-04-18 ساعت 13:52)abbas41 نوشته:  
(2013-04-18 ساعت 13:32)ابی هانی نوشته:  آقا آرش هیچ دقت کردی از وقتی ازدواج کردی دیگه پستی نمیذاری؟Big Grin

ابی جان سلام
ادم عیال وار دنبال نون ابه ...همش میگه چشم خانم. بیاد پست بزاره Big GrinBig Grin

به نظرم بهتره که خانومشون مهاجرسرایی بشن تا تاپیک رونق بگیره Shy
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی هانی ، rs232 ، زری وحدتی ، nightowl
آقا آرش ... راست میگن دوستان ها ! از وقتی مزدوج شدی بدرود گفتی با مهاجرسرا !!! آخه به قول دوستان به ما چه که زوجه اختیار کردی ؟
ما همون آرش قبل از ازدواج رو میخوایم که هوامون رو داشت !
اصن میخوایم کمپین هزار امضا راه بندازیم بریم دادگاه بین الملل ببینیم چرا زن گرفتی سهمیه وقت مهاجرسرا رو قطع کردی ؟؟؟؟ هان ؟؟؟؟
Lottery 2011 =Failed
Lottery 2014 =Failed
Lottery 2015 =Failed
Lottery 2016 =Failed
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، saeed_gh ، rs232 ، mrr777 ، mirman ، sam_sabz ، Tomas ، sce ، ابی هانی ، Asy ، behfaza ، daad ، زری وحدتی ، armin021 ، Memolk ، shooli ، نسل سوخته
(2013-04-19 ساعت 10:35)mino2013 نوشته:  

ابی جان سلام

تا اونجایی که من میدونم خانومشونم عضو مهاجرسران! Big Grin
DV-2013
DV-2014
DV-2015
DV-2016
DV-2017
DV-2018
DV-2019
DV-2020
DV-2021--> STOPPED
DV-2022
DV-2023
DV-2024
DV-2025

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲
🎈🎈🎈
پاسخ
تشکر کنندگان: mino2013 ، ابی هانی ، rs232 ، mrr777 ، rouzbehdarvishi ، Tomas ، daad ، زری وحدتی ، metigor
(2013-04-25 ساعت 17:28)reyhaneh_h نوشته:  
(2013-04-19 ساعت 10:35)mino2013 نوشته:  

ابی جان سلام

تا اونجایی که من میدونم خانومشونم عضو مهاجرسران! Big Grin

هی وای من
پس من از همینجا اعلام میکنم راه حلی به ذهنم نمیرسه!
نکنه جناب آرش خان یکی از شرایط شون عضویت در مهاجرسرا بوده!؟؟؟؟؟ Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: reyhaneh_h ، ابی هانی ، rs232 ، seperelia ، mrr777 ، sam_sabz ، Tomas ، sce ، daad ، زری وحدتی ، armin021 ، mrlzdh ، nightowl

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان