کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
آلاله جون شما مدارکتون تو NVC تکمیل شده ؟

(2013-05-29 ساعت 12:05)مهسا ح نوشته:  
(2013-05-29 ساعت 11:51)omnia نوشته:  به سلامتی تصمیم گرفتی مهسا جان . مهسا این نحوه حضور همسر هم فهمیدی مطمئن ترین راهش چیه به من بگو لطفاً .مرسی . در ضمن اپروو شدن مهم نیست VB مهم هستش نگران نباش ... اگه این قانون جدید هم تصویب بشه اصلاً صف رو ازF2A بر میدارن Smile

کدوم قانون جدید ؟ خدا از دهنت بشنوه ! اره امنیا جان تونو آمارشو در میارم . خانومه شما کجاست ؟ کدوم state? هر ایالتی resident شدنش اونطور که شنیدم فرق داره . Ca ۶ ماه هم توی سفارت مدارک ببرین قبول میکنن

یه قانونی رو میخوان تصویب کنن جزئیاتش کاملا معلوم نیست ولی از کلیاتش میشه فهمید که زمان کتگوری F2A قراره کمتر بشه یا از VVISA بشه استفاده کرد
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، alaleh_al ، مهسا ح ، shiraz mamali ، refiusa ، حاجی واشنگتن
(2013-05-29 ساعت 11:51)omnia نوشته:  به سلامتی تصمیم گرفتی مهسا جان . مهسا این نحوه حضور همسر هم فهمیدی مطمئن ترین راهش چیه به من بگو لطفاً .مرسی . در ضمن اپروو شدن مهم نیست VB مهم هستش نگران نباش ... اگه این قانون جدید هم تصویب بشه اصلاً صف رو ازF2A بر میدارن Smile

کدوم قانون جدید ؟ خدا از دهنت بشنوه ! اره امنیا جان تونو آمارشو در میارم . خانومه شما کجاست ؟ کدوم state? هر ایالتی resident شدنش اونطور که شنیدم فرق داره . Ca ۶ ماه هم توی سفارت مدارک ببرین قبول میکنن
خانم من همه جای آمریکا سرای اوست . همه جا رفته . آخرین جا ca هست آدرسش و گواهینامه رانندگیش .
پاسخ
تشکر کنندگان: shiraz mamali
(2013-05-29 ساعت 12:27)alaleh_al نوشته:  
(2013-05-29 ساعت 11:43)مهسا ح نوشته:  بچه ها من امروز دیگه تصمیممو گرفتم، میخوام ۲ ماه دیگه برام آمریکا بمونم که زمان مصاحبه وقتی شوهرم میره سفارت بتونه حضور منو نشون بده و الکی باز این پروسه به تاخیر نیوفته، آخه با وکیلمون حرف زدم و گفت این بهترین کار که میتونی بکنی و پاس سفید نگیری . دارم برای اولین بار بلیت ۱ طرفه میگیرم !
یعنی میشه تو این ۲ ماه حداقل approval notice بیاد خیالم راحت شه approve شده یا نه ، اونجوری با خیال راحت میرم میدونم که ۱ سال بیشتر تنها زندگی نمیکنم والی اگه حالا حالا ها اپروو نشه نمیتونم تخمین بزنم ! برامون دعا کنین Smile منم دعا میکنم همتون این ماه سورپرایز شین و کارنت شین Smile

ایشالا که درست می شه خبرش رو به ما بدی یک کف مرتب برات می زنیم.
مرسی عزیزم، ایشالا Smile
Wink

(2013-05-29 ساعت 12:42)omnia نوشته:  

خانم من همه جای آمریکا سرای اوست . همه جا رفته . آخرین جا ca هست آدرسش و گواهینامه رانندگیش .
چه تفاهمی امنیا جان . من تو ۲ سال اخیر اینقدر که فامیلام پراکنده و اینور اونورن ۵ تا state مختلف رفتم آخرم برگشتم به همین Ca خودمون ، از این نظر که ایرانی داره خوبه اما خوب همشونم نه راستش ؛)
وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، shiraz mamali
صبا جون نه عزیزم نشده. به خاطر همون اشتباه احمقانه ای کردیم و نامه اولمون رو نفرستادیم. یعنی عین همین ... از ته شروع کردیم اومدم به سر. اول نامه اسپانسری رو فرستادیم. حالا مجبوریم تا 20 روز منتظر باشیم تا نامه ی اول رو که آخر تر از همه فرستادیم رسیدگی کنن و بعد بهمون بگن تو مرحله بعد باید چی کار کنیم. که انگار میشه قضیه ی اون 230 $ که ازت پرسیدم. تو چی تکمیل شده یا نه؟ می دونی می شه پی گیری کرد که چه زمان می رسه ابوظبی؟
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، omnia
منم پروندم تکمیل نشده همسرم خیلی درگیره ولی همین روزا فرم ds230 وi864 رو به امید خدا میفرسته
متوجه پروندت نشدم ؟؟!!! Smile
اگر قبل از ویزا بولتن پروندت تکمیل شده باشه که بهت میگن ولی اگه نه وقتی ویزا بولتن به زمان رسیدگی پروندت میرسه اونو بررسی میکنن و اگه تکمیل باشه میفرستن و سفارت هم طبق وقتی که داره بهت زمان مصاحبه میده یعنی به تاریخ ویزا بولتن بستگی داره
من آنکارا هستم چه خوب ابوظبی هستین امروز فهمیدم آنکارا مدرک تحصیلی و نامه از محل کار رو هم میخواد Sad
--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al
(2013-05-29 ساعت 14:38)saba.m نوشته:  منم پروندم تکمیل نشده همسرم خیلی درگیره ولی همین روزا فرم ds230 وi864 رو به امید خدا میفرسته
اگر قبل از ویزا بولتن پروندت تکمیل شده باشه که بهت میگن ولی اگه نه وقتی ویزا بولتن به زمان رسیدگی پروندت میرسه اونو بررسی میکنن و اگه تکمیل باشه میفرستن و سفارت هم طبق وقتی که داره بهت زمان مصاحبه میده یعنی به تاریخ ویزا بولتن بستگی داره
من آنکارا هستم چه خوب ابوظبی هستین امروز فهمیدم آنکارا مدرک تحصیلی و نامه از محل کار رو هم میخواد Sad
عزیزم خودت رو زیاد درگیر پرونده من نکن. ما کلا خنگ بازی در آوردیم از خودمون. شما خودتون درخواست آنکارا دادین یا خودشون انتخاب کردن؟ ای بابا به مدرک تحصیلی چی کار دارن ویزا رو بده برین دیگه. چه قری میان. شغلت که به حمد و قوه الهی دولتی نبوده؟
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: shiraz mamali
(2013-05-29 ساعت 15:14)alaleh_al نوشته:  
(2013-05-29 ساعت 14:38)saba.m نوشته:  منم پروندم تکمیل نشده همسرم خیلی درگیره ولی همین روزا فرم ds230 وi864 رو به امید خدا میفرسته
عزیزم خودت رو زیاد درگیر پرونده من نکن. ما کلا خنگ بازی در آوردیم از خودمون. شما خودتون درخواست آنکارا دادین یا خودشون انتخاب کردن؟ ای بابا به مدرک تحصیلی چی کار دارن ویزا رو بده برین دیگه. چه قری میان. شغلت که به حمد و قوه الهی دولتی نبوده؟
نه خودشون آنکارا رو انتخاب کردن
همینو بگو اذیت می کنن حالا خدا رو شکر شغلم دولتی نیست Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-29 ساعت 15:19)saba.m نوشته:  
(2013-05-29 ساعت 15:14)alaleh_al نوشته:  
نه خودشون آنکارا رو انتخاب کردن
همینو بگو اذیت می کنن حالا خدا رو شکر شغلم دولتی نیست Smile

خوب خدا رو شکر. اصلا نگو می ری سر کار. بگو بیکار بودم. سابقه کار لازم داری؟ اگه اشکال نداره بپرسم می شه بگی همسرت کدوم ایالت هست؟

یک چیزه دیگه همسرت گرین کارتش رو از آنکارا نگرفته احتمالا؟
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
همسرم هم محل مصاحبش آنکارا بود و CA هست شما هم CA هستین ؟
سابقه کار هم شاید اگه اونجا بخوام برم سر کار نیاز باشه که اصلا فکر نمی کنم براشون اهمیتی داشته باشه
پاسخ
(2013-05-28 ساعت 14:31)saba.m نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 13:30)alaleh_al نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 13:11)omnia نوشته:  آلاله جان از امروز نامه های مصاحبه رو می فرستن . کم کمک می تونیم تخمین ویزا بالتین رو بزنیم Smile پیش به سوی کارنت شدن....

بزن بریم. چمدون بستی؟ ببند که بریم بزنیم تو گوش ویزا یک ضربBig Grin

یعنی میشه بازم 3 ماه بیاد جلو Big Grin
امنیا جان من منتظر پیش بینی تم Wink
ایشالا بعد از این همه انتظار همه یه ضرب بگیرن

سلامalaleh
به من کمک کنید...
من 10 15 روز دیگه وارد آمریکا میشم ایشالا و مراحل دریافت گرین کرتو انجام میدم...
من تازه ازدواج کردم و اصلا نمیدونم باید چی کنم برای خانومم و مهمتر اینه که نمیدونم چقدر طول میکشه واقعا!؟!؟!!؟
در ضمن خانمم درسش خیلی خوبه و اواخر دوره فوق لیسانسش از یه دانشگاه خوب...بهتر نیست بچای ویزای ازدواج اپلای کنه برای یه دانشگاه؟!!!!!
یعنی ببین کمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک!!!! Tongue
کیس نامبر : 800
پاسخ
(2013-05-29 ساعت 17:08)mek نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 14:31)saba.m نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 13:30)alaleh_al نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 13:11)omnia نوشته:  آلاله جان از امروز نامه های مصاحبه رو می فرستن . کم کمک می تونیم تخمین ویزا بالتین رو بزنیم Smile پیش به سوی کارنت شدن....

بزن بریم. چمدون بستی؟ ببند که بریم بزنیم تو گوش ویزا یک ضربBig Grin

یعنی میشه بازم 3 ماه بیاد جلو Big Grin
امنیا جان من منتظر پیش بینی تم Wink
ایشالا بعد از این همه انتظار همه یه ضرب بگیرن

سلامalaleh
به من کمک کنید...
من 10 15 روز دیگه وارد آمریکا میشم ایشالا و مراحل دریافت گرین کرتو انجام میدم...
من تازه ازدواج کردم و اصلا نمیدونم باید چی کنم برای خانومم و مهمتر اینه که نمیدونم چقدر طول میکشه واقعا!؟!؟!!؟
در ضمن خانمم درسش خیلی خوبه و اواخر دوره فوق لیسانسش از یه دانشگاه خوب...بهتر نیست بچای ویزای ازدواج اپلای کنه برای یه دانشگاه؟!!!!!
یعنی ببین کمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک!!!! Tongue
سلام من جوابتون رو دادم تو پست های قبلی. راستشو بخواین من اصلا از اول کارای خودم بی خبرم شوهر جان خودش همه کارارو انجام داد در جریانش نبودم. شما از صبا بپرسی بهتر می دونه.
فقط من چنتا توصیه بهت می کنم. اول هر چه زود تر برای خانمت اقدام کن که کل پرسه طولانیه تا خیلی تنهایی نکشین. دوم اگه از من می پرسی به هیچ عنوان وکیل نگیر کل پروسه رو تو خود سایت immigration امریکا توصیح داده از بچه ها اینجا بپرس همه بهت کمک می کنن. همین دیگه.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، shiraz mamali ، حاجی واشنگتن
(2013-05-29 ساعت 16:12)saba.m نوشته:  همسرم هم محل مصاحبش آنکارا بود و CA هست شما هم CA هستین ؟
سابقه کار هم شاید اگه اونجا بخوام برم سر کار نیاز باشه که اصلا فکر نمی کنم براشون اهمیتی داشته باشه

صبا جان

اینجا سابقهٔ کاریه شما همون چیزی هست که می‌گید

اگه بگید خلبان هم بودید اونا قبول می‌کنن ولی‌ واسه رسیدن به همون پست باید مدرک اینجارو داشته باشین

به عنوانه مثل شما ۷ سال سابقهٔ فروش دارید به صورت صنعتی

اینجا شما می‌گید ۱۵ سال اون کمپانی هم قبول می‌کنه که شما ۱۵ سال سابقه دارید ولی‌ اگه بخوان شمارو واسه همون شاخه سر کار بزارن ازتون مدرک اینجا یا تجربهٔ کاری اینجا که به وسیله رفرنسس مشخص می‌شه میخوان
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، سانازی ، shiraz mamali
(2013-05-29 ساعت 16:12)saba.m نوشته:  همسرم هم محل مصاحبش آنکارا بود و CA هست شما هم CA هستین ؟

پس احتمالا صبا جان محل مصاحبه ربط داره به اینکه همسر کجا گرین کارتش رو گرفته. شوهر من ایالت بغلیه عزیزم. نوادا است. اگرم که زحمتی براش نباشه lasvegas زندگی می کنه. خدا به داد دل من برسه. نمی دونم می دونی یا نه. کلا نوادا خیلی ارزونه. یعنی ارزون تر از بقیه ایالت هاست تا جایی که من می دونم.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-30 ساعت 09:50)alaleh_al نوشته:  

پس احتمالا صبا جان محل مصاحبه ربط داره به اینکه همسر کجا گرین کارتش رو گرفته. شوهر من ایالت بغلیه عزیزم. نوادا است. اگرم که زحمتی براش نباشه lasvegas زندگی می کنه. خدا به داد دل من برسه. نمی دونم می دونی یا نه. کلا نوادا خیلی ارزونه. یعنی ارزون تر از بقیه ایالت هاست تا جایی که من می دونم.

شاید چون خانواده همسرم هم خیلی سال پیش از انکارا گرفته بودن و یکی به همسرم گفته بود یه جوری پرونده منو ادامه پرونده اونا میدونن
پس شما نوادا هستین چه خوب که ارزونه Smile
مرسی فقط به خاطر تو Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al
با درود
از دوستان با تجربه پرسشی دارم و آن ابن است که آیا خانمی که گرین کارت داره میتواند برای گرین کارت شوهرش اقدام کنه
افکار مثبت انسان را به مسیر درست هدایت خواهد کرد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان