کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2013-05-29 ساعت 19:55)alaleh_al نوشته:  
(2013-05-29 ساعت 17:08)mek نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 14:31)saba.m نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 13:30)alaleh_al نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 13:11)omnia نوشته:  آلاله جان از امروز نامه های مصاحبه رو می فرستن . کم کمک می تونیم تخمین ویزا بالتین رو بزنیم Smile پیش به سوی کارنت شدن....

بزن بریم. چمدون بستی؟ ببند که بریم بزنیم تو گوش ویزا یک ضربBig Grin

یعنی میشه بازم 3 ماه بیاد جلو Big Grin
امنیا جان من منتظر پیش بینی تم Wink
ایشالا بعد از این همه انتظار همه یه ضرب بگیرن

سلامalaleh
به من کمک کنید...
من 10 15 روز دیگه وارد آمریکا میشم ایشالا و مراحل دریافت گرین کرتو انجام میدم...
من تازه ازدواج کردم و اصلا نمیدونم باید چی کنم برای خانومم و مهمتر اینه که نمیدونم چقدر طول میکشه واقعا!؟!؟!!؟
در ضمن خانمم درسش خیلی خوبه و اواخر دوره فوق لیسانسش از یه دانشگاه خوب...بهتر نیست بچای ویزای ازدواج اپلای کنه برای یه دانشگاه؟!!!!!
یعنی ببین کمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک!!!! Tongue
سلام من جوابتون رو دادم تو پست های قبلی. راستشو بخواین من اصلا از اول کارای خودم بی خبرم شوهر جان خودش همه کارارو انجام داد در جریانش نبودم. شما از صبا بپرسی بهتر می دونه.
فقط من چنتا توصیه بهت می کنم. اول هر چه زود تر برای خانمت اقدام کن که کل پرسه طولانیه تا خیلی تنهایی نکشین. دوم اگه از من می پرسی به هیچ عنوان وکیل نگیر کل پروسه رو تو خود سایت immigration آمریکا توصیح داده از بچه ها اینجا بپرس همه بهت کمک می کنن. همین دیگه.

ممنون...
واقعا چقدر سخته این مدت...
میشه بگین مراحل کار شما از لحاظ زمانی چطوری پیش رفت؟
کیس نامبر : 800
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-04 ساعت 10:48)مهسا ح نوشته:  سلام بچه ها چتو و و و و و ورین؟ همه دارین چمدون میبندن؟ من که اینقد درگیر امتحنامم نمیرسم بیام سر بزنم اینجا، میبینم که ویزا بولتن coming soon شده ... اگه SEP 2011 کارنت شه چیکار میکنین از ذوق ؟ Smile ایشالا که همه کارنت شین ولی قول بدین بیاین باز اینجا سر بزنینا تند تند Smile
ممنون مهسا جان. ایشالا نوبت همسر شما هم می شه. با این روندی که اینا دارن می رن جلو زیاد طول نمی کشه. (همه با هم به سوی سفارت برویم)

(2013-06-04 ساعت 12:37)omnia نوشته:  آلاله جان محض اطلاع يه خبر خوب دارن ، بچه ها تا ٨ آگوست تاريخ مصاحبه گرفتن ،فعلا شايد جلوتر هم بره ،
برادر امینا منظورتو نفهمیدم. هنوز که آگوست کارنت نشده که تاریخ مصاحبه بدن. چگونه است؟
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: مهسا ح
معمولا قبل از اعلام كارنتيها ، نامه مصاحبه مي فرستن كه نشون مي ده اين افراد چند روز ديگه كارنت ميشن ،
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، saba.m
(2013-06-05 ساعت 10:11)omnia نوشته:  معمولا قبل از اعلام كارنتيها ، نامه مصاحبه مي فرستن كه نشون مي ده اين افراد چند روز ديگه كارنت ميشن ،
نکنه شما تو سفارت کار می کنی به خبر نمی دی؟ راستشو بگو!!!!!!
من چون پروندم کامل نشده و نرفته سفارت فکر نکنم برام نامه بیاد به این زودیا
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: omnia
(2013-06-05 ساعت 10:24)alaleh_al نوشته:  
(2013-06-05 ساعت 10:11)omnia نوشته:  معمولا قبل از اعلام كارنتيها ، نامه مصاحبه مي فرستن كه نشون مي ده اين افراد چند روز ديگه كارنت ميشن ،
آلاله جون من فکر کنم واسه july اوایل aug کارنت بشه . یعنی ۱ ماه بازم پیشرفت کنه .
وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-05 ساعت 11:20)مهسا ح نوشته:  
(2013-06-05 ساعت 10:24)alaleh_al نوشته:  
آلاله جون من فکر کنم واسه july اوایل aug کارنت بشه . یعنی ۱ ماه بازم پیشرفت کنه .
آره احتمالش هست که یک ماه دیگم مجبورشم صبر کنم. ببینیم چی می شه. 5 یا 6 روز دیگه معلوم می شه.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-04 ساعت 17:17)mek نوشته:  
(2013-05-29 ساعت 19:55)alaleh_al نوشته:  
(2013-05-29 ساعت 17:08)mek نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 14:31)saba.m نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 13:30)alaleh_al نوشته:  بزن بریم. چمدون بستی؟ ببند که بریم بزنیم تو گوش ویزا یک ضربBig Grin

یعنی میشه بازم 3 ماه بیاد جلو Big Grin
امنیا جان من منتظر پیش بینی تم Wink
ایشالا بعد از این همه انتظار همه یه ضرب بگیرن

سلامalaleh
به من کمک کنید...
من 10 15 روز دیگه وارد آمریکا میشم ایشالا و مراحل دریافت گرین کرتو انجام میدم...
من تازه ازدواج کردم و اصلا نمیدونم باید چی کنم برای خانومم و مهمتر اینه که نمیدونم چقدر طول میکشه واقعا!؟!؟!!؟
در ضمن خانمم درسش خیلی خوبه و اواخر دوره فوق لیسانسش از یه دانشگاه خوب...بهتر نیست بچای ویزای ازدواج اپلای کنه برای یه دانشگاه؟!!!!!
یعنی ببین کمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک!!!! Tongue
سلام من جوابتون رو دادم تو پست های قبلی. راستشو بخواین من اصلا از اول کارای خودم بی خبرم شوهر جان خودش همه کارارو انجام داد در جریانش نبودم. شما از صبا بپرسی بهتر می دونه.
فقط من چنتا توصیه بهت می کنم. اول هر چه زود تر برای خانمت اقدام کن که کل پرسه طولانیه تا خیلی تنهایی نکشین. دوم اگه از من می پرسی به هیچ عنوان وکیل نگیر کل پروسه رو تو خود سایت immigration آمریکا توصیح داده از بچه ها اینجا بپرس همه بهت کمک می کنن. همین دیگه.

ممنون...
واقعا چقدر سخته این مدت...
میشه بگین مراحل کار شما از لحاظ زمانی چطوری پیش رفت؟
شهریور امسال که بیاد می شه 2سال که ما منتظریم. و نمی دونم این ماه یا ماه آینده احتمالا نوبت مصاحبه مون می شه.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m
بچه ها تخمین من از VB این ماه برای کتگوری f2a
22 AUG یا 1 SEP هستش یعنی جهش 77 تا 85 روزه .
اگه تو این بازه بود که هست لطفاً جهت تشکر مقداری رتبه به اینجانب عنایت فرمایید.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، alaleh_al ، حاجی واشنگتن
دوستان لطفا راهنماییم کنید نمیدونم چیکار کنم؟!!!!!!!!!!!!!!!plz
من با نامزدم که در گرین کارت داره غیابی عقد کردیم من کارمند هستم زمان عقد اقای عاقد گفتن که اگر بنویسه خانه دار یه مبلغی رو بیمه به پدرم هدیه میده من هم اصلا حواسم به مدارک خودم نبود امروز که عقد نامه رو گرفتم دیدم توش شغل من رو زده خانه دار
حالا نمیدونم چیکا ر کنم اگر حقیقت رو بگم که با مدارکم متناقضه اگرم نگم که نمیشه
محضر دار هم میگه نمیتونه عوضش کنه میگه فقط میتونه تو قسمت توضیحات بنویسه که من در بخش خصوصی شاغلم که اون هم میگه براش مسولیت داره (نمیدونم ولی احتمالا منظورش اینه که غیر قانونیه)
از طرفی یه دارالترجمه ای هم میگه من برات مینوسم کارمند مهر هارم میزنم مشکلی نداره
نمیدونم الان دروغ چیه اینه که عین ترجمه هارو بدم یا اینکه واقعیت رو درست کنم و بدم چون اونها اگر بخوان واقعا اف بی ای چک کنند که متوجه میشن که من کارمند بودم و در همه مدارک هام هم نوشتم که کارمندم و چیزی دروغ نیست اگر هم بخوان به متن فارسی عقد نامه نگاه کنن میبینن که نوشته خانه دار نمیدونم چیکار باید بکنم تازه نمیدونم اداره ثبتت چیهه اوضاش

من در یک شرکت غیر دولتی شاغلم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-06 ساعت 23:28)sselinaa نوشته:  دوستان لطفا راهنماییم کنید نمیدونم چیکار کنم؟!!!!!!!!!!!!!!!plz
من با نامزدم که در گرین کارت داره غیابی عقد کردیم من کارمند هستم زمان عقد اقای عاقد گفتن که اگر بنویسه خانه دار یه مبلغی رو بیمه به پدرم هدیه میده من هم اصلا حواسم به مدارک خودم نبود امروز که عقد نامه رو گرفتم دیدم توش شغل من رو زده خانه دار
حالا نمیدونم چیکا ر کنم اگر حقیقت رو بگم که با مدارکم متناقضه اگرم نگم که نمیشه
محضر دار هم میگه نمیتونه عوضش کنه میگه فقط میتونه تو قسمت توضیحات بنویسه که من در بخش خصوصی شاغلم که اون هم میگه براش مسولیت داره (نمیدونم ولی احتمالا منظورش اینه که غیر قانونیه)
از طرفی یه دارالترجمه ای هم میگه من برات مینوسم کارمند مهر هارم میزنم مشکلی نداره
نمیدونم الان دروغ چیه اینه که عین ترجمه هارو بدم یا اینکه واقعیت رو درست کنم و بدم چون اونها اگر بخوان واقعا اف بی ای چک کنند که متوجه میشن که من کارمند بودم و در همه مدارک هام هم نوشتم که کارمندم و چیزی دروغ نیست اگر هم بخوان به متن فارسی عقد نامه نگاه کنن میبینن که نوشته خانه دار نمیدونم چیکار باید بکنم تازه نمیدونم اداره ثبتت چیهه اوضاش

من در یک شرکت غیر دولتی شاغلم

سلام

از نظر من شما خودتون رو یه درصد هم نگران نکنید

سفارت اصلا کاری نداره شما چیکاره هستید!!!!!!!!

حالا بگین خانه در یا جراح قلب.... من نمیدونم چرا دوستان اینقدر فکر می‌کنن شغلشون مهم واسه سفارت

کسی‌ که قراره اسپانسر شما بشه هم کارش مهم نیست (با اینکه باید نشون بده میتون هزینه‌های شمارو متقبل بشه ) چه برسه به شما

یه سری دوستان هم شنیدم میگن کار دولتی داشته باشی‌ برات مشکل‌ساز می‌شه واسه FBI check که اون هم از نظر من اشتباه

من یکی‌ از دوستام ساله ۸۶ به اینجا اومد و الانم سیتیزن هست شغلشم دولتی بود اون زمان تو آموزشو پرورش نظارت میکرد.

حالا اینکه طرف سیاسی باشه یا ارتشی رو نمیدونم ؟!؟ ولی‌ بقیه شغل هارو می‌تونم بگم سفارت اصلا براش مهم نیست چون از طریقه ویزا کار نمیأیید شما
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، sselinaa
معمولان به کسانی‌ که شغل دولتی دارن fbi chek میخوره اونم واسه اینکه مطمئن بشن خبری نیست البته اینم بگم کسایی‌ هم بودن که شغل نداشتن و fbi chek خوردن.. روز مصاحبه من یه خانمی بودن که سنشونم کم نبود چند سال بود بازنشسته شده بودن معلم ۲ ابتدایی بودن و چک خوردن.. حالا شایدم بخاطر کارشون نبود.. شما هم اصلا خودتو ناراحت نکن میتونی‌ بگی‌ اون موقع از کارم اومده بودم بیرون بد تصمیمم عوض شد و برگشتم الان میگن اینو نمی‌شه تغییر داد.. همون‌جا به آفیسر بگی‌ قبول می‌کنه البته قبل از قسم خوردن بگی‌ بهتره..
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، sselinaa ، حاجی واشنگتن
من نگرانیم به خاطر کار داشتنم نیست به خاطر اینه کا مدارکم با هم متناقضه . نمیتونم هم بگم که بیکار بودم یا اون زمان کار نمیکردم چون برام بیمه رد میشه
حالا من محضر دار گفته که تو قسمت توضیحات مینویسه کارمند بخش خصوصی دارالترجمه هم که گفته همین رو مینویسه و مهرهای مربوطه رو میزنه
حالا به نظرتون این که مشکل نداره؟ فارسی که نمیخونن؟!!!!!!!!!!!!! ترجمه شو کار دارن دیگه؟
خوشحال میشم نظرتونو بدونم؟
تو ازدواجی ها که ایشالا مشکل ایجاد نمیکنن. در هر صورت ویزا رو میدن دیگه حالا دیر و زود یا آسونو سخت. درسته؟

از خودم خوشم میاد که تو اوج نگرانیم خودم به خودم دلداری میدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
نظر منو بخواین میگم اصلا فکرتونو با این موضوعات الکی‌ درگیر نکنید.. باور کنید این چیزا مهم نیست.. همینو بنویسید خوب دیگه.. بد که خیلی‌ راحت ویزا گرفتید می‌گید چرا الکی‌ خودمو اذیت کردم.. من که میگم اصلا به این موضوع کار ندارن
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، sselinaa
F2A 08OCT11

تبریک میگم به همه کسا‌یی که وقت سفارت گرفتن

۸ اکتبر ۲۰۱۱
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، saba.m ، omnia ، مهسا ح
امینا و صبا و خودم هـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوراااااااااااااااااااااااااااااااااا. بچه ها برید برای تیر آماده باشید می خواید برید دَدَر دودور. خدایا مچکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــرمممممم
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، omnia ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان