کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2013-07-06 ساعت 14:26)ssara نوشته:  با سلام....
من برنده لاتاری 2014 هستم.... ازدواج کردم و در مدارک اولیه ثبت نام و فرم هایی که به کی سی سی فرستادیم این مسئله ثبت شده.
شوهر من به دلیل اینکه سربازه تا سپتامبر 2014 که کیس های 2014 را بررسی و مصاحبه می کنند نمی تونه از ایران خارج بشه و سربازیش در واقع مارچ 2015 تمام می شه....
اگر من برم آمریکا با داشتن تنها گرین کارت و بدون اینکه سیتیزن باشم در عرض 1 سال می تونم ایشونو بیارم یا پروسه طولانی تری مثل ویزای ازدواج پیدا می کنم؟
باید ذکر کنم که اسم ایشون موقع ثبت نام لاتاری یعنی سال گذشته در شناسنامه من بوده
مرسییییی از راهنماییتون

سلام،
من فکر می کنم بهترین گزینه همین باشه که شما برید و گرین کارتتون رو ایشالا دریافت کنید و بعد برای همسرتون اقدام کنبد که تا اون موقع هم ایشون سربازی رو تموم کردن و مشکلی ندارند.
خبر ندارم که آیا اینکه در مدارکی که برای لاتری فرستادید اسم همسرتون هم اومده باشه تاثیری داره یا نه. اما شما بعد از دریافت گرین کارت باید به عنوان Petitioner برای همسرتون اپلی کنید. این پروسه اونطور که میگن و داریم تجربه میکنیم بین دو الی سه سال ممکن طول بکشه که اکثرا در مدت زمان 2 سال و اندی پروسشون تموم میشه. اما با توجه به افزایش سرعتی که اخیرا ویزا بولتین داشته ممکنه کمتر هم بشه زمان این پروسه.
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: ssara ، omnia
(2013-07-06 ساعت 14:26)ssara نوشته:  با سلام....
من برنده لاتاری 2014 هستم.... ازدواج کردم و در مدارک اولیه ثبت نام و فرم هایی که به کی سی سی فرستادیم این مسئله ثبت شده.
شوهر من به دلیل اینکه سربازه تا سپتامبر 2014 که کیس های 2014 را بررسی و مصاحبه می کنند نمی تونه از ایران خارج بشه و سربازیش در واقع مارچ 2015 تمام می شه....
اگر من برم آمریکا با داشتن تنها گرین کارت و بدون اینکه سیتیزن باشم در عرض 1 سال می تونم ایشونو بیارم یا پروسه طولانی تری مثل ویزای ازدواج پیدا می کنم؟
باید ذکر کنم که اسم ایشون موقع ثبت نام لاتاری یعنی سال گذشته در شناسنامه من بوده
مرسییییی از راهنماییتون

من فکر می کنم چون اسم همسرتون توی پرونده ها هست باید ایشون موقع مصاحبه حضور داشته باشن.
من خیلی از قوانین ایران سر در نمیارم ولی هیچ راهی نیست که بشه از ایران خارج بشه. فکر می کنم اگه همسرتون نیاد مشکلی ایجاد بشه. اینو بهتره از تاپیک بچه های لاتاری بپرسین اونها بهتر می تونن کمکتون کنن. اکثریتشون با مشکلات مشابه در گیر هستن.
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، ssara ، omnia
mz 64 عزیز مرسی از سایتی که گفتی من سوالم رو پرسیدم 3 جواب دادن . می زارم اینجا ببینم برداشت شما چیه دوستان ؟
What is requirements for being joint sponsor ?
My wife is going to have joint sponsor for filling i 864 affidavit of support form.
I'm beneficiary . Her sponsor worked on 2012 and 2011 . And he is working in current year .
Is he necessary to present 2010 tax return ,because he were not in us those year.

Answered about 13 hours ago. Only the last tax return is required. Three years is optional. 1-

2-
Answered about 13 hours ago. Immigration like to see the past three years. He should include a letter or pay stubs from the current employer.
3-
Answered about 11 hours ago. USCIS prefers to see three years of tax returns. He should be okay if he can show recent pay stubs,
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، mz64 ، alaleh_al ، romance33
امنیا جان به نظرم خیلی قطعی جواب ندادن اگه یه میل به nvc بزنی بهتره Smile
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، romance33
NVC من خودم صحبت کردم گفت سال آخر کافیه !
مثل اینکه بستگی به سلیقه آفیسر داره Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، romance33
(2013-07-07 ساعت 13:48)omnia نوشته:  NVC من خودم صحبت کردم گفت سال آخر کافیه !
مثل اینکه بستگی به سلیقه آفیسر داره Sad

خوب پس همین اسپانسر رو بفرست ایشالا که مشکلی پیش نمی یاد
اگه nvc گفته که حله Smile
--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
(2013-07-07 ساعت 12:17)omnia نوشته:  mz 64 عزیز مرسی از سایتی که گفتی من سوالم رو پرسیدم 3 جواب دادن . می زارم اینجا ببینم برداشت شما چیه دوستان ؟
What is requirements for being joint sponsor ?
My wife is going to have joint sponsor for filling i 864 affidavit of support form.
I'm beneficiary . Her sponsor worked on 2012 and 2011 . And he is working in current year .
Is he necessary to present 2010 tax return ,because he were not in us those year.

Answered about 13 hours ago. Only the last tax return is required. Three years is optional. 1-

2-
Answered about 13 hours ago. Immigration like to see the past three years. He should include a letter or pay stubs from the current employer.
3-
Answered about 11 hours ago. USCIS prefers to see three years of tax returns. He should be okay if he can show recent pay stubs,
سلام امنیا عزیز،
خواهش میکنم. خوشحالم که مفید واقع شد.
چندتا نکته در مورد این سایت هست. یکی اینکه این پاسخها اکثرا حالت راهنمایی داره و خود وب سایت هم متذکر شده که تنها به این پاسخها اتکا نکنید اما از اون طرف وکلایی که پاسخ میدن هم توسط همکاراشون ریت داده میشن و پاسخها چک میشه. بهتره هرکی که پاسخ داد برید تو پروفایلش ببینید طرف چند مرده حلاجه! مردم در موردش چی گفتن و گرایش اصلی وکالتش چیه.
اونطور که اینها گفتن co-sponsor شما باید فیش حقوقیاش و/یا نامه در واقع گواهی اشتغال بکار از شرکتی توش کار میکنه رو هم داشته باشه.
اگر co-sponsor شما در سال 2010 هم اجازه اقامت در آمریکا رو داشته، اگر قبول کنه، می تونه فرم تکس رو پر کنه و بگه در اون سال هم مثلا آزاد کار میکرده به عنوان مثال بگه Handyman بوده (man hired to do a variety of minor repairs) و یه درآمدی رو بنویسه و تکسش رو بده (که احتمالا شما بدید چون برای شما فرم تکس رو پر میکنه دیگه!) که دیگه سه سال هم کامل بشه. فقط نمی دونم از Co-Sponsor تون میخوان که مدرکی دال بر زندگی کردنشون در سال 2010 در آمریکا بخوان یا نه. اگر خواستن هم میشه یه اجاره نامه صوری براشون زد گرچه این هم لازمه اش داشتن یه آشناس که صابخونه باشه!
من وکیل خوب نمیشناسم اما اگر این مسئله رو با یه وکیل درست حسابی مطرح کنی خیلی بهتره که آیا وضعیت Co-Sponsor شما اکی هست؟ چیز بیشتری نیاز داره و ... .
امیدوارم به هر حال کارت زودتر درست بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، omnia ، romance33
این دوست من 2010 اصلاً آمریکا نبوده از 2011 گرین کارت گرفته .به هر حال هر چی خدا بخواد...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-07 ساعت 15:44)omnia نوشته:  این دوست من 2010 اصلاً آمریکا نبوده از 2011 گرین کارت گرفته .به هر حال هر چی خدا بخواد...

حالا خیلی هم از سه سال کم ندارند ایشون، ایشالا که قبول میکنن.توکل بخدا.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia
هیچ کسی هیچ خبری نداااااااره چرااااا ؟ خوب چرا ما رو زود کارنت کردن که خبری ندن Sad
یکی از همکارام رفته ترکیه برای مصاحبه خانوادش براش اقدام کردن ایشالا که یه ضرب بگیره
خداجون شکرت
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، alitg ، romance33
(2013-07-08 ساعت 09:43)saba.m نوشته:  هیچ کسی هیچ خبری نداااااااره چرااااا ؟ خوب چرا ما رو زود کارنت کردن که خبری ندن Sad
یکی از همکارام رفته ترکیه برای مصاحبه خانوادش براش اقدام کردن ایشالا که یه ضرب بگیره
خداجون شکرت
آخ گفتی صبا جونم. به شدت اعصابم قاطیه. هیچ خبری هیچ عملی هیچیه هیچــــــــــــــــی.
البته چند روز امریکا تعطیل رسمی بوده. حالا اینا هیچ وقت تعطیل نیست شانس ماست دیگه.
ایشالا همکارتم کارش درست شه.
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، alitg
(2013-07-08 ساعت 13:51)alaleh_al نوشته:  
(2013-07-08 ساعت 09:43)saba.m نوشته:  هیچ کسی هیچ خبری نداااااااره چرااااا ؟ خوب چرا ما رو زود کارنت کردن که خبری ندن Sad
خداجون شکرت
آخ گفتی صبا جونم. به شدت اعصابم قاطیه. هیچ خبری هیچ عملی هیچیه هیچــــــــــــــــی.
البته چند روز آمریکا تعطیل رسمی بوده. حالا اینا هیچ وقت تعطیل نیست شانس ماست دیگه.
ایشالا همکارتم کارش درست شه.

آره حالا که به ما رسید تعطیل رسمی و شلوغی و لاتاریا و ....Big Grin
خدایاااا من دلم میخواد اواسط تا اواخر شهریور برم دیگه میخوام زندگیمو شروع کنم بسته Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al
ای وای نگو که منم دقیقا برنامم مثل توه. اینجا هر کاریم که می کنی آخرش جزوه زندگیت محسوب نمی شه. بلا تکلیف. اه.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، alitg
ویزا بولتین آپدیت شد و F2A دیگه Cut-Off Date نزده و زده C یعنی Current یعنی ویزا نامبر برای همه available هست. البته به حال من که فرقی نداره! ما فعلا دست به دامن سفارتیم تو آنکارا!
اما کسایی که جدیدا اپلای کردن خبر خوبیه براشون.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
اااااااااااااااااااااااااااا چرا ویزا بولتن این جوری شد. کف کردم. بابا خوش به حالتون. ما بی چاره ها چقدر سختی کشیدیم.
ای ول برین حالشو ببرین.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان