کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
مگه من الان میتونم همسرم رو راضی کنم که باید اصل مدارک رو بفرستیم میگه فردا با وکیل حرف میزنم اینجا نوشته کپی هم میشه اگه حتما اصلو میخواست must مینوشت
چی کار کنم یعنی باید اصلو بفرستم ؟ Sad
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia
سلام صبا جان.
اول اینکه دیدی همه کارنت شدن ما بیخودی معتل شدیم.
دوم اینکه متاسفم برای چک لیست . من گفته بودم باید بفرستین به NVC حتی اگه نخوان . الان باید ترجمه معتبر از اون چیزایی که خواستن ترجیحاً با مهر امور خارجه بفرستین.ایشالله همه چی درست میشه . نوشته CERTIFIED COPY یعنی همون ترجمه معتبر میشه فکر کنم .
بعد در خصوص کارنت شدن کلنل جان .
این اتفاق تا حالا تو این کتگوری اتفاق نیفتاده . عقب گرد داشته و لی کارنت نشدن همه .
این هم لینک ویزا بالتین 11 سال گذشته:

http://immigrationroad.com/visa-bulletin...t+Bulletin
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، alaleh_al ، saba.m
(2013-07-10 ساعت 10:48)saba.m نوشته:  مگه من الان میتونم همسرم رو راضی کنم که باید اصل مدارک رو بفرستیم میگه فردا با وکیل حرف میزنم اینجا نوشته کپی هم میشه اگه حتما اصلو میخواست must مینوشت

اصلا لازم نیست و در واقع نباید اصل رو بفرستین. شما باید دقیقا عین کاری رو انجام بدین که تو Instruction میگن.
اصلا تو داکیومنت گفته:
Please do not send the original of the Iranian and Iraqi birth certificates and ID cards to our office.
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، alaleh_al
آره اینجا بچه ها می گفتن باید بفرستیم اما ما به حرف وکیلا و میلای خودشون اکتفا کردیم
یکی دوماه پیش همه مدارکم رو دادم ترجمه با همه مهرا ولی گفتم برای مصاحبه میبرم
نمی دونم کسایی هم که اصل رو فرستادن همین نامه براشون اومده بوده یا چیز دیگه ای واقعا خسته شدم دیگه ......
--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia
یه چیزه دیگه الان Omnia عزیز گفتن Certified Copy یادم اومد.
من کپی مدارکم رو که فرستادم برابر با اصل هم کردم. یعنی ترجمه رسمی که بهش کپی برابر اصل هم ضمیمه هست.
صرفا واسه محکم کاری اما فکر میکنم که ترجمه رسمی کافی باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m
دفتر اسناد رسمی کپی برابر اصل میکنه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
الهی بمیرم صبا جون چه اتفاقی افتاده. چرا اینجوری می کنن. واقعا با روان آدم بازی می شه. من که خیلی سر در نمیارم ولی با راهنمایی که دوستان کردین به نظر میاد خوب مشکلی خواصی نیست و قابل حله. به امید اینکه همه چیز تموم شه زودتر برای هممون.
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m
(2013-07-10 ساعت 11:39)saba.m نوشته:  دفتر اسناد رسمی کپی برابر اصل میکنه ؟

بله. اما من الان پرسیدم و همون ترجمه رسمی با مهر دادگستری هم کفایت میکنه. مهر دادگستری همون تائیدیه مدارک توسط دادگستری هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، alaleh_al
(2013-07-10 ساعت 12:34)mz64 نوشته:  

بله. اما من الان پرسیدم و همون ترجمه رسمی با مهر دادگستری هم کفایت میکنه. مهر دادگستری همون تائیدیه مدارک توسط دادگستری هست.

MZ جان واقعا ممنونم
امیدوارم با ارسال ترجمه درست بشه مثل شما کپی هاشم میدم کپی برابر اصل بکنن امیدوارم برای هیچ کس ازین اتفاقا نیوفته
اینقدر ناراحتم و انرژی منفی دادم که جای خوشحالی برای دوستان هم کتگوری مون نزاشتم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al
(2013-07-10 ساعت 12:41)saba.m نوشته:  
(2013-07-10 ساعت 12:34)mz64 نوشته:  

MZ جان واقعا ممنونم
امیدوارم با ارسال ترجمه درست بشه مثل شما کپی هاشم میدم کپی برابر اصل بکنن امیدوارم برای هیچ کس ازین اتفاقا نیوفته
اینقدر ناراحتم و انرژی منفی دادم که جای خوشحالی برای دوستان هم کتگوری مون نزاشتم Smile
اشکالی نداره فقط اینجا میفهمن تو چی می کشی. غصه نخوری ها.
فقط بدون همه چیز اوکیه
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، romance33
صبا جان زمانی که ترجمه می کنین یک نسخه کپی برابر اصل attach میشه به ترجمه و نیازی نیست . ولی کپی بزارین .من یه سری از مدارکی که نیاز هست رو در زیر می آرم :

فقط یه سری کپی برابر اصل نشده هم می خوان که بزارین :

• Bar-coded cover sheet
• Two (2) Passport Size Photographs of Beneficiary (NVC Case Number, beneficiary’s full name, and date of birth are written on back of both)
• DS-230 Part 1 completed and signed
• DS-230 Part 2 completed unsigned
• Photocopy of the Biographic Data Pages of Beneficiary’s Passport
• Certified copy of Birth Certificate of beneficiary (with an attested translation provided)
• Certified copy of Birth Certificate of petitioner (with an attested translation provided) & copy of her LPR card& copy of SSN
• Certified copy of Identification Card of beneficiary (with an attested translation provided)
• Certified copy of Marriage Certificate (with an attested translation provided)

Also enclosed are photocopies of the following documents:

• Certified copy of Birth Certificate of beneficiary (with an attested translation provided) Certified copy of Birth Certificate of petitioner (with an attested translation provided) & copy of her LPR card& copy of SSN
• Certified copy of Identification Card of beneficiary (with an attested translation provided)
• Certified copy of Marriage Certificate (with an attested translation provided) and a copy

کمکی بود بگو امنیا در خدمته ...
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، mz64 ، romance33 ، alaleh_al ، حاجی واشنگتن ، امین 13
(2013-07-10 ساعت 13:53)omnia نوشته:  صبا جان زمانی که ترجمه می کنین یک نسخه کپی برابر اصل attach میشه به ترجمه و نیازی نیست . ولی کپی بزارین .من یه سری از مدارکی که نیاز هست رو در زیر می آرم :

فقط یه سری کپی برابر اصل نشده هم می خوان که بزارین :

• Bar-coded cover sheet
• Two (2) Passport Size Photographs of Beneficiary (NVC Case Number, beneficiary’s full name, and date of birth are written on back of both)
• DS-230 Part 1 completed and signed
• DS-230 Part 2 completed unsigned
• Certified copy of Birth Certificate of beneficiary (with an attested translation provided)
• Certified copy of Birth Certificate of petitioner (with an attested translation provided) & copy of her LPR card& copy of SSN
• Certified copy of Marriage Certificate (with an attested translation provided)

Also enclosed are photocopies of the following documents:

• Certified copy of Birth Certificate of beneficiary (with an attested translation provided) Certified copy of Birth Certificate of petitioner (with an attested translation provided) & copy of her LPR card& copy of SSN
• Certified copy of Marriage Certificate (with an attested translation provided) and a copy

کمکی بود بگو امنیا در خدمته ...

کاملا درسته.امنیا عزیز درست میگن و نیازی به کپی برابر اصل هم نیست. ایشالا ایندفعه کامل بفرستید و قبول می کنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، romance33
سلام دوستان منو راهنمایی می کنید من برنده لاتاری 2013 بودم الان ویزامو گرفتم و شهریور دارم میرم گرفتن گرین کارتم حالا اگر بخوام با دوست پسرم ازدواج کنم چی جوری میتونم اونم ببرم؟ میشه منو راهنمایی کنید لطفا HELP
کیس : 5000
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-10 ساعت 19:26)gol gol نوشته:  سلام دوستان منو راهنمایی می کنید من برنده لاتاری 2013 بودم الان ویزامو گرفتم و شهریور دارم میرم گرفتن گرین کارتم حالا اگر بخوام با دوست پسرم ازدواج کنم چی جوری میتونم اونم ببرم؟ میشه منو راهنمایی کنید لطفا HELP

سلام دوست عزیز در ابتدا بهت تبریک میگم واسه به دست آوردن این موقعیت عالی تو زندگیت.شرایط من هم دقیقا مثل شما بوده.این مراحلی رو که بهت میگم باید انجام بدی و اینو بدون که تنها راه هم همینه.1:شما اول باید بری و وارد آمریکا بشی ون م به صورت مجرد. 2:وقتی گرین کارت به دستت رسید دوباره برمیگردی ایران و با اون رسما و قانونی ازدواج میکنی. 3:مدارکت رو که لازمه ترجمه میکنی و اگه خودت دوباره برمیگردی که بهتر وگر نه باید پست کنی واسه nvc. و حالا 2 سال یا کمی بیشتر منتظر میمونی تا ویزای ایشون هم آماده شه و بیان پیش شما.
امیدوارم مفید بوده باشم.شاد باشی.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، حاجی واشنگتن
(2013-07-10 ساعت 10:48)saba.m نوشته:  مگه من الان میتونم همسرم رو راضی کنم که باید اصل مدارک رو بفرستیم میگه فردا با وکیل حرف میزنم اینجا نوشته کپی هم میشه اگه حتما اصلو میخواست must مینوشت

saba.m عزیزم.هیچ مدرکی رو نباید اصلش رو بفرستید.همه چیز رو بدید ترجمه خود دارالترجمه دادگستری و امور خارجه رو واستون میگره برابر با اصل هم میکنه.ولی زمانیه که به سفارت میرید باید اصل شناسنامه و اصل کارت ملی رو داشته باشین.ما وقتی آنکارا بودیم واسه سفارت و مدیکیت تازه یک ایمیل به دستمون رسید که گفته بود کارت ملی رو هم میخواد.ما هم کلی استرس کشیدیم و مردیم و زنده شدیم ولی شانس آوردیم دم باجه ازمون نخواست.موفق باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، saba.m ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان