کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
من یه سوال داشتم و اون اینه که بانک صادرات فقط موجودی میده و نرخ ارز رو ذکر نمی‌کنه..این مشکلی‌ به وجود میاره؟
شماره کیس: **2013AS00009، تاریخ رویت قبولی:MAY 1، کنسولگری:ankara، ارسال فرمهای سری اول:15may، کارنت شدن کیس:15 Augest، مصاحبه:-، دریافت کلیرنس:-، دریافت ویزا:-، ورود به آمریکا:-، دریافت گرین کارت:-، جمع تقریبی هزینه ها : 7500 DHL
تشکر کنندگان:
(2012-09-25 ساعت 02:30)mahsa 662547 نوشته:  من یه سوال داشتم و اون اینه که بانک صادرات فقط موجودی میده و نرخ آرض رو ذکر نمی‌کنه..این مشکلی‌ به وجود میاره؟

منم از بانك مسكن كه گرفتم همينطوري بود، واسه همين ترجيحا پولو تو يك بانك ديگه‌( مثل سامان يا پاسارگاد) هم بزارين و دو تا نامه بگيرين واسه محكم كاري ( من همين كارو كردم)
البته سفارت خودش نرخ ارز دولتي و آزاد رو مي دونه
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
تشکر کنندگان: mahsa 662547 ، achi686 ، rezagh
چرا kcc جواب میل منو برای تایید ارسال مدارکم نمیده ؟10 روزه میل زدم .
به این ادرس KCCDV@state.gov میل زدم. درسته؟
تشکر کنندگان:
سلام من نامه دومم اومده دقیقا چه مدارکی باید بفرستیم واسه انکارا ممنون تاریخ مصاحبم ... ابان کیس نامبر حدود 700 ممنون
مسعود خان
لطفاً تاریخ دقیق مصاحبه رو در فروم عمومی افشا نکن برادر من. به صلاحتون نیست. عمو سعید
تشکر کنندگان: afs ، mgolchin13 ، achi686 ، rezagh
سلام دوستان تاریخ مصاحبه من احتمالا هفته اول دسامبر خواهد بود(نامه دوم هنوز نیومده)و صد درصد کلیرنس میشوم .
ایا ویزای 6ماهه از تاریخ مصاحبه است یا پایان دوره کلیرنس(زمان دریافت ویزا)؟این سوال مهمی برای من می باشد.
ممنون میشوم همفکری نمایید.ایا بعد از دریافت ویزا مجددا باید مدیکال و از نو انجام داد یا نه؟
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2012-09-25 ساعت 12:51)amirhr123 نوشته:  سلام دوستان تاریخ مصاحبه من احتمالا هفته اول دسامبر خواهد بود(نامه دوم هنوز نیومده)و صد درصد کلیرنس میشوم .
ایا ویزای 6ماهه از تاریخ مصاحبه است یا پایان دوره کلیرنس(زمان دریافت ویزا)؟این سوال مهمی برای من می باشد.
ممنون میشوم همفکری نمایید.ایا بعد از دریافت ویزا مجددا باید مدیکال و از نو انجام داد یا نه؟

دوست عزيز فرصت شما از مديكال 6 ماه است. يعني اگر مثلا 2 ما كليرنس داشته باشيد ميمونه 4 ماه مهلت ورود و اگر يه ضرب بگيريد همون 6 ماه رو فرصت داريد. خلاصه اگر بخوايد چه يه ضرب و چه با كليرنس ورودتون 6 ماه بعد از مديكال باشه بايد تجديدش كنيد.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: sayeh_m ، rezagh
(2012-09-24 ساعت 14:57)pooya.n نوشته:  
(2012-09-24 ساعت 13:53)mhds نوشته:  سلام دوستان،لطفایکی کمکم کنه :-(
من هنوز فرمامو نفرستادم دیرنیست اگه تا2-3روز دیگه بفرستم؟
فرمارو هرجا که جای امضاداره امضاکنم؟
اسم وفامیلوهمونطوری که توپاسپورت نوشته بنویسیم؟آخه توپاس اشتباه نوشته!
فرم 122،گزینه4-5و7 چی میشه؟
مدارس روبه این ترتیب بنویسم؟دانشگاه،هنرستان،اول دبیرستان،راهنمایی،دبستان؟
واینکه فرماروپرکنم بعدپرینت بگیرم و امضاکنم و عکسموبچسبونم،بعداسکن کنموبه همراه اون برگه قبولی بفرستم به این آدرس درسته؟
KCCDV@state.gov

سلام
دیر نیست ولی زود هم نیست. عجله کنید!
فرم 122 رو امضا کنید و فرم 230 رو فقط قسمت اول
همون اشتباهه اگر با اون چیزی که ثبت نام کردین تطبیق داره بنویسین بهتره
به ترتیب دبیرستان یا هنرستان، مقاطع مختلف دانشگاه
برای بندهای مختلف فرم 122 به اینجا مراجعه کنید
نحوه ارسالی هم که گفتید درسته، ترجیحا فایلها رو PDF کنید
برای ارسال هم یک Template وجود داره که حتما باید ابتدای ایمیل قرار بدید.
Case Number: 2013AS000XXXX
Last Name: XXX
First Name: XXX
Date of birth: mm/dd/yyyy
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

یعنی فرما که به صورت pdfدرآوردم attach کنم و این template هم تو متن ایمیل بنویسم؟

(2012-09-24 ساعت 23:46)enchantress_boy نوشته:  
(2012-09-24 ساعت 23:27)mhds نوشته:  آخه من توثبت نام اولیه یه جورنوشتم،حالا واسه این فرما یه جوردیگه بنویسم ایراد میگیرن حتماSadچون بایداون برگه قبولی هم بفرستیم.
فامیل من دو قسمتیه،تو ثبت نام اولیه قسمت دومشو ننوشتم یعنی دنباله فامیل دارم،آخراسمم یه h بایدبذارم که ثبت نام اولیه نذاشتم اما توپاس داره....
بایدفوق دیپلم ولیسانس روجدابنویسیم؟آخه هردورو یه دانشگاه بودم اما با یه سال فاصله.

مسئله آخر اسمتون که یه h کم داره مشکلی نیست و موقع مصاحبه حل میشه ولی پسوند فامیلی که شما ننوشتی یه کم خطرناکه!!!
این مسئله پسوندتونو من نمیدونم چی بگم ولی باید یه فکر درست حسابی به حالش بکنید ... به فکر من رسید که پسوندتونو برید از تو شناسنامه و کارت ملی و ... حذفش کنید ولی گویا اینم توی توضیحات انتهای شناسنامه درج میکنن... به نظر من قبل فرستادن فرماتون یه فکر اساسی راجبش بکنید که الان فرماتونو طبق شناسنامه پر کنید یا طبق ثبت نام اولیه... تحقیق کنید بیشتر مخصوصاً از 2012 ایها
در مورد سوال آخر هم بله باید جداگانه نوشته بشه
منظورتون ازاینکه واسه عکس بایدفایل جداگانه بذارم چیه؟
من عکس5*5بدون روتوش با زمینه سفیدکه گوشها هم دیده بشه گرفتم،اینواسکن کنموبذارم روفرم اشتباه؟
تشکر کنندگان:
اگه ایمیل خودمون که توثبت نام اولیه واسشون نوشتیم با ایمیلی که الان توفرما مینویسیم یکی نباشه ایراد داره؟
آخه من 2-3تاایمیل دارم یادم نیست اول کدومو نوشتم.
اون برگه قبولی که همراه فرما بایدبفرستیم،کلشواسکن کنیم وبفرستیم یا فقط بارکدشو؟
اگه فقط بارکد،بارکداسکن شده روکجابذاریم؟
تشکر کنندگان: USAIR
(2012-09-25 ساعت 14:18)mhds نوشته:  یعنی فرما که به صورت pdfدرآوردم attach کنم و این template هم تو متن ایمیل بنویسم؟

منظورتون ازاینکه واسه عکس بایدفایل جداگانه بذارم چیه؟
من عکس5*5بدون روتوش با زمینه سفیدکه گوشها هم دیده بشه گرفتم،اینواسکن کنموبذارم روفرم اشتباه؟

بله علاوه بر فایل های اتچ شده باید قالبی که گفتن رو بع عنوان متن ایمیل درج کنید و با مشخصات خودتون تکمیلش کنید

برای عکس، اگر فرم ها رو اسکن می کنید ضرری نداره عکس رو بچسبونید روی فرم و اسکن کنید. یک نسخه از فایل عکس رو هم اتچ کنید که دیگه شکی نباشه.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: mhds
سلام دوستان ببخشید من یه سوال داشتم که خیلی اعصابمو خرد کرده و جواب درستی هم براش پیدا نکردم هنوز ممنون میشم اگه اینجا کمکم کنید که از سردرگمی دربیام
من برنده لاتاری 2013 هستم و میخواستم بدونم که برای تتعین وقت سفارت چه کار باید بکنیم ؟ ایا لازمه که ما با سفارت تماس بگیریم یا خود سفارت برامون وقت رو میچینه و بهمون خبر میدیه ؟ اگر سفارت خودش میچینه وقت رو از چه طریقی بهمون خبر میده ؟ پیشاپیش ممنون از کمکتون
تشکر کنندگان:
(2012-09-25 ساعت 22:03)farkhonde.f نوشته:  سلام دوستان ببخشید من یه سوال داشتم که خیلی اعصابمو خرد کرده و جواب درستی هم براش پیدا نکردم هنوز ممنون میشم اگه اینجا کمکم کنید که از سردرگمی دربیام
من برنده لاتاری 2013 هستم و میخواستم بدونم که برای تتعین وقت سفارت چه کار باید بکنیم ؟ ایا لازمه که ما با سفارت تماس بگیریم یا خود سفارت برامون وقت رو میچینه و بهمون خبر میدیه ؟ اگر سفارت خودش میچینه وقت رو از چه طریقی بهمون خبر میده ؟ پیشاپیش ممنون از کمکتون
سلام دوست عزیز
نمید ونم شمارتون چنده ولی اگر کارنت شدید باید هرروز ای میل و سایت لاتاری(هونجایی که قبول شدید)رو چک کنید به کمک کانفرمیشن نامبرتون.
اگر نامه ی دومتون که همون تاریخ مصاحبتون اومده باشه جاش و با نامه ی قبولیتون عوض می کنه.پس اصلا نگران نباشیدو فقط سایت و ای میلتون چک کنید.
موفق باشید
Shy
2013as14xx،آنکارا، مصاحبه: دسامبر، سفرنامه کلیرنس:12بهمن(57روز)Big Grin
ویزا
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، rezagh ، farkhonde.f
سلام به دوستای عزیزم
لاتاری به اسم خودم درامده می خواستم ببینم ترجمه مدارک کاری شوهرم را نیاز هست اماده کنم برای سفارت منظورم گواهی اشتغال به کار شوهرم هست
تشکر کنندگان:
دوستان یه سئوالی دارم که نتونستم جوابشو تو پست های قبل پیدا کنم میخوام بدونم بعد از گرفتن ویزا ها ایا همه افراد خانواده حتما باید با هم وارد امریکا بشن یا اینکه یکیشون (که برنده اصلی هم نیست) میتونه جلوتر از بقیه بره تا اوضاع رو مرتب کنه؟
کیس : 2013ASXXX
تعداد : 3
کنسولگری: آنکارا یهو شد ایروان
نامه دوم: 26 sep
مصاحبه: oct16 عقب انداختیم 31 Jan
کلیر 12 مارچ
دریافت ویزا: 5 اپریل
مقصد: دالاس
تشکر کنندگان: bayat_r
(2012-09-26 ساعت 00:31)ash نوشته:  دوستان یه سئوالی دارم که نتونستم جوابشو تو پست های قبل پیدا کنم میخوام بدونم بعد از گرفتن ویزا ها ایا همه افراد خانواده حتما باید با هم وارد آمریکا بشن یا اینکه یکیشون (که برنده اصلی هم نیست) میتونه جلوتر از بقیه بره تا اوضاع رو مرتب کنه؟

حتماً برنده اصلی باید بره
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان:
(2012-09-26 ساعت 00:37)ash نوشته:  
(2012-09-26 ساعت 00:34)bayat_r نوشته:  
(2012-09-26 ساعت 00:31)ash نوشته:  دوستان یه سئوالی دارم که نتونستم جوابشو تو پست های قبل پیدا کنم میخوام بدونم بعد از گرفتن ویزا ها ایا همه افراد خانواده حتما باید با هم وارد آمریکا بشن یا اینکه یکیشون (که برنده اصلی هم نیست) میتونه جلوتر از بقیه بره تا اوضاع رو مرتب کنه؟

حتماً برنده اصلی باید بره

یعنی حتما برنده اصلی باید با همراه ها باشه؟ یا اینکه همه باید با هم باشن؟

برنده اصلی حتماً باید بره بقیه فکر نکنم رفتنشون بار اول مهم باشه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان