کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-09-25 ساعت 15:28)afs نوشته:  
(2012-09-25 ساعت 14:18)mhds نوشته:  یعنی فرما که به صورت pdfدرآوردم attach کنم و این template هم تو متن ایمیل بنویسم؟

منظورتون ازاینکه واسه عکس بایدفایل جداگانه بذارم چیه؟
من عکس5*5بدون روتوش با زمینه سفیدکه گوشها هم دیده بشه گرفتم،اینواسکن کنموبذارم روفرم اشتباه؟

بله علاوه بر فایل های اتچ شده باید قالبی که گفتن رو بع عنوان متن ایمیل درج کنید و با مشخصات خودتون تکمیلش کنید

برای عکس، اگر فرم ها رو اسکن می کنید ضرری نداره عکس رو بچسبونید روی فرم و اسکن کنید. یک نسخه از فایل عکس رو هم اتچ کنید که دیگه شکی نباشه.
بارکدبرگه قبولیو تنها اسکن کنیم ورو کدوم فرم بذاریم؟
بارکدبالاوپایین صفحه فرقی با هم داره؟

(2012-09-26 ساعت 00:59)mhds نوشته:  
(2012-09-25 ساعت 15:28)afs نوشته:  
(2012-09-25 ساعت 14:18)mhds نوشته:  یعنی فرما که به صورت pdfدرآوردم attach کنم و این template هم تو متن ایمیل بنویسم؟

منظورتون ازاینکه واسه عکس بایدفایل جداگانه بذارم چیه؟
من عکس5*5بدون روتوش با زمینه سفیدکه گوشها هم دیده بشه گرفتم،اینواسکن کنموبذارم روفرم اشتباه؟

بله علاوه بر فایل های اتچ شده باید قالبی که گفتن رو بع عنوان متن ایمیل درج کنید و با مشخصات خودتون تکمیلش کنید

برای عکس، اگر فرم ها رو اسکن می کنید ضرری نداره عکس رو بچسبونید روی فرم و اسکن کنید. یک نسخه از فایل عکس رو هم اتچ کنید که دیگه شکی نباشه.
بارکدبرگه قبولیو تنها اسکن کنیم ورو کدوم فرم بذاریم؟
اون کادری که رو فرم230واسه عکس هست که اندازه عکس5*5 ما نیست،عیب نداره؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-26 ساعت 00:39)bayat_r نوشته:  
(2012-09-26 ساعت 00:37)ash نوشته:  
(2012-09-26 ساعت 00:34)bayat_r نوشته:  
(2012-09-26 ساعت 00:31)ash نوشته:  دوستان یه سئوالی دارم که نتونستم جوابشو تو پست های قبل پیدا کنم میخوام بدونم بعد از گرفتن ویزا ها ایا همه افراد خانواده حتما باید با هم وارد آمریکا بشن یا اینکه یکیشون (که برنده اصلی هم نیست) میتونه جلوتر از بقیه بره تا اوضاع رو مرتب کنه؟

حتماً برنده اصلی باید بره

یعنی حتما برنده اصلی باید با همراه ها باشه؟ یا اینکه همه باید با هم باشن؟

برنده اصلی حتماً باید بره بقیه فکر نکنم رفتنشون بار اول مهم باشه

برنده اصلی در اولین ورود حتما باید باشه و همراهان بدون برنده اصلی نمی تونن برن ، اگه برنده اصلی رفت همراهان تا پایان زمان ویزا می تونن به اون ملحق بشن. اگه ویزا ها اکسپایر بشه باید برا ویزا دوباره اقدام کنن.
اگر در زمان اعتبار ویزا هر کدوم که وارد باشن مهر ورود به منزله یکسال ویزا هست که می تونن به دفعات رفت و امد کنن.
since 2012
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، bayat_r ، afs ، amir0_0amir ، ash ، roeentan ، Ali DV-2013
(2012-09-26 ساعت 00:59)mhds نوشته:  بارکدبرگه قبولیو تنها اسکن کنیم ورو کدوم فرم بذاریم؟
اون کادری که رو فرم230واسه عکس هست که اندازه عکس5*5 ما نیست،عیب نداره؟

بارکد رو لازم نیست روی فرم بگذارید، فقط اون صفحه ای که آدرس و بارکد هست رو هم اسکن کنید به همراه فرم ها بفرستید.
کادر رو هم درست می گید توی بعضی حالت ها اندازه نیست، اشکالی نداره عکس رو بگذارید اسکن کنید. یکم بالاپایین موردی پیش نمیاره
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amir0_0amir ، mhds ، pooya.n ، پروا ، Ali DV-2013 ، صوفیا صوری ، rezagh
(2012-09-26 ساعت 02:36)lottory نوشته:  سلام.من ایروان مصاحبه دارم.
آیا مدارک رو قبل از مصاحبه مثل آنکارا میخواد پست کنیم؟
ارمنستان ویزا میخواد؟چجوری اقدام کنیم؟

انگار نه. لازم نیست قبل از مصاحبه چیزی پست کنید
در مورد ویزا هم، دم مرز یا توی فرودگاه ایروان همون جا ویزا صادر می کنند، هرچند مثل اینکه می تونید سفارت ارمنستان توی تهران هم برید و ویزا بگیرید.
احتمالا آژانس ها هم خدماتی برای این کار دارند
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، Saeedv13 ، lottory ، sayeh_m ، pooya.n ، Ali DV-2013 ، صوفیا صوری ، rezagh
دوستان لطفایکی جوابموبده....
من دنباله فامیل دارم اما توثبت نام اولیه ننوشتم،الان که میخوام فرماروارسال کنم با همون مشخصات اولیه بنویسم ایراد داره؟
بعد دوباره بهشون ایمیل بزنم که دنباله فامیلمو ننوشتم خودشون درست کنن؟
تازه یه hهم آخراسمم داره که ثبت نام اول ننوشتم ویه dهم وسط اسمم هست که انگارتشدیدتواسمم میشه اما من بازم اون dرو ننوشتم.
حالا واسه ارسال فرما چی کارکنم....؟:-(
تشکر کنندگان: pooya.n
(2012-09-26 ساعت 13:03)mhds نوشته:  
(2012-09-26 ساعت 12:20)ash نوشته:  
(2012-09-26 ساعت 12:06)mhds نوشته:  دوستان لطفایکی جوابموبده....
من دنباله فامیل دارم اما توثبت نام اولیه ننوشتم،الان که میخوام فرماروارسال کنم با همون مشخصات اولیه بنویسم ایراد داره؟
بعد دوباره بهشون ایمیل بزنم که دنباله فامیلمو ننوشتم خودشون درست کنن؟
تازه یه hهم آخراسمم داره که ثبت نام اول ننوشتم و توپاسم هم اسمم اشتباه یه d اضافه داره :-(
چی کارکنم....؟

سلام در مورد اول به نظرم اسمت رو کامل بنویس تو فرم ها
در مورد فامیلیت هم متوجه نشدم یه d اضافه یعنی مثلا به جای 1 d دو تا نوشتن یا اینکه اصلا نباید d باشه؟ اگه اصلا نباید باشه که سریع برو پاست رو اصلاح کن و بر اساس شکل جدید فرم ها رو پر کن
یه چیزی اینجا به دوستان بگم: نگران ایرادات اینجوری نباشین. مهم اینه که اطلاعاتی که الان میفرستین با هم بخونه...مثلا من خودم تو فرم ها اصلا امضا نکردم و جای امضا اسمم رو تایپ کردم هیچ اتفاقی هم نیافتاد...یا اینکه یکی از دوستام پارسال تو فرماش بجای نوشتن ادرس پستی ادرس ایمیلش رو اشتباها نوشته بود ولی اتفاق خاصی براش نیافتاد و تو مصاحبه اصلاحش کردن.
دوتاd بایدباشه توپاس هم همینطوره،امااون اول من یکd گذاشتم.

سلام
ضمن احترام به نظر اون دوستمون که پاسخ دادن
من نظرم اینه که کار از محکم کاری عیب نمیکنه
اطلاعات رو درست، عین پاسپورت وارد فرمها بکنید
ولی برای محکم کاری یه ایمیل به KCC بزنید یا با تماس تلفنی ازشون تائیدیه بگیرین
این پیشنهاد فقط واسه اینه که خدای نکرده مشکلی برای کیستون پیش نیاد
من همین مشکل رو داشتم ولی یکم تو مراحل بعدی مثل پر کردن فرمها و ... از KCC بیشتر پیگیری کردم تا مشکلی پیش نیاد.
ولی نظر دوستمون که میگن زمان مصاحبه میشه خیلی از این موارد رو اصلاح کرد کاملا درسته.
تشکر کنندگان: shimoda ، Saeedv13 ، roeentan ، rezagh
این سوال را تو تاپیکِ خودش پرسیدم جواب نداد کسی‌ ، مجبور شدم اینجا بپرسم شرمند ...
من یادم نمیاد که موقهٔ ثبت نامه اینترنتی که تقریبا ۱ سال پیش انجام دادیم ، مدرک تحصیلیمو چی‌ زدم یعنی‌ " some university course" یا " high school diploma"... چون من الان دانشجوام و هنوز مدرکی‌ ندارم ولی‌ دیپلم دارم ، مشکلی‌ برام ایجاد می‌کنه ؟یا راهی‌ هست که بتونم بفهمم چی‌ زدم ؟
Case No.2013AS000007xx، روئیت قبولی:1May2012، تعداد افراد کیس:1 نفر، ارسال فرمهای اولیه:28May 2012 با DHL، دریافت فرمها توسط کی سی سی:1Jun2012، تاریخ کارنت شدن: Aug2013، سفارت: ابوظبی، تاریخ مصاحبه: هفته اول نوامبر، تاریخ اخذ ویزا:؟، تاریخ ورود به آمریکا:؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-26 ساعت 18:49)mhds نوشته:  عنوان ایمیلی که فرمارومیفرستم چی باید باشه؟
فایلای pdf بایداسمای خاصی داشته باشه؟
آخه من میخوام فرماروپرکنم،پرینت بگیرم امضاکنم،عکسوبچسبونم واسکن کنم
بازبه صورت pdf بشه و همراه یه pdf برگه قبولی ویه فایل عکس جداگونه بفرستم.درسته؟
تومتن ایمیل هم فقط همون template شامل مشخصات روبنویسم؟
من قبلا تو این پست کارهایی که خودم برای ایمیل کردن فرمهام انجام دادم رو توضیح دادم. امیدوارم کمکتون کنه. اسم فایلهاتون رو هم میتونید به طور مثال اینجوری انتخاب کنید:
DSP-122-2013AS0008xxx یعنی اول اسم فرم و بعد کیس نامبرتون.
شماره کیس: 2013AS000082XX - کنسولگری: ابوظبی - مصاحبه : 10 June - کلیر شدن: 14 August -مقصد: Seattle
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mhds ، pooya.n ، صوفیا صوری
دوستان عزیز من الان داشتم توجه میکردم به یه نکته ای برخوردم....
دوستانی که نامه دوم اونها سفارت آنکارا رو مشخص کرده بعد از آنکارا و قبل از تاریخ و زمان مصاحبه یه عددی 16 رقمی هست، میدونید این چی هست؟
جالب اینجاست که این کد برای نامه یکی از دوستانم که ایروان قبول شده ،دیدم وجود نداره....
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، aziking ، rezagh ، Ali DV-2013 ، sayeh_m ، سارا2013 ، pooya.n ، صوفیا صوری
(2012-09-27 ساعت 10:26)achi686 نوشته:  دوستان عزیز من الان داشتم توجه میکردم به یه نکته ای برخوردم....
دوستانی که نامه دوم اونها سفارت آنکارا رو مشخص کرده بعد از آنکارا و قبل از تاریخ و زمان مصاحبه یه عددی 16 رقمی هست، میدونید این چی هست؟
جالب اینجاست که این کد برای نامه یکی از دوستانم که ایروان قبول شده ،دیدم وجود نداره....

چه جالب توی نامه من بین YEREVAN و تاریخ مصاحبه یک خط جای خالیه
کلی فکر کردم این برای خوانایی این طوری شده نگو چیزی باید اونجا می بوده!
تشکر کنندگان: sayeh_m ، achi686 ، roeentan ، pooya.n ، صوفیا صوری
(2012-09-27 ساعت 10:26)achi686 نوشته:  دوستان عزیز من الان داشتم توجه میکردم به یه نکته ای برخوردم....

Achi جان شماره تلفنه. دو رقم اول Country Code ، سه رقم بعدی City Code ، سه رقم بعدی Area Code ، چهار رقم بعدی Local Code (همون شماره تلفن چهار رقمی مثل تفاوت دو شماره تلفن در منطقه ونک) ، X مخفف Extension (یعنی داخلی) و سه رقم آخر هم داخلی بخش ویزای سفارت هست.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، studpk ، Szsanazsz ، afs ، Emma_a432 ، achi686 ، roeentan ، amir0_0amir ، aziking ، صوفیا صوری ، Sepasttian ، mrr777
(2012-09-28 ساعت 00:39)afrash نوشته:  با سلام
1- من و همسرم دانشجو هستیم. چطور میتونیم طوری برنامه ریزی کنیم که تابستان در آمریکا باشیم برای گرفتن گرین کارت؟ (اگه پذیرفته بشیم در مرحله بعدی) یعنی میتونیم تاریخ های ملاقات و همچنین تاریخ گرفتن ویزا رو خودمون با توجه به وضعیت تحصیلیمون تنظیم کنیم؟
2- آیا سطح تحصیلات و همچنین داشتن رزومه قوی علمی می تواند یک امتیاز محسوب بشه؟
اگه امتیاز هستش بهترین راه ارائه رزومه چیه؟ (یعنی آیا باید به مامور مصاحبه ارائه بدم یا .....)
با تشکر

سلام دوست عزیز
1- شما تیر ماه امتحان پایان ترم که تموم شد به امید خدا تشریف میبرید و پس از دریافت گرین کارت و SSN میتونید از 2 طریق برگردید :
1/1- با مهر ورودی که در ورود اول به آمریکا در فرودگاه دریافت میکنید (این ویزا یا مهر یکسال اعتبار داره) ولی بعضی از دوستان میگن تا قبل از 6 ماه باید مجدداً به آمریکا برگردید تا با مشکل مواجه نشید.
1/2- با دریافت پاس سفید یا Re-Entry permit که از این لینک میتونی اطلاعات بگیری، تا 2 سال میتونی خارج از آمریکا باشی و مجدداً برگردی که انشالله تا اون موقع درستون تموم میشه.

2- در خصوص سوال دوم راحت بگم، هرچقدر بیسواد تر و با فعالیت کم باشید راحت تر ویزا میگیرید، فقط باید برنده اصلی دیپلم 12 ساله یا سابقه کار قابل قبول اونهارو داشته باشه، خیلی به فکر قوی نشون دادن خودتون برای دریافت ویزا نباشید Wink
موفق باشید
تشکر کنندگان: saljoogh ، Saeedv13 ، bayat_r ، mhz_ir ، Ali DV-2013 ، afrash ، storagemeter ، aziking ، صوفیا صوری
(2012-09-29 ساعت 10:08)kopenhak84 نوشته:  سلام
دوستان من کیس نومبرم شماره 200 هستش و بی صبرانه منتظر دریافت جواب برای رفتن به انکارا هستیم به اتفاق خانواده . حالا مشکل من اینه که دو تا ایمیل در زمان های مختلف برام اومده که در متن زیر قرار دادم فکر کنم به این معنی که اطلاعات در فرم ها هم خوانی نداره به اصطلاح مچ نیست نمیدونم چیش مچ نیست من خیلی خیلی دقت کردم به هر حال حالا چیکار کنم یه راهی بگید. قربون با تجربه. تا قبل از مصاحبه حلش کنم خدا وکیلی نمیدونید چه در بدری کشیدم دوست ندارم این فرصت رو از دست بدم با سپاس قربون لطفتون

Thank you for your inquiry.

The information you have provided does not match the case. Please resubmit your request with the correct information for KCC to properly assist you.

دوستان من شمارم 200 هستش هنوز نامه دومم نیومده چیکار کنم برای اونا که 400 هستش اومده نکنه بد بخت شدم قربونتون برم راهنمای بفرمائید
سلام
دوست عزیز لطفا" سوالاتتون رو فقط توی یه تاپیک بنویسین . در مورد مشکلتون هم حتما" اون چیزی که الان وارد میکنید با ثبت نام اولیه همخونی نداره . باید فکر کنید ببینید که موقع ثبت نام اولیه آیا اسم و فامیلتون رو جابجا نزنید ؟ پسوند , پیشوند و یا چیزیی جابجا نشده ؟ تاریخ تولد رو جابجا ننوشتین ؟
اینکه هنوز نامه دوم شما نیومده ممکنه به علت این باشه که فرمها رو دیر فرستادین . نگران نباشید Smile
موفق باشین Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: pooya.n ، Ali DV-2013 ، SOROUSHSOFT ، صوفیا صوری ، roeentan
سلام به همگی
یک موردی برای یکی از دوستان 2013 ای اتفاق افتاده که تو پیام خصوصی از من در موردش سئوال کرده. از وقتی این سئوال رو از من پرسیده راستش یه مقدار ناراحتم. یعنی به نظرم کارش یه مقدار مشکل به نظر میاد. نمی خوام نفوس بد بزنم و نمی خوام اونی که به ذهنم رسیده مطرح کنم. از امیر هم مشورت گرفتم. در نهایت دوتایی به این نتیجه رسیدیم که تو تاپیک از شما بپرسم شاید نظر دیگه ای داشتین و راه حلی به ذهنتون رسید که به مغز فرتوت من نرسیده. اما داستان اینه:
اسم من به فرض سعید عموزاده مشهدی هست. موقع ثبت نام اولیه من فقط قسمت اول نام خانوادگیمو نوشتم: Saeed Amoozadeh. یعنی قسمت سوم Mashhadi رو ننوشتم. حالا لاتاری برنده شدم. می خوام فرم ها رو برای KCC بفرستم. الان باید چکار کنم؟ اسم کاملم رو بنویسم؟ اگر اینجوریه که با ثبت نام اولیه فرق می کنه. ممکنه بگن تو اونی که ثبت نام کردی نیستی. می تونم برم ثبت احوال "مشهدی" رو از فامیلم حذف کنم و با شناسنامه ی جدید گذرنامه ی جدید هم بگیرم. ولی تو توضیحات شناسنامه ام میاد و تاریخ تغییر بعد از برنده شدن لاتاریه!! به KCC ایمیل یا تلفن بزنم هم فکر نکنم افاقه کنه. خلاصه سعید عموزاده مشهدی هنوز تو مرحله ی فرستادن فرم ها گیر کرده.
روی صحبتم با شما 2013ایهاست. با افشین، مهدی، سایه، مهندس بیات، محمد، سروش، عسلی، حسن آقای عرب و ... تا حالا جایی تو تاپیک ها به مشکل مشابه برخوردین که طرف به سلامت مورد رو رفع و رجوع کرده باشه؟
تشکر کنندگان: masih sh ، ASALI ، Szsanazsz ، roeentan ، sayeh_m ، afs ، pooya.n ، bayat_r ، rezagh
(2012-09-29 ساعت 20:06)Saeedv13 نوشته:  سلام به همگی
یک موردی برای یکی از دوستان 2013 ای اتفاق افتاده که تو پیام خصوصی از من در موردش سئوال کرده. از وقتی این سئوال رو از من پرسیده راستش یه مقدار ناراحتم. یعنی به نظرم کارش یه مقدار مشکل به نظر میاد. نمی خوام نفوس بد بزنم و نمی خوام اونی که به ذهنم رسیده مطرح کنم. از امیر هم مشورت گرفتم. در نهایت دوتایی به این نتیجه رسیدیم که تو تاپیک از شما بپرسم شاید نظر دیگه ای داشتین و راه حلی به ذهنتون رسید که به مغز فرتوت من نرسیده. اما داستان اینه:
اسم من به فرض سعید عموزاده مشهدی هست. موقع ثبت نام اولیه من فقط قسمت اول نام خانوادگیمو نوشتم: Saeed Amoozadeh. یعنی قسمت سوم Mashhadi رو ننوشتم. حالا لاتاری برنده شدم. می خوام فرم ها رو برای KCC بفرستم. الان باید چکار کنم؟ اسم کاملم رو بنویسم؟ اگر اینجوریه که با ثبت نام اولیه فرق می کنه. ممکنه بگن تو اونی که ثبت نام کردی نیستی. می تونم برم ثبت احوال "مشهدی" رو از فامیلم حذف کنم و با شناسنامه ی جدید گذرنامه ی جدید هم بگیرم. ولی تو توضیحات شناسنامه ام میاد و تاریخ تغییر بعد از برنده شدن لاتاریه!! به KCC ایمیل یا تلفن بزنم هم فکر نکنم افاقه کنه. خلاصه سعید عموزاده مشهدی هنوز تو مرحله ی فرستادن فرم ها گیر کرده.
روی صحبتم با شما 2013ایهاست. با افشین، مهدی، سایه، مهندس بیات، محمد، سروش، عسلی، حسن آقای عرب و ... تا حالا جایی تو تاپیک ها به مشکل مشابه برخوردین که طرف به سلامت مورد رو رفع و رجوع کرده باشه؟
اگر بگرده یک آشنا پیدا کنه تو گذرنامه که اونجا فقط براش بنویسن سعید عموزاده آیا میشه؟ یا مسئله گذرنامه امنی تی تراز این حرفاست؟ اونوقت مثلا بگه که طبق گذرنامه اش ثبت نام کرده؟ ببخشیدا اینا فقط چیزایی هست که به ذهن میرسه
پی نوشت:خودم که الان دارم دوبار فکرمیکنم میبینم پیشنهادم یکم نا شدنیه!!!
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، Saeedv13 ، pooya.n ، roeentan ، bayat_r

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان