کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-10-30 ساعت 09:13)samankhan1 نوشته:  سلام دوستان لطف میکنید ادرس دکتر انگان وبیمارستان آمریکاییها در انکارا را بنویسید .سپاسگزارم

میتونی اینجا همه چیز رو پیدا کنی و اگه چیزی کم داشت بهش اضافه کنی.
http://mohajersara.com/thread-5607-post-221509.html
2013AS4# / یک نفر / مصاحبه : March / آنکارا / ویزا یکضرب / سربازی : نزاجا / تاربخ ورود به آمریکا : March / دریافت سوشیال : March / محل سکونت : Orange County
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، samankhan1 ، roeentan ، Tomas ، ASALI
با سلام .من از برندگان لاتاری با شماره 10xxx هستم.درفرم230اشتباها سزباری را no زدم.خواهش می کنم راهنمایی کنید.فرم هاراهم فرستادم.با تشکر
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-10-30 ساعت 13:39)محسن46 نوشته:  با سلام .من از برندگان لاتاری با شماره 10xxx هستم.درفرم230اشتباها سزباری را no زدم.خواهش می کنم راهنمایی کنید.فرم هاراهم فرستادم.با تشکر

اگر هنوز به مقصد نرسیده به شرکت پستی بگو تو راه منهدمش کنند.
بعد دوباره بفرست و اینبار با ایمیل. لازم نیست برای ارسال مدارک با پست اقدام کنید. ایمیل سریعتر (آنی) و مطمئن تر و بدون هزینه است.
اگر هم که به دستشون رسیده باید یک بار دیگه بفرستی (با ایمیل) یا اینکه یه ایمیل به کی سی سی بفرستی و بگی فلان مورد اشتباه شده و درستش اینه تا برات اصلاحش کنند.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، pooya.n ، enchantress_boy ، mani.iht ، roeentan ، Ali DV-2013 ، Saeedv13 ، Tomas ، ASALI ، r_ent
(2012-10-30 ساعت 13:39)محسن46 نوشته:  با سلام .من از برندگان لاتاری با شماره 10xxx هستم.درفرم230اشتباها سزباری را no زدم.خواهش می کنم راهنمایی کنید.فرم هاراهم فرستادم.با تشکر

سربازی معاف بودید یا سربازی رفتید ؟؟؟
هر چه سریعتر به کی سی سی اطلاع دهید و سپس فرم هاتون رو آپدیت کنید ( البته اگر هنوز نرسیده به دست کی سی سی , متوقف کنید پروسه پست رو )
تشکر کنندگان: محسن46 ، Tomas ، ASALI ، r_ent
سلام دوستان
می خواستم بدونم آیا به همراه مدارکی که ترجمه کردیم و باید به آنکارا ارسال کنیم،لازمه که اون 2 تا فرمی که یکی contact information sheet هست و یکی دیگش مجددا اطلاعات تحصیلی و شغلی به اضافه سفرهای خارجی که داشتیم را خواسته؛ اینها رو هم الزاما باید پر کنیم و بفرستیم؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یه سوال داشتم می خواستم بدونم اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه ...آیا کسی تا حالا برای تعویض کارت ملی اقدام کرده ؟من چند روز پیش داشتم از جلوی یه دفتر خونه رد میشدم دیدم زده مدارک لازم برای تعویض کارت ملی که رفتم پرسیدم گفتند باید کارت ملی ها عوض بشن که تاریخشون تمدید بشه و گفت اگه اقدام نکنید برای سفارت وخروج از کشور مشکل پیش میاد و حدود یک ماه طول میکشه کارت ملی جدید صادر بشه..
شماره کیس :**2013AS000028
تاریخ رویت قبولیmay
کنسولگری:ANKARA
زمان مصاحبه:هفته ی سوم ژانویه.  نتيجه: ويزاي يه ضرب
تعداد :2  نفر  
ساكن تگزاس در حال حاضر
تشکر کنندگان:
(2012-10-30 ساعت 14:17)الا نوشته:  سلام دوستان من یه سوال داشتم می خواستم بدونم اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه ...آیا کسی تا حالا برای تعویض کارت ملی اقدام کرده ؟من چند روز پیش داشتم از جلوی یه دفتر خونه رد میشدم دیدم زده مدارک لازم برای تعویض کارت ملی که رفتم پرسیدم گفتند باید کارت ملی ها عوض بشن که تاریخشون تمدید بشه و گفت اگه اقدام نکنید برای سفارت وخروج از کشور مشکل پیش میاد و حدود یک ماه طول میکشه کارت ملی جدید صادر بشه..

دوست عزیز می تونید اینترنتی هم اقدام کنید
http://www.sabteahval.ir/default.aspx?tabid=426

اما تا حالا واسه کسی مشکل ساز نبوده این کارت ملی
یا لااقل من ندیدم
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، roeentan ، Tomas
(2012-10-30 ساعت 14:17)الا نوشته:  سلام دوستان من یه سوال داشتم می خواستم بدونم اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه ...آیا کسی تا حالا برای تعویض کارت ملی اقدام کرده ؟من چند روز پیش داشتم از جلوی یه دفتر خونه رد میشدم دیدم زده مدارک لازم برای تعویض کارت ملی که رفتم پرسیدم گفتند باید کارت ملی ها عوض بشن که تاریخشون تمدید بشه و گفت اگه اقدام نکنید برای سفارت وخروج از کشور مشکل پیش میاد و حدود یک ماه طول میکشه کارت ملی جدید صادر بشه..
دوست عزیز برای خروج از کشور هیچ مشکلی پیش نمیاد همچنین برای سفارت Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، پدی ، roeentan ، Ali DV-2013 ، Tomas
(2012-10-30 ساعت 10:54)enchantress_boy نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 19:59)reza6966 نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 19:11)sepid_a نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 05:28)samankhan1 نوشته:  دوستان سلام 1نفر از usa گفت گرین کارتی که میدن 1ساله است و بعد اون چه بخواهیم وچه نخواهیم مارا برمیگردونن البته گفت جدیدا این جوری شده کسی خبر داره ؟میخوام راست و دروغش بدونم؟ سپاسگزارم

منم شنیدم که شرط داره !نمیدونم از 5 سال 3سالشو باید اونجا باشی و هر 6 ماه یکبار باید حتما تو خاک us باشی تا گرین کارت بدن اینو یکی از برندگان سال 2010 گفته به من . حالا چقدر صحت داره من نمیدونم !!

دوست عزیز شما اگر بیش از 6 ماه خارج از خاک آم ر ی کا باشی , گرین کارت شما باطل میشود
و بعد از 5 سال در صورتی که حداقل 30 ماه توی خاک آم ری کا باشید و هیچوقت بیش از 6 ماه خارج نشده باشید سیتیزن میشید

نه به این تندی و سفت و سختی هم که شما میگی نیست.
اعتبار گرین کارد 10 ساله. البته این به این معنی نیست که 10 سال گارانتی شده که شما گرین کارد دارید.

در سفرهای زیر 6 ماه مشکلی بوجود نمیاد.

در سفرهای بین 6 ماه تا 1 سال : در صورتی گرین کارد باطل میشه که آفیسر به یقین برسه شما آمریکا رو به عنوان خونه دائم و اصلی خودتون انتخاب نکردین. مواردی مثل پولی که تو حسابتون در بانکهای آمریکا گذاشتین یا بیزینسی که تو آمریکا ران کردین یا تکس هایی که دادین یا درایوینگ لایسنستون یا اگه هنوز شغلتون رو دارید یا بودن تعدای از اعضای خانوادتون در آمریکا (مثلاً همسرتون) یا نگه داشتن آدرس پستی خودتون در آمریکا و یا هر دلیل دیگه که ثابت کنه خونه دائم شما آمریکاس میتونه آفیسرو قانع کنه که شما آمریکا رو به عنوان خونه دائم خودتون انتخاب کردین.

Does travel outside the United States affect my permanent resident status
Permanent residents are free to travel outside the United States, and temporary or brief travel usually does not affect your permanent resident status. If it is determined, however, that you did not intend to make the United States your permanent home, you will be found to have abandoned your permanent resident status. A general guide used is whether you have been absent from the United States for more than a year. Abandonment may be found to occur in trips of less than a year where it is believed you did not intend to make the United States your permanent residence. While brief trips abroad generally are not problematic, the officer may consider criteria such as whether your intention was to visit abroad only temporarily, whether you maintained U.S. family and community ties, maintained U.S employment, filed U.S. income taxes as a resident, or otherwise established your intention to return to the United States as your permanent home. Other factors that may be considered include whether you maintained a U.S. mailing address, kept U.S. bank accounts and a valid U.S. driver’s license, own property or run a business in the United States, or any other evidence that supports the temporary nature of your absence

در سفرهای طولانی تر از 1 سال گرین کارد باطل میشه (البته اگه Reentry Permit یا همون پاس سفید نگرفته باشید). بعد از اینکه آفیسر گرین کارد شما رو باطل کرد قاضی مهاجرت در مورد شما تصمیم میگیره که آیا شما آمریکا رو کلاً ترک کرده بودید یا دلیل موجه داشتید که نتونستید برگردید.

If you are a LPR (lawful permanent resident) planning to travel outside of the United States for 1 year or more, it is important that you apply for a reentry permit before you depart the United States. If you stay outside of the United States for 1 year or more and did not apply for a reentry permit before you left, you may be considered to have abandoned your permanent resident status. If this happens, you may be referred to appear before an immigration judge to decide whether or not you have abandoned your status
پس لازمه کسی که میخواد سفرش از 1 سال تا 2 سال طول میکشه Reentry Permit رو بگیره.

اگه کسی Reentry Permit رو گرفت ولی بیشتر از 2 سال غایب بود : اینم تیر خلاص نیست و شما از طریق نزدیکترین سفارت آمریکا میتونین درخواست ویزای برگشت به عنوان رزیدنت (SB-1) رو بدین. که مدارک شما دوباره بررسی میشه که صلاحیت ورود رو داشته باشید و دوباره باید آزمایشات پزشکی رو انجام بدبد.

If you remain outside of the United States for more than 2 years, any reentry permit granted before your departure from the United States will have expired. In this case, it is advisable to consider applying for a returning resident visa (SB-1) at the nearest U.S. Embassy or Consulate. An SB-1 applicant will be required to establish eligibility for an immigrant visa and will need a medical exam

منبع : سایت http://www.uscis.gov

دوستان منظور من از این مطب انچه شما عزیزان گفتید نیست.گفته این فرد این بود که وقتی برنده لاتاری ویزا میگیرد سپس فقط گرین کارت 1ساله بهش میدن وفقط 1سال حق ماندن در خاک امریکا را دارد وبعد ان دولت اجازه ماندن بهش نمیدهد وباید چه بخواد چه نخواد امریکاراترک کند مگر با1سیتیزن امریکاازدواج کند وگفت این قانون جدید است لطفا کسانیکه درامریکاهستند جواب درست را بمن بدهید. سپاسگزارم
تشکر کنندگان: Sepasttian ، Tomas
(2012-10-30 ساعت 14:05)reza6966 نوشته:  

سربازی معاف بودید یا سربازی رفتید ؟؟؟
هر چه سریعتر به کی سی سی اطلاع دهید و سپس فرم هاتون رو آپدیت کنید ( البته اگر هنوز نرسیده به دست کی سی سی , متوقف کنید پروسه پست رو )

ازپاسخ شما متشکرم.ممکن است متنی را که باید به kccارسال کنم را برایم بفرستید.و اینکه همه فرم ها را به کی سی سی میل کنم؟
با تشکر
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
می خواستم بدونم آیا به همراه مدارکی که ترجمه کردیم و باید به آنکارا ارسال کنیم،لازمه که اون 2 تا فرمی که یکی contact information sheet هست و یکی دیگش مجددا اطلاعات تحصیلی و شغلی به اضافه سفرهای خارجی که داشتیم را خواسته؛ اینها رو هم الزاما باید پر کنیم و بفرستیم؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-30 ساعت 14:29)samankhan1 نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 10:54)enchantress_boy نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 19:59)reza6966 نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 19:11)sepid_a نوشته:  [quote='samankhan1' pid='229435' dateline='1351472333']
دوستان سلام 1نفر از usa گفت گرین کارتی که میدن 1ساله است و بعد اون چه بخواهیم وچه نخواهیم مارا برمیگردونن البته گفت جدیدا این جوری شده کسی خبر داره ؟میخوام راست و دروغش بدونم؟ سپاسگزارم

منم شنیدم که شرط داره !نمیدونم از 5 سال 3سالشو باید اونجا باشی و هر 6 ماه یکبار باید حتما تو خاک us باشی تا گرین کارت بدن اینو یکی از برندگان سال 2010 گفته به من . حالا چقدر صحت داره من نمیدونم !!

دوست عزیز شما اگر بیش از 6 ماه خارج از خاک آم ر ی کا باشی , گرین کارت شما باطل میشود
و بعد از 5 سال در صورتی که حداقل 30 ماه توی خاک آم ری کا باشید و هیچوقت بیش از 6 ماه خارج نشده باشید سیتیزن میشید

دوستان منظور من از این مطب انچه شما عزیزان گفتید نیست.گفته این فرد این بود که وقتی برنده لاتاری ویزا میگیرد سپس فقط گرین کارت 1ساله بهش میدن وفقط 1سال حق ماندن در خاک آمریکا را دارد وبعد ان دولت اجازه ماندن بهش نمیدهد وباید چه بخواد چه نخواد آمریکاراترک کند مگر با1سیتیزن آمریکاازدواج کند وگفت این قانون جدید است لطفا کسانیکه درآمریکاهستند جواب درست را بمن بدهید. سپاسگزارم

دوست من مطمئن باشيد كه اطلاعات غلط بهتون دادن، چون در اين صورت متأهليني مثل من كه با خانواده قبول شدن بايد اونجا تجديد فراش كنن. كه البته بعضي از دوستان ممكنه بدشون نياد ولي غير قانونيه ؛) مگر اينكه مجبورشون كنن از هم طلاق بگيرن Smile راستي از اون منبعتون بپرسين تكليف بچه ها چي مي شه اين وسط؟!!!
تشکر کنندگان: samankhan1 ، nagoo ، پدی ، pouya.m.t ، roeentan ، Ali DV-2013 ، mgolchin13 ، Saeedv13
(2012-10-30 ساعت 14:29)samankhan1 نوشته:  دوستان منظور من از این مطب انچه شما عزیزان گفتید نیست.گفته این فرد این بود که وقتی برنده لاتاری ویزا میگیرد سپس فقط گرین کارت 1ساله بهش میدن وفقط 1سال حق ماندن در خاک آمریکا را دارد وبعد ان دولت اجازه ماندن بهش نمیدهد وباید چه بخواد چه نخواد آمریکاراترک کند مگر با1سیتیزن آمریکاازدواج کند وگفت این قانون جدید است لطفا کسانیکه درآمریکاهستند جواب درست را بمن بدهید. سپاسگزارم

شایعس عزیز من. البته شایعه هم نیست چون شایعه یه کم شبیه واقعیته ولی این خبر بیشتر جنبه طنز داره تا شایعه.
هر چند این مسئله ای که دوستتون میگفت اگه بود چقدر میخندیدیم! فک کن ما مجردا تو اون 1 سال باید به هر دری بزنیم تا یکی دخترشو بهمون بده!
تمام حقوق و وظایف شما به عنوان کسی که گرین کارد داره اینجاس
Your Rights As A Permanent Resident

As a permanent resident (green card holder), you have the right to:

Live permanently in the United States provided you do not commit any actions that would make you removable under immigration law
Work in the United States at any legal work of your qualification and choosing. (Please note that some jobs will be limited to U.S. citizens for security reasons)
Be protected by all laws of the United States, your state of residence and local jurisdictions
Your Responsibilities as a Permanent Resident

As a permanent resident, you are:

Required to obey all laws of the United States the states, and localities
Required to file your income tax returns and report your income to the U.S. Internal Revenue Service and state taxing authorities (see IRS link to the right)
Expected to support the democratic form of government and not to change the government through illegal means
Required, if you are a male age 18 through 25, to register with the Selective Service

منبع :http://www.uscis.gov
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: sayeh_m ، SOROUSHSOFT ، امیر مهاجر ، lilistar ، samankhan1 ، el333 ، afs ، nagoo ، roeentan ، Ali DV-2013 ، mgolchin13 ، Saeedv13
سلام
آقا از برندگان 2013 ماه اكتبر كسي تونسته با KCC مكاتبه كنه؟ من هرچي ميل مي دم جواب نمي دن!!!
تشکر کنندگان: پدی
دوستان سلام کسی ادرس دقیق و تلفن هتل سیاو در انکارا را دارد؟ سپاسگزارم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان