کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
دوستان عزیز باسلام
از آنجاییکه در تعدادی از کامنت ها در خصوص تعداد شرکت کننده ها وتقسیم بندی برنامه لاتاری مطالبی عنوان شده و بعضی از دوستان در این باره کنجکاو و مشتاق میباشند مطالب زیر را از سایت اصلی استخراج کردم شاید کمکی باشه
تعداد کل شرکت کنندگان در dv 2013 که مدارکشان درست بوده 12،577،463 نفر
امسال 55000 نفر قبول اند که 5000 نفر از آنها از نیاگارا و آمریکای مرکزی اند تحت برنامه NACARA
بقیه
از آسیا 16045 نفر
از آفریقا 52080 نفر
از اروپا 33088 نفر
از آمریکای شمالی 16 نفر
از اقیانوسیه 2193 نفر
از آمریکای جنوبی و مرکزی و کارائیب 2206 نفر
همانگونه که می بینید جمع کل اینها همان 110000 نفر میباشد . (البته امکان دارد در جمع کمی اشتباه باشد ولی در اصل موضوع تغییری ندارد)
از سهمیه آسیا 6029 نفر از ایران انتخاب شده که نیمی از این تعداد قبولی برنامه DV 2013 خواهند بود
افکار مثبت انسان را به مسیر درست هدایت خواهد کرد
تشکر کنندگان: aziking ، bayat_r ، Setare99 ، bardia9 ، rouzbehdarvishi ، ALI_AGHA ، far-dv2013 ، roeentan
سلام ۱ سوال داشتم من فرمارو که پر کردم فرستادم یادم رفت کپی‌ بگیرم ازشون الان برای مصاحبه لازمه فرم ۲۳۰،۱۲۲ یا نه؟لفطا کسی‌ می‌تونه راهنمایی‌ کنه
2015AS4XXX یک نفر ،از آنکارا تغییر به ابوظبی،مصاحبه اپریل،ویزا یکضرب
به آرامی شروع به مردن میکنی اگربرای مطمئن درنامطمئن خطر نکنی،اگر ورای رویاها نروی...امروز رامخاطره کن.کاری کن.نگذار که به آرامی بمیری

تشکر کنندگان:
(2012-11-14 ساعت 14:16)taba60 نوشته:  سلام ۱ سوال داشتم من فرمارو که پر کردم فرستادم یادم رفت کپی‌ بگیرم ازشون الان برای مصاحبه لازمه فرم ۲۳۰،۱۲۲ یا نه؟لفطا کسی‌ می‌تونه راهنمایی‌ کنه

نه لازم نیست .ولی مگه دستی پر کردید؟ اگر نه که خب فایلش هست.ولی نگران نباشید فرم رسیدهبه دست سفارت روز مصاحبه امضا میگیرن ازتون و اگر ابهامی باشه همونجا برطرف میکنن
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: kavirr ، bardia9 ، pooya.n ، roeentan
با سلام
من الان حين خدمت سربازي هستم و تونستم تمامي مدارك تحصيلم(پيش دانشگاهي - ليسانس-فوق ليسانس)به غير از ديپلم سه ساله تحصيلي رو جور كنم. علت اينكه نتونستم ديپلمم رو از دبيرستانم بگيرم اينه كه اونا مي گن شما بايد كارت پايان خدمتت رو بياري بعد. در حال حاضر هم من كارت پايان خدمت ندارم (حين خدمت سربازي هستم). مي خواستم بدونم آيا ترجمه ريز نمرات دوره سه ساله دبيرستان رو سفارت قبول مي كنه يا نه؟
تشکر کنندگان: bayat_r
(2012-11-14 ساعت 16:44)peymandv نوشته:  با سلام
من الان حين خدمت سربازي هستم و تونستم تمامي مدارك تحصيلم(پيش دانشگاهي - ليسانس-فوق ليسانس)به غير از ديپلم سه ساله تحصيلي رو جور كنم. علت اينكه نتونستم ديپلمم رو از دبيرستانم بگيرم اينه كه اونا مي گن شما بايد كارت پايان خدمتت رو بياري بعد. در حال حاضر هم من كارت پايان خدمت ندارم (حين خدمت سربازي هستم). مي خواستم بدونم آيا ترجمه ريز نمرات دوره سه ساله دبيرستان رو سفارت قبول مي كنه يا نه؟

تا جاییکه من می دونم: خیر...
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، roeentan
(2012-11-14 ساعت 10:12)kiasina نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 02:44)enchantress_boy نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 00:28)amiro0008 نوشته:  سلام دوستان
راستش من خیلی از جاهای این سایت میبینم دوستان نوشتند ایران 3500 تا سهم ویزا داره و خیلیها هم نوشتن که امسال حدود 2 برابر این ظرفیت از ایران قبولی داده یعنی حدود 7000 تا. حالا سوال اینجاست که ما آخرین شماره کیسی که دیدیم as00010500 بوده که معلوم می کنه امسال قبولی آسیا حدود 10500 تا کیس هست پس چطور ممکنه حدود 7000 تا از ایران باشه پس باقی کشورای آسیا فقط حدود 3500 تا کیس قبولی دادن؟من نمی دونم این آمار قبولی ایران رو دوستان از کجا میارن اگه میشه یکی توضیح بده این حرفا چقدرش درسته.

16 هزار نفر از آسیاس که از این تعداد 6029 نفرش از ایرانه. هر کشورم بیشتر از 7 درصد کل ویزاها که 50،000 تا هستو نمیتونه بگیره که میشه 3500 سقف ویزا برای هر کشور. در آسیا 10،500 کیس هستش با احتساب همراهان هر کیس میشه 16،000 نفر. بعدش کلاً 100،000 نفر در کل دنیا اعلام کردند یعنی 2 برابر ظرفیت. نصف اینا ویزا نمیگیرن.
دوست عزیز فکر میکنم آمار 10500 درست نیست که بر مبنای آن محاسبه میکنید

حدوداً 10،500 کیس در آسیا وجود داره، حالا شما از کجا میگی غلطه ؟ اگه میشه دلیل مستدل بیار. دلیل من اینه که تا شماره 10500 از آسیا کیس نامبر بیرون اومده. بعد شما خودت اومدی در پست بعدیت دقیقاً همون حرفای منو زدی که خودت تکذیبش کرده بودی!!! شما فکر کنم اشتباهت اینجاس که تفاوت کیس با نفر رو با هم قاطی کردی.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان:
دوستان براي تماس با آنكارا بايد منتظر شم تا كارنت شم يا جواب سوالم رو ميدن از صفحه سايتشون اقدام كردم جوابي نگرفتم حالا هم از طريق اين آدرس webmasterankara@state.gov منتظر گرفتن جوابم كه هنوز خبري نيست Sad
پرونده من مشكلي داره كه كي سي سي ازم خواسته تا از سفارت جوابم رو بگيرم اينم متن ايميلشون :
KCC is not authorized to assist you with this issue. Please contact the American Embassy/Consulate with jurisdiction over your area for further information.
ديدن قبولي:1ST MAY
شماره پرونده: ***2013XX11
تشکر کنندگان:
(2012-11-14 ساعت 18:41)enchantress_boy نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 10:12)kiasina نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 02:44)enchantress_boy نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 00:28)amiro0008 نوشته:  سلام دوستان
راستش من خیلی از جاهای این سایت میبینم دوستان نوشتند ایران 3500 تا سهم ویزا داره و خیلیها هم نوشتن که امسال حدود 2 برابر این ظرفیت از ایران قبولی داده یعنی حدود 7000 تا. حالا سوال اینجاست که ما آخرین شماره کیسی که دیدیم as00010500 بوده که معلوم می کنه امسال قبولی آسیا حدود 10500 تا کیس هست پس چطور ممکنه حدود 7000 تا از ایران باشه پس باقی کشورای آسیا فقط حدود 3500 تا کیس قبولی دادن؟من نمی دونم این آمار قبولی ایران رو دوستان از کجا میارن اگه میشه یکی توضیح بده این حرفا چقدرش درسته.

16 هزار نفر از آسیاس که از این تعداد 6029 نفرش از ایرانه. هر کشورم بیشتر از 7 درصد کل ویزاها که 50،000 تا هستو نمیتونه بگیره که میشه 3500 سقف ویزا برای هر کشور. در آسیا 10،500 کیس هستش با احتساب همراهان هر کیس میشه 16،000 نفر. بعدش کلاً 100،000 نفر در کل دنیا اعلام کردند یعنی 2 برابر ظرفیت. نصف اینا ویزا نمیگیرن.
دوست عزیز فکر میکنم آمار 10500 درست نیست که بر مبنای آن محاسبه میکنید

حدوداً 10،500 کیس در آسیا وجود داره، حالا شما از کجا میگی غلطه ؟ اگه میشه دلیل مستدل بیار. دلیل من اینه که تا شماره 10500 از آسیا کیس نامبر بیرون اومده. بعد شما خودت اومدی در پست بعدیت دقیقاً همون حرفای منو زدی که خودت تکذیبش کرده بودی!!! شما فکر کنم اشتباهت اینجاس که تفاوت کیس با نفر رو با هم قاطی کردی.
دوست محترم سلام
در وحله اول من حرف کسی را تکذیب نکردم.دوم انکه بر مبنای کامنت عضو محترمamiro0008 نوشتم فکر میکنم آمار 10500 درست نیست
و میتونم درخواست کنم بفرمایید از کجا متوجه شدید که تعداد در آسیا 10،500 کیس هستش با احتساب همراهان هر کیس میشه 16،000 نفر.حداقل یکی از اعضای عزیز ذیگه با شماره کیس بالای 11000 در این سایت حضور دارند.اگر مطلبی که من نوشتم را بخوانید من آماری از خودم ارایه نکردم و این آماری است که در سایت رسمی اعلام شده که دوستان دیگه لینک آن را اعلام کرده اند.به هر روی قصد، اطلاع زسانی به هم میهنان عزیزمان است و اگر باعث رنجش خاطرت شدم عذر خواهی میکنم.
تشکر کنندگان: mani.iht
دوستان مدرک کارشناسی منو دانشگاه نمی دهد و گواهی هم فقط فاقد ارزش ترجمه میدهد و جایی ترجمه نمی کند میشود روز مصاحبه فقط گواهی فارسی را ارائه داد .البته مدرک فوق دیپلم و حکم استخدامی با مدرک لیسانس موجود است.دوستان با شرایط من کسی هست؟و بنظر شما راهکار چیست؟
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2012-11-14 ساعت 22:14)Almond نوشته:  دوستان یک سوالی از حضورتون داشتم و اینکه آیا دوستانی که منتظر کلیر هستند بعد از کلیر شدن میتوانند از سرویسهایی که پیکاپ پاسپورت رو انجام میدهند (پاسپورت رو میبرند و ویزا رو میگیرند و پاسپورت رو برمیگردانند) استفاده میکنند یا حتما خودشان باید بروند وبزا رو بگیرند؟ چون برای ویزای کانادا که باید از ویزا آفیس آنکارا گرفته بشه میتوان از سرویسهای پیکاپ پاسپورت استفاده کرد برای ویزای آمریکا چطور؟ امکان پذیره یا حتما باید متقاضی دوباره یره اونجا؟
ما که از منتظرین کلیرنس هستیم آفیسر بمون در روز مصاحبه گفت که یکی از افراد حاضر در مصاحبه باید برا گرفتن ویزا بیاد.
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
تشکر کنندگان: Almond ، Saeedv13 ، kasrafo ، afs
(2012-11-14 ساعت 21:40)amirhr123 نوشته:  دوستان مدرک کارشناسی منو دانشگاه نمی دهد و گواهی هم فقط فاقد ارزش ترجمه میدهد و جایی ترجمه نمی کند میشود روز مصاحبه فقط گواهی فارسی را ارائه داد .البته مدرک فوق دیپلم و حکم استخدامی با مدرک لیسانس موجود است.دوستان با شرایط من کسی هست؟و بنظر شما راهکار چیست؟

سلام
همان مدرک فوق دیپلم برایت کافی است.نگران لیسانست نباش چون درحال حاضر هیچ کارایی برایت نداره.بذارش برای پس از ورودت به آمریکا
تشکر کنندگان: amirhr123
سلام

من مدرک دیپلم و لیسا نس را ترجمه کردم . آیا باید برای هر کدام ارزش تحصیلی هم بگیرم . یعنی باید چکار کنم . از کجا تهیه کنم.
با تشکر از پاسختون.
تشکر کنندگان:
(2012-11-14 ساعت 23:15)ordibehesht600 نوشته:  سلام

من مدرک دیپلم و لیسا نس را ترجمه کردم . آیا باید برای هر کدام ارزش تحصیلی هم بگیرم . یعنی باید چکار کنم . از کجا تهیه کنم.
با تشکر از پاسختون.

وقتی اصل مدارکتون رو دارید دیگه نیازی به گرفتن تاییدیه تحصیلی نیست.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

تشکر کنندگان: ordibehesht600
دوستان یه سوال دارم!
من اسپانسر دارم اما مدارکشو که واسم فرستاد گفت که پاکت مدارک رو باز نکنم منم بازشون نکردم,و از اونجایی که فک کردم شاید یه اشتباه یا کمبودی در مدارک باشه که وقت مصاحبه بفهمم و دیگه دیر باشه موجودی حساب هم گرفتم...
به نظر شماها اول بگم اسپانسر دارم یا موجودی حسابمو نشون بدم؟!
شماره کیس:2013AS13XX / ایروان / تاریخ مصاحبه:هفته آخرنوامبر2012 / دریافت ویزا : یکضرب/دالاس
تشکر کنندگان:
(2012-11-14 ساعت 23:30)eli irani نوشته:  دوستان یه سوال دارم!
من اسپانسر دارم اما مدارکشو که واسم فرستاد گفت که پاکت مدارک رو باز نکنم منم بازشون نکردم,و از اونجایی که فک کردم شاید یه اشتباه یا کمبودی در مدارک باشه که وقت مصاحبه بفهمم و دیگه دیر باشه موجودی حساب هم گرفتم...
به نظر شماها اول بگم اسپانسر دارم یا موجودی حسابمو نشون بدم؟!

فکر می کنم اول نامه تمکن مالی رو بدی بهتر باشه، چه بسا دیگه اصلا نیازی به اسپانسر هم نباشه
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

تشکر کنندگان: eli irani ، Saeedv13 ، peyman1355 ، afs

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان