کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام خدمت همه ی دوستان من از برندگان امسال هستم کیس نامبرم هم زیر ۲۰۰۰ هست ۱۹سالمه میخواستم بدونم کمترین مدرک تحصیلی مورد نیاز چی باید باشه ؟ من الان دیپلم دارم ایا پیش دانشگاهیم نیاز هست؟
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
تشکر کنندگان:
میدونید چند نفر رو همین امسال دیدم که اسمشون در اومده و شرایط رفتن رو ندارند؟
ای کاش فرهنگسازی میشد.

کسانی که آرزوی رفتن به آمریکا رو دارند: خواهش میکنم برای هر کی دم دستتون بود اسم ننویسید. اول ببینید آیا شرایطش رو دارند؟ یا اصلا قصد دارند برن آمریکا؟ خیلی ها زندگیشون به این مهاجرت بنده. خیلی ها آرزوی رفتن رو دارند. سالهاست شرکت میکنند و قبول نمیشند. چرا شانس خودتون و بقیه رو کم میکنید. چرا اسم کسی رو مینویسید که شانس متقاضیهای واقعی و واجد شرایط رو میگیره، اسمش در میاد، اما نمیتونه بره. یا نمیخواد که بره!!!!!!

همین چند روز پیش یکی از دوستام با ناراحتی میگفت اسم فلان دوستم دراومده، اما نمیخوان برن!!!! گفتم چرا؟ گفت از اولشم نمیخواست بره. اما ما برای خنده اسمشو نوشتیم ببینیم شانسش چیه؟!!!!! من خیلی دعواش کردم و گفتم شماها در حق بقیه ظلم بزرگی کردید. به نظر من گناه بزرگی مرتکب شدید. اگر اسم این دوستتون رو ننوشته بودید، قطعاً به جای ایشون اسم یکی دیگه دراومده بود. یکی که فکر و ذکرش رفتنه. این کار خیانته.

بازهم میگم: اگر کسی شرایط نداره یا نمیخواد بره، اسمشو ننویسید، حتی اگر اون شخص خودتون باشید.
تشکر کنندگان: smith ، hassan1358arab ، mgolchin13 ، rose_2000 ، saeed2568 ، Solitude ، خشم شب ، حامد
(2012-05-12 ساعت 01:24)امیر مهاجر نوشته:  میدونید چند نفر رو همین امسال دیدم که اسمشون در اومده و شرایط رفتن رو ندارند؟
ای کاش فرهنگسازی میشد.

دوست خوبم سلام ، من با نظر شما موافق هستم !! اما برای خودتون زندگی رو در آمریکا آرزو نکنید !! من هم مثل همه شما وقتی در لاتاری شرکت میکردم ، آرزوی قبولی داشتم و وقتی قبول شدم ، آرزوی وارد شدن و گرفتن ویزا و وقتی ویزا گرفتم لحظه شماری برای پرواز رو داشتم . اما به شما توصیه میکنم که رؤیا سازی در ذهنتون از آمریکا نکنید !!! باور کنید زندگی در اینجا به همین سادگیهایی که فکر میکنید نیست !! باور کنید گاهی برای هر چیز نا چیزی باید بجنگید !!! اما شاید این حرفها برای شما مسخره و یا دلسرد کننده باشه !! نه دلسرد نشید . اما خودتون رو آماده کنید که هر کاری رو لازم هستش تا درآمدی داشته باشید رو انجام بدید . فکر نکنید میاد اینجا و براتون میز و صندلی میزنن و دست آخر هم ماهی فلان دلار حقوق میگیرید !!! پیدا کردن کار مناسب ، درآمد خوب ، و خیلی چیزها مستلزم اینه که دانش انگلیسی خوب و ارتباطات قوی داشته باشید . من و همسرم هر دو تحصیلات خوبی داریم !! اما هنوز هم بعد از گذشت سه ماه قادر به یافتن کار مناسبی نشدیم . این رو بگم که گاهی لازمه که در فروشگاههای بزرگ کارگری کنید !! خودتون رو آماده کردین ؟ یا اینکه تصور میکنید که امکان نداره اینطور باشه !! من فقط واقعیات رو میگم . اما بدونید که همین خود من حاضر نیستم که دیگه برگردم ایران و در اونجا زندگی کنم . دوستان خوبم فقط بدونید که خیالبافی توی ذهنتون از آمریکا نکنید !! اگه تصور میکنید که قدرت رویا رویی با این مشکلات و انجام کارهای خیلی معمول و به نظرتون پست رو دارید بسم الله ... قول میدم که خیلی زود و بعد از مدتی جایگاه خوبی رو بدست بیارید . اما این چیزها در ابتدای راه قطعاً وجود خواهد داشت . موفق باشید .
دوستان با داشتن مدرک لیسانس ایا داشتن سابقه کار مهم است یا خیر؟؟؟
در ضمن من چون خودم فرم ثبت نام ابتدایی را پر نکردم نمی دونم که آیا سابق کاری در اونجا قید شده بوده و اون طرف هم یادش نمیاد ...شما که پرکردید آیا در این خصوص در ابتدای ثبت نام در لاتاری نیز چیزی بیان کرده اید یا خیر؟ می ترسم اون فرد سابقه ای زده باشه و من ندونم ...راستش من سابقه کاری می تونم جور کنم اما ترجیح می دم که به همین مدرک لیسانس اکتفا کنم اگر کافیه؟ ممنون می شوم که راهنمایی کنید....
تشکر کنندگان:
(2012-05-12 ساعت 02:35)maahtab نوشته:  دوستان با داشتن مدرک لیسانس ایا داشتن سابقه کار مهم است یا خیر؟؟؟
در ضمن من چون خودم فرم ثبت نام ابتدایی را پر نکردم نمی دونم که آیا سابق کاری در اونجا قید شده بوده و اون طرف هم یادش نمیاد ...شما که پرکردید آیا در این خصوص در ابتدای ثبت نام در لاتاری نیز چیزی بیان کرده اید یا خیر؟ می ترسم اون فرد سابقه ای زده باشه و من ندونم ...راستش من سابقه کاری می تونم جور کنم اما ترجیح می دم که به همین مدرک لیسانس اکتفا کنم اگر کافیه؟ ممنون می شوم که راهنمایی کنید....

واقعیت رو بنویسید
تشکر کنندگان: mitr.p ، maahtab
دوستم همون مدرك ليسانس كافيه احتياج نيست سابقه كار درست كنيد و بعدا خودتون رو الكي در مرحله كليرنس بندازيد.
تشکر کنندگان: maahtab
(2012-05-12 ساعت 01:52)afshin4749 نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 01:24)امیر مهاجر نوشته:  میدونید چند نفر رو همین امسال دیدم که اسمشون در اومده و شرایط رفتن رو ندارند؟
ای کاش فرهنگسازی میشد.

دوست خوبم سلام ، من با نظر شما موافق هستم !! اما برای خودتون زندگی رو در آمریکا آرزو نکنید !! من هم مثل همه شما وقتی در لاتاری شرکت میکردم ، آرزوی قبولی داشتم و وقتی قبول شدم ، آرزوی وارد شدن و گرفتن ویزا و وقتی ویزا گرفتم لحظه شماری برای پرواز رو داشتم . اما به شما توصیه میکنم که رؤیا سازی در ذهنتون از آمریکا نکنید !!! باور کنید زندگی در اینجا به همین سادگیهایی که فکر میکنید نیست !! باور کنید گاهی برای هر چیز نا چیزی باید بجنگید !!! اما شاید این حرفها برای شما مسخره و یا دلسرد کننده باشه !! نه دلسرد نشید . اما خودتون رو آماده کنید که هر کاری رو لازم هستش تا درآمدی داشته باشید رو انجام بدید . فکر نکنید میاد اینجا و براتون میز و صندلی میزنن و دست آخر هم ماهی فلان دلار حقوق میگیرید !!! پیدا کردن کار مناسب ، درآمد خوب ، و خیلی چیزها مستلزم اینه که دانش انگلیسی خوب و ارتباطات قوی داشته باشید . من و همسرم هر دو تحصیلات خوبی داریم !! اما هنوز هم بعد از گذشت سه ماه قادر به یافتن کار مناسبی نشدیم . این رو بگم که گاهی لازمه که در فروشگاههای بزرگ کارگری کنید !! خودتون رو آماده کردین ؟ یا اینکه تصور میکنید که امکان نداره اینطور باشه !! من فقط واقعیات رو میگم . اما بدونید که همین خود من حاضر نیستم که دیگه برگردم ایران و در اونجا زندگی کنم . دوستان خوبم فقط بدونید که خیالبافی توی ذهنتون از آمریکا نکنید !! اگه تصور میکنید که قدرت رویا رویی با این مشکلات و انجام کارهای خیلی معمول و به نظرتون پست رو دارید بسم الله ... قول میدم که خیلی زود و بعد از مدتی جایگاه خوبی رو بدست بیارید . اما این چیزها در ابتدای راه قطعاً وجود خواهد داشت . موفق باشید .

سلام دوست من،
ممنونم از تذکراتی که دادید. شما درست میگید. ما قرار نیست بریم تو بهشت. اما اشکالی نداره این آرزو باقی بمونه تا بهش برسیم. البته شاید بهتر بود میگفتم آرزو برای رفتن به یه جای خیلی بهتر مثل آمریکا.
اما با قسمت خیال پردازی موافقم. من خودم نزدیک به هفت سال بود که پرونده مهاجرتی کانادا رو داشتم برای مهارت کاری. حالا بگذریم که همه پرونده های قدیمی رو قراره بدون بررسی برگردونند.
اما با وجود این همه تعریفی که از کانادا شنیده بودم، ته دلم قرص نبود و میخواستم برم و زندگی رو از نزدیک لمس کنم. میخواستم قضاوت خودمو از اونجا داشته باشم. پارسال یه سفر به کانادا داشتم و همه چیز رو از نزدیک دیدم. لزوم کار کردن تو فروشگاهها یا رستورانها تا زمانی که بتونی شغل خودتو گیر بیاری. نبودن درآمد تا مدتی چون حتی همون کار تو فروشگاهها رو ممکنه به سادگی به دست نیارید. من در جریان همه چیزش قرار گرفتم. البته جز این هم انتظار نداشتم.
من هرگز زندگی در کشوری رو سفید و سیاه ندیدم. اما در مقایسه، اعتقاد دارم که آمریکا یکی از بهترین جاهای دنیاست.
خیال پردازی خوب نیست. چون کسی که تصورش اینه که میخواد بره بهشت اونجا ضربه روحی بزرگی میخوره. ولی شاید اونجا با همه بالا و پایینش هنوز هم برای خیلیها بهشت باشه. بستگی داره دیدتون به زندگی و خواسته تون از جامعه ای که توش زندگی میکنید چی باشه.
(2012-05-12 ساعت 08:04)adambarfi نوشته:  دوستم همون مدرك ليسانس كافيه احتياج نيست سابقه كار درست كنيد و بعدا خودتون رو الكي در مرحله كليرنس بندازيد.
دوست من، مگر ارائه سابقه کاری باعث میشه کلیرنس بهمون بخوره؟
تشکر کنندگان: MPU ، saeed2568
(2012-05-11 ساعت 20:30)امیر مهاجر نوشته:  سلام دوستان، کسی میدونه برای اثبات سابقه کاری بیمه هم لازمه یا نه؟
آیا گواهی کار از شرکت + ترجمه روزنامه رسمی اون شرکت کفایت میکنه؟

برام عجیبه که تو این همه اطلاعات که راجع به لاتاری هست، هیچکس از کسانی که سالهای پیش رفته اند در مورد اجباری بودن سابقه بیمه ننوشتند! شاید کسانی که بیمه ندارند مردود میشند و دیگه حس و حالشو ندارند تو فرومها تجربه شون رو بنویسند!؟

دقیقاً این هم برای من سئواله و متاسفانه هیچ کس هم یا اطلاعات نداره و یا اگر هم داره ننوشته!!

تشکر کنندگان: امیر مهاجر
(2012-05-12 ساعت 09:30)حمید 2 نوشته:  [quote='امیر مهاجر' pid='172020' dateline='1336752025']
سلام دوستان، کسی میدونه برای اثبات سابقه کاری بیمه هم لازمه یا نه؟
آیا گواهی کار از شرکت + ترجمه روزنامه رسمی اون شرکت کفایت میکنه؟

برام عجیبه که تو این همه اطلاعات که راجع به لاتاری هست، هیچکس از کسانی که سالهای پیش رفته اند در مورد اجباری بودن سابقه بیمه ننوشتند! شاید کسانی که بیمه ندارند مردود میشند و دیگه حس و حالشو ندارند تو فرومها تجربه شون رو بنویسند!؟

دقیقاً این هم برای من سئواله و متاسفانه هیچ کس هم یا اطلاعات نداره و یا اگر هم داره ننوشته!!

/quote]

دوست گرامی من تا جایی که میدونم تا حالا نشده که آفیسر از بیمه سوال کنه؟ میخواد چیکار بیمه رو؟ میخواد بدونه که شما کار کردید یا نه؟ خب اگه ترجمه سابقه کاریتون رو ببرید که همه چی حله. چون مبنا بر صداقته و شما و مترجم هم صادق هستید. تازه اگه آفیسر اونم بخواد که نمیخواد.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: smith ، امیر مهاجر ، mitr.p
(2012-05-12 ساعت 01:52)afshin4749 نوشته:  
ای کاش فرهنگسازی میشد.

دوست خوبم سلام ، من با نظر شما موافق هستم !! اما برای خودتون زندگی رو در آمریکا آرزو نکنید !! من هم مثل همه شما وقتی در لاتاری شرکت میکردم ، آرزوی قبولی داشتم و وقتی قبول شدم ، آرزوی وارد شدن و گرفتن ویزا و وقتی ویزا گرفتم لحظه شماری برای پرواز رو داشتم . اما به شما توصیه میکنم که رؤیا
سلام بر دوستان گرامی مخصوصا افشین عزیزم
در تایید صحبت های افشین میخواستم بگم که بیشترین انرژی که باید صرف کنید برای ویزا گرفتن نیست به نظر شخصی اینجانب آنالیز کردن شرایط و روحیات و اخلاقیات خودتون بیشترین وقت رو باید بگیره . دیگه لازم نیست من بگم که آمریکا بهشت نیست چون راجع به این مساله صحبت ها شده و تاپیک ها بوجود آمده اما میخوام بگم که ویزا گرفتن کار سختی نیست یه فرایند که باید دقیق و با تمرکز طی بشه . اون چیزی که اهمیت به سزایی داره جمع آوری اطلاعات واقعی راجع به امریکا و آماده کردن خودتون برای هر شرایطیه - ان شالا با یه برنامه ریزی درست این شرایط طی خواهد شد و مسیر موفقیت هموارتر.
به امید موفقیت همه مهاجرین به خصوص مهاجرسرایی ها

(2012-05-11 ساعت 19:07)MPU نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 11:17)aziking نوشته:  دوستان سلام

دوستان من تا یک ماه دیگه ویزای مهاجرت از طریق نیروی متخصص به کانادام دستمه....الان پست برده سفارت کانادا ویزا بزنن...
از اونجایی که لاتاری بردم آیا وفتی میرم مصاحبه لاتاری آفبسر امربکابی چیزی می فهمه؟؟ اصلا مهمه؟؟ یا خودم بگم؟؟
آ
اگر آفیسر احساس کنه که شما قصد مهاجرت و زندگی در آمریکا رو ندارین و ممکنه بخواهید از گرین کارت فقط به عنوان ویزا استفاده کنین قطعا ریجکت میکنه. پیشنهاد من اینه که صادقانه توضیح بدین که پروسه کانادا مربوط به قبل
درود بر شما دوست گرامی
این پست من راجع به مصاحبه است و جاش اینجا نیست ولی خب به هر حال :

تا زمانی که آفیسر از شما چیزی نپرسیده شما هم چیزی نگید . شما نسبت به آنچه که میگویی مسئولیت دارید . اگه در این مورد چیزی از شما پرسید شما هم صادقانه جواب خواهید داد و اگر نه لزومی نداره شما هم چیزی بگید .
راجع به سوالات دیگه ای هم که آفیسر میپرسه همین سیاست را داشته باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
دوست عزیز این جواب اتوماتیک هست که میگه ما دریافت کردیم ایمیل را ، باید منتظر باشی حدود 5 تا 7 روز طول میکشه جواب بدن ، در شمن بله این مشکل را من هم برخورد کردم که کسی ظاهرا خیلی توجهی نکرده که تاریخ انقضا فرم 230 مال فوریه 2012 بوده ، من هم به کی سی سی ایمیل زدم و منتظر جواب هستم

(2012-05-08 ساعت 17:28)mahmoodi.h نوشته:  با سلام خدمت دوستان مهاحرسرا
من متن زیر رو برای KCC دوبار فرستادم
Case Number: 2013*****4208
Name: MAHMOODI
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

Dear Sir/Madam
In DS-0230 form

1- on the upper right of first page is written "EXPIRES: 02/29/2012"
may I use this form or wait for new version?

2- Part 29, what it's meaning?
Do I have write any places, including places I have traveled to as a
tourist for a short time? or just any changes of my living address?
Please clarify

Sincerely yours
Mahmoodi

اما هر دو دفعه جواب زیر رو برام میفرسته

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email
address, KCCDV@state.gov is for case-specific Diversity Visa inquires
only. If you would like to check the status of your entry, please do so
at www.dvlottery.state.gov/ESC. This website is the definitive means of
determining whether or not you were selected for possible further
processing.

For inquiries about specific cases, please ensure that you have included
your case number, first and last name, and date of birth with your
inquiry. If this information is not provided or is inaccurate, KCC will
be unable to process your inquiry

For other information and to view frequently asked questions, please
visit the Department of State Website at www.travel.state.gov. Under the
Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then
select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered.
The frequently asked questions can be found at the bottom of the
instructions.

Thank you for contacting KCC.

KCCDV/Public Inquiry
Kentucky Consular Center
Support Contractor - Serco - NA
Phone: (606) 526-7500
Email: KCCDV@state.gov

This email is UNCLASSIFIED.

کسی میدونه ایراد کار کجاست؟
ممنون میشم لطف کنید پاسخ بدبد
با تشکر
محمودی
تشکر کنندگان:
سلام ... من تو لاتاری برنده شدم ..ولی تو ثبت نام اولیه به اشتباه پسوند فامیلیمو تو میدل نیم وارد کردم که تو پاسپورتم در ادامه نام فامیلیم اومده...ایا این برام ایجاد مشکل مکنه؟ لطفآ جوابمو بدید... ممنون از لطفتون
تشکر کنندگان:
آقا یه سوال با این فرم 230 و 122 به جز اون فرم قبولی چیز دیگه ای که نمیخواد پست کنم ؟؟؟؟ و اینکه من اینگلیسی بلدم ولی ترجیح میدم که فارسی صحبت کنم اونجا مشکلی پیش نمیاد؟ تاثیری داره تو مصاحبه؟
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز . 1 سوال :
میشه چند سال بعد ار برنده شدن لاتاری برای رفتن اقدام کرد . یه مشکلی برام یکی از دوستانم پیش آمده. حداکثر چند سال می توان در ایران ماند و بعد رفت ؟؟؟
یعنی بعد از چه مدتی پرونده اش باطل می شود؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-12 ساعت 15:23)mo-11 نوشته:  سلام دوستان عزیز . 1 سوال :
میشه چند سال بعد ار برنده شدن لاتاری برای رفتن اقدام کرد . یه مشکلی برام یکی از دوستانم پیش آمده. حداکثر چند سال می توان در ایران ماند و بعد رفت ؟؟؟
یعنی بعد از چه مدتی پرونده اش باطل می شود؟

حداکثر 6 ماه بعد از گرفتن ویزا باید وارد خاک امریکا بشی!
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان