کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-05-12 ساعت 15:23)mo-11 نوشته:  سلام دوستان عزیز . 1 سوال :
میشه چند سال بعد ار برنده شدن لاتاری برای رفتن اقدام کرد . یه مشکلی برام یکی از دوستانم پیش آمده. حداکثر چند سال می توان در ایران ماند و بعد رفت ؟؟؟
یعنی بعد از چه مدتی پرونده اش باطل می شود؟
30 سپتامبر هر سال پرونده لاتاری اون سال بسته میشه و هرکسی که ویزا نگرفت ( حالا به هرعنوان یا اقدامی نکرد یا مشکلی داشت و بهش ویزا ندادن یا کلیر نشد فرقی نداره ) دیگه کیسش باطل میشه و کسانی هم که تا قبل 30 سپتامبر ویزاشونو میگیرن 6 ماه فرصت دارن که وارد خاک آمریکا بشن و گرین کارتشونو فعال کنند
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: smith ، sazami ، Hediyeh
سلام خدمت همه ی دوستان من از برندگان امسال هستم کیس نامبرم هم زیر ۲۰۰۰ هست ۱۹سالمه میخواستم بدونم کمترین مدرک تحصیلی مورد نیاز چی باید باشه ؟ من الان دیپلم دارم ایا پیش دانشگاهیم نیاز هست؟
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
تشکر کنندگان: ghorbat
(2012-05-12 ساعت 17:09)steve نوشته:  سلام خدمت همه ی دوستان من از برندگان امسال هستم کیس نامبرم هم زیر ۲۰۰۰ هست ۱۹سالمه میخواستم بدونم کمترین مدرک تحصیلی مورد نیاز چی باید باشه ؟ من الان دیپلم دارم ایا پیش دانشگاهیم نیاز هست؟

بله باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشی
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: smith ، ghorbat ، j@vad
(2012-05-12 ساعت 15:18)sepand88 نوشته:  آقا یه سوال با این فرم 230 و 122 به جز اون فرم قبولی چیز دیگه ای که نمیخواد پست کنم ؟؟؟؟ و اینکه من اینگلیسی بلدم ولی ترجیح میدم که فارسی صحبت کنم اونجا مشکلی پیش نمیاد؟ تاثیری داره تو مصاحبه؟

سلام دوست گرامی
فرم ها به همراه 2 قطعه عکس با مشخصات تعیین شده -
به نظر من هر چقدر که زبانتون خوب باشه باز به اندازه فارسیتون خوب نیست - اینکار هیچ فایده ای نداره که بخواهید انگلیسی صحبت کنید . وقتی شما و آفیسر فارسی صحبت میکنید قدرت تکلم در اختبار شما ست و گرنه در اختیار آفیسر خواهد بود.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: vroom ، امیر مهاجر ، lotery2013 ، ghorbat
(2012-05-12 ساعت 15:06)jjt_irony نوشته:  سلام ... من تو لاتاری برنده شدم ..ولی تو ثبت نام اولیه به اشتباه پسوند فامیلیمو تو میدل نیم وارد کردم که تو پاسپورتم در ادامه نام فامیلیم اومده...ایا این برام ایجاد مشکل مکنه؟ لطفآ جوابمو بدید... ممنون از لطفتون

به نظر من شما باید به KCCDV@state.gov میل بزنید و اطلاع بدهید برای اطلاع از نحوه میل زدن به صفحه "نمونه مکاتبه با کی سی سی" سال 2013 و سالهای قبل مراجعه کنید
اینجوری که من متوجه شدم مشکل خیلی حادی نیست ولی بهتره که اطلاع بدبد بهشون کسانی بودند در سالهای قبل که حتی اسپل فامیلیشون رو اشتباه زده بودند ولی در روز مصاحبه قبل از قسم خوردن به افسر اونجا گفته بودند و مشکلی بوجود نیامده بود
سلام دوستان.یه سوال موقع ورود و خروج از آمریکا با همون گرین کارت این کار انجام میشه یا دولت امریکا پاسپورت میده؟این سوالو برا این میپرسم چون من سربازی نرفتم و در حال حاظر دانشجوی فوق لیسانس حساب میشم، قصد دارم برم پاس سفید بگیرم که حداقل 2سال وقت داشته باشم کارامو رو براه کنم برا همین میخوام بدونم میتونم از همون پاس سفید (بعد از 2سالی که خارج از امریکا هستم) برای اینکه بتونم 6ماه اینور باشم 6ماه اونور استفاده کنم؟اگر اینجوری بشه دیگه نیازی به سربازی رفتن هم نیست.
ممنون میشم راهنماییم کنید
(2012-05-13 ساعت 01:44)salar derakhshanfar نوشته:  سلام دوستان.یه سوال موقع ورود و خروج از آمریکا با همون گرین کارت این کار انجام میشه یا دولت امریکا پاسپورت میده؟این سوالو برا این میپرسم چون من سربازی نرفتم و در حال حاظر دانشجوی فوق لیسانس حساب میشم، قصد دارم برم پاس سفید بگیرم که حداقل 2سال وقت داشته باشم کارامو رو براه کنم برا همین میخوام بدونم میتونم از همون پاس سفید (بعد از 2سالی که خارج از امریکا هستم) برای اینکه بتونم 6ماه اینور باشم 6ماه اونور استفاده کنم؟اگر اینجوری بشه دیگه نیازی به سربازی رفتن هم نیست.

دوست گرامی شما برای ورود و خروج به آمریکا فقط به گرین کارت و پاسپورت کشوری که متولد شدید نیاز دارید.
پاسپورت امریکایی فقط در زمان سیتیزنی به شما داده میشه-
شما اگه پاس سفید بگیری دیگه لازم نیست ورود و خروج به امریکا داشته باشی - ولی باید به این نکته هم توجه کنی که این دوسال جزو سیتیزنی حساب نمیشه .
سایت رسمی و دولتی خدمات مهاجرین امریکا
http://www.uscis.gov
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
تشکر کنندگان: salar derakhshanfar ، ghorbat ، Solitude
(2012-05-13 ساعت 01:51)omidooo نوشته:  
(2012-05-13 ساعت 01:44)salar derakhshanfar نوشته:  سلام دوستان.یه سوال موقع ورود و خروج از آمریکا با همون گرین کارت این کار انجام میشه یا دولت امریکا پاسپورت میده؟این سوالو برا این میپرسم چون من سربازی نرفتم و در حال حاظر دانشجوی فوق لیسانس حساب میشم، قصد دارم برم پاس سفید بگیرم که حداقل 2سال وقت داشته باشم کارامو رو براه کنم برا همین میخوام بدونم میتونم از همون پاس سفید (بعد از 2سالی که خارج از امریکا هستم) برای اینکه بتونم 6ماه اینور باشم 6ماه اونور استفاده کنم؟اگر اینجوری بشه دیگه نیازی به سربازی رفتن هم نیست.

دوست گرامی شما برای ورود و خروج به آمریکا فقط به گرین کارت و پاسپورت کشوری که متولد شدید نیاز دارید.
پاسپورت امریکایی فقط در زمان سیتیزنی به شما داده میشه-
شما اگه پاس سفید بگیری دیگه لازم نیست ورود و خروج به امریکا داشته باشی - ولی باید به این نکته هم توجه کنی که این دوسال جزو سیتیزنی حساب نمیشه .
به جای پاس ایران میشه با همون پاس سفید و گرین کارت وارد امریکا شد؟
(2012-05-13 ساعت 02:29)salar derakhshanfar نوشته:  
(2012-05-13 ساعت 01:51)omidooo نوشته:  
(2012-05-13 ساعت 01:44)salar derakhshanfar نوشته:  سلام دوستان.یه سوال موقع ورود و خروج از آمریکا با همون گرین کارت این کار انجام میشه یا دولت امریکا پاسپورت میده؟این سوالو برا این میپرسم چون من

به جای پاس ایران میشه با همون پاس سفید و گرین کارت وارد امریکا شد؟
دوست عزیز اگه از من باشه که اجازه میدم ولی متاسفانه دولت امریکا پاسپورت رو حتما میخواد
اینم سند حرفم
What documents do I need to travel outside the United States?
In general, you will need to present a passport from your country of citizenship or your refugee travel document to travel to a foreign country. In addition, the foreign country may have additional entry/exit requirements (such as a visa).
اینم لینکش
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD
من فکر میکنم شما دچار سوتفاهم شدید نسبت به معنای پاس سفید.
پاس سفید فقط یه برگه اس نه یه پاسپورت
موفق باشی
تشکر کنندگان: salar derakhshanfar ، ghorbat
(2012-05-13 ساعت 11:50)aziking نوشته:  سلام

ببخشید اگه سوالم تکراریه...آخه اینقدر تاریخ و تاپیک و پست خوندم که قاطی کردم
دوستان شروع کارنت شدن ها از کی هست ؟؟؟آبا خود امریکا تاریخ دقیق داده؟؟باید رو سایت آنکارا چک کنم یا جای دیگه؟؟

با توجه به اینگه کیس نامبر من 2 رقمیه حدستون چه تاریحی برای مصاحبه من هست؟؟

در شمن اگه یکی بگه از کجا امضا سایتم رو ویرایش کنم ممنون میشم...آخه هر چی تو پنل کاربری می گردم امضایی وجود نداره...

برو کنترل پنل کاربری خودت بعد سمت راست نوشته پروفایل شما که یه گزینه داره به نام تغییر امضا.حالا که وارد این قسمت شدی نوشته ویرایش امضا.به همین سادگی.
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: aziking ، smith ، j@vad
اگه بخواییم محل مصاحبه رو از آنکارا ببریم ابوظبی چطوره؟ (اصلا خوبه اینکارو بکنیم ؟ من تو آنکارا کسی رو ندارم ولی چند تا از دوستام دبی زندگی میکنند میتونم برم پیششون )
اصلا اگه بخواییم اینکارو بکنیم تو همون فرم بنویسیم کفایت میکند یا باید مکاتبات بیشتری صورت پذیرد؟

تو نتیجه مصاحبه فرقی میکنه کجا باشه ؟ با توجه به اینکه اکثر هموطنان میرن آنکارا
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
سلام اینکه نوشته تو نامه آنکارا یعنی باید بریم حتما آنکارا یا ابوظبی هم میشه رفت؟
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان:
(2012-05-13 ساعت 16:24)bayat_r نوشته:  سلام اینکه نوشته تو نامه آنکارا یعنی باید بریم حتما آنکارا یا ابوظبی هم میشه رفت؟

هر کدووم رو بخواید انتخاب کنید.
تشکر کنندگان:
(2012-05-11 ساعت 12:04)hassan1358arab نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 02:15)leili54 نوشته:  با سلام
من یک پسر 5 ساله دارم کسی می دونه برای اون هم باید فرم ds260 رو پر کنم یا نه؟
مرسی

بله دوست عزیز برای تک تک افراد باید فرم DS 230 رو پر کنید

سلام شما تو نامه تون نوشته ابوظبی یا خودتون ابوظبی رو انتخاب کردید؟
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان:
(2012-05-02 ساعت 19:23)Voroujak نوشته:  
(2012-05-02 ساعت 17:29)asal1907 نوشته:  سلام این فرم , Form DS-230, Part I and II که باید پر کنیم تاریخش expire شده و ماله برندگان 2012 پس ما باید چه کار کنیم؟

فرمها رو از سایت لاتری دریافت کردید؟ وقتی که نتیجه رو مشاهده میکنید لینکی برای دریافت فرمها وجود داره، از همونجا فرمها رو دریافت کنید.

اگر از همونجا دریافت کردید و تاریخش گذشته بهتره به KCC اطلاع بدید ببینید چی میگن.
ولی معمولا فرمها تا مدتی بعد از دریافتشون تاریخ دارن، دوباره دانلود کن ببین تاریخش واسه کی هست.
دوستان من به KCC زنگ زدم او نا گفتن که به تاریخ فرم توجه نکنید
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، امیر مهاجر ، smith

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان