کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-05-14 ساعت 15:55)fire dragon نوشته:  
(2012-05-14 ساعت 15:36)امیر مهاجر نوشته:  سلام دوستان، من این پست رو توی تاپیک گزارش آماری نتایج 2013 هم گذاشتم، اما اون تاپیک زیاد فعال نیست. اینجا هم میذارم که موضوعش عمومی تره. ممنون میشم نظرتون رو بدید:

من آمار 2012 رو ریختم تو اکسل. نتیجه اینکه انتخاب شده های 2012 آسیا 15 درصد کل اعلامیها بودند (کل اعلام شدگان = حدود 100 هزار نفر) ولی کیس نامبرها حتی تا 55 هزار هم داشتیم تو ایران. من از این نتیجه میگیرم که کیس نامبرهای پارسال مخصوص آسیا نبوده. بلکه اعداد انتهایی کیس نامبرها احتمالا تو تمام دنیا مشترک بوده. حالا شاید یه جور دسته بندی کرده بودند که مثلا کیسهای آسیا پشت سر هم بیفته اعدادش.
حالا امسال چی؟ دو حالت وجود داره:
1- یا شماره گذاریها درست مثل سال قبل خواهد بود که در این صورت این تعداد اعلام شده از کل دنیاست، نه فقط آسیا. پس حدود 90 هزار نفر از 100 هزار نفری که انتخاب شده اند، هنوز اعلام نشدن. پس شانس بقیه که اسمشون در نیومده خیلی بالا میره. و باید امیدوار باشند. همینطور شانس اونایی که اسمشون دراومده برای کارنت شدن میشه 100% چون تعداد کمی از این 10 هزار نفر مربوط به ایرانه!
2- یا اینکه امسال اومدن کیس نامبرها رو برای هر قاره جدا کردن و این 10 هزار تا که اعلام شده همه مال آسیا هستش! در این صورت این میتونه یه خبر بد باشه هم برای کسانی که اسمشون در اومده: یعنی تقریبا 60% سهمیه آسیا اعلام شده و اگر همه اقدام کنند حتی به اون 40% باقیمانده هم چیزی نمیرسه!! (برای بقیه اصلا دیگه امیدی نیست برنده ای از بین اونها اعلام بشه!)
کدام تحلیل به نظرتون منطقی تره؟
نظر دوستان چیه؟ لطفا نظر بدید.

ممنون به خاطر زحمتی که کشیدی
این جمله بولد شده رو من نفهمیدم میتونی بیشتر توضیح بدی؟

یعنی اگر فرض کنیم امسال هم از این 16 هزار نفری که اول این تاپیک اعلام شده، این 10 هزار نفر اعلام شده باشند، یعنی حدود 60% اعلام شدند و 40 درصد باقیمانده که حدود 6 هزار نفر میشه در مرحله 2 اعلام میشوند. اما اگر این 10 هزار نفر اقدام کنند، دیگه 6 هزار نفر مرحله بعد چیزی بهشون نمیرسه، چون کلا از این 16 هزار نفر قرار نیست به همه ویزا بدن. این 16 هزار نفر از 100 هزار نفر کله. یعنی اگر از 100 هزار نفر 50 هزار تا ویزا در میاد، از این 16 هزار نفر فقط 8 هزار تا ویزا صادر میشه.
تشکر کنندگان: fire dragon
سلام .....

بچه ها کسی میدونه الان باید چیکار کرد؟!!!منظورم اینه که فرم رو فرستادیم و به دست اونا رسید.....مرحله بعدی چیه؟؟؟کی جواب برنده شدن رو میدن؟؟؟کی زمان مصاحبه رو میدن؟؟از کجا خبر دار شیم ؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-14 ساعت 17:57)ammin6327 نوشته:  سلام .....

بچه ها کسی میدونه الان باید چیکار کرد؟!!!منظورم اینه که فرم رو فرستادیم و به دست اونا رسید.....مرحله بعدی چیه؟؟؟کی جواب برنده شدن رو میدن؟؟؟کی زمان مصاحبه رو میدن؟؟از کجا خبر دار شیم ؟؟؟

سلام دوست عزیز
شما که برنده شدید دیگه فقط باید منتظر باشید تا کارنت بشید و بعد تاریخ سفارتتون رو دریافت کنید .
شما بعد از اینکه مدارکتون رو فرستادید باید صبر کنید که شمارتون کارنت بشه (شماره هایی که کارنت میشه رو هر ماه روی سایت state.gov توی قسمت bulletin میزنه که البته مال 2013 هنوز اعلام نشده )
و وقتی شمارتون کارنت شد چند روز بعد یک mail دریافت خواهید کرد که برید دوباره و با استفاده از confirmation number صفحه ای که برنده شدنتون رو نگاه کردید رو دوباره چک کنید که اون موقع در اون صفحه روز , ساعت و افراد مصاحبه شونده رو نوشته
موفق باشید SmileWinkSmile
Case Number:2012AS00042XXX
مصاحبه:4 june
ارسال مدارک:27 /6 / 90 =>DHL
دریاف ویزا: 31 AUG
Northridge ، CALIFORNIA
Keep Calm And be Optimistic Cool
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، babak_LosAngeles ، afshin4749 ، ammin6327 ، rose_2000
خوب الان این کارنت شدن که میگید داستانش چیه من رفتم تو قسمت کارنت اما چیزی متوجه نشدم فامیل من برنده سال 2012 هستش اما هنوز وقت سفارتش مشخص نشده ینی هنوز نوبتش نشده یا اینکه دیگه امیدی نیس بهش؟ تویه این کارنت ها هم چیزی معلوم نبود
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
تشکر کنندگان:
(2012-05-14 ساعت 18:56)javid737 نوشته:  سلام دوستان من ٦ سال اوكراين درس خوندم من بايد گواهي عدم سو پيشينه رو برم از پليس اوكراين بگيرم يا نه لازم نيست دوستان با تجربه و اهل فن جواب بدند ممنون ميشم مرسي.

بله دوست عزیز شما تو هر کشوری که بیش از 6 ماه اونجا زندگی کردید باید برگه عدم سوء پیشینه اون کشور رو بگیرید اتفاقا رو این موضوع حساس هم هستن موقع مصاحبه از ما چند بار با تاکید پرسیدن که آیا در کشوری بیش از 6 ماه زندگی کردیم یا نه
(2012-05-14 ساعت 13:48)sepand88 نوشته:  بابا توروخدا یکی یه جواب قاطع و منطقی بده این petitioner دقیقا منظورش کیه یکی میگه خودت یکی میگه مربوط به برندگان نیست

دوست عزیز منظور برنده اصلی هست
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: aziking
سلام
یکی از بستگانم که من براش ثبت نام کردم با case number 7000 قبول شد فقط یک مشکلی هست من در موقع ثبت نام در فرم information جای نام را با نام خانوادگی عوضی زدم یعنی نام را در جای نام خانوادگی نوشتم و بلعکس . لطفا راهنماییم کنید که آیا مشکلی بوجود میاید ؟ چون شنیدم خیلی گیر میدن. آیا میشه تصحیح کرد؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-14 ساعت 22:32)farhad2705 نوشته:  سلام
یکی از بستگانم که من براش ثبت نام کردم با case number 7000 قبول شد فقط یک مشکلی هست من در موقع ثبت نام در فرم information جای نام را با نام خانوادگی عوضی زدم یعنی نام را در جای نام خانوادگی نوشتم و بلعکس . لطفا راهنماییم کنید که آیا مشکلی بوجود میاید ؟ چون شنیدم خیلی گیر میدن. آیا میشه تصحیح کرد؟

مشکلی پیش نمیاد. الان درستشو پر کنید و اونجا به آفیسر بگید که موقع ثبت نام اشتباه کردین. خیلیها اشتباه میکنند.
تشکر کنندگان: aziking
(2012-05-14 ساعت 23:06)امیر مهاجر نوشته:  

مشکلی پیش نمیاد. الان درستشو پر کنید و اونجا به آفیسر بگید که موقع ثبت نام اشتباه کردین. خیلیها اشتباه میکنند.

مطمئنی؟ چون از یکی که 2010 قبول شده بود شنیدم یکی از کسانی که اونجا رد شد همین مشکلو داشت و یکی دیگه تاریخ تولدشو 1 سال اشتباه زده بود . به نظر شما اگه به KCC ایمیل بزنم تا تصحیح کنن بهتره یا با این کار حساسترشون میکنم برای رد کردن.
تشکر کنندگان:
(2012-05-14 ساعت 23:12)farhad2705 نوشته:  
(2012-05-14 ساعت 23:06)امیر مهاجر نوشته:  

مطمئنی؟ چون از یکی که 2010 قبول شده بود شنیدم یکی از کسانی که اونجا رد شد همین مشکلو داشت و یکی دیگه تاریخ تولدشو 1 سال اشتباه زده بود . به نظر شما اگه به KCC ایمیل بزنم تا تصحیح کنن بهتره یا با این کار حساسترشون میکنم برای رد کردن.

حساس کدومه؟ اسم کس دیگه ای رو که ننوشتی. جا به جا نوشتی. اگر اینقدر نگرانی زنگ بزن و جریان رو بگو. ظرف چند دقیقه نگرانیت برطرف میشه!
(2012-05-14 ساعت 23:23)moon_rose نوشته:  ..فامیلی من ---- هست..3 سال پیش موقع گرفتن پاسپورت مامور اشتباه کرد و ---- چاپ شد منم طبق پاسم ثبت نام کردم حالا میخوام بدونم این مسئله بعدها می تونه برام مشکل ساز بشه اسم فامیلی پدرم رو چطور باید بنویسم؟مثل پاس خودم یا پاس خودش.. یعنی به نظر شما به kccاطلاع بدم یا اینکه مهم نیست صداش در نیارم چون ممکنه موقع ویزا گرفتن خطرناک بشه ..ممنون میشم زود راهنماییم کنین دوستان عزیز..چون هنوز فرمها رو نفرستادم

عزیز من تو این جور موارد کسی نمیتونه با اطمینان خاطر راه حل نشون بده. ولی من جای شما بودم نگران یه حرف کوچیک نمیشدم. اگر هم چیزی ازم میپرسیدند میگفتم کدومش درسته و چون پاسپورتم اینجوری نوشته من هم همینجوری ثبت نام کردم. پدرت رو هم مثل پاس خودت بنویس. بعدا روزی روزگاری خواستی برای پدر اقدام کنی و نیاز به مدارک اون بود همین داستان پیش میاد. البته من که میگم حتی اهمیت نمیدن.
توصیه میکنم فامیل و اطلاعات شخصیتون رو تو پستها نذارید!
تشکر کنندگان:
(2012-05-14 ساعت 18:56)javid737 نوشته:  سلام دوستان من ٦ سال اوكراين درس خوندم من بايد گواهي عدم سو پيشينه رو برم از پليس اوكراين بگيرم يا نه لازم نيست دوستان با تجربه و اهل فن جواب بدند ممنون ميشم مرسي.
سلام دوست خوبم ، قطعاً همینطور خواهد بود ، شما میبایست از سفارت اوکرانی در ایران درخواست کنید که عدم سوء پیشینه بهتون بدن . موفق باشید .
تشکر کنندگان: Omidooo ، kavoshgarnet
(2012-05-15 ساعت 07:42)nimo80 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من تازه به جمع شما و سایت مهاجر سرا پیوستم
من هم امسال در لاتاری 2013 قبول شدم
روز شنبه 23 اردیبهشت یعنی 12 می فرم ها و عکسهام رو با پست دی اچ ال فرستادم برای KCC
می خواستم ببینم الان لازمه برای پیگیری به KCC ایمیل بفرستم یا خودشون خبر می کنن؟

درود بر شما دوست گرامی
اول از همه قبول شدنتون رو تبریک میگم - با امید و توکل بر بخدا پیش بروید.
دوم اینکه ورودتون رو به جمع مهاجرسرایی ها خوش آمد میگم.
پیشنهاد اکید میکنم تاپیک های مرتبط در سالهای 2011 و 2012 رو حتما بخونید . من فکر میکنم کمی وقت بذارید بتونید یه 100 صفحه رو راحت بخونید .
خیلی خیلی کمک کنندس.
شما پس از مطمئن شدن از رسیدن فرم ها به امریکا و بعد از گذشت یک یا دوهفته به کی سی سی ایمیل بزنید و پیگیری کنید این موضوع رو . ولی بنده خودم اینکارو نکردم . هیچ نامه ای در این مورد از طرف کی سی سی نخواهید داشت . نامه بعدی که برای شما بعد از کارنت شدنتون خواهد آمد نامه تعیین زمان مصاحبه است که هنوز زوده . پس شما فعلا به فکر ترجمه مدارک غیر مالی و واکسیناسیون باشید .
موفق باشی
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: aziking ، ammin6327 ، kavoshgarnet ، saeed2568
(2012-05-02 ساعت 19:23)Voroujak نوشته:  
(2012-05-02 ساعت 17:29)asal1907 نوشته:  سلام این فرم , Form DS-230, Part I and II که باید پر کنیم تاریخش expire شده و ماله برندگان 2012 پس ما باید چه کار کنیم؟

فرمها رو از سایت لاتری دریافت کردید؟ وقتی که نتیجه رو مشاهده میکنید لینکی برای دریافت فرمها وجود داره، از همونجا فرمها رو دریافت کنید.

اگر از همونجا دریافت کردید و تاریخش گذشته بهتره به KCC اطلاع بدید ببینید چی میگن.
ولی معمولا فرمها تا مدتی بعد از دریافتشون تاریخ دارن، دوباره دانلود کن ببین تاریخش واسه کی هست.

دوستان عزیز من به کی سی سی ایمیل زدم و امروز جواب ایمیل را دادند که توجهی به تاریخ اکسپایر نداشته باشین

این متن جواب رسیده هست:

KCC DV KCCDV@state.gov
3:55 AM (8 hours ago)

Thank you for your inquiry.

Please disregard the expiration dates found on the forms. Complete forms and submit to KCC and they will be processed accordingly.

Support Contractor - Serco
Phone: 606-526-7500
Email: KCCDV@state.gov

تشکر کنندگان: Omidooo ، aziking ، kavoshgarnet ، mitme
(2012-05-15 ساعت 09:51)ammin6327 نوشته:  
(2012-05-14 ساعت 18:21)edge نوشته:  
(2012-05-14 ساعت 17:57)ammin6327 نوشته:  سلام .....

سلام دوست عزیز
شما که برنده شدید دیگه فقط باید منتظر باشید تا کارنت بشید و بعد تاریخ سفارتتون رو دریافت کنید .

خیلی ممنون از راهنمایی دوست عزیز
دوست عزیز جهت قدردانی آیکون تشکر رو استفاده کنید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak 1234 ، aziking ، melina0005 ، saeed2568
سلام یه سوال دیگه داشتم...

داخل visa bulletin برنده ها رو تا june2012 اعلام کرده ؟؟؟؟با این حساب 6 ماه دیگه مونده تا همه ی برنده های 2012 رو اعلام کنن!!!ا
یعنی اونایی مثل من که یه ماه پیش قبول شدن باید صبر کنن تا 6 ماه بعد تا جواب کارنتشون بیاد؟؟؟
و یه سوال دیگه:کیس نامبر من اینجوریه2013AS00001xxx ولی همین 1 ماه پیش قبول شدم,میخواستم بدونم الان من جز 2012 هستم یا 2013؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 10:25)ammin6327 نوشته:  سلام یه سوال دیگه داشتم...

داخل visa bulletin برنده ها رو تا june2012 اعلام کرده ؟؟؟؟با این حساب 6 ماه دیگه مونده تا همه ی برنده های 2012 رو اعلام کنن!!!ا
یعنی اونایی مثل من که یه ماه پیش قبول شدن باید صبر کنن تا 6 ماه بعد تا جواب کارنتشون بیاد؟؟؟
و یه سوال دیگه:کیس نامبر من اینجوریه2013AS00001xxx ولی همین 1 ماه پیش قبول شدم,میخواستم بدونم الان من جز 2012 هستم یا 2013؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دوست گرامی تمامی بچه های 2012 کارنت شدن - ویزا بولتن رو چک کنید
با این کیس نامبر شما برنده 2013 هستید .
سوال اینحاست که چطوری شما سایت رو 1 ماه پیش چک کردید و نامه قبولی رو دیدید؟ چون ابتدای کیس نامبر شما 2013 درج شده
تشکر کنندگان: ammin6327 ، saeed2568

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان