کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام
آقا ترجمه مدارک نیاز به تایید دادگستری و وزارت خارجه دارد یا خیر؟
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 10:31)bayat_r نوشته:  سلام

دوست گرامی من به شخصه تو آنکارا 3 نفر رو دیدم که فقط مهر مترجم رو داشتند
ولی بنده خودم هم وزارت خارجه رو زده بودم هم دادگستری
هم من و هم دوستان کارشون راه افتاد و الان در بلاد کفریم
بعدا تو یکی از سایت های مربوطه دیدم که نوشته بود فقط مهر مترجم نیازه
متاسفانه الان یادم نیست کدوم سایت بود ولی به محض اینکه یادم اومد لینکش رو حتما به اشتراک خواهم گذاشت
موفق باشی
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: ammin6327 ، kavoshgarnet ، bayat_r ، aziking ، rose_2000 ، saeed2568
(2012-05-15 ساعت 10:30)omidooo نوشته:  
(2012-05-15 ساعت 10:25)ammin6327 نوشته:  سلام یه سوال دیگه داشتم...

داخل visa bulletin برنده ها رو تا june2012 اعلام کرده ؟؟؟؟با این حساب 6 ماه دیگه مونده تا همه ی برنده های 2012 رو اعلام کنن!!!ا
یعنی اونایی مثل من که یه ماه پیش قبول شدن باید صبر کنن تا 6 ماه بعد تا جواب کارنتشون بیاد؟؟؟
و یه سوال دیگه:کیس نامبر من اینجوریه2013AS00001xxx ولی همین 1 ماه پیش قبول شدم,میخواستم بدونم الان من جز 2012 هستم یا 2013؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دوست گرامی تمامی بچه های 2012 کارنت شدن - ویزا بولتن رو چک کنید
با این کیس نامبر شما برنده 2013 هستید .
سوال اینحاست که چطوری شما سایت رو 1 ماه پیش چک کردید و نامه قبولی رو دیدید؟ چون ابتدای کیس نامبر شما 2013 درج شده

مرسی آقا امید...ببخشید منظورم 2;3هفته پیش بود اگه اشتباه نکنم 1 یا 2 می.....این 2 هفته مثل 1 ماه گذشتSad
امید جان با این حساب ماه بعدی نوبت بچه های 2013 است؟؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 10:40)ammin6327 نوشته:  

داخل visa bulletin برنده ها رو تا june2012 اعلام کرده ؟؟؟؟با این حساب 6 ماه دیگه مونده تا همه ی برنده های 2012 رو اعلام کنن!!!ا
یعنی اونایی مثل من که یه ماه پیش قبول شدن باید صبر کنن تا 6 ماه بعد تا جواب کارنتشون بیاد؟؟؟
و یه سوال دیگه:کیس نامبر من اینجوریه2013AS00001xxx ولی همین 1 ماه پیش قبول شدم,میخواستم بدونم الان من جز 2012 هستم یا 2013؟؟

سوال اینحاست که چطوری شما سایت رو 1 ماه پیش چک کردید و نامه قبولی رو دیدید؟ چون ابتدای کیس نامبر شما 2013 درج شده

مرسی آقا امید...ببخشید منظورم 2;3هفته پیش بود اگه اشتباه نکنم 1 یا 2 می.....این 2 هفته مثل 1 ماه گذشتSad
خواهش دوست گرامی
خب راستش جواب دقیقی ندارم بدم .یه کم پیش بینی برای من سخته چون 2012 دیر اعلام شد . امیدواریم بشه
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 10:38)omidooo نوشته:  
(2012-05-15 ساعت 10:31)bayat_r نوشته:  سلام

دوست گرامی من به شخصه تو آنکارا 3 نفر رو دیدم که فقط مهر مترجم رو داشتند
ولی بنده خودم هم وزارت خارجه رو زده بودم هم دادگستری
هم من و هم دوستان کارشون راه افتاد و الان در بلاد کفریم
بعدا تو یکی از سایت های مربوطه دیدم که نوشته بود فقط مهر مترجم نیازه
متاسفانه الان یادم نیست کدوم سایت بود ولی به محض اینکه یادم اومد لینکش رو حتما به اشتراک خواهم گذاشت
موفق باشی
تو همین سایت هم دوستان هم مدیریت لطف کردن اطلاعات خودشون گذاشتن .فکر کنم تو تاپیک ترجمه مدارک دیده بودمش.
که مترجمی کفایت می کنه.
گفته شده که مدارک مالی تاریخ انقضا داره . حواستون باشه

تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 10:40)ammin6327 نوشته:  

کارنت شدن
بعد از ارسال فرم‌ها باید منتظر بمانید تا شماره شما کارنت شود. کارنت شدن یعنی اینکه شماره پرونده شما مجاز به انجام مصاحبه باشد.
برای اطلاع از روند کارنت شدن کیس‌ها در قاره آسیا مرتباً به آدرس http://travel.state.gov/.../bulletin_1360.html بروید و در آخرین بولتن ویزا (که تا نیمه اول هر ماه میلادی انتشار می‌یابد) قسمت DIVERSITY IMMIGRANT را پیدا کنید؛ سپس در جدولی که در این قسمت آمده در مقابل عبارت ASIA شماره آخرین کیس کارنت شده از آسیا را ببینید. اگر شماره کیس شما از این شماره کوچک‌تر است، یعنی کیس شما هم کارنت شده و می‌توانید پیگیر مراحل نوبت‌دهی مصاحبه باشید.
نکته: گاهی در اواخر دوره مصاحبه‌ها (ماه‌های مرداد و شهریور) به جای شماره، عبارت CURRENT را می‌بینید. این عبارت بدان معنی است که همه شماره‌های مربوط به آسیا کارنت هستند و مجاز به انجام مصاحبه می‌باشند.
هنگامی که یک کیس نامبر کارنت می‌شود باید شخص به کی‌سی‌سی به آدرس KCCDV@state.gov ای-میل بزند یا با شماره 001-626-5267500 تماس بگیرد و از تاریخ دقیق مصاحبه خود اطلاع حاصل فرماید.
بعد از فرستادن این ای-میل تاریخ مصاحبه اعلام می‌شود و در آن ذکر می‌شود که ظرف ۷ تا ۱۰ روز کاری نامه دوم که در آن مدارک مورد نیاز برای بردن به سفارت موجود می‌باشد به دست فرد برنده خواهد رسید. (در صورت نرسیدن نامه, می‌توانید آن را از طریق ای-میل از kcc دریافت کنید.)
مرجع: ویکی
و با مطالعه
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._1770.html
به این نتیجه خواهید رسید که تا پایان سپتامبر برای همان سال خواهد بود به طور مثال سپتامبر 2012 برای بچه های 2012 که از اکتبر 2012 برای بچه های 2013 شروع میشه. البته بچه های سالهای گذشته اگر غیر از این رو تجربه دارند لطفا اعلام کنند
تشکر کنندگان: ammin6327 ، pooyash ، mahmoodi.h ، saeed2568
(2012-05-15 ساعت 11:44)my2220 نوشته:  بچه ها میشه یکی به من بگه ما تا کی وقت داریم فرم ها را بفرستیم؟؟؟؟؟؟؟ آخه من تکلیفه ازدواجم هنوز معلوم نیست Sad

برای بچه های 2012 در سایت رسمی سفارت امریکا در انکارا اکیدا توصیه شده وقت فرستادن فرم داره تموم میشه . خب این یعنی که شما تا انتهای بسته شدن پرونده ها وقت دارید بفرسیتید ولی باید زمان های لازم برای کل فرایند رو براورد کنید . به نظرم تا 4 یا 5 ماه دیر فرستادن مدارک زمان قابل اعتمادی باشه . ولی شما باید نسبت به شرایط خودتون زمان فرستادن فرم ها رو تعیین کنید.
تشکر کنندگان: storagemeter
امید جان
شما که الان در بلاد کفر نشسته ای و نشون میده که مدارک و فرم ها کامل بوده که ا ون بلاد شما رو طلبیده ممنون میشم جوابمو بدی..
تو فرو 122 که فقط باید برنده پر می کرد اون قسمت که سوال 7 است رو من با این برداشت که لیسانس هستم و اونجا برای کسانی هست که 2 سال در کار خاصی ترین شدن یا دیپلم هستن رو خالی گداشتم...هر 3 قسمت سوال 7 رو...چون دیدم که همش مرتبط به یک سوال هست....آیا درست انجام دادم؟؟آیا شما کسانی رو که می شناختید همین کارو کرده بودن؟؟؟
والا من دیدم یکی از دوستان 2012 ای که ویزا گرفته و این کار رو کرده بود ...واسه همین منم این کارو کردم...حالا که فرم ها فرستادم وحشت کردم...
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان: saeed2568
با سلام
مدرک سه سال متوسطه من رو secondary course ترجمه کردند. و مدارک راهنماییم و ابتدایی ترجمه نشده است. می خواستم ببینم حالا که می خوام فرم ها رو پر کنم برای راهنمایی و ابتدایی (به انگلیسی) چی باید بنویسم. middle school , elementary school درسته؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 13:47)sanay20 نوشته:  با سلام
مدرک سه سال متوسطه من رو secondary course ترجمه کردند. و مدارک راهنماییم و ابتدایی ترجمه نشده است. می خواستم ببینم حالا که می خوام فرم ها رو پر کنم برای راهنمایی و ابتدایی (به انگلیسی) چی باید بنویسم. middle school , elementary school درسته؟

اره درسته ترجمه اولتم اشتباهه high school درسته
تشکر کنندگان:
سلام.......
من قسمت 33 فرم رو دبستان وراهنمایی رو ننوشتم Sad از دیپلم شروع کردم.....یعنی اشتباه کردم....
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 13:47)sanay20 نوشته:  با سلام

مدرسه ي ابتدايي:
Elementary School
Grammar School=
Primary School=

(معادل) مدرسه ي راهنمايي ايران:
Junior High School
Middle School=

دبــــيرستان:
High School

(معادل مراکز تربيت معلم)
(معادل آموزشکده هاي فني ، کشاورزي و...):

Junior College
Community College=
2year- college=

دانشکده
( دوره ي چهار ساله):
College
4year- college=

دانشگاه:
University

تشکر کنندگان: sanay20 ، Solitude
سلام چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید:
1.بعد از گرفتن ویزا رو پاسپورت مهر گرین کارت میزنن؟(از یکی شنیدم)
2.بعد از رفتن به امریکا و گرفتن گرین کارت میشه برگشت به ایران و رفت سربازی،آیا با انجام این کار (بازگشت به آمریکا بعد از 2سال میشه) باز هم برای سیتیزن شدن اقدام کرد؟
3.در آمریکا چند روز طول میکشه که گرین کارت بدن؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 15:33)salar derakhshanfar نوشته:  سلام چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید:
1.بعد از گرفتن ویزا رو پاسپورت مهر گرین کارت میزنن؟(از یکی شنیدم)
2.بعد از رفتن به امریکا و گرفتن گرین کارت میشه برگشت به ایران و رفت سربازی،آیا با انجام این کار (بازگشت به آمریکا بعد از 2سال میشه) باز هم برای سیتیزن شدن اقدام کرد؟
3.در آمریکا چند روز طول میکشه که گرین کارت بدن؟

دوست عزیز
1-در بدو ورودتون به آمریکا در فرودگاه روی صفحه بالای ویزاتون یه مهر میزنن که اون مهر تا یکسال به جای گرین کارت اعتبار داره این رو برای این میزنن که تا وقتی که گرین کارتتون میاد شما مشکلی از بابت ویزا نداشته باشید

2- برای اینکه بتونید دوسال خارج از آمریکا بمونید بدون اینکه براتون مشکلی پیش بیاد باید پاس سفید بگیرید که با داشتن پاس سفید شما اجازه این رو دارید که دوسال خارج از خاک آمریکا باشید

3- مدت زمان اومدن گرین کارت اصلا زمان ثابتی نیست ممکنه چندهفته طول بکشه ممکنه یکماه یا چند ماه ولی معمولا مال اکثرا تو حول و حوش یکماه کمی کمتر یا بیشتر اومده مثلا برای همسر و فرزندان من یکماهه اومد ولی مال من حدود 50 روزه اومد
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: vroom ، sazami ، salar derakhshanfar ، mehrdad288 ، Omidooo ، saeed2568 ، Solitude
دوستان ما توی فرم اولیه ثبت نام واسه لاتاری در قسمت بالاترین سطح تحصیلات زدیم university degree چون ایشام مدرکشون فوق دیپلم ازمرکز آموزش عالی تربیت معلم هست. حالا دوباره تو پر کردن فرمها باید همون university degree رو بزنیم ؟ مدرک فوق دیپلم از مرکز آموزش عالی تربیت معلم، university degree و associate's degree هست؟ درسته؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان