کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
با سلام..آیا این متن داخل نامه به این معنا است که بالای فرم هایی که باید برای آنها پست کنیم case numberبنویسیم یا اینکه اگر خواستیم email بفرستیم؟

If it should be necessary to contact the Kentucky Consular Center, you must always refer to your name and case number as they appear below. Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents and correspondence sent to the Kentucky Consular Center
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 18:02)el333 نوشته:  با سلام..آیا این متن داخل نامه به این معنا است که بالای فرم هایی که باید برای آنها پست کنیم case numberبنویسیم یا اینکه اگر خواستیم email بفرستیم؟

If it should be necessary to contact the Kentucky Consular Center, you must always refer to your name and case number as they appear below. Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents and correspondence sent to the Kentucky Consular Center

بالای سمت راست کلیه مدارک و مکاتبات
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 18:24)el333 نوشته:  ممنون از پاسخ شما..دوست عزیز من مدارکم را پست کردم و تازه این موضوع را متوجه شدم..حالا چی میشه و من چه کاری متونم انجام بدم؟؟خیلی نگران هستم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
برداشت شخصی من اینه که این برای فرمهای اولیه نیست. چون اگر اینقدر مهم بود براش جایی بالای فرم در نظر میگرفتند که مثل بقیه اطلاعات اون رو هم پر کنید.
نگران نباشید. برای کسب اطمینان با کی سی سی مکاتبه کنید یا تلفن کنید.
تشکر کنندگان:
دوستان

توی هر دو تا فرم یک قسمت داره Education این باید توی هر دو تا فرم یکی باشه ؟ چرا باید دو بار بنویسیم ؟
کیس: 11xx / کنسولگری: لندن / دريافت ويزا:روز مصاحبه Big Grin

ورود به آمریکا : آخر 2012

God Bless The USA
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 18:54)yashaaa نوشته:  دوستان

توی هر دو تا فرم یک قسمت داره Education این باید توی هر دو تا فرم یکی باشه ؟ چرا باید دو بار بنویسیم ؟

بله باید یکی باشه.
چون این دو فرم با هم فرق دارن و به منظورهای متفاوتی استفاده میشن. این دیگه بر میگرده به بروکراسی اداری اونا.
تشکر کنندگان: yashaaa
(2012-05-15 ساعت 12:48)aziking نوشته:  امید جان
شما که الان در بلاد کفر نشسته ای و نشون میده که مدارک و فرم ها کامل بوده که ا ون بلاد شما رو طلبیده ممنون میشم جوابمو بدی..
تو فرو 122 که فقط باید برنده پر می کرد اون قسمت که سوال 7 است رو من با این برداشت که لیسانس هستم و اونجا برای کسانی هست که 2 سال در کار خاصی ترین شدن یا دیپلم هستن رو خالی گداشتم...هر 3 قسمت سوال 7 رو...چون دیدم که همش مرتبط به یک سوال هست....آیا درست انجام دادم؟؟آیا شما کسانی رو که می شناختید همین کارو کرده بودن؟؟؟
والا من دیدم یکی از دوستان 2012 ای که ویزا گرفته و این کار رو کرده بود ...واسه همین منم این کارو کردم...حالا که فرم ها فرستادم وحشت کردم...

مشکلی پیش نخواهد آمد
(2012-05-15 ساعت 18:53)el333 نوشته:  ممنون از راهنمایی شما

دوست گرامی برای جلوگیری بیهوده از پر شدن صفحات جهت قدردانی از دکمه تبریک و تشکر استفاده کنید .
ممنون
(2012-05-15 ساعت 14:19)RunnerNewAge نوشته:  
(2012-05-15 ساعت 14:15)lotery2013 نوشته:  
(2012-05-15 ساعت 13:47)sanay20 نوشته:  با سلام
مدرک سه سال متوسطه من رو secondary course ترجمه کردند. و مدارک راهنماییم و ابتدایی ترجمه نشده است. می خواستم ببینم حالا که می خوام فرم ها رو پر کنم برای راهنمایی و ابتدایی (به انگلیسی) چی باید بنویسم. middle school , elementary school درسته؟

مدرسه ي ابتدايي:
Elementary School
Grammar School=
Primary School=

(معادل) مدرسه ي راهنمايي ايران:
Junior High School
Middle School=

Junior College
Community College=
2year- college=

curse of study برای راهنمایی و دبستان چی بزنیم ؟ N/A ایا؟
دوستان 2013 چه اصراری دارن که تحصیلات مهدکودک، پیش دبستانی ، ابتدایی، راهنمایی و دوسال اول دبیرستان رو به رخ آفیسر و کی سی سی بکشن؟ .
شاید نزدیک به 10 بار در تاپیک های مختلف گفته شده که نیازی به این مدارک نیست بخدا .
فقط
سال سوم دبیرستان
پیش دانشگاهی
تحصیلات دانشگاهی

همین
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، aziking ، Almond ، lotery2013 ، rose_2000 ، saeed2568
(2012-05-15 ساعت 19:48)ammin6327 نوشته:  سلام به همه ی دوستان این ور آبی و اون ور آبی....

3 تا سوال داشتم از خدمت شما عزیزان که جواب دادنش باعث آرامش روح اینجانب خواهد شد

1-اگه کسی در IRGC یعنی (س پ ا ه) خدمت کرده باشه ;نکنه ما رو موقع fbi check به عنوان (ت ر و ر ی س ت) قلمداد کنن بعد usa بی usa؟؟؟خدایی ظلمه من اون موقع سرباز صفری بیش نبودم...یا اینکه بگن چون تو سپاه بوده نمیشه؟؟؟
2- من توی فرم ها قسمت هایی که مربوط به تحصیلات میشد دبستان و راهنمایی رو ننوشتم از دیپلم شروع کردم.... گیر ندن؟؟!!

3-آقا این دانشگاه ما اصل مدرک پیش دانشگاهی و لیسانس ما رو نمیده....میگن باید کارت ملی یا شناسنامه یا پاس گرو بزاری تا 10 روز مهلت داری برگردونی وگرنه خودت میدونیBig Grin حالا سوالم اینه که واسه سفارت اصل این مدارک رو میخواد؟؟؟ نمیشه ترجمه رسمی کرد و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسونیم توی سفارت به جای اصل مدرک قبول میکنن؟؟

پیشاپیش از راهنمایی ممنون

همسر من مدرک فوق دیپلمش رو از دانشگاهش گرفت و هرچی اصرار کردن شناسنامه جاش بذار، قبول نکردیم و گفتیم شناسنامه و مدرک باید ترجمه بشه. کارت ملی جاش گذاشتیم و همسرم تعهد داد که ظرف دو هفته برش میگردونه.
حالا هم هر وقت میبیننش تو دانشگاه میگن ترجمه شد؟ و همسرم میگه هنوز نه.
نمیدونم کارت ملی رو لازمه همراه داشته باشیم برای مصاحبه یا نه. اما اگر هم نیاز شد یه المثنی تقاضا میدیم، حله. مدرک رو ازشون گرفتیم پس نمیدیم.

تشکر کنندگان: ammin6327 ، karpenter ، aziking ، saeed2568
(2012-05-15 ساعت 20:00)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-05-15 ساعت 19:48)ammin6327 نوشته:  سلام به همه ی دوستان این ور آبی و اون ور آبی....

3 تا سوال داشتم از خدمت شما عزیزان که جواب دادنش باعث آرامش روح اینجانب خواهد شد

1-اگه کسی در IRGC یعنی (س پ ا ه) خدمت کرده باشه ;نکنه ما رو موقع fbi check به عنوان (ت ر و ر ی س ت) قلمداد کنن بعد usa بی usa؟؟؟خدایی ظلمه من اون موقع سرباز صفری بیش نبودم...یا اینکه بگن چون تو سپاه بوده نمیشه؟؟؟
2- من توی فرم ها قسمت هایی که مربوط به تحصیلات میشد دبستان و راهنمایی رو ننوشتم از دیپلم شروع کردم.... گیر ندن؟؟!!

3-آقا این دانشگاه ما اصل مدرک پیش دانشگاهی و لیسانس ما رو نمیده....میگن باید کارت ملی یا شناسنامه یا پاس گرو بزاری تا 10 روز مهلت داری برگردونی وگرنه خودت میدونیBig Grin حالا سوالم اینه که واسه سفارت اصل این مدارک رو میخواد؟؟؟ نمیشه ترجمه رسمی کرد و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسونیم توی سفارت به جای اصل مدرک قبول میکنن؟؟

همسر من مدرک فوق دیپلمش رو از دانشگاهش گرفت و هرچی اصرار کردن شناسنامه جاش بذار، قبول نکردیم و گفتیم شناسنامه و مدرک باید ترجمه بشه. کارت ملی جاش گذاشتیم و همسرم تعهد داد که ظرف دو هفته برش میگردونه.
حالا هم هر وقت میبیننش تو دانشگاه میگن ترجمه شد؟ و همسرم میگه هنوز نه.
نمیدونم کارت ملی رو لازمه همراه داشته باشیم برای مصاحبه یا نه. اما اگر هم نیاز شد یه المثنی تقاضا میدیم، حله. مدرک رو ازشون گرفتیم پس نمیدیم.
یعنی اصل مدرک رو نمیدن؟ این دیگه چه جورشه؟ به ما که راحت دادن و هیچ تعهدی هم ندادیم که برگردونیم . این مدارک اسناد شما هستن .
دوستان گرامی توجه کنند که اصل همه مدارک رو روز مصاحبه نیاز خواهید داشت. اگه نداشته باشید نقص پرونده میخورید که در این حالت زمانی که برای دریافت ویزا تشریف میبرید باید مدارکی که نقص داشته بودند رو کامل کنید.
دوستان اصل مدارک زیر نیازه
اصل مدارک تحصیلی
کارت ملی
پایان خدمت
شناسنامه

دوست عزیز جناب ammin6327
1- از نظر سربازی هیچ مشکلی نخواهید داشت . مطمئن باشید.
2-کار درست رو شما کردید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
تشکر کنندگان: ammin6327 ، امیر مهاجر ، kavoshgarnet ، rose_2000
(2012-05-15 ساعت 17:11)salar derakhshanfar نوشته:  
(2012-05-15 ساعت 16:17)golesang نوشته:  
(2012-05-15 ساعت 15:33)salar derakhshanfar نوشته:  سلام چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید:
1.بعد از گرفتن ویزا رو پاسپورت مهر گرین کارت میزنن؟(از یکی شنیدم)
2.بعد از رفتن به امریکا و گرفتن گرین کارت میشه برگشت به ایران و رفت سربازی،آیا با انجام این کار (بازگشت به آمریکا بعد از 2سال میشه) باز هم برای سیتیزن شدن اقدام کرد؟
3.در آمریکا چند روز طول میکشه که گرین کارت بدن؟

دوست عزیز
1-در بدو ورودتون به آمریکا در فرودگاه روی صفحه بالای ویزاتون یه مهر میزنن که اون مهر تا یکسال به جای گرین کارت اعتبار داره این رو برای این میزنن که تا وقتی که گرین کارتتون میاد شما مشکلی از بابت ویزا نداشته باشید

2- برای اینکه بتونید دوسال خارج از آمریکا بمونید بدون اینکه براتون مشکلی پیش بیاد باید پاس سفید بگیرید که با داشتن پاس سفید شما اجازه این رو دارید که دوسال خارج از خاک آمریکا باشید

3- مدت زمان اومدن گرین کارت اصلا زمان ثابتی نیست ممکنه چندهفته طول بکشه ممکنه یکماه یا چند ماه ولی معمولا مال اکثرا تو حول و حوش یکماه کمی کمتر یا بیشتر اومده مثلا برای همسر و فرزندان من یکماهه اومد ولی مال من حدود 50 روزه اومد
شما اطلاع دارید وقتی وارد آمریکا میشیم تا چه مدت باید بمونیم ؟میشه زودتر برگشت و گرین کارتی که به آدرسی که دادیم، آشنایان از طریق پست برامون بفرستن و در سفر بعدی در خواست پاس سفید بدم؟(به این خاطر میپرسم چون مشکل سربازی دارم و مدت 20 روز میتونم خاج از ایران باشم)

دوست عزیز هیچ اجباری برای مقدار مشخصی زمان موندن در آمریکا وجود نداره شما میتونید همون 20 روز رو بمونید ما 40 روز موندیم و برگشتیم گرین کارت همسرم و بچه هام اومد ولی مال من بعد اینکه برگشتیم اومد ویکی از دوستان خوب مهاجرسراییمون برام آوردش
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: Omidooo ، ammin6327 ، salar derakhshanfar ، saeed2568

دوست عزیز بابت سربازی نگران نباشید به انجمن سالهای قبل مراجعه کنید میبینید که خیلیها با همین شرایط سربازی ویزا گرفتن از جمله همسر بنده فقط ممکنه به این خاطر شما در پروسه کلیرنس قرار بگیرید
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: ammin6327 ، Omidooo ، امیر مهاجر
بچه ها چند تا سوال داشتم ازتون :
1- عکسمون عیبی نداره که با عکس ثبت نام اولیه متفاوت باشه ؟
2- در مورد اهمیت تجربه کاری هم لطف کنید اگه می دونید که چه قدر در نظر آفیسر اهمیت داره توضیح بفرمایید؟
3- شغل فعلی برای من که تازه فارغ التحصیل از دانشگاه شدم بیکار می شه ، این مسئله بد نیست در نگاه آفیسر ؟ می شه این رو به نحو بهتری بیان کرد مثلا همین توضیح رو نوشت واسشون ؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-15 ساعت 20:52)maahtab نوشته:  بچه ها چند تا سوال داشتم ازتون :
1- عکسمون عیبی نداره که با عکس ثبت نام اولیه متفاوت باشه ؟
2- در مورد اهمیت تجربه کاری هم لطف کنید اگه می دونید که چه قدر در نظر آفیسر اهمیت داره توضیح بفرمایید؟
3- شغل فعلی برای من که تازه فارغ التحصیل از دانشگاه شدم بیکار می شه ، این مسئله بد نیست در نگاه آفیسر ؟ می شه این رو به نحو بهتری بیان کرد مثلا همین توضیح رو نوشت واسشون ؟؟؟

دوستان یه نکته بسیار مهم :
میخوام تفاوت کلی مصاحبه برای اپلای دانشگاه و لاتاری رو بگم :
جهت اپلای برای دانشگاه باید خودتونو بزرگ نشون بدید . هر تجربه کاری که داشتید هر چند کوچیک رو بنویسید و بولد کنید . هر مقاله در هر زمینه ای اعم از سمینار ، عملی پژوهشی ، ISI و ... دارید رو نشون بدید و بقیه ماجرا ...
ولی برای بچه های لاتاری :
هر چقدر ساده تر باشید بهتره - این فکر رو از ذهنتون بیرون کنید که هر چی با کلاس تر بهتر - بخدا این قدر ساده تر و بی غل و غش تر از این حرفان که بخوان به این چیزا توجه کنند .
پیشنهاد میکنم تاپیک مصاحبه ی سالهای قبل رو بخونید تا با سوالات آفیسر محترم ریش قرمز ( خیلی نازه و گوگولیه) و آفیسر دیگه (خانوم جوونی هستند ایشون) آشنا بشید.
(2012-05-15 ساعت 21:33)ordibehesht600 نوشته:  سلام

معمولا جواب ایمیل های که به کنتاکی زده میشه چند روزه میاد؟

آیا روش خاصی برای ایمیل زدن وجود داره ؟

لطفا هر کی میدونه جواب بده. با تشکر............

درود به شما

دوست عزیز جواب ایمیل های من رو معمولا طی 7 تا 10 روز میدن که ظاهرا سال های پیش زود تر جواب میدادن

در مورد سوال دوم (نظر شخصی من)اگه منظورتون متن نامه است....نه
تا اونجایی که من میدونم موضوع ایمیل ها حول چند موضوع خاصه...
شما اگه متن ایمیلتون هم نگارش خیلی خوبی نداشته باشه اونا اینقدر IQدارن که بدونن شما چی میخوای...سعی کن که از لینک سال های پیش رو بخونی و از تجربشون استفاده کنی ....به من که خیلی کمک کرد SmileBig Grin
تشکر کنندگان: Omidooo ، ordibehesht600 ، saeed2568
دوستان توی فرم دی اس 0230 یک قسمت داره زده

List below all employment for the last ten years.

من چند تا شرکت خصوصی در ایران چند سال پیش کار می کردم اون ها رو هم باید بنویسم ؟ کار دانشجویی می کردم تو لندن پارت تام باید بنویسم ؟
کیس: 11xx / کنسولگری: لندن / دريافت ويزا:روز مصاحبه Big Grin

ورود به آمریکا : آخر 2012

God Bless The USA
تشکر کنندگان:
(2012-05-16 ساعت 01:27)javid737 نوشته:  سلام دوستان يك سوال اساسي من ايران ازدواج كردم و خدا رو شكر يك خوشگل پسر ١٠ ماهه هم دارم حالا سوالم اينه من بعد از اين رفتم اوكراين و ٦ سال اونجا درس خوندم واونجا هم با يك دختر روس ازدواج كردم و بعد از ٢ سال از هم جدا شديم حالا بايد تو فرمها اينو بنويسم يا نه آخه ميترسم بعدا خانمم بفهمه؟ اگه ننويسم چي ميشه؟ يعني تو پروسه كليرنس اينو مي تونند بفهمند؟ خواهشا دوستان با تجربه جواب بدن تا من بدونم چيكار بايد بكنم تا به مشكل نخورم پيشاپيش مرسي از جوابتون.

تو فرم ها نوشته قبلا ازدواج کردید؟نه!! تنها چیزی که می خوان رو بنویسین !!!بله تو کلیرنس ممکن بفهمند اما وقتی نپرسیدن چیزی تقصیر شما نیست!! آمریکاییها به زندگی خصوصی بیشتر از همه اهمیت میدن .شما متاهلی و 1 بچه داری اینه واقعیت.[/color]
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: Omidooo ، javid737

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان