کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
دوستان و اساتید محترم راهنمایی بفرمایید
انشاءالله بعد از دریافت ویزا و ورود به آمریکا و دریافت گرین کارت برای حفظ آن در مدت 5 ساله بعد (تا بوجود آمدن شرایط تابعیت) حداقل مدتی که می توان آنجا اقامت داشت چقدر است؟
به عبارت دیگر برای حفظ گرین کارت چه مدت یکبار باید به آمریکا سفر داشت و در هر سفر حداقل زمان اقامت چقدر می تواند باشد که گرین کارت باطل نشود؟
دلیل سوالم هم این است که چون مثل ما ممکن است تا انتقال کامل و تکمیل پراسه مهاجرت 5 سال زمان بخواهد و در این مدت مجبور باشیم قسمت عمده اوقات را در ایران باشیم.
شماره کیس**2013AS000018-قبولی: 2 می-کنسولگری: ابوظبی-ارسال فرم ها26 می-کارنت شدن کیس13 آگوست-مصاحبه:اکتبر تغییر به ژانویه2012-شیرازبه کالیفرنیا--افراد كيس6 نفر
تشکر کنندگان: escutcheon ، babak_LosAngeles
(2012-06-04 ساعت 23:22)escutcheon نوشته:  دوستان، clearance شامل حال کیا میشه؟

اسکاچیون، منظورت احتمالا ا.ف.ب.ی.آ.ی.چ.ک هستش.
کلا شامل حال همه ایرانی ها می شه، حتی آنهایی که بعدا ویزای یکضرب می گیرن و دلیل یکضرب گرفتنشون هم اینه که این پروسه از زمانی که شما فرمهای اولیتون رو به کی سی سی می فرستین شروع می شه و ممکنه تا زمان مصاحبه شما این پروسه تمام شده باشه برای همین ویزا رو یکضرب تحویل می گیرید.
اما در کل روی یک سری افراد حساسیت بیشتری دارند مثل کسانی که رشته تحصیلی حساسی دارند یا کسانی که پست های مهمی در ارگانهای دولتی دارن، کسانی که سربازی رفتن (مخصوصا کسانی که در س.پ.ا.ه خدمت کرده اند) حتی کسانی که تحصیلات بالاتری دارن....
موفق باشید
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: escutcheon ، mehdiii ، ASALI ، امیر مهاجر ، babak_LosAngeles ، saeed2568
با سلام بی پایان

تست آنتی بادی یعنی چه چه طور وکجا باید انجام بدیم.

متشکرم
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
(2012-06-04 ساعت 23:27)senemar نوشته:  دوستان و اساتید محترم راهنمایی بفرمایید
انشاءالله بعد از دریافت ویزا و ورود به آمریکا و دریافت گرین کارت برای حفظ آن در مدت 5 ساله بعد (تا بوجود آمدن شرایط تابعیت) حداقل مدتی که می توان آنجا اقامت داشت چقدر است؟
به عبارت دیگر برای حفظ گرین کارت چه مدت یکبار باید به آمریکا سفر داشت و در هر سفر حداقل زمان اقامت چقدر می تواند باشد که گرین کارت باطل نشود؟
دلیل سوالم هم این است که چون مثل ما ممکن است تا انتقال کامل و تکمیل پراسه مهاجرت 5 سال زمان بخواهد و در این مدت مجبور باشیم قسمت عمده اوقات را در ایران باشیم.

سلام دوست عزیز
شما بعد از ورود به آمریکا و پس از دریافت گرین کارت میتوانید از آمریکا خارج شوید ولی دقت داشته باشید که بیش از 6 ماه نباید خارج از آمریکا باشید و قبل از اتمام این 6 ماه مجددا به آنجا برگردید. برای سیتی زن (sitizenship) هم باید در مدت 5 سال آینده حداقل 3 سال در خاک آمریکا حضور داشته باشید
موفق باشید
تشکر کنندگان: Omidooo ، senemar ، ASALI ، امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
(2012-06-04 ساعت 23:43)mehdi.pazoki نوشته:  

سلام دوست عزیز
شما بعد از ورود به آمریکا و پس از دریافت گرین کارت میتوانید از آمریکا خارج شوید ولی دقت داشته باشید که بیش از 6 ماه نباید خارج از آمریکا باشید و قبل از اتمام این 6 ماه مجددا به آنجا برگردید. برای سیتی زن (sitizenship) هم باید در مدت 5 سال آینده حداقل 3 سال در خاک آمریکا حضور داشته باشید
موفق باشید

دوست گرامی پاسخ تمام سوالات احتمالی راجع به این مسایل در
سایت رسمی خدمات مهاجرین امریکا موجوده .
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
دوستان تو فرمی که بعد از کارنت شدن باید به آنکارا فرستاد باید لیست تمام مسافرت های خارح از کشورمون رو بنویسیم، درسته؟ حالا اگه تاریخش رو یادمون نباشه چی میشه؟ و پاسپورتمون رو هم عوض کرده باشیم و ندونیم اصلا کی بوده؟!!
پیشاپیش تشکر می کنم از راهنماییتون
كيس نامبر:2013AS4xxx
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: هفته سوم فوریه
دریافت ویزا: یک ضرب
لینک سفرنامه
سلام

دوستان عزیز. آیا از قبول شدگان سالهای پیش کسی بوده که در ناپل مصاحبه شده باشد؟ لطفا اگر هر کس تجربهای دراین مورد داره بنویسه.

قبلا ازاینکه وقت میذارید تشکر می کنم.
(2012-06-05 ساعت 02:23)mlo نوشته:  ما آخر نفهمیدیم دیپلم کاردانش تو فرمها کدوم گزینه می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ high school Diplomaaaaa ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه های سکول نمی شه
دیپلم 12 ساله ی نظام قدیم یا پیشدانشگاهی جدید
سیستم جدیدتر رو نمی دونم. ولی 12 سال باید درس خونده باشی.
مواظب این مورد باشید. من روز مصاحبه ام شاهد بودم که آقایی با 5 نفر همراه به خاطر داشتن دیپلم فنی حرفه ای رد شد. حتی سابقه کارش رو هم گفت قبول نکردن.
دنبال تهیه ی دیپلم 12 سال و مدارک بالاتر باشید و بس
(2012-06-05 ساعت 08:39)homayoon13 نوشته:  سلام همسفران عزیز
آیا بعد از پست کردن فرمها میتوان از طریق اینترنت شخصاٌ مسیر نامه و تاریخ رسیدن به امریکا را کنترل کرد یا باید با دفتر پست تماس بگیریم ؟ چون من با TNT ارسال کردم و میگن به هر کشوری به غیر از امریکا میشه مسیر نامه راکنترل کرد، اما نامه های ارسالی به امریکا را باید خودشان پیگیری کنند وما از انها به صورت تلفنی بپرسیم وتاریخ رسیدن به امریکا را انها اعلام میکنند. این عجیبه. آیا درست میگن یا خیر؟( میدونم میشد ایمیل کرد واما بعد از ارسال متوجه شدم)

دوست گرامی درود
کی همچین حرفی زده ؟ مگه میشه چنین چیزی؟
اونا باید یه ترکینگ نامبر بهتون بدن که هر لحظه میتونید چک کنید بستتون کجاست . مثلا الان بارگیری شده برا دبی - الان رسید انبار دبی - الی آخر.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، MURIS ، mgolchin13 ، babak_LosAngeles
سلام من چندین بار به kcc یمیل زدم که آیا فرمهایم رسیده یا نه جواب آمده:
Thank you for your inquiry.

Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow two to four weeks after the mailing of your forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.

Christal

Visa Office

Department of State

Support Contractor-Serco

Email: KCCDV@state.gov
Phone: (606) 526-7500

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.
لطفا اگر کسی می داند نوشته های بالا مفهوم اش چیه توضیح دهد .

Privacy/PII
This email is UNCLASSIFIED.
(2012-06-05 ساعت 00:18)senemar نوشته:  
(2012-06-04 ساعت 23:43)mehdi.pazoki نوشته:  

سلام دوست عزیز
موفق باشید
بدین ترتیب اگر بخواهیم در چند سال اول هر سال فقط یکبار بمدت 2 ماه در آمریکا اقامت داشته باشیم اجازه اقامت دایم لغو خواهد شد؟

سلام دوست عزيز
بايد خدمتتون عرض كنم قوانين كما كان همينطوريه كه دوستمون گفتن و شما براي درخواست سيتيزن شيپ بايد حداقل 30 ماه در خاك آمريكا حضور داشته باشيد و نبايد حداكثر بيش از 6 ماه خاك آمريكا رو ترك كنيد. ليكن شرايط ممكنه براي همه اينطوري نباشه. چون در برخي از فرودگاه ها و مرزهاي آمريكا هنگام خروج از كشور مهر خروج زده نميشه و برخي از ايالتها هم به اين موضوع حساسيت ندارند. و در پايان سال پنجم ميتونيد براي سيتيزن شيپ اقدام كنيد. از طرفي اگر در پايان سال پنجم درخواست شما مود تائيد واقع نشد با داشتن دليل موجه ميتونيد در خواست براي 5 سال دوم بديد كه اين هم با راي دادگاه تائيد ميشه.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: mehdiii ، senemar ، babak_LosAngeles ، امیر مهاجر ، Mitram ، June
(2012-06-05 ساعت 13:44)dali نوشته:  سلام بچه ها ميشه منو كمك كنيد
من تو ثبت نام اوليه روي حرف ر فاميلم تشديد داره يكبار نوشتم ولي تو پاسپورتم دوتا رر چي كار كنم

اگر اسمت رو در فرمDS -230 ,122 طبق پاسپورت نوشته باشی مشکلی نداره .از طرفی تمام مدارکت طبق پاسپورتت ترجمه می شه.برای اینکه نگران نباشی می تونی قبل از قسم خوردن در روز مصاحبه اصلاحش کنی.
شماره کيس: 2012AS00039xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: Aug 2011
تاريخ مصاحبه: jun
تاريخ دريافت کليرنس: Jul
تاريخ دريافت ويزا:َAug
تعداد نفرات کيس : 1
تشکر کنندگان: dali ، babak_LosAngeles
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم در مصاحبه اکتبر وضعیت تحصیل تاثیری در قبولی یا عدم قبولی داره؟
مثلا افرادی که دارای مدارک بالاتر هستند مقدمترند واسه دادن ویزا از طرف امریکا؟
مرسی از راهنمایی هاتون

تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، batis2010
(2012-06-05 ساعت 14:46)sh_aytak نوشته:  سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم در مصاحبه اکتبر وضعیت تحصیل تاثیری در قبولی یا عدم قبولی داره؟
مثلا افرادی که دارای مدارک بالاتر هستند مقدمترند واسه دادن ویزا از طرف امریکا؟
مرسی از راهنمایی هاتون

مقدم نیستن چون وضعیت هر کس موقع مصاحبه مشخص میشه.لیست انتظاری وجود نداره.اما قطعا در جلب نظر مصاحبه کننده، "هرچند با مدرک دیپلم هم ویزا داده میشه"، موثر خواهد بود.
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، batis2010
(2012-06-05 ساعت 13:44)dali نوشته:  سلام بچه ها ميشه منو كمك كنيد
من تو ثبت نام اوليه روي حرف r فاميلم تشديد داره يكبار نوشتم ولي تو پاسپورتم دوتا rr چي كار كنم
فکر کنم یکی از دوستان مشکل شما را داشت . که با توضیح شرح ماجرا برای پلیس +10 و عوض کردن پاسپورتش مشکلش را حل کرده بود.
شماره کیس: ***2013AS…3، خودم ، ایروان،کارنت: DEC 11 2012، مصاحبه : FEB W1 2013، کلیر:July 18 Smile ويزا:2013 july 31 مقصد : هیوستن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان