کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-06-05 ساعت 20:58)mchi8en2 نوشته:  سلام دوستان
من خارج از کشور زندگی ميکنم
من نه کارت معافی دارم و نه سربازی رفتم..در واقع مشمول هستم و اگه ايران برگردم بايد برم سربازی...توی فرم ها قسمت سربازی رو نوشتم N/A
حالا بنظر شما روز مصاحبه مشکلی پيش نمياد ..چون شما نوشتين يا کارت معافيت و يا پايان خدمت و من هيچ کدوم رو ندارم چون نه معافم و نه سربازی رفتم
دوست عزیز، شما خارج از کشور زندگی میکنی. پس تا زمانیکه اونجا هستی شامل قانون سربازی نمیشی. حتی وقتی وارد ایران هم شدی، فقط نمیتونی دوباره برگردی بیرون، کسی نمیگیره ببردت سربازی. (مگر اینکه خدای نکرده بطور غیر قانونی از کشور خارج شده باشی)
سرباز فراری هم نیستی. شما مشمول غایب هستی و هیچکس کاری به کارت نداره. مگر اینکه خدای نکرده جنگ بشه که من رو هم که سربازی رفتم میگیرن میبرن جنگ چه برسه به معاف های زمان صلح و مشمولین غایب!
سرباز فراری به کسی میگن که دفترچه آماده به خدمت گرفته (یعنی از مشمول تبدیل شده به سرباز) و بعد تو دوران خدمتش بیش از 15 روز پیوسته در محل خدمت حاضر نشده. چنین کسی تخلف کرده و مجازات داره، از پرداخت جریمه گرفته تا شلاق و زندان و ... به این شخص میگن سرباز فراری!! لطفا اشتباه نشه!
خلاصه اینکه، شما سربازی رو بزن که نگذروندی. یه نامه هم ضمیمه کن بنویس که چون ایران نیستی نرفتی خدمت (گرچه خودشون میفهمن). اگر به قول دوستمون بتونی ثابت کنی که در تاریخی که از ایران خارج شدی، مشمول نبودی و قانونی خارج شدی، دیگه بعدشو اینا کاری ندارن. اصلا برای اینها مهم نیست که شما حتما تشریف ببری ایران خدمتت رو انجام بدی.

(2012-06-05 ساعت 21:25)mohamad_counter نوشته:  سلام
ببخشید من تو فرم ها شماره تلفن محل کارمونوشتم ، کارم آزاده ، حقیقتا شماره درست حسابیم نداره به نظرتون مشکل پیش نمیاد؟
مرسی
نه مشکلی پیش نمیاد.
تشکر کنندگان: mchi8en2 ، Championking ، mehdiii ، babak_LosAngeles ، saeed2568
(2012-06-05 ساعت 18:27)byousefi_p نوشته:  چند تا سوال داشتم، دوستان لطف میکنن جوابشو بهم بدن
1- موقع اخذ شناسنامه فامیلمو ثبت احوال اشتباهی نوشته بوده و ما رفتیم اصلاحش کردیم. نهایتا در توضیحات نوشته اصلاح شده و نه اینکه تغییر پیدا کرده به همین دلیل من هم تو فامیلی قبلی N/A زدم. حالا به نظر دوستان اطلاع بدم یا پیش آفیسر توضیح بدم یا تا هیچ سوالی نکردن هیچی نگم.
به نظر من باید میزدی. چه اشتباه بوده، چه درست، یه مدت فامیلت این بوده! تو مدرک شناساییت هویتت این بوده! پس باید میگفتی. حالا دلیلش اشتباه بوده یا علاقه شخصی یا هر دلیل دیگری مهم نیست. اینا برای بک گراند چک میخوان بدونن کسی رو که دارن چک میکنن اسمش چی بوده. پس یه ایمیل بزن اصلاح کنند برات. چون آخر شناسنامه‌ات نوشته، ممکنه برات دردسر بشه.
2- شغل همسرمو بجای house wife زدم house keeper اینو چه کنم.
ایمیل بزن اصلاح کنند برات.
3- من دانشجوی شهرستان بودم ولی چون مدام میومدم و میرفتم تو اون جایی که میگه 16 سال پیش تا حالا کجا بودی، زدم تهران. البته تو محل تحصیلم زدم کجا بودم. این داستان نشه؟
داستان میشه. شما اگر زده بودی همون شهرستان، کسی شک نمیکرد. ولی زدی تهران باید هزارتا قسم و آیه بخوری که تو تهران زندگی میکردی و همزمان هم سر کلاسها تو دانشگاه بودی تو شهرستان. اینو هم ایمیل بزن اصلاح کن. شما محل زندگی اصلیت اونجا بوده. دائم اومدنت اینجا معنیش سر زدنه. من هم ممکنه تو ماه 25 روزشو در سفر باشم، اما محل سکونتم اینجاست.
در ضمن 16 سال پیش نه! از سن 16 سالگی به بعد.

در نهایت خوشحال میشم از نظراتتون بهره مند بشم. راستی اگه کسی اون 3 تا سوال بالا را جواب بده ممنونش میشم
در نهایت با این همه اشکال به نظرم فرمها رو دوباره پر کن و امضا کن و این دفعه با ایمیل بفرست که دوباره پول ندی. و تو ایمیل هم بنویس قبلیه اشتباه زیاد داشته. بگو اونو ignore کنن.

تشکر کنندگان: Omidooo ، Championking ، mehdiii ، byousefi_p ، babak_LosAngeles ، saeed2568
ضمن سپاس از امیر خان مهاجر
از اونجایی که در فرمها نام خانوادگی که استفاده میشده درج شده و من این خانوادگی را سریعا اصلاح نمودم آیا می بایست عنوان گردد.
روزگاز به کام
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
(2012-06-06 ساعت 10:07)byousefi_p نوشته:  ضمن سپاس از امیر خان مهاجر
از اونجایی که در فرمها نام خانوادگی که استفاده میشده درج شده و من این خانوادگی را سریعا اصلاح نمودم آیا می بایست عنوان گردد.
روزگاز به کام
بهانه دست آفیسر دادن خوب نیست! گرچه ممکنه هرگز مسأله مهمی نباشه.

تشکر کنندگان: byousefi_p ، mitr.p ، mehdiii ، babak_LosAngeles
سلام به دوستان...
من یک بار این مسله رو مطرح کردم ولی کسی جواب نداد..
من سال 2009 جهت مهاجرت به کانادا از طریق نیرو متخصص 38 رشته اقدام کرده بودم و هم اکنون منتظر دریافت ویزام هستم که ممکن است در چند ماه آینده ویزایم آماده شود .حتی اندینگ رو هم ازم خواستن
از انجایی که در سایت لاتاری ذکر شده است که برنده شدن در لاتاری به معنی گرفتن 100 % ویزا نیست ، و نمی خوام که از اینور رونده و از اونور مونده بشم سوالاتی برایم مطرح شده است که در زیر مطرح می کنم

1-شنیده ام که نمی شود اقامت دایم2 کشور امریکا و کانادا رو با هم داشت (گرین گارت و کارت پی آر کانادا) ؟؟آیا درسته؟
2-آیا این قضیه در روند پرونده لاتاری من تاثیر گذار خواهد بود یا نه ؟
3-در صورت گرفتن ویزا مهاجرت به کانادا قبل زمان مصاحبه لاتاری آیا مشکلی در روند پرونده امریکا من پیش خواهد آمد؟چون تا اون زمان کانادا خبر دار نمیشه...
4-آیا اگر ابتدا ویزای امریکا به من داده شود و بعد من بخوام ویزای مهاجرت به کانادا بگیرم هم مشکلی از نظر دولت امریکا پیش خواهد آمد؟یا از نظر کانادا؟

من این 3 سوال هم از کی سی سی پرسیدم..
1- Would the application for a Canadian visa have any negative effect on my Lottery case?

2- Would it cause any delays or problems to the processing of my Lottery case if I receive my Canadian Visa prior to my interview date for the Lottery?

3- If I get my American visa first and then I receive my Canadian Visa, would it be acceptable with the American government?

که اونا اینو گفتن

Thank you for your inquiry.

Participation in the DV program does not affect any other type of visa you currently have or are pursuing. If you have already applied for a different type of visa, you can process both at the same time.

This does not affect the processing of your case.

KCC is not authorized to assist you with this issue. Please contact the American Embassy/Consulate with jurisdiction over your area for further information.

بسیار ممنون میشم که اگه کسی تجربه مشابهی داره (از فامیلی دوستی همسایه ای)یا اطلاعات موثقی داره یا حتی نظری داره به من بگه و منو از این دغدغه بیرون بکشه....

بسیار ممنون میشم اگه که با ذکر شماره جواب بدید

ممنون
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان: byousefi_p ، dove ، babak_LosAngeles
سلام دوستان،

من تو مشخصات مدارک تحصیلیم برای دبیرستان اسم جائیو نوشتم که سه سال دبیرستانمو گذروندم و نه اسم پیش دانشگاهیمو! (از لحاظ تعداد سال تمام 4 سال رو با عنوان همون دیرستا نم نوشتم!)دیگه اینکه من درحال حاضر اصل دانشنامه لیسانس و فوق لیسانسمو دارم و اینکه الانم دانشجوی PhD هستم به نظرتون بخش مربوط به دیپلم و پیش دانشگاهیمو اصلاح کنم و بهشون اعلام کنم یا اینکه نمیخواد؟!! فرمامو هم قبلا پست کردم!

لطفا راهنمایی کنید (یکبار سوالمو مطرح کردم اما متاسفانه پاسخی دریافت نکردم!)

ممنون
جا نماندم ، اما دلم پیش شما جا ماند! Sad
(2012-06-06 ساعت 09:48)hassanes نوشته:  
(2012-05-09 ساعت 18:12)smith نوشته:  
(2012-05-09 ساعت 17:40)aminmasrour نوشته:  اسمیت خان حداقل شما جواب من رو بده................
من اون 2 تا فرم به همراه عکس رو فرستادم اما متاسفانه پرینت بارکد رو یادم رفت حالا مدارک رو باید دوباره بفرستم؟؟؟
4 روز پیش با ایمل ازشون این سوال رو پرسیدم جواب ندادنSad

تلفن بزنین

پرینت بارکد چیه؟
این را کجا باید زد؟

توي سايت ،در قسمت آخر صفحه قبوليتون يك باركد هست كه بايد پرينت بگيريد و با مدارك بفرستسد
شماره کیس : 2012AS00036XXX
کنسولگری:آنكارا
تاریخ دریافت گرین کارت: sep2012
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
(2012-06-06 ساعت 11:19)babak_1363 نوشته:  سلام دوستان،

من تو مشخصات مدارک تحصیلیم برای دبیرستان اسم جائیو نوشتم که سه سال دبیرستانمو گذروندم و نه اسم پیش دانشگاهیمو! (از لحاظ تعداد سال تمام 4 سال رو با عنوان همون دیرستا نم نوشتم!)دیگه اینکه من درحال حاضر اصل دانشنامه لیسانس و فوق لیسانسمو دارم و اینکه الانم دانشجوی PhD هستم به نظرتون بخش مربوط به دیپلم و پیش دانشگاهیمو اصلاح کنم و بهشون اعلام کنم یا اینکه نمیخواد؟!! فرمامو هم قبلا پست کردم!

لطفا راهنمایی کنید (یکبار سوالمو مطرح کردم اما متاسفانه پاسخی دریافت نکردم!)

ممنون
مسئله مهمی نیست . شما میتونید قبل از قسم خوردن تو مصاحبه تون این مسئله رو به افیسر بگین که اصلاح کنه.نگران نباشید.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles ، Omidooo
(2012-06-06 ساعت 10:54)aziking نوشته:  سلام به دوستان...
من سال 2009 جهت مهاجرت به کانادا از طریق نیرو متخصص 38 رشته اقدام کرده بودم و هم اکنون منتظر دریافت ویزام هستم که ممکن است در چند ماه آینده ویزایم آماده شود .حتی اندینگ رو هم ازم خواستن
از انجایی که در سایت لاتاری ذکر شده است که برنده شدن در لاتاری به معنی گرفتن 100 % ویزا نیست ، و نمی خوام که از اینور رونده و از اونور مونده بشم سوالاتی برایم مطرح شده است که در زیر مطرح می کنم

1-شنیده ام که نمی شود اقامت دایم2 کشور امریکا و کانادا رو با هم داشت (گرین گارت و کارت پی آر کانادا) ؟؟آیا درسته؟
3-در صورت گرفتن ویزا مهاجرت به کانادا قبل زمان مصاحبه لاتاری آیا مشکلی در روند پرونده امریکا من پیش خواهد آمد؟چون تا اون زمان کانادا خبر دار نمیشه...
4-آیا اگر ابتدا ویزای امریکا به من داده شود و بعد من بخوام ویزای مهاجرت به کانادا بگیرم هم مشکلی از نظر دولت امریکا پیش خواهد آمد؟یا از نظر کانادا؟

من این 3 سوال هم از کی سی سی پرسیدم..
1- Would the application for a Canadian visa have any negative effect on my Lottery case?

2- Would it cause any delays or problems to the processing of my Lottery case if I receive my Canadian Visa prior to my interview date for the Lottery?

3- If I get my American visa first and then I receive my Canadian Visa, would it be acceptable with the American government?

که اونا اینو گفتن

Thank you for your inquiry.

Participation in the DV program does not affect any other type of visa you currently have or are pursuing. If you have already applied for a different type of visa, you can process both at the same time.

This does not affect the processing of your case.

KCC is not authorized to assist you with this issue. Please contact the American Embassy/Consulate with jurisdiction over your area for further information.

بسیار ممنون میشم که اگه کسی تجربه مشابهی داره (از فامیلی دوستی همسایه ای)یا اطلاعات موثقی داره یا حتی نظری داره به من بگه و منو از این دغدغه بیرون بکشه....

بسیار ممنون میشم اگه که با ذکر شماره جواب بدید

ممنون

من هم مشکل تقریبا مشایه شما رو دارم تا اونجاییکه فهمیدم
1.میشه با هم داشت ولی بالاخره یکیش تمدید نمیشه چون نمیشه همزمان تو دو تا کشور بود!
2.نه تاثیر نداره از بچه های پارسالم یکی بوده که PRکانادا داشته مشکلی نبوده یجاخوندم ولی یادم رفته کی بود
3.نه مشکلی نیست
4.از نظر کانادا نمی دونم
کیس نامبر: 2013AS59XX/تعداد:2 نفر/سفارت : ابوظبی/تاريخ مصاحبه : 4 آپریل/کلیرنس :خودم 27 می,همسرم:14 آگوست (بعد از 132 روزBig Grin)
تشکر کنندگان: aziking ، Championking ، babak_LosAngeles
سلام وخسته نباشید خدمت همه دوستان
مدرک پیش دانشگاهی اگر مدرک موقت باشه اشکال داره؟ یا اینکه باید همان مدرک پیش دانشگاهی داءم را ببرم؟
منظورم از مدرک پیش دانشگاهی موقت همون ریز نمرات هست خیلی ممنون می شم لطف کنید جوابم را بدهید.
شماره کیس نامبر: 1xx
(2012-06-06 ساعت 10:54)aziking نوشته:  سلام به دوستان...
من الان داخل داخل اصل همين ماجرا هستم. Sad
فكر كنم به صورت عملي تا 1 ماه ديگه بهت جواب بدم و خيالت را راحت كنم.Wink
موفق باشي
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: aziking ، امیر مهاجر ، babak_LosAngeles ، Omidooo
اگه یه نفرازدوجهت برنده بشه یعنی هم خودش برنده بشه هم همسرش بصورت جداازهم اسمشون تولاتاری دربیاد تکلیف چیه؟
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
تشکر کنندگان: mlo ، babak_LosAngeles
(2012-06-06 ساعت 13:04)Ali DV-2013 نوشته:  مهم
سلام دوستان
من الان كه پست‌هاي دوستان رو مي‌بينم متوجه شدم كه ظاهرا بايد اسم مدرسه‌هاي ابتدايي ، راهنمايي ، دبيرستان و پيش دانشگاهي رو در فرم مي‌نوشتم در حالي كه من فقط دانشگاه و يه دوره فني حرفه اي و يك دوره كامپيوتر رو نوشتم و ديگه اسم مدرسه‌هاي ابتدايي ، راهنمايي ، دبيرستان و پيش دانشگاهي رو ننوشتم. الان هول ورم داشت كه دچار مشكل نشم؟ من فكر كردم فقط آخرين تحصيلات (دانشگاه ليسانس) مد نظره و مراكز آموزشي آزاد و فني حرفه اي.

دچار مشكل جدي نشم؟ چه كنم؟ Sad
شما باید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم مینوشتید. فرم رو دوباره ارسال کنید. با ایمیل که هزینه نکنید.
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، babak_LosAngeles
(2012-06-06 ساعت 13:22)elima1980 نوشته:  اگه یه نفرازدوجهت برنده بشه یعنی هم خودش برنده بشه هم همسرش بصورت جداازهم اسمشون تولاتاری دربیاد تکلیف چیه؟

اولا تبريك ميگم به شما كه در لاتاري برنده شديد ضمنا خيلي خوش شانس بوديد كه هر دو نفر شما برنده شديد. من پيشنهاد ميكنم كه هر دو نفر شما كيس خودش رو دنبال كنه كه اگه يكي تون موفق به گرفتن ويزا نشد اون يكي شانسش رو از دست نده. البته هزينه هاي شما دوبرابر ميشه چون دوبار بايد مداركتون رو پست كنيد و دوبار بايد براي مصاحبه بريد و ... . ولي توصيه خودشون اينه كه يكي از دو برنده كيسش رو دنبال كنه.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، Mitram ، June
(2012-06-06 ساعت 14:53)zaherbin نوشته:  
(2012-06-06 ساعت 13:23)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-06 ساعت 13:04)Ali DV-2013 نوشته:  مهم
سلام دوستان
من الان كه پست‌هاي دوستان رو مي‌بينم متوجه شدم كه ظاهرا بايد اسم مدرسه‌هاي ابتدايي ، راهنمايي ، دبيرستان و پيش دانشگاهي رو در فرم مي‌نوشتم در حالي كه من فقط دانشگاه و يه دوره فني حرفه اي و يك دوره كامپيوتر رو نوشتم و ديگه اسم مدرسه‌هاي ابتدايي ، راهنمايي ، دبيرستان و پيش دانشگاهي رو ننوشتم. الان هول ورم داشت كه دچار مشكل نشم؟ من فكر كردم فقط آخرين تحصيلات (دانشگاه ليسانس) مد نظره و مراكز آموزشي آزاد و فني حرفه اي.

دچار مشكل جدي نشم؟ چه كنم؟ Sad
شما باید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم مینوشتید. فرم رو دوباره ارسال کنید. با ایمیل که هزینه نکنید.
فرم دوباره بفرست = حذف از سیکل لاتاری
راهنمایی غلط نده برادر من
طی تماسی که با KCC داشتم در صورتی که در فرم های ارسال شده اولیه اشتباه وجود داشته باشد می تونید فرم ها را دوباره پر کرد و ارسال کرد و هیچ منعی وجود ندارد . البته در مورد مشکل این دوستمون می تونن از طریق ایمیل اطلاعاتی را که ننوشته اند بدون ارسال فرم ها ارسال کنن .برای مطمئن شدن و از بین بردن استرس لطفا با KCC تماس بگیرید .
شماره کیس: ***2013AS…3، خودم ، ایروان،کارنت: DEC 11 2012، مصاحبه : FEB W1 2013، کلیر:July 18 Smile ويزا:2013 july 31 مقصد : هیوستن
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، babak_LosAngeles ، امیر مهاجر ، Saeedv13 ، saeed2568

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان