کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام دوستان،

من تو مشخصات مدارک تحصیلیم برای دبیرستان اسم جائیو نوشتم که سه سال دبیرستانمو گذروندم و نه اسم پیش دانشگاهیمو! (از لحاظ تعداد سال تمام 4 سال رو با عنوان همون دیرستا نم نوشتم!)دیگه اینکه من درحال حاضر اصل دانشنامه لیسانس و فوق لیسانسمو دارم و اینکه الانم دانشجوی PhD هستم به نظرتون بخش مربوط به دیپلم و پیش دانشگاهیمو اصلاح کنم و بهشون اعلام کنم یا اینکه نمیخواد؟!! فرمامو هم قبلا پست کردم!

لطفا راهنمایی کنید

ممنون
جا نماندم ، اما دلم پیش شما جا ماند! Sad
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
(2012-06-04 ساعت 23:27)senemar نوشته:  دوستان و اساتید محترم راهنمایی بفرمایید
انشاءالله بعد از دریافت ویزا و ورود به آمریکا و دریافت گرین کارت برای حفظ آن در مدت 5 ساله بعد (تا بوجود آمدن شرایط تابعیت) حداقل مدتی که می توان آنجا اقامت داشت چقدر است؟
به عبارت دیگر برای حفظ گرین کارت چه مدت یکبار باید به آمریکا سفر داشت و در هر سفر حداقل زمان اقامت چقدر می تواند باشد که گرین کارت باطل نشود؟
دلیل سوالم هم این است که چون مثل ما ممکن است تا انتقال کامل و تکمیل پراسه مهاجرت 5 سال زمان بخواهد و در این مدت مجبور باشیم قسمت عمده اوقات را در ایران باشیم.

دوست عزیز بعد از تحویل گرین کارت شما میتوانید به هر کشوری از جمله ایران مسافرت کنید ولی نباید بیشتر از یک سال طول بکشد و بهتر است که تا 6 ما نشده برگردید آمریکا
اگر میخواهید بیشتر از یک سال در ایران بمانید باید در آمریکا درخواست Reentry Permit بدهید که به شما اجازه 2 سال اقامت در خارج از آمریکا رو میدهد
مرسی
تشکر کنندگان: senemar
سلام علیکم
سوال بنده در مورد این که: میتونیم از زمان ورود به خاک آمریکا طبق گفته دوستان 30 ماه رو کامل بمونیم و دیگه بر نگردیم و یه دفعه سیتیزن رو دریافت کنی
به عبارتی 30 ماه از زمان ورود رو بمونی و بعد 30 ماه سیتیزن رو بگیری یا اینکه آش خاله جان هستش 5 سال باید طی بشه؟؟؟

پیشاپیش تشکر از بابت راهنمایی
(2012-06-05 ساعت 17:04)MURIS نوشته:  سلام علیکم
سوال بنده در مورد این که: میتونیم از زمان ورود به خاک آمریکا طبق گفته دوستان 30 ماه رو کامل بمونیم و دیگه بر نگردیم و یه دفعه سیتیزن رو دریافت کنی
به عبارتی 30 ماه از زمان ورود رو بمونی و بعد 30 ماه سیتیزن رو بگیری یا اینکه آش خاله جان هستش 5 سال باید طی بشه؟؟؟

شما بعد گذشت ۵ سال میتونید درخواست بدید برای سیتیزنی، و تو این ۵ سال حتمن باید ۳۰ ماه اقامت داشته باشید، و حتمن این ۵ سال باید گذشته باشه تا بتونید اقدام کنید.
(2012-06-05 ساعت 17:04)MURIS نوشته:  سلام علیکم

بعد از گرفتن گرین کارت باید 5 سال منتظر بشی و بعدش برای شهروندی اقدام کنی و بعدش پاسپورت آمریکایی رو بگیری
البته این قانون میانبرهایی هم داره مثلا
اگر بعد از گرفتن گرین کارت با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنی این مدت میشه 3 سال
اگر بعد از گرفتن گرین کارت برای ( ا ر ت ش آ م ر ی ک ا ) خدمت کنی این مدت میشه 1 سال
تشکر کنندگان:
چند تا سوال داشتم، دوستان لطف میکنن جوابشو بهم بدن
1- موقع اخذ شناسنامه فامیلمو ثبت احوال اشتباهی نوشته بوده و ما رفتیم اصلاحش کردیم. نهایتا در توضیحات نوشته اصلاح شده و نه اینکه تغییر پیدا کرده به همین دلیل من هم تو فامیلی قبلی N/A زدم. حالا به نظر دوستان اطلاع بدم یا پیش آفیسر توضیح بدم یا تا هیچ سوالی نکردن هیچی نگم.
2- شغل همسرمو بجای house wife زدم house keeper اینو چه کنم.
3- من دانشجوی شهرستان بودم ولی چون مدام میومدم و میرفتم تو اون جایی که میگه 16 سال پیش تا حالا کجا بودی، زدم تهران. البته تو محل تحصیلم زدم کجا بودم. این داستان نشه؟
در نهایت خوشحال میشم از نظراتتون بهره مند بشم.
تو مطالعاتی که این اواخر داشتم متوجه شدم دوستان عزیز در مورد سیتیزنی سوالاتی داشتن. برای آشنایی بیشتر با این داستان در حالی که الان وقتش نیست ولی مطلبی از آقای توکلی در یکی از تاپیکها پیدا کرم که ((عیناً)) تقدیم میکنم. امید است با خوندن این مطلب کلیه سوالات مرتفع گردد.
برای روشن شدن بحث 4 سال چاره ای نیست تا بحث سیتیزن شدن را یک بار دیگه مرور کنیم
ببین بعد از ورود به امریکا برای گرفتن تبعیت بایدشما ظرف یک تایم پنج ساله حداقل نصفش را(یعنی حداقل سی ماه) را در یو اس باشی به شرطیکه گپهای بیشتر از شش ماه خارج از امریکا نباشید در این پنج سال.
شروع این پنج سال اولین روز ورود شما به امریکاست.
حالا شما بار اول میروید امریکا ومثلاظرف دو سه هفته گرین کارت وسوشیال و ریانتری پرمیت را میگیرید وبرمیگردید ایران که طبعا دو سال خارج از امریکا هستید بعد که برمیگردید طبیعتا قانون شش ماهتان ابطال شده و پنج سال شما مجدد از همین تاریخ طبق قاعده باید شروع شود.خب!
حالا! چون بچه خوبی بودی و اجازه ری انتری گرفته اید یا نمیدونم به هر دلیل دیگه ای که خود اداره مهاجرت امریکا صلاح میدونه میاد به شما این اوانس را میده که گرچه دو سال بیرون از امریکا بوده اید و الان که برگشتهاید باید دوباره پروسه تایم پنج ساله را طی کنید که حداقلش سی ماه در امریکا باشید و..........که در بالا گفتم ولی این غیبت دو ساله شما یک سال محسوب بیشتر نمیشه و انگار شما یک سال هم از تایم سیتیزن شدنتان گذشته است و چهار سال بعد میتوانید درخواست سیتیزن شدن بکنید
از اینجا به بعدش راخودم هم نمیدونم و شک دارم که حالا در این چهار سالی که پیش رو داریم برای سیتیزن شدن
1-ایا باید سی ماه را پر کنیم
2- یا اینکه این اداره مهاجرت امریکا انقدر دوست داشتنیه که یک سال امتیازی که به ما داده را از سی ماه کم میکنه و هجده ماه بیشتر از ما برای سیتیزن شدن اقامت در امریکا نمیخواد که دیگه بیش از حد خوش به حالمون میشه و.......
که حدس میزنم فرض اول درست تر باشه و باید سی ماه را طی چهار سال پر کنیم
و در خاتمه این نظر وبرداشت من از موضوع ری انتری پرمیت است صد در صد نمیتونم روی این بحث چهار سال مطمعن باشم ولی مسلم میدونم که به زودی همه دستگیرمون میشه که اوضاع از چه قراره.............
در ضمن اون سوالی که پرسیدید شمااول بار که وارد امریکا شدید باید پنج سال از ورودتان بگذره تا واجد گرفتن سیتیزن شیبپی شوید اگر در همان بار اول دو سال ونیم در امریکا بمانید درسته که سی ماه را پرکردید اما دوست عزیز هنوز پنج سالتان که تمام نشده پس نمیتوانید درخواست تبعیت یعنی سی تیزن شدن بدهید مگر انکه پنج سال از ورودتان به امریکا بگذرد
پس برای سیتیزن شدن سه شرط لازم است:
1- پنج سال از اولین تاریخ ورودتان به امریکا بگذرد
2-حداقل سی ماه از این پنج سال را در امریکا حضور داشته باشید به شرطیکه
3-هیچگاه در این پریود پنج ساله شش ماه بیشتر خارج از امریکا نباشید
با مطرح کردن شرط سوم پاسخ دوستانی که اعتقاد دارند دارنده گرین کارت بیشتر از یک سال نباید خارج از امریکا باشند وشش ماه جایی اشاره نشده است داده میشود
چون در فرم سیتیزن شیپی ستونی وجود دارد که از شما اقامتهای بیش از شش ماه را در خارج از امریکا جویا میشوند نه بیشتر از یکسال را
بدرود
اولی مقیم داءم است که به اختصار پی ار میگیم ودومی را مقیم پیوسته ترجمه میکنم که به اختصار سی ار میگم
حالات مختلف خروج از امریکا رابررسی کنیم
1- اگربعد از در یافت گرین کارت بیشتر از یک سال خارج از امریکا باشیم هم ویژگی پی ار و هم ویژگی سی ار را ازدست میدهیم که قصه اش مشخصه.....
2-اگر کمتر از شش ماه خارج از امریکا باشیم هم پی ار (مقیم داعم)و هم سی ار(مقیم متداوم)هستیم
3- اگر بیشتر از شش ماه ولی زیر یک سال خارج باشیم دیگه سی ار نیستیم چون شرط تداوم اقامت مان عدم خروجمان بیش از شش ماه از امریکاست اما هنوز پی ار هستیم چون برای انکه ابطال اقامت دایم فرد صورت بگیرد باید دارنده گرین کارت بیش از یک سال خارج از امریکا باشد
4-گرین کارد هولدر ری انتری پرمیت میگیرد ودو سال خارج از امریکا مانده است وقتی برگردد کماکان وضعیت اقامت داءمش محفوظ مانده است تو گویی این خروج دو ساله تاثیری در ابطال گرین کارد نداشته
برای حفظ گرین کارت شما باید پی ار بتونی باقی بمونی یعنی بیش از یک سال خارج از امریکا نباشی ولی برای از هم نگسیختن تایم پنج ساله سیتیزن شیپی خود باید سی ار باشید یعنی همانطور که گفتم بیش از شش ماه خارج از امریکا نباشید
حالا میپرسید رفرنسم چیه باشه اشکالی نداره میگم.رفرنسم اداره یو اس سی ای اس است که دو ماه پیش حضورا رفتم و اینا را ازشون پرسیدم
روده دراز ی کردم چه کنم که خراب مهاجر سرام واز اون بدتر خراب امریکا....................

راستی اگه کسی اون 3 تا سوال بالا را جواب بده ممنونش میشم
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، mehdiii ، aziking ، mgolchin13 ، Saeedv13
(2012-06-05 ساعت 17:39)sh_aytak نوشته:  سلام دوستان عزیز
سوالی دارم
آیا در مصاحبه اکتبر سطح تحصیلات میتونه تعیین کننده باشه و سطح تحصیلات بالا تاثیر مثبتی در قبول شدن داشته باشه؟یا وضع مالی چی؟ میتونه دخالتی داشته باشه؟
ممنون میشم از راهنماییتون
تا اونجایی که من دیدم تحصیلات تاثیر منفی داره. هر چه معمولی تر باشه فرایند کلیرنس کوتاهتره.

وضع مالی به صورت یک حداقل مورد نیاز لازمه ولی اصلن توصیه نمی کنم تمکن خیلی چاق و چله ای را ارائه کنید.

موفق باشیدWink

2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: mehdiii ، babak_LosAngeles ، امیر مهاجر ، sh_aytak ، saeed2568
(2012-06-05 ساعت 17:26)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 16:48)escutcheon نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 16:12)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 15:44)escutcheon نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 15:14)amir_cool_2001 نوشته:  لينكش رو براتون گذاشتم.
آخر بند 13 گفته شده اصل مدرك ديپلم بايد در هنگام مصاحبه ارائه شود. ننوشته ترجمه يا كپي مدرك ديپلم و صراحتا گفته اصل مدرك. در ضمن شرايط مدرك ديپلم رو هم اعلام كرده. تا مشخص بشه ديپلم چند ساله و چه شرايطي داره.

http://travel.state.gov/pdf/DV_2013_instructions.pdf

معذرت میخوام قربان، چیزی که من توی این 124 صفحه دیدم، راجع به زندگی در آمریکاس.هیچ موردی در مورد سفارت ندیدم.فکر کنم لینک رو اشتباه گذاشتید

ببخشيد لينك اصلاح شد.

خوب قربان توی جمله ی Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of the visa interview.
کجاش مفهوم "اصل مدرک" رو میرسونه؟!!
نوشته چیزی که اثبات کننده باشه.حرفی از اصل نزده.
جای دیگه ای نوشته بود : ترجمه توسط مترجم قسم خورده کافیه.
لطفا دوستان دقت کنن، دستور العمل kcc رو بخونن، هرکاری رو گفته انجام بدید و نگران تفسیر های مختلف، از جمله عرایض بنده نشید.
البته همراه بردن اصل مدرک ضرری نداره و بهتره به گفته ی دوستمون همین کار رو بکنیم.شاید یهو گفتن میخوایم!!! Smile

دوست عزيز معني عبارت Documentary proof ميشه "اسناد مستدل" يعني قابل اسناد در غير اينصورت مي گفت كپي از مدارك يا ترجمه كافي است در صورتيكه حرفي از فتوكپي يا ترجمه زده نشده. به نظر شما كپي يا ترجمه ميتونه اثبات كنه كه شما اصل مدرك رو داريد يا نه؟ اصلا جاي بحث نداره همه جاي دنيا اصل مدارك رو براي بررسي ميخوان و با كپي چك ميكنند و شما شك نكنيد اصل مدارك هنگام مصاحبه از شما خواسته ميشه اين كه موضوع رو همه ميدونن از طرفي به همراه نداشتن اصل مدارك نه تنها ضرر داره بلكه همراه داشتن ديپلم اجباريه چه بسا افرادي كه اصل مدرك رو هنگام مصاحبه ارائه نكردن نقص مدارك خوردن و حتي ريجكت شد. اگر سفرنامه هاي سالهاي قبل رو بخونيد اون خانم هندي در جلوي در ابتدا مدارك ديپلم و پاسپورت و دو قطعه عكس از همه ميگيره . حالا شما اگه دوست نداري و حرفهاي من رو قبول نداري اصل مدركت رو همراه خودن نبر. خواهش ميكنم دوستاني كه اطلاعات كم دارند ابتدا سايت رو خوب مطالعه كنند تا ديگر دوستان را اشتباها راهنمايي نكنند و موجب اشتباه ديگر دوستان نشوند.
در تایید حرف امیر من هم از دوستان خواهش میکنم اول اطلاعاتشون رو با خوندن کامل تمام مباحث مربوطه توی همین فوروم تکمیل کنند بعد اظهار نظر کنن! اصل مدارک زیر در موقع مصاحبه حتما حتما باید ارائه بشه وکپی اونها همراه اصل ترجمه شون باید قبل از مصاحبه جوری که حداقل 15 روز زودتر از زمان مصاحبه به دست سفارت برسه باید پست بشه:
1- شناسنامه ها
2-سند ازدواج(باید 2 نسخه از ترجمه اش فرستاده بشه)یا طلاق
3-مدرک تحصیلی
4-مدارک مالی
5- کارت معافیت یا پایان خدمت
6-مدارک دادگاهی مربوط به تغییر نام وسایر موارد مشابه
7- برای ایرانیان کارت ملی
منبعش هم اینجاست:http://photos.state.gov/libraries/turkey/231771/Public/iv_instructions_041112.pdf
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: mehdiii ، ASALI ، babak_LosAngeles ، امیر مهاجر ، aziking ، saeed2568
سلام

من فرم اصلی خودم را امضا کردم اما قسمت اول فرم های دومDS-230 (دو قسمتی)که برای هر سه نفر مون پر کردم رو بدون امضا فرستادم به هوای اینکه گفته بودند بعدا حضوری امضا کنید دخترم هم 10 ساله است شما فکر میکنید من چکار کنم مدارک رو هم 15 می ارسال کردم.آیا میشه هر دو قسمت فرم را حضوری در سفارت امضا کرد یا الان دوباره مدارک بفرستم؟
شماره کیس : 2013AS2xxx - کنسولگری : ایروان- قبولی : 2 may -- تاریخ ارسال : 26 jun با mail -- تعداد : 3 نفر -- مصاحبه : W2DEC ایروان--> کلیر: 24 JAN
سلام دوستان
من خارج از کشور زندگی ميکنم
من نه کارت معافی دارم و نه سربازی رفتم..در واقع مشمول هستم و اگه ايران برگردم بايد برم سربازی...توی فرم ها قسمت سربازی رو نوشتم N/A
حالا بنظر شما روز مصاحبه مشکلی پيش نمياد ..چون شما نوشتين يا کارت معافيت و يا پايان خدمت و من هيچ کدوم رو ندارم چون نه معافم و نه سربازی رفتم
(2012-06-04 ساعت 20:30)nagoo نوشته:  یک سوال فنی داشتم زمان ثبت نام اولیه شماره پاسپورتم ازمون میخواستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یکم عجیب سوالم میدونم ولی چون یادم نیس پورسیدم.مرسی

نه !!!
**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، امیر مهاجر
سلام
ببخشید من تو فرم ها شماره تلفن محل کارمونوشتم ، کارم آزاده ، حقیقتا شماره درست حسابیم نداره به نظرتون مشکل پیش نمیاد؟
مرسی
شماره کیس: 2013x7xxx
شماره کیس: 201200046XXX
تاریخ ارسال مدارک 2013: 23 می2012
تاریخ ارسال مدارک 2012 : 11آگوست 2012
تاریخ مصاحبه :20 سپتامبر
ورود به آمریکا :25 سپتامبر
(2012-06-05 ساعت 20:19)sh_aytak نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 19:04)hoseyn نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 17:39)sh_aytak نوشته:  سلام دوستان عزیز
سوالی دارم
آیا در مصاحبه اکتبر سطح تحصیلات میتونه تعیین کننده باشه و سطح تحصیلات بالا تاثیر مثبتی در قبول شدن داشته باشه؟یا وضع مالی چی؟ میتونه دخالتی داشته باشه؟
ممنون میشم از راهنماییتون
تا اونجایی که من دیدم تحصیلات تاثیر منفی داره. هر چه معمولی تر باشه فرایند کلیرنس کوتاهتره.

وضع مالی به صورت یک حداقل مورد نیاز لازمه ولی اصلن توصیه نمی کنم تمکن خیلی چاق و چله ای را ارائه کنید.

موفق باشیدWink

با سلام
مرسی از زحماتتون یه سوال دیگه: اسپانسر بهتره یا تمکن مالی
کدوم یکی واسه گرفتن گرین کارت موثر تره؟
بازم از زحماتتون ممنون
سلام دوست عزیز
بر اساس تجربیات قدیمی ترها داشتن اسپانسر خیلی هم چیز خوبی نیست، چون شمارو از برخی امکانات اونجا محروم میکنه (به لحاظ کمکهای احتمالی دولت) بهتره به فکر تمکن مالی خودتون باشید که حتی میتونه باعث گرفتن یک ضرب ویزاتون هم بشه (البته اگر مشکل خاص دیگه ای نداشته باشید).
موفق باشید
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، امیر مهاجر ، sh_aytak
(2012-06-05 ساعت 20:58)mchi8en2 نوشته:  سلام دوستان
من نه کارت معافی دارم و نه سربازی رفتم..در واقع مشمول هستم و اگه ايران برگردم بايد برم سربازی...توی فرم ها قسمت سربازی رو نوشتم N/A
حالا بنظر شما روز مصاحبه مشکلی پيش نمياد ..چون شما نوشتين يا کارت معافيت و يا پايان خدمت و من هيچ کدوم رو ندارم چون نه معافم و نه سربازی رفتم
هیچ مشکلی پیش نمیاد من هم مشکلم تقریبا شبیه شما بود خیالت تخت
فکر کنم تو همین تاپیک در موردش صحبت شده

شماره کیس: 2013x7xxx
شماره کیس: 201200046XXX
تاریخ ارسال مدارک 2013: 23 می2012
تاریخ ارسال مدارک 2012 : 11آگوست 2012
تاریخ مصاحبه :20 سپتامبر
ورود به آمریکا :25 سپتامبر
(2012-06-05 ساعت 21:28)mohamad_counter نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 20:58)mchi8en2 نوشته:  سلام دوستان
هیچ مشکلی پیش نمیاد من هم مشکلم تقریبا شبیه شما بود خیالت تخت
فکر کنم تو همین تاپیک در موردش صحبت شده

ممنون يعنی هيچی نميپرسن،.. مثلا نميگن اگه N/A زدی پس کارت معافيتت کو...و اگه پرسيدن بگيم سربازی نرفتيم اما اگه بريم ايران بايد بريم سربازی براشون قانع کنندست

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان