کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-06-09 ساعت 01:11)circle نوشته:  سلام دوستان
من توی فرمهام 3 تا مشکل داشتم که میخواستم از دوستان بپرسم ببینم نظرشون چیه و چکار باید بکنم؟
1- من فرم DS-230 مربوط به دختر 3 سالم رو به جای اینکه خودم امضا کنم اثر انگشتش رو زدم.
2- در قسمت petitioner فرم های خودم، همسرم و دخترم چیزی ننوشتم (زدم N/A)
3- شغل همسرم رو به جای housewife نوشتم house keeper.
ممنون میشم اگر دوستان راهی پیش پام بذارن.
-----
ممنون از راهنماییتون. من به KCC ایمیل زدم و کاملا این 3 مورد رو توضیح دادم و کسب تکلیف کردم، اما در جوابی که به من دادن تصریح نشده که من باید از نو مدارک رو ارسال کنم یا نه، یا حداقل من به نتیجه قطعی نرسیدم. برای همین متن ایمیل پاسخشون رو اینجا میگذارم و ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه:
‪Thank you for your inquiry.

‪Please complete the forms DS 230 Part I, DS 230 Part II, and DSP 122 with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.

‪Each applicant must personally sign his/her own forms. However, if a child is not capable of signing the forms themselves due to age limitations, either parent may sign the form on their behalf.

‪The petitioner refers to the principal applicant in the Diversity Visa Program.
‪The DV Lottery Program is a self petitioned program.
دوست عزیز، صراحتا نوشته شده که فرمها رو با اطلاعات درست پر کنید و ارسال کنید و وقتی که رسید در کیس شما قرار میگیره.
خیلی خوب شد که این ایمیل رو اینجا قرار دادید. چون من بیش از 100 بار این 2 سؤال رو دیدم که هنوز هم میپرسند که petitioner رو چی بزنم؟ و سؤال دیگه در مورد امضای بچه هاست. که هردوتاییشون اون زیر توضیح داده شده!
(2012-06-09 ساعت 01:14)HAMID1371 نوشته:  ازتوضیحاتی که دادید ممنونم اینطورکه پیداست هنوز2013راشروع نکردندپس من باید 15ام چک کنم ؟
بزودی کارنتیهای آگوست اعلام میشه. برای 2013ها هنوز زوده.
تشکر کنندگان: HAMID1371 ، sayeh_m ، babak_LosAngeles ، آلیس-1980
(2012-06-09 ساعت 01:29)circle نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 01:20)امیر مهاجر نوشته:  دوست عزیز، صراحتا نوشته شده که فرمها رو با اطلاعات درست پر کنید و ارسال کنید و وقتی که رسید در کیس شما قرار میگیره.

خیلی خوب شد که این ایمیل رو اینجا قرار دادید. چون من بیش از 100 بار این 2 سؤال رو دیدم که هنوز هم میپرسند که petitioner رو چی بزنم؟ و سؤال دیگه در مورد امضای بچه هاست. که هردوتاییشون اون زیر توضیح داده شده!
ممنونم از جوابت امیر عزیز. پس یعنی من باید همه فرمهای خودم و خانوادم رو از نو و با اطلاعات درست پر کنم و دوباره ارسال کنم. و در مورد petitioner هم در تمام فرمهای خودم و خانوادم اسم برنده اصلی رو بنویسم. درسته؟؟ پس با این حساب منعی نداره که یه اصلاح جزئی هم برای شغل خودم انجام بدم یا پیشنها می کنید فقط همون مواردی رو که اعلام کردم اصلاح کنم؟
یه سوال دیگه راستی ! دوباره پست کنم یا این بار با ایمیل ارسال کنم؟
پیشاپیش ممنونم از جوابتون Smile
بله درسته.
چون تعداد اشتباهاتت زیاده، دیگه نگفته اصلاح کن. در این مواقع میگن دوباره بفرست.
از همون اولشم باید ایمیل میکردی که پول و وقت و اعصابت رو هدر ندی. Wink
تشکر کنندگان: circle ، babak_LosAngeles ، amir0_0amir
(2012-06-09 ساعت 13:58)sayeh_m نوشته:  دوستان من وقتی توی گوگل مپ میزنم American Embassy in Ankara آدرس تمام سفارتها میاد الا آمریکا ... میشه یکی به من باید اسمش رو چی بزنم ؟
دیشب که این پست رو گذاشتید سعی کردم پیداش کنم اما نشد. دلیلش اینه که تو اطلاعات GIS گوگل مپ ثبت نشده. علتش رو نمیدونم. جای به این مهمی ثبت نشده باشه عجیبه. اما مثلا برای ابوظبی ثبت شده. من یه جایی تو پستهای سالهای قبل دیدم که دوستی محل سفارت رو توی گوگل مپ لینک داده بود. اما نمیدونم دقیقا کجا دیدم.

پیداش کردم:
[عکس: 536123.png]
این پست
اینم محلش روی گوگل مپ
سلام دوستان عزیز
در خصوص تعویض کارت ملی از دوست خوبم mhz_ir نقل میکنم که در صفحه 8 تاپیک ترجمه رسمی و ... نوشتن :
ممنون از ایشون

RE: ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
دوستان برای کارت ملی فرم ساز و بیخیال شید!!!
رفتم ثبت احوال میگن تو رادیو و تلویزیون گفتن تا 93-92 همین کارت تمدید شده.
گفتم خودم میدونم ولی برای ترجمه میخوام اونی که اینو میبینه بیکار نبوده رادیو و تلویزیون ما رو گوش کنه!!!
شما جنسی که تاریخ انقضاش گذشته میخرید؟!
سرتون درد نیارم،برید فرم دارن پر کنید 250 تومن بیشتر نمیشه!!!
برای فرم سازم گفت اون مال قدیمه!گفتم 2ساعت وقتمون رو گذاشتیم روش،پس چرا برش نداشتین؟

هر روز که به این ادارات سر میزنم برای رفتن مصمم تر میشم.

--------------------------------------------------------------------------------

تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، امیر مهاجر ، roeentan ، babak_LosAngeles ، saeed2568
(2012-06-09 ساعت 13:58)sayeh_m نوشته:  دوستان من وقتی توی گوگل مپ میزنم American Embassy in Ankara آدرس تمام سفارتها میاد الا آمریکا ... میشه یکی به من باید اسمش رو چی بزنم ؟

سفارت امریکا در آنکارا روی ویکیمپیا

آدرس متناظر روی گوگل مپ

سفارت ایالات متحده امریکا در آنکارا

البته من سرچ کردم ولی قاعدتا درسته!
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Championking ، mehdiii ، sayeh_m ، babak_LosAngeles
(2012-06-09 ساعت 14:19)SOROUSHSOFT نوشته:  سلام بچه ها
يه سوال داشتم اميدوارم دوستان بتونن كمك كنن
تو فرم هاي 230 كه براي كي سي سي فرستاديم سابقه كاريمون رو براشون درج كرديم و در قسمت آخر نوشتيم كه مثلا از فلان تاريخ تا هم اكنون مشعژغول فلان كار هستيم
حالا اگه براي كسي مشكلي پيش بياد مثلا قبل از مصاحبه از كار اخراج بشه يا خودش استعفا كنه و بره سراغ كار ديگه تكليف چيه؟؟ بايد به كي سي سي اعلام كنه يا اينكه ممكنه اين كار باعث بشه كه كي سي سي رو كيسش حساس بشه؟
اگه اعلام نكنه كه از اون كار دراومده آيا كي سي سي ميفهمه كه مثلا" ما از اون كار استعفا كرديم و روز مصاحبه مچمونو ميگيرن؟؟؟يعني اينقدر نفوذ دارن بفهمن؟
بچه ها خواهشا" كمك كنيد چون از روزي كه لاتاري برنده شدم ديگه حس و حال كار كردن توي اين شركت رو ندارم و ميخواهم استعفا بدم ولي ميترسم كيسم بخاطر اين مسئله به مشكل بخوره كه مثلا" چرا اعلام نكردي كه استعفا دادي و ....محيط كار برام شده جهنم حتي يك روزم يك روزه و ميخواهم هر چه سريعتر استعفا بدم

سلام دوست عزیز
قصد بی ادبی ندارم ولی فکر میکنم تصمیم شما خیلی اشتباه، نه به این دلیل که ممکنه کیستون رد بشه بلکه به این دلیل که تازه شروع راه گرفتن ویزا است. همه کسانی که کار میکنند از جمله خود من از روزی که متوجه قبولیمون شدیم دیگه حوصله کار کردن نداریم و .....
ولی فکر نمیکنم استعفا دادن کمکی به مشکل شما بکنه در ضمن نهایت اینه که شما با یک ایمیل به kcc اطلاع میدید ولی باید از محل کارتون گواهی اشتغال مدتی که بودید رو دریافت کنید.
باز هم عذرخواهی میکنم
موفق باشید
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، Omidooo ، babak_LosAngeles ، achi686 ، saeed2568
(2012-06-09 ساعت 16:56)vorojak60 نوشته:  سلام. من هم همین مشکلو دارم ولی با یکی از دوستانمون تو امریکا تماس گرفتم اون گفت منظور از VOCATIONAL اون آموزشگاههای داخلی هستش مثل جاهاییکه مثلا خیاطی یاد میدن و یه دیپلم می دن یا مثلا ارایشگری. ولی بازم با 3 تا وکیل در مورد دیپلم 11 ساله حرف زدم اونا هم گفتن وقتی HIGH SCHOOL DIPLOMA ترجمه بشه مشکلی نیست .من 90 در صد خیالم راحته ولی بازم شک دارم
برای من هم تو ترجمه و هم فرمها نوشته شده Secondary School Diploma!
من از یه چیزی مطمئنم. تو کل مهاجرسرا خیلی‌ها با این شرایط ویزا گرفتند و فقط یک نفر ریجکت شده. منظورم کسانیه که پیش نداشتند اما مدرک بالای دیپلم داشتند مثل کاردانی، یا کارشناسی، یا حتی دانشجوی کاردانی!! من فکر کنم نگرانیمون بی مورده.
تشکر کنندگان: mehdiii ، babak_LosAngeles
(2012-06-09 ساعت 20:53)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 20:31)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 19:08)MURIS نوشته:  ...
4-و کسی که الان در مقطع لیسانس در حال تحصیل هست چطور میتونه به سفارت این موضوع رو ثابت کنه!!!(با توجه به اینکه دانشگاه از دادن ریز نمرات به اون بنده خدا ممانعت میکنه و گفتن که فقط در صورت انصراف ریز نمرات داده میشه و هیچ گواهی هم به هیچ سفارتی نمیدن )
میتونید گواهی رو خطاب به یک جای دیگه بگیرید. مثلا وزارت امور خارجه.
سلام امیر جان
به نظرت اگر با داشتن مدرک کاردانی، قضیه دانشجو بودن در مقع کارشناسی رو عنوان نکنیم بهتر نیست ؟ دیگه به این نمیگن دروغ، میشه گفت عنوان نکردن یک موضوع شاید ساده باشه، چون بر اساس فرمایش شما با داشتن مدرک دیپلم و کاردانی تنها یک نفر موفق به دریافت ویزا نشده که اون هم دلیل دیگه ای داشته!!
دوستان دیگه هم نظر بدن
ممنون
به نظرم بگی بهتره. دستکم اگر 1% آفیسر بخواد مدرک کاردانیتو زیر سؤال ببره، اون به کمکت میاد که واجد شرایط بودی که وارد دانشگاه بشی و ادامه تحصیل بدی!
در ضمن من نگفتم مشکل دیگری داشتند، گفتم شاید اینطور بوده. من شخصا با ایشون تماس گرفتم و خودشون معتقد بودند که مشکل فقط و فقط نداشتن پیش دانشگاهی بوده. اما به نظرم نتونستن خوب آفیسر رو مجاب کنند. ممکنه ترسیده باشند یا رفتاری کرده باشند که آفیسر رو به شک انداخته باشه. نمیدونم هر چیزی ممکنه!

(2012-06-09 ساعت 21:11)Given نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 20:26)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 16:56)vorojak60 نوشته:  سلام. من هم همین مشکلو دارم ولی با یکی از دوستانمون تو امریکا تماس گرفتم اون گفت منظور از VOCATIONAL اون آموزشگاههای داخلی هستش مثل جاهاییکه مثلا خیاطی یاد میدن و یه دیپلم می دن یا مثلا ارایشگری. ولی بازم با 3 تا وکیل در مورد دیپلم 11 ساله حرف زدم اونا هم گفتن وقتی HIGH SCHOOL DIPLOMA ترجمه بشه مشکلی نیست .من 90 در صد خیالم راحته ولی بازم شک دارم
من از یه چیزی مطمئنم. تو کل مهاجرسرا خیلی‌ها با این شرایط ویزا گرفتند و فقط یک نفر ریجکت شده. منظورم کسانیه که پیش نداشتند اما مدرک بالای دیپلم داشتند مثل کاردانی، یا کارشناسی، یا حتی دانشجوی کاردانی!! من فکر کنم نگرانیمون بی مورده.
امیر جان می بینی بچه ها چه جوری ادم رو قلقلک می دن ؟
منم نوشتم :Vocational Secondary School Diploma یعنی من که ننوشتم ..... مترجمم که البته آشنا هم هست گفت اینطوری باید بنویسی .... البته خودش هم دستی توی مهاجرت این برنامه ها داره ...... در ضمن یکی از دوستان من هم که از طریق همین پروسه رفته امریکا بهم گفت مگه شما نرفتی دبیرستان ؟ من گفتم آره....گفت پس چی می گی شما بزن High school Diploma من به مترجمم همینو گفتم ...بهم گفت نه اصلا چنین چیزی نیست باید بنویسی Vocational Secondary School Diploma ..... حالا ما موندیم و چند تا علامت سوال ........ یه اجماع بکنین ..ببینیم چی می شه ... اگه درستش High School Diploma هست تا فرم هامون توی کنتاکیه ...اقدام کنیم ...بیاد سفارت دیگه نمی شه کاری کرد ها ..........بر و بچ کمک بدین ........
به نظر من هرچی بیشتر در این رابطه اجماع کنیم شک و تردید و استرسمون بدتر میشه. تنها راهش اینه که آمار بگیریم کسانی که بی مشکل ویزا گرفتند، تو ترجمه و فرمها چی نوشتن؟! تازه اونم به نظرم اصلا لازم نیست ما داریم شلوغش میکنیم.
من تو سؤالات مطرح شده 2012 پرسیدم. امیدوارم پاسخی بگیرم.
تشکر کنندگان: mehdiii ، zaherbin ، sayeh_m ، babak_LosAngeles
(2012-06-09 ساعت 22:51)el333 نوشته:  دوستان عزیز با سلام

من مدرکم کاردانی هست (دیپلم ریاضی فیزیک دارم)..موقع پر کردن فرم ها university degree را علامت زدم چون فکر میکردم کاردانی ,مدرک دانشگاهی هستش . و بعدا فهمیدم باید در قسمت other مینوشتم(Associate Degree) .حالا به نظرتون این اشتتباه مشکلی ایجاد میکنه یا اینکه خیلی مهم نیست ؟؟
4 روز پیش به kccایمیل زدم و براشون توضیح دادم ولی هنوز جواب ندادن..
el جان. ميخواستم جواب بدم، يادم رفت! با توجه به اينكه در گذشته هم سر اين قضيه بين بچه ها اختلاف نظر بوده و هر كسي يك چيزي زده و از همه هم قبول كردند (خودم خوندم تو پستهاي سالهاي پيش)، اونا هم ديگه اين قضيه رو باهاش كنار اومدن و روش گير نميدن. مهم اينه كه گفتي چه مدركي داري. تازه ايميل هم كه زدي. پس نگران نباش. ايميلتو هم تا يك هفته صبور باشي جواب ميدن. قبل از سوگند هم به آفيسر بگو. اصلا جاي نگراني نداره.
تشکر کنندگان: el333 ، shani89 ، babak_LosAngeles
(2012-06-10 ساعت 00:49)circle نوشته:  دوستان من با توجه به دو سه مورد اشکالی که داخل فرمهام بود دارم فرمهام رو از نو ارسال میکنم. یه سوال در مورد قسمتی که مربوط به سابقه شغلیم میشه در فرم 230 دارم. من شغلم طراحی داخلی ساختمان هست و 4 ساله که به صورت آزاد و پروژه ای دارم کار میکنم، نه شرکتی دارم و واقعا هم self employment هستم و برای جای خاصی کار نمی کنم. حالا با توجه به اینکه گفتن نوشتن self employment ممکنه منجر به تاخیر در گرفتن ویزا بشه به نظرتون چیکار کنم و چطور این اطلاعات رو بدم بهتره؟
ممنونم از راهنماییتون پیشاپیش Smile
اولا كه درستش Self-Employed هستش.
در ثاني نگفته اگر اينو بزني طولاني ميشه. گفته اگر اينو بزني بدون اينكه بگي كجا كار ميكردي و چيكار ميكردي طولاني ميشه. پس شما بنويس همونو. بعد آدرس بده (يا دفتر يا خونه). مثلا ميزني تو خونه كار ميكردي. يه برگ آ٤ هم ضميمه كن و مفصل توضيح بده كه تو خونه بودي و پروژه ميگرفتي و دقيقا كارت چي بوده. حتي چند مورد هم مثال بزن. امضا هم بكن. ديگه هيچ شبهه اي نمونه براشون.
تشکر کنندگان: mehdiii ، storagemeter ، shani89 ، circle ، babak_LosAngeles
(2012-06-09 ساعت 21:11)Given نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 20:26)امیر مهاجر نوشته:  
امیر جان می بینی بچه ها چه جوری ادم رو قلقلک می دن ؟
منم نوشتم :Vocational Secondary School Diploma یعنی من که ننوشتم ..... مترجمم که البته آشنا هم هست گفت اینطوری باید بنویسی .... البته خودش هم دستی توی مهاجرت این برنامه ها داره ...... در ضمن یکی از دوستان من هم که از طریق همین پروسه رفته امریکا بهم گفت مگه شما نرفتی دبیرستان ؟ من گفتم آره....گفت پس چی می گی شما بزن High school Diploma من به مترجمم همینو گفتم ...بهم گفت نه اصلا چنین چیزی نیست باید بنویسی Vocational Secondary School Diploma ..... حالا ما موندیم و چند تا علامت سوال ........ یه اجماع بکنین ..ببینیم چی می شه ... اگه درستش High School Diploma هست تا فرم هامون توی کنتاکیه ...اقدام کنیم ...بیاد سفارت دیگه نمی شه کاری کرد ها ..........بر و بچ کمک بدین ........

سلام GIVEN جان
در خصوص آدرسی که دادی مربوط به اداره کل امور مراکز فنی و حرفه ای(خ. ایرانشهر جنوبی) تماس گرفتم برای تبدیل مدرک کاردانی (معادل سازی) گفتن که به ما ارتباطی نداره و باید به آموزش پرورش مراجعه کنید.شما خودت رفتی اونجا یا از کسی شنیدی ؟
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles ، Given
(2012-06-10 ساعت 11:37)nana_jat1 نوشته:  سلام من هنوز مدارکم را پست نکردم و منتظر معافی شوهرم هستم تا کی مهلت دارم؟

سلام دوست عزیز
طبیعتاً هر چقدر زودتر ارسال کنی بهتره، برندگان 2013 تا سپتامبر 2013 فرصت دارند که کارهاشون رو انجام بدن ولی این به این معنی نیست که شما تا اون زمان میتونی صبر کنی و بعد ارسال کنی، خیر، شما باید در اسرع وقت فرم ها رو ارسال کنی و برای ارسال فرم های اولیه به KCCهم نیازی به کارت معافیت همسرتون نیست بلکه زمانی که برای سفارت مدرک ارسال میکنید باید کارت معافیت هم باشه. امیدوارم زودتر کارت ایشون آماده بشه.
موفق باشید
تشکر کنندگان: hamedhamed ، امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
(2012-06-10 ساعت 13:42)nana_jat1 نوشته:  ممنون از پاسختون. شوهر من سربازه و تا خرداد سال دیگه هم کاره سربازیش طول می کشه. چون ایشون معاف بودند و معافشون نکردند دنبال کار معافیتشه و تا 2 هفته دیگه معلوم میشه، اگه همسرم نتونه واسه مصاحبه با من بیاد و من برم و مدارک ارائه بدم که ایشون سربازه و به هیچ عنوان اجازه خروج نداره ، ممکنه که من را ریجکت کنند؟

ببینید، تمامی کسانی که در یک کیس هستند باید برای مصاحبه حضور داشته باشند، ایشون اگر معاف نشدند میشه با گذاشتن وثیقه از کشور خارج شد، البته نمیدونم ایشون الان در چه وضعیتی هستند ولی شرایط کلی رو عرض کردم، مطمئن باشید بقیه دوستان اگر اطلاعات کامل تری داشته باشند به شما خواهند گفت.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
(2012-06-10 ساعت 13:32)rezagh نوشته:  سلام دوستان
یه سوال: من دبستان که بودم پدرم پسوند فامیلش رو بر داشت که نام محل تولدش بود .... به تبع اون پسوند فامیل من هم برداشته شد و تو قسمت توضیحات شناسنامه نوشته شد... حالا برای رفتن به مصاحبه و انکارا ایا باید جز ترجمه شناسنامه و قسمت توضیحاتش مدرک دیگری هم بابت این قضیه براشون ببرم؟؟؟؟
نه همون کافیه. ولی اگر نوشته شده باشه با حکم دادگاه، ترجمه و اصل اون حکم رو ممکنه ازتون بخوان. ضمنا باید توی فرم 230 قسمت 2، اسم و فامیل قبلی که داشتید رو عنوان کنید.

(2012-06-10 ساعت 14:11)nana2013 نوشته:  سلام دوستان
من تو سایت خوندم که اگر اسپانسر نگیریم بهتره چون از امکاناتی که ممکنه دولت بهمون بده نتونیم استفاده کنیم(البته مثل اینکه تا یک سال). ولی میگن اگر بنا به دلیلی نتونیم ویزا بگیریم (مثل من که مشخصات دخترم رو موقع ثبت نام ننوشتم!!) با وجودیکه اینجا حسابم خوب باشه و چندتا سند ببرم، اگر ببینن اسپانسر قوی دارم ممکن هست بهم ویزا بدن. من اینو از دوستانی که ویزا گرفتن پرسیدم. آیا به نظر شما درسته؟
نخیر دوست من درست نیست. هر مسأله‌ای به جای خودش بررسی میشه. اسپانسر فقط و فقط از نظر مالی شما رو ساپورت میکنه و هیچ ربطی به مسائل دیگه نداره. اینکه بتونید آفیسر رو قانع کنید که از اشتباهتون چشم پوشی کنه، یه داستان دیگه است و همه چیز بستگی به توضیحی که میدید داره و تصمیمی که آفیسر میگیره.

(2012-06-10 ساعت 13:38)shiraz mamali نوشته:  سلام دوستای مهربونه خودم.امیدوارم همه جواب بگیرید.
پدر من ارتشی بوده و من به خاطر پدرم که سابقه ی منطقه جنگی داشته سربازی معاف شدم و فقط 2ماه اموزشی رفتم.میخوام بدونم دلیله معاف شدنمو ازم میپرسن؟یا اگه پرسیدن چی بگم؟برام بد نمیشه به خاطر بابام؟یا اگه پرسیدن بابات چه کاره هست چی بگم؟(باز نشسته ارتش؟)
اگر شما کارت معافی دارید همون رو ترجمه کنید و بفرستید سفارت و زمان مصاحبه اصلش رو به همراه داشته باشید. اگر دلیل رو توی کارت عنوان کرده که شما هم ناچارید در صورتیکه ازتون پرسیدند واقعیت رو بگید. اگر هم عنوان نکرده و درست مثل کارت معافیهای دیگه هستش. میتونید بگید خریدید. البته این که شما پدرتون جبهه بوده اصلا مهم نیست. حتی از دوستان سالهای قبل شخص برنده‌ای بوده که خدمتش رو در زمان جنگ گذرونده بود و ویزا رو گرفته بود. فقط پرسیده بودند چکار میکردی ایشان هم گفته بوده کوپن سوخت تقسیم میکرده.
تشکر کنندگان: rezagh ، pr.kia ، mehdiii ، babak_LosAngeles ، amir_cool_2001 ، saeed2568 ، آلیس-1980
(2012-06-10 ساعت 16:06)sh_aytak نوشته:  با سلام به همگی دوستان
یه سوال دارم آیا جدول رتبه بندی مشاغل اعلام کردن واسه شغلهای گوناگون؟ پنین چیزی اصلا وجود داره؟
اگه چنین چیزی هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
مرسی
http://www.onetonline.org
http://www.onetonline.org/find/family
تشکر کنندگان: mehdiii ، babak_LosAngeles ، amir_cool_2001 ، batis2010

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان