کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-06-16 ساعت 16:53)babak_1363 نوشته:  بله، شاید همون مفهوم رو داشته باشه اما سواله من اینه که چرا قید شده که بنویسید مترجم شایستگی لازم برای ترجمرو داره؟
از دوستان 2012 کسی هست که بتونه جواب بده؟
مترجم رسمی شایستگی داره و از مهرش و سربرگش پیداست. نوشتنش تکرار مکررات میشه.
درضمن کسی نمینویسه من خودم شایستگی دارم. از مجوزی که داره معلومه.

تشکر کنندگان: aziking ، mehdiii ، mnajafinobar ، Omidooo ، manila
دوستان سلام
برای لیسانس باید ریز نمرات رو هم ترجمه کرد یا ترجمه خود لیسانس و دیپلم کفایت می کنه؟؟؟؟
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان:
(2012-06-16 ساعت 17:20)aziking نوشته:  دوستان سلام
برای لیسانس باید ریز نمرات رو هم ترجمه کرد یا ترجمه خود لیسانس و دیپلم کفایت می کنه؟؟؟؟

Submit to the U.S. Embassy or Consulate at your interview, a certificate of
completion equivalent to a U.S. diploma, school transcripts, or other evidence issued by the
person or organization responsible for maintaining records, which specifies the completed
course of study.
جا نماندم ، اما دلم پیش شما جا ماند! Sad
تشکر کنندگان: mehdiii ، aziking ، Omidooo ، امیر مهاجر
(2012-06-16 ساعت 17:20)aziking نوشته:  دوستان سلام

اونطور که پیداست افیسر نمیخواد .مگر اینکه بخوای اونجا ادامه تحصیل بدی با خودت ببری امریکا.
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdiii ، ASALI ، aziking ، mnajafinobar ، Omidooo ، Saeedv13
(2012-06-16 ساعت 16:11)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 16:04)ASALI نوشته:  من قبلا خوندم که سفارت فقط و فقط مانده حساب رو میخواد و نه گردش حسابو

مانده حساب کافیه، اکثر 2012ها مانده حساب تنها رو ارائه داده بودند و میدهند. تک و توکی پیدا میشه که گردش برده باشن.
به نظر اگر گردش حساب هم همراه داشته باشیم، ضرر نداره ولی حواسمون باشه اصلا اشاره ای نکنیم ولی اگر بهونه گرفتن و خواستن اون موقع بهونه دست کسی ندادیم
تشکر کنندگان: mnajafinobar ، صوفیا صوری ، babak_1363 ، lilistar
سوالی داشتم؟

برگه قبولی بنده که کیس نامبرمون توش اومده با بارکد

اسم من کامل نوشته شده همون که تو پاسپورته
ولی اگه دقت کرده باشین پایین اسم یه دونه c/o گذاشته و اسم شخص خود برنده اگه تنها باشه یا همسر و زن و بچه اش اگه متاهل باشه حالا ما که مجردیم اسم خودمو نوشته ولی دقیقا مثل اسم بالا نیست یعنی پسوند اسممو حذف کرده به نظر شما مشکلی پیش نمی یاد؟
اینم بگم که فامیلی من به پسوندم چسبیده هستش
تشکر کنندگان:
دوستان ممنون ميشم راهنمايی بکنيد
من همين امروز يه ايميل از استادم گرفتم که از طرف يه کمپانی برای کنفرانسی در آمريکا ازم دعوت شده..از 6 تا 9 آگوسته
نآمه ساپورت و دعوت به کنفرانس رو هم برام ميفرستن اما من مشکلم اينه که با توجه به اينکه من وارد پروسه ويزای مهاجرتی لاتاری شدم ، آيا اقدام برای ويزای غير مهاجرتی -حتی شده واسه 3 روز- ممکنه تاثير بدی روی پرونده مهاجرتيم بزاره...آيا چون الان پرونده مهاجرتی برام باز شده ديگه بهم ويزای غير مهاجرتی نميدن؟
تشکر کنندگان:
(2012-06-16 ساعت 18:13)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 16:04)ASALI نوشته:  من قبلا خوندم که سفارت فقط و فقط مانده حساب رو میخواد و نه گردش حسابو

مانده حساب کافیه، اکثر 2012ها مانده حساب تنها رو ارائه داده بودند و میدهند. تک و توکی پیدا میشه که گردش برده باشن.
به نظر اگر گردش حساب هم همراه داشته باشیم، ضرر نداره ولی حواسمون باشه اصلا اشاره ای نکنیم ولی اگر بهونه گرفتن و خواستن اون موقع بهونه دست کسی ندادیم

من با آقا مهدی موافقم حتی با وجود اینکه خودم گردش حسابم همچین تعریفی نداره. بهتره رو نکنیم که داریم اما زیر دستمون داشته باشیم. ول در کل بازم اگه همه بگن نبریم ما هم نمی بریم و احتمال اینکه ازمون بخوان هم شاید کم باشه
(2012-06-16 ساعت 18:35)ehsan99 نوشته:  دوستان ممنون ميشم راهنمايی بکنيد
من همين امروز يه ايميل از استادم گرفتم که از طرف يه کمپانی برای کنفرانسی در آمريکا ازم دعوت شده..از 6 تا 9 آگوسته
نآمه ساپورت و دعوت به کنفرانس رو هم برام ميفرستن اما من مشکلم اينه که با توجه به اينکه من وارد پروسه ويزای مهاجرتی لاتاری شدم ، آيا اقدام برای ويزای غير مهاجرتی -حتی شده واسه 3 روز- ممکنه تاثير بدی روی پرونده مهاجرتيم بزاره...آيا چون الان پرونده مهاجرتی برام باز شده ديگه بهم ويزای غير مهاجرتی نميدن؟

سلام. احسان جان این چیزی که من بهت می گم اصلا قطعیت نداره و من فقط تجربه متفاوت دو تا از دوستام رو بهت می گم. دو تا از دوستان من دقیقا همین مسئله البته نه برای آمریکا ولی برای کانادا براشون پیش اومد که یکیشون تونست ویزا بگیره و هیچ اثری هم روی مهاجرتش نذاشت ولی اون یکی رو بهش ویزا ندادن چون پرونده مهاجرتش در جریان بود.

اما یک چیزی رو مطمیئنم اونم اینه که پیشنهاد میشه این کارو نکنی من اگه جای تو بودم احتمال زیاد بیخیال کنفرانس می شدم و می گفتم استادم خودش بره ارائه بده.

(دوستان اگر اشتباه راهنمایی کردم بنده رو اصلاح کنید)
کیس: 2013AS8XX، آنکارا، 2 نفریم، مصاحبه: W1- Dec 2012، کلیرنس: 03 جون با آپدیت قبلی Big Grin بعد از 184 روز
تشکر کنندگان: ehsan99 ، mehdiii
(2012-06-16 ساعت 19:42)mnajafinobar نوشته:  من با آقا مهدی موافقم حتی با وجود اینکه خودم گردش حسابم همچین تعریفی نداره. بهتره رو نکنیم که داریم اما زیر دستمون داشته باشیم. ول در کل بازم اگه همه بگن نبریم ما هم نمی بریم و احتمال اینکه ازمون بخوان هم شاید کم باشه
دوستان من یه حساب جاری فعال دارم که تمام کارهای شرکتو با اون حساب انجام میدم. ولی محاله با خودم ببرم. گردش حساب یعنی ریز دریافت و پرداخت. اصلا دلم نمیخواد این همه اطلاعات بی زبون رو بدم دست آفیسر آمریکایی که بشینه پیش خودش چه فکرا بکنه. مگه این که گیر بده که حتما میخوام که البته تا حالا پیش نیومده چنین چیزی. البته اگر خودمون این سنت رو بهشون القا نکنیم!
تشکر کنندگان: mnajafinobar ، Omidooo ، mehdiii ، ASALI ، SOROUSHSOFT ، RunnerNewAge ، soheila_chem ، mani.iht ، Ali DV-2013 ، roeentan
(2012-06-16 ساعت 19:42)mnajafinobar نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 18:35)ehsan99 نوشته:  دوستان ممنون ميشم راهنمايی بکنيد

سلام. احسان جان این چیزی که من بهت می گم اصلا قطعیت نداره و من فقط تجربه متفاوت دو تا از دوستام رو بهت می گم. دو تا از دوستان من دقیقا همین مسئله البته نه برای آمریکا ولی برای کانادا براشون پیش اومد که یکیشون تونست ویزا بگیره و هیچ اثری هم روی مهاجرتش نذاشت ولی اون یکی رو بهش ویزا ندادن چون پرونده مهاجرتش در جریان بود.

اما یک چیزی رو مطمیئنم اونم اینه که پیشنهاد میشه این کارو نکنی من اگه جای تو بودم احتمال زیاد بیخیال کنفرانس می شدم و می گفتم استادم خودش بره ارائه بده.

(دوستان اگر اشتباه راهنمایی کردم بنده رو اصلاح کنید)
خيلی ممنون از جوابتون.نميدونم .کنفرانس خوبی هم هست متاسفانهBig Grin

يه سوال ديگه..آيا بفرض رد شدن ويزای غير مهاجرتی ممکنه روی اين داستان لاتاری هم تاثيری داشته باشه

تشکر کنندگان:
(2012-06-15 ساعت 23:28)ffarjad نوشته:  
(2012-06-15 ساعت 19:46)frozen mind نوشته:  
(2012-06-15 ساعت 17:26)sayeh_m نوشته:  سلام
خب راستش من میدونم ردی کیس داریم ولی منظور من این نبود . من پرسیدم که ممکنه به یکی از اعضای خانواده ویزا بدن و به دوتای دیگه ندن ؟ من توی یکی دو تا از تاپیک ها خوندم که به شوهر خانومه ویزا دادن و الان امریکا هستش ولی به زن و بچه اش ندادن ... آیا توی لاتاری یه همچین چیزی داریم ؟

اگر برنده اصلی چک بخوره و تا پایان سپتامبر کلیر نشه، به هیچکدام از اعضای خانواده ویزا نمیدن.

اما اگر به افراد غیر از برنده اصلی چک بخوره، برنده می تونه قبل از پایان مهلت قانونی ویزاشو بگیره و وارد آمریکا بشه. اگر بقیه افراد اون پرونده تا پایان سپتامبر کلیر نشن، ویزایی بهشون تعلق نمی گیره و از رفتن به اون ور آب باز می مونن.

سلام
من خانومم برنده کیس هست.
چون من شغل دولتی دارم و البته امریه سربازی داشتم منتها کارت پایان خدمت من مال نیروی هوایی ارتش هست.
خلاصه میدونم من باید clearance شم اما خانومم چون کار خاصی نداشته و بیشتر در حال تحصیل بوده بعید میدونم که clearance بخوره و حداقل سال بعد تا وسطهای نیر بخاطر امتحانات دانشگاهش باید تو ایران باشه.
کیس خانومم هم حدود ۷۰۰۰ هست.
حالا اگه که مثلا نوامبر (آبان) بریم واسه مصاحبه و من clearance بخورم و خانومم نخوره یعنی خانوم بنده تا ۶ ماه بعدش باید آمریکا باشه که میشه حدود اردیبهشت.
اولا ایشون از عهده رفتن به اونجا به تنهایی بر نمییاد
و اگه clearance بنده هم دیر بیاد (مثلا فروردین)
اون موقع دیگه ما حتما اردیبهشت با هم باید بریم و این باعث میشه یکم دچار مشکل بشیم.
راهی نیست که ویزای دو نفر رو با هم بدن.
مثلا به هر دو تامون فروردین بدن که راحت بتونیم اواخر تیر بریم؟
ممنون از جواب با تجربه ها و با سابقه ها.

یک مسئله را به عرضتان برسونم، از آنجایی که من برداشت کردم، تاریخ صدور ویزا از تاریخ معاینات پزشکی در آنکارا شروع میشه.
تشکر کنندگان: mehdiii ، Omidooo ، امیر مهاجر ، صوفیا صوری
(2012-06-16 ساعت 18:13)mehdi.pazoki نوشته:  

سلام
خیلی عالیه
ولی مگه تمام کسانی که میان آنکارا مصاحبه عضو مهاجرسرا هستند که با ما هماهنگ بشن؟
من یه روش خوب رو شروع کردم یه 10 روزی هست!!!!Rolleyes
3 و 4 میلیون جور کردم هر روز بین حساب خودم و خانمم جابجا میکنم
میشه ماهی 120 میلیون گردش مالی تا 4و 5 ماه آینده که پرینت حساب میخوایم میشه 600 و 700 میلیون که واسه گردش خوب واسه یه سال بنظر من که عالیه...WinkWinkWink
یه جا تو سایت آنکارا در رابطه با حسابی که ارائه میکنیم چیزی خوندم با این مظمون:
اظهار نامه يك مرجع ارشد بانكي شامل تراز مالي حساب، تاريخ باز كردن حساب تعداد و ميزان سپرده گذاري و بيرون كشيدن پول از حساب در يك سال گذشته. و ميانگين تراز ملي در يك سال (اگر مبالغ زياد پول سرمايه گذاري شده باشد بايد با توضيح همراه باشد)

حالا کسانی که تجربه بیشتری دارن لطفاً بیان و توضیح بیشتری بدنSmileSmileSmile
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: mehdiii ، امیر مهاجر ، صوفیا صوری ، ASALI ، circle ، sayeh_m ، lilistar ، mdna
در مورد گردش مالی حساب من سفرنامه ها رو که می خوندم به این نتیجه رسیدم که حتی اگه ازتون خواستند می تونید بگید که نمی دونستید لازمه و مشکلی پیش نمیاد
اما بهتره که با خودمون داشته باشیم و در صورتی که نقص مدرک خوردیم می تونیم تحویل بدیم
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: mehdiii ، امیر مهاجر ، صوفیا صوری ، ASALI ، sayeh_m ، roeentan
Shyمدرک تحصیلی من لیسانس نا پیوسته هستش؟ به عقیده دوستان همین لسانس رو ترجمه کنم کفایت میکنه یا باید دیپلم و پیش دانشگاهیو فوق و دیپلمم را هم ترجمه کنم. با سپاس و آرزوی موفقیت.Shy
تشکر کنندگان: mohamad_counter
دوستان گرامی
نظر بنده در مورد گردش حساب
کلا دیگه باید یاد بگیریم که فقط آنچکه لازمه رو داشته باشیم .
علت اینکه دوستان میخوان گردش مالی ببرن خیلی سادس
محیط و اجتماع به همه ی ما یاد داده که مدارکمون و پروندمون از هر لحاظ تکمیل ترین پرونده باشه
تا بهمون گیر ندن . چرا؟ خب چون قانون محکمی براش نبوده و کاملا سلیقه ای بوده.
یه کارمند ساده میتونست انچنان گره ای تو کارت بندازه که بیا و درستش کن.
خیلی سریع باید خودمون رو با شرایط وفق داد . این یکی از عامل های موفقیت و لذت بردن در هر تغییری است .
حالا که مهاجرت از بزرگترین تغییرهاست.
همیشه انتظارات طرف مقابل بستگی به چگونگی رفتار خودمون داره . به فکر بچه های 2014 و کسانی هم که نمیتونن
گردش مالی ببرن باشیم.
از این به بعد باید یاد بگیریم که تو زندگی جدید، با منطقی جدید کارهامون رو پیش ببریم.
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان