کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
دوستان من، امشب با دوستی در آمریکا تماس گرفتم که پارسال لاتاری برنده شده بود. من یکماه پیش متوجه شدم که سر از آمریکا درآورده، کنجکاو شدم و امشب باهاش تماس گرفتم. گفت که اسفندماه تو ابوظبی مصاحبه داشته و با 60 هزار دلار پول (حساب ارزی) و یک اسپانسر موفق به اخذ ویزای یکضرب شده و اردیبهشت ماه هم رفته سن آنتونیو، تگزاس.
این دوست من با مهاجرسرا آشنایی نداشتند و جالبه که بدونید وقتی سعی داشت به طور طبیعی و از روی دلسوزی برای بنده که رفیق قدیمیش هستم مطالبی رو گوشزد بکنه، یک چیزهایی به من میگفت که اگر من با این سایت آشنا نشده بودم، پشت تلفن سکته رو زده بودم. چیزی از مواردی که به من گفت رو اینجا نمیگم که استرس ایجاد نکنه. در واقع هیچکدومش درست نبود و دوستم فقط به خاطر اینکه خودش شرایطی رو داشته و قبول شده، فکر میکرد هر چیزی غیر از اون خطرناکه و مشکل ساز میشه. بنده کاملا به ایشون حق میدم. وقتی با کسی در ارتباط نباشی که همراه و همسفرت باشه، فقط خودتی و خودت و هر فکر و خیالی کردی تنها نظره و طبیعتا حاکمه. اینجاست که آدم باید قدر فروم به این خوبی رو بدونه. ما همگی همسفریم. همه یک هدف داریم و هر تجربه‌ای یا اطلاعاتی بدست میاریم برای صدها نفر دیگه (بلکه با احتساب برندگان سالهای بعد: برای هزارها نفر) به اشتراک میذاریم. این یه نعمت بزرگه. کسی اینجا رو به من معرفی نکرد. وقتی توی گوگل سرچ میکردم خیلی زود به این سایت هدایت شدم و متوجه بار اطلاعاتی با ارزش اینجا شدم و فوری عضو شدم و مثل همه بلافاصله و بدون خوندن مطالب سالهای گذشته، اولین سؤالم رو پست کردم! Big Grin
خب از پرچونگی بنده که بگذریم این دوستمون یه وبسایتی رو به من معرفی کردن که من فکر کردم اینجا بهترین جاست که معرفیش کنم.
تو این وبسایت میتونید اطلاعات دقیقی در مورد هزینه‌های زندگی در هر شهری از آمریکا رو به ریز دربیارید.
مثلا برای سانفرانسیسکو، کالیفرنیا هزینه زندگی 84.80% بالاتر از متوسط هزینه آمریکاست و برای سن آنتونیو، تگزاس هزینه زندگی 16.60% پایینتر از میانگین هزینه زندگی در آمریکاست.
روی عبارت هزینه زندگی در صفحه هر شهری که کلیک کنید، اطلاعات ریز هزینه زندگی رو براتون توی یک جدول نشون میده.
خیلی سایت مفیدیه. البته احتمالش هست که زمان دیگری، جای دیگری در مهاجرسرا دوست دیگری این سایت رو معرفی کرده باشند و بنده ندیده باشم.
(2012-06-17 ساعت 00:48)امیر مهاجر نوشته:  دوستان من، امشب با دوستی در آمریکا تماس گرفتم که پارسال لاتاری برنده شده بود. من یکماه پیش متوجه شدم که سر از آمریکا درآورده، کنجکاو شدم و امشب باهاش تماس گرفتم. گفت که اسفندماه تو ابوظبی مصاحبه داشته و با 60 هزار دلار پول (حساب ارزی) و یک اسپانسر موفق به اخذ ویزای یکضرب شده و اردیبهشت ماه هم رفته سن آنتونیو، تگزاس.
این دوست من با مهاجرسرا آشنایی نداشتند و جالبه که بدونید وقتی سعی داشت به طور طبیعی و از روی دلسوزی برای بنده که رفیق قدیمیش هستم مطالبی رو گوشزد بکنه، یک چیزهایی به من میگفت که اگر من با این سایت آشنا نشده بودم، پشت تلفن سکته رو زده بودم. چیزی از مواردی که به من گفت رو اینجا نمیگم که استرس ایجاد نکنه. در واقع هیچکدومش درست نبود و دوستم فقط به خاطر اینکه خودش شرایطی رو داشته و قبول شده، فکر میکرد هر چیزی غیر از اون خطرناکه و مشکل ساز میشه. بنده کاملا به ایشون حق میدم. وقتی با کسی در ارتباط نباشی که همراه و همسفرت باشه، فقط خودتی و خودت و هر فکر و خیالی کردی تنها نظره و طبیعتا حاکمه. اینجاست که آدم باید قدر فروم به این خوبی رو بدونه. ما همگی همسفریم. همه یک هدف داریم و هر تجربه‌ای یا اطلاعاتی بدست میاریم برای صدها نفر دیگه (بلکه با احتساب برندگان سالهای بعد: برای هزارها نفر) به اشتراک میذاریم. این یه نعمت بزرگه. کسی اینجا رو به من معرفی نکرد. وقتی توی گوگل سرچ میکردم خیلی زود به این سایت هدایت شدم و متوجه بار اطلاعاتی با ارزش اینجا شدم و فوری عضو شدم و مثل همه بلافاصله و بدون خوندن مطالب سالهای گذشته، اولین سؤالم رو پست کردم! Big Grin
خب از پرچونگی بنده که بگذریم این دوستمون یه وبسایتی رو به من معرفی کردن که من فکر کردم اینجا بهترین جاست که معرفیش کنم.
تو این وبسایت میتونید اطلاعات دقیقی در مورد هزینه‌های زندگی در هر شهری از آمریکا رو به ریز دربیارید.
مثلا برای سانفرانسیسکو، کالیفرنیا هزینه زندگی 84.80% بالاتر از متوسط هزینه آمریکاست و برای سن آنتونیو، تگزاس هزینه زندگی 16.60% پایینتر از میانگین هزینه زندگی در آمریکاست.
روی عبارت هزینه زندگی در صفحه هر شهری که کلیک کنید، اطلاعات ریز هزینه زندگی رو براتون توی یک جدول نشون میده.
خیلی سایت مفیدیه. البته احتمالش هست که زمان دیگری، جای دیگری در مهاجرسرا دوست دیگری این سایت رو معرفی کرده باشند و بنده ندیده باشم.
ممنون مهاجر جان
واقعا جالب بود
من وحشت کردم وقتی دیدم شهری که ما قراره بریم سن خوزه به میانگین 175 به 100 هست
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، sayeh_m ، mehdiii ، shani89 ، roeentan
(2012-06-17 ساعت 01:20)shimoda نوشته:  درسته
از آفیسر که بگذریم ما می خوایم اونجا زندگی کنیم و باید بسته به شرایط خودمون انتخاب کنیم که آیا می تونیم از پس زندگی بر بیایم یا نه
یه مورد چالب دیگه هم که دیدم Unemployment Rate بود
مطمئنن با یه گشت توی این سایت یا سایت های مشابه مطالب مفید زیادی می شه پیدا کرد تا بتونیم خودمون رو برای زندگی توی اون محیط آماده کنیم
به Crime Rate هم خیلی توجه کنید چون واقعا مهمه و شهرهای نا امن زندگی آدم رو سخت میکنند!
(2012-06-17 ساعت 01:27)zaherbin نوشته:  ببخشید من ریاضیم افتضاح است
الان برای ایندیاناپولیس:
http://www.bestplaces.net/cost_of_living...dianapolis
زده رتبه 96 از 100
یعنی ارزان ترین یا گرانترین؟
یعنی یه نموره از متوسط آمریکا ارزونتره. تقریبا همون متوسطه. Big Grin
(2012-06-16 ساعت 21:04)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 20:49)hamedhamed نوشته:  اطلاعی ندارید حدود گردش مالی خوب واسه دو نفر چقدره؟
و اینکه گفتید یعنی مانده حساب و گردش مالی را باید جداگانه از بانک بگیریم دیگه؟
میبینی دوست من؟!
اول فرض رو بر این میگیری که گردش حساب باشه بهتره. بعد برات سؤال پیش میاد که چقدر گردش کافیه به نظرتون؟ سال دیگه همین موقع بچه های 2014 دارن از عواقب نداشتن گردش حساب میگن و سال بعدش آفیسرها میگن چرا بعضیها گردش حساب نمیارن؟! واسه همشون نقص مدرک بزنین!

ببين دوست من،
اينكه ميگي رويه ميشه كه همه ازين به بعد داشته باشن به نظر من منطقي نيست
به چند دليل كه چند بار تو پست هاي قبلي گفتم :
يكي اينكه همه مصاحبه شوندگان عضو مهاجر سرا نيستند كه بدونند نبايد اين رويه رو درست كنند.
دوم اينكه بابا خود سفارت آنكارا گفته بود كه متنش هم گذاشتم كه دوستان ميگن زياد گير نميدن ولي اين به اين معني نيس كه امسال كه ما هم رفتيم اگه 100 نفر قبل از ما گير نداده باشن از ما هم بخوان
و واقعاً اين خودخواهي هست كه بخواهيم كسي مثلاً اينكارو نكنه!!Sad و اين ريسك قبول كنه
ولي اين حرف دوستمون خيلي خوبه كه گفت با خودمون ميبريم ولي اگه نخواستند نشون نميديم
خوب حالا كجاي سوال من مشكل داشت كه پرسيدم بايد 2 تا برگه تمكن بگيريم ؟ يكي با گردش يكي ديگه بدون گردش؟ كه اگه خواشتن گردشو نشون بديم
آخه بعضي از دوستان همچنين رفتار تندي از خودشون نشون ميدن كه آدمو نا اميد ميكنن از سوال پرسيدنشSad

يا اينكه گفتن ميزان گردش مالي خوب هزار بار تو اين فروم گفته شده من كه هرچي گشتم نديدم، - منظورم مانده حساب نبود ها!!!!!!
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdiii ، Saeedv13 ، Omidooo ، shani89 ، roeentan
(2012-06-17 ساعت 00:59)soheila_chem نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 19:50)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 19:42)mnajafinobar نوشته:  من با آقا مهدی موافقم حتی با وجود اینکه خودم گردش حسابم همچین تعریفی نداره. بهتره رو نکنیم که داریم اما زیر دستمون داشته باشیم. ول در کل بازم اگه همه بگن نبریم ما هم نمی بریم و احتمال اینکه ازمون بخوان هم شاید کم باشه
دوستان من یه حساب جاری فعال دارم که تمام کارهای شرکتو با اون حساب انجام میدم. ولی محاله با خودم ببرم. گردش حساب یعنی ریز دریافت و پرداخت. اصلا دلم نمیخواد این همه اطلاعات بی زبون رو بدم دست آفیسر آمریکایی که بشینه پیش خودش چه فکرا بکنه. مگه این که گیر بده که حتما میخوام که البته تا حالا پیش نیومده چنین چیزی. البته اگر خودمون این سنت رو بهشون القا نکنیم!

دوستان عزیز اکثریت سفارتهای مهاجرپذیر برای تمکن مالی فقط و فقط مانده حساب میخوان نه گردش حساب. متاسفانه برخی دوستان فکر می کنند افیسر منتظر نشسته فقط کیسهای با حسابهای بانکی پر و پیمون رو پذیرش بده. به این مطلب فکر کنید که وقتی اداره مهاجرت امریکا اعلام میکنه بالای خط فقر برام قابل قبوله که دیگه حرف خودش رو نقض نمی کنه!! بعضا دیده میشه ایرانیهای عزیز یک موضوعی رو باب میکنن که هم افیسرها رو به شک میندازن و نسبت به ایرانی هاحساس میکنن و هم کار رو برای بقیه سخت تر.اگه یه تعداد زیادی شروع کنن به بردن گردش حسابهای بلند مدت و انواع سند خونه و ماشین و...کم کم آفیسرها حساس میشن و ممکنه برا آیندگان مشکل ساز بشه و یه مطلب ساده که مردم کشورهای دیگه به سادگی و طبق قانون خود سفارت انجامش میدن برا ما ایرانی ها بشه معضل...من نمونه اش رو تو سفارت کانادا دیدم اخیرا"...لبنانی ها و ترکها با مدارک ساده پاس میشدن به ایرانی که میرسید صد تا قصه در میومد از بس که گذشتگان محترم قضیه رو پیچیده کرده بودند و سندسازی و...راه انداخته بودن!
بیاین قانونمند باشیم و وضع قانون تازه رو بسپاریم به خود سفارت... Shy

آخ گفتي قانون مند دمت گرمCool
آخه ما يه سوال پرسيديم گردش مالي هم ميخواد يا نه ملت وا رو له كردن كه چرا رويه رو خراب ميكني... قانون ميگه نميخواد
ما هم كه گفتي خدا كنه و ما هم از خدامونه!!!
خوب اينم متن سفارت آمريكا تو آنكارا در رابطه با حساب:
1. Statement from a senior officer of a bank showing present balance of applicant’s account, date account was opened, the number and amount of deposits and withdrawals during the past 12 months, and the average balance during the year (if there have been recent unusually large deposits, an explanation should be given);
اينم لينكش:
http://turkey.usembassy.gov/media/pdfs/dv_visa_instructions_101510.pdf
ماكه بد كسي رو نميخواهيم
يه سوال پرسيديم روشن شيم
ديديم اينجا عصا از ....
بگذريم
به اميد گرفتن ويزاي بي دردسر واسه تمام ايرانياني كه لياقتش رو دارن

تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdiii ، Saeedv13 ، Omidooo ، mgolchin13
(2012-06-17 ساعت 00:59)soheila_chem نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 19:50)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 19:42)mnajafinobar نوشته:  من با آقا مهدی موافقم حتی با وجود اینکه خودم گردش حسابم همچین تعریفی نداره. بهتره رو نکنیم که داریم اما زیر دستمون داشته باشیم. ول در کل بازم اگه همه بگن نبریم ما هم نمی بریم و احتمال اینکه ازمون بخوان هم شاید کم باشه
دوستان من یه حساب جاری فعال دارم که تمام کارهای شرکتو با اون حساب انجام میدم. ولی محاله با خودم ببرم. گردش حساب یعنی ریز دریافت و پرداخت. اصلا دلم نمیخواد این همه اطلاعات بی زبون رو بدم دست آفیسر آمریکایی که بشینه پیش خودش چه فکرا بکنه. مگه این که گیر بده که حتما میخوام که البته تا حالا پیش نیومده چنین چیزی. البته اگر خودمون این سنت رو بهشون القا نکنیم!

دوستان عزیز اکثریت سفارتهای مهاجرپذیر برای تمکن مالی فقط و فقط مانده حساب میخوان نه گردش حساب. متاسفانه برخی دوستان فکر می کنند افیسر منتظر نشسته فقط کیسهای با حسابهای بانکی پر و پیمون رو پذیرش بده. به این مطلب فکر کنید که وقتی اداره مهاجرت امریکا اعلام میکنه بالای خط فقر برام قابل قبوله که دیگه حرف خودش رو نقض نمی کنه!! بعضا دیده میشه ایرانیهای عزیز یک موضوعی رو باب میکنن که هم افیسرها رو به شک میندازن و نسبت به ایرانی هاحساس میکنن و هم کار رو برای بقیه سخت تر.اگه یه تعداد زیادی شروع کنن به بردن گردش حسابهای بلند مدت و انواع سند خونه و ماشین و...کم کم آفیسرها حساس میشن و ممکنه برا آیندگان مشکل ساز بشه و یه مطلب ساده که مردم کشورهای دیگه به سادگی و طبق قانون خود سفارت انجامش میدن برا ما ایرانی ها بشه معضل...من نمونه اش رو تو سفارت کانادا دیدم اخیرا"...لبنانی ها و ترکها با مدارک ساده پاس میشدن به ایرانی که میرسید صد تا قصه در میومد از بس که گذشتگان محترم قضیه رو پیچیده کرده بودند و سندسازی و...راه انداخته بودن!
بیاین قانونمند باشیم و وضع قانون تازه رو بسپاریم به خود سفارت... Shy

دوست عزیز کاملا باهاتون موافقم واقعا بهتره چیزهای جدید رو باب نکنیم ما در سفارت آمریکا در شهر بخارست مصاحبه شدیم خوب اونجا به اندازه سفارت آنکارا و ابوظبی در مورد ما ایرانیها اطلاعات ندارن ما قبل مصاحبه زنگ زدیم به سفارت تا در مورد مدارکی که باید روز مصاحبه ببریم سوال کنیم به ما گفتن حتما باید سوءپیشینه ایران رو هم بیارید هرچی گفتیم نمیخواد گفت باید بیارید قبل شما هم ایرانی مصاحبه شدن و سوءپیشینه آوردن ببینید ایرانیهای عزیز برداشته بودن سوءپیشینه ایران رو برده بودن و در نتیجه این توقع برای سفارت ایجاد شده بود که بقیه ایرانیها هم باید ببرن حالا بماند که ما کلی دلیل و مدرک بهشون گفتیم تا خودشون قانع شدن که ما نباید ببریم یا در مورد تمکن مالی مردم کشور رومانی که لاتاری برنده میشن با پنج شش هزار دلار ویزا میگیرن وقتی از ما میشنیدن که ماها 20-30 هزار دلار نشون میدیم تعجب میکردن و میگفتن ما لاتاری برنده شدیم ویزای سرمایه گذاری که نمیگیریم ( البته به شوخی ) پس ببینید واقعا خودمون باعثیم که همه جا به ما سخت میگیرن
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
(2012-06-17 ساعت 14:45)hamedhamed نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 21:04)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 20:49)hamedhamed نوشته:  اطلاعی ندارید حدود گردش مالی خوب واسه دو نفر چقدره؟
و اینکه گفتید یعنی مانده حساب و گردش مالی را باید جداگانه از بانک بگیریم دیگه؟
ببين دوست من،
اينكه ميگي رويه ميشه كه همه ازين به بعد داشته باشن به نظر من منطقي نيستبه چند دليل كه چند بار تو پست هاي قبلي گفتم :
يكي اينكه همه مصاحبه شوندگان عضو مهاجر سرا نيستند كه بدونند نبايد اين رويه رو درست كنند.دوم اينكه بابا خود سفارت آنكارا گفته بود كه متنش هم گذاشتم كه دوستان ميگن زياد گير نميدن ولي اين به اين معني نيس كه امسال كه ما هم رفتيم اگه 100 نفر قبل از ما گير نداده باشن از ما هم بخوان
و واقعاً اين خودخواهي هست كه بخواهيم كسي مثلاً اينكارو نكنه!!Sad و اين ريسك قبول كنه ولي اين حرف دوستمون خيلي خوبه كه گفت با خودمون ميبريم ولي اگه نخواستند نشون نميديم
خوب حالا كجاي سوال من مشكل داشت كه پرسيدم بايد 2 تا برگه تمكن بگيريم ؟ يكي با گردش يكي ديگه بدون گردش؟ كه اگه خواشتن گردشو نشون بديم
آخه بعضي از دوستان همچنين رفتار تندي از خودشون نشون ميدن كه آدمو نا اميد ميكنن از سوال پرسيدنشSad
يا اينكه گفتن ميزان گردش مالي خوب هزار بار تو اين فروم گفته شده من كه هرچي گشتم نديدم، - منظورم مانده حساب نبود ها!!!!!!
درباره اين بحث چند تا توضيح بدم، كه انشا... خاتمه پيدا كنه.
1- بانكها (عمدتا) گواهي تمكن و گردش را جداگانه صادر مي كنند. تازه بانك قديمي ها كه گردش فارسي هم براتون پرينت مي گيرند!!
2- موقع مصاحبه وقت اين حرفها وجود نداره. نه به اونهايي كه گردش ندادند گفتند بدهيد و نه به اونهايي كه دادند گفتند، آفرين دمت گرم.

پس نگران نباشيد و گام به گام كارها و مدارك را جور كنيد. اگر هم خيلي وسواس داريد براي احتياط پرينت گردش را بگيريد و همراهتون ببريد.

اصل صحبت اينه كه به دست خودمون رويه هاي اضافي و جديد و دردسر ساز درست نكنيم كه بعديها گير بيافتند و كار ياد آفيسر عزيز بدهيم.Big Grin

2012, Bay Area, CA
(2012-06-17 ساعت 14:45)hamedhamed نوشته:  ببين دوست من،
يكي اينكه همه مصاحبه شوندگان عضو مهاجر سرا نيستند كه بدونند نبايد اين رويه رو درست كنند.
دوم اينكه بابا خود سفارت آنكارا گفته بود كه متنش هم گذاشتم كه دوستان ميگن زياد گير نميدن ولي اين به اين معني نيس كه امسال كه ما هم رفتيم اگه 100 نفر قبل از ما گير نداده باشن از ما هم بخوان
و واقعاً اين خودخواهي هست كه بخواهيم كسي مثلاً اينكارو نكنه!!Sad و اين ريسك قبول كنه
ولي اين حرف دوستمون خيلي خوبه كه گفت با خودمون ميبريم ولي اگه نخواستند نشون نميديم

چرا اتفاقا رویه میشه. این اتفاق برای سفارتهای دیگه افتاده. سفارت کانادا برای مهاجرهای مهارت کاری ایرانی سابقه بیمه نمیخواست. اما یک عده اینقدر سابقه بیمه بردند که اونها هم فکر کردند یه رویه قانونیه تو ایران و بدون اون ارزش نداره و الان در کمال ناباوری خیلیها میبینیم که ازشون درخواست سابقه بیمه میکنند. حتی کسی رو سراغ دارم که چون بیمه نبود به همین دلیل کیسش ریجکت شد!
ببین دوست من، اونا با ملیتهای مختلفی طرفند که تابع قوانین مختلفی هم هستند. ما نباید بد عادتشون کنیم و کاری کنیم که فکر کنند فلان چیز مثلا لازمه.
شما اگر میخوای گردش با خودت ببری ببر. مطمئنم ازت نخواهند خواست. اما مشکل همین طرز فکر شماست. همین که فکر میکنی ممکنه لازم بشه و با خودت میخوای ببری. این درخواست بنده خودخواهی نیست. من گردش حساب خوبی دارم که کاملا نشون دهنده کسب و کارمه. اما میدونم خیلیها نمیتونند گردش خوبی ارائه بدن و این کاملا طبیعیه و مطمئن باش اونها هم این رو میدونند. با این وضعیت اقتصادی حتی گردش سوری درست کردن برای حساب بیشتر شک برانگیزه. کسی که حقوق بگیره و 4 تا خرج و مخارج داره، قطعا گردش بالایی نداره. گردش حساب مواقعی اهمیت پیدا میکنه که شما بخواهید با ارائه سابقه خود اشتغالی سند درآمدهات رو رو کنی. یا اینکه یه جایی مثل کانادا بخواد یقین پیدا کنه که این پولی که تو حسابته مال خودته. وقتی الان سفارت آمریکا به سوگند ما اکتفا میکنه، چرا ما اونها رو به شک بندازیم.
دوست عزیز، اینجا یه نمونه آماریه از برندگان لاتاری ایرانی. کسانی هم که عضو نیستند مثل شما درشون پیدا خواهد شد که فکر کنند گردش ممکنه لازم بشه و برای محکم کاری بخوان، گردش ارائه بدن، اما خیلیها هم که عضو اینجا نیستند چنین کاری رو نمتونند انجام بدن. چون گردشی ندارند.
به هر حال ما با چند تا آفیسر مشخص طرفیم و اینها تعدادشون خیلی زیاد نیست و نباید تجربه ای براشون درست کنیم که به ضرر هموطنانمون بشه.
این رو هم بگم، حتی اگر به فکر دیگران نیستید (شخص شما رو نمیگم روی صحبتم به همه است) حداقل به فکر کیس خودتون باشید. ارائه گردش حساب به آفیسر ایشون رو مکلف میکنه که بررسیش کنه. چون اگر اینکار رو نکنه و چیز مشکوکی توی گردش حساب باشه فردا همین آفیسر باید پاسخگو باشه. همین بررسی گردش حساب زمانگیر هست و بدترین چیز در مورد دریافت ویزای مهاجرتی لاتاری عقب افتادن بررسی پرونده است. خصوصا امسال که 6000 ایرانی اسمشون دراومده و فقط 3500 تا ماکسیمم میتونند ویزا دریافت کنند!
حالا خود دانید. شما مختارید. بنده گردش نمیبرم و اگر هم 1% ازم خواست (که نمیخواد) بهش میگم ندارم. اگر متقاعد نشد برمیگردم ایران و براش گردش میفرستم. اما مطمئنم اولین نفری خواهم بود که چنین اتفاقی براش افتاده!

این رو هم اضافه کنم که خیلیها از این اصطلاحات بانکی سر در نمیارند و اسمهاشون رو به جای هم استفاده میکنند. مثلا به مانده میگن گردش حساب. نمیدونند میانگین مانده چیه. یا نمیدونند میزان گردش بدهکار و بستانکار با ریز گردش بدهکار و بستانکار فرق داره. خلاصه اینکه در عمل داریم میبینیم که کسی رو به خاطر ارائه مانده تنها، نقص مدرک نزدند و کارش گیر نکرده.

در ضمن اگر فکر میکنید رفتار تندی از بنده سر زده همینجا از حضور محترمتون عذرخواهی میکنم.
(2012-06-17 ساعت 15:23)sayeh_m نوشته:  
(2012-06-17 ساعت 15:11)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-17 ساعت 14:45)hamedhamed نوشته:  ببين دوست من،

چرا اتفاقا رویه میشه. این اتفاق برای سفارتهای دیگه افتاده. سفارت کانادا برای مهاجرهای مهارت کاری ایرانی سابقه بیمه نمیخواست. اما یک عده اینقدر سابقه بیمه بردند که اونها هم فکر کردند یه رویه قانونیه تو ایران و بدون اون ارزش نداره و الان در کمال ناباوری خیلیها میبینیم که ازشون درخواست سابقه بیمه میکنند. حتی کسی رو سراغ دارم که چون بیمه نبود به همین دلیل کیسش ریجکت شد!
ببین دوست من، اونا با ملیتهای مختلفی طرفند که تابع قوانین مختلفی هم هستند. ما نباید بد عادتشون کنیم و کاری کنیم که فکر کنند فلان چیز مثلا لازمه.
شما اگر میخوای گردش با خودت ببری ببر. مطمئنم ازت نخواهند خواست. اما مشکل همین طرز فکر شماست. همین که فکر میکنی ممکنه لازم بشه و با خودت میخوای ببری. این درخواست بنده خودخواهی نیست. من گردش حساب خوبی دارم که کاملا نشون دهنده کسب و کارمه. اما میدونم خیلیها نمیتونند گردش خوبی ارائه بدن و این کاملا طبیعیه و مطمئن باش اونها هم این رو میدونند. با این وضعیت اقتصادی حتی گردش سوری درست کردن برای حساب بیشتر شک برانگیزه. کسی که حقوق بگیره و 4 تا خرج و مخارج داره، قطعا گردش بالایی نداره. گردش حساب مواقعی اهمیت پیدا میکنه که شما بخواهید با ارائه سابقه خود اشتغالی سند درآمدهات رو رو کنی. یا اینکه یه جایی مثل کانادا بخواد یقین پیدا کنه که این پولی که تو حسابته مال خودته. وقتی الان سفارت آمریکا به سوگند ما اکتفا میکنه، چرا ما اونها رو به شک بندازیم.
دوست عزیز، اینجا یه نمونه آماریه از برندگان لاتاری ایرانی. کسانی هم که عضو نیستند مثل شما درشون پیدا خواهد شد که فکر کنند گردش ممکنه لازم بشه و برای محکم کاری بخوان، گردش ارائه بدن، اما خیلیها هم که عضو اینجا نیستند چنین کاری رو نمتونند انجام بدن. چون گردشی ندارند.
به هر حال ما با چند تا آفیسر مشخص طرفیم و اینها تعدادشون خیلی زیاد نیست و نباید تجربه ای براشون درست کنیم که به ضرر هموطنانمون بشه.
این رو هم بگم، حتی اگر به فکر دیگران نیستید (شخص شما رو نمیگم روی صحبتم به همه است) حداقل به فکر کیس خودتون باشید. ارائه گردش حساب به آفیسر ایشون رو مکلف میکنه که بررسیش کنه. چون اگر اینکار رو نکنه و چیز مشکوکی توی گردش حساب باشه فردا همین آفیسر باید پاسخگو باشه. همین بررسی گردش حساب زمانگیر هست و بدترین چیز در مورد دریافت ویزای مهاجرتی عقب افتادن بررسی پرونده است. خصوصا امسال که 6000 ایرانی اسمشون دراومده و فقط 3500 تا ماکسیمم میتونند ویزا دریافت کنند!
حالا خود دانید. شما مختارید. بنده گردش نمیبرم و اگر هم 1% ازم خواست (که نمیخواد) بهش میگم ندارم. اگر متقاعد نشد برمیگردم ایران و براش گردش میفرستم. اما مطمئنم اولین نفری خواهم بود که چنین اتفاقی برام افتاده!

این رو هم اضافه کنم که خیلیها از این اصطلاحات بانکی سر در نمیارند و اسمهاشون رو به جای هم استفاده میکنند. مثلا به مانده میگن گردش حساب. نمیدونند میانگین مانده چیه. یا نمیدونند میزان گردش بدهکار و بستانکار با ریز گردش بدهکار و بستانکار فرق داره. خلاصه اینکه در عمل داریم میبینیم که کسی رو به خاطر ارائه مانده تنها نقص مدرک نزدند و کارش گیر نکرده.

در ضمن اگر فکر میکنید رفتار تندی از بنده سر زده همینجا از حضور محترمتون عذرخواهی میکنم.
سلام به همه ی دوستان عزیزم
میخواستم اینو دیشب بنویسم ولی اینترنتم قطع شد .دوستای خوبم , هیچ کدوم از شما عزیزان به یه چیز مهم فکر نمیکنید .اونم چیزی نیست جز "تقدیر ".تو رو خدا بی خودی به این چیزها فکر نکنید . خود منم خیلی وقتها استرس میگیرم و هزاران فکر میکنم ولی فقط خودم رو اینطوری آروم میکنم که اگر تقدیر این باشه که من در آمریکا زندگی کنم هیچ کسی نمیتونه جلوی این رو بگیره و منو متوقف کنه . نه آفیسر و نه هیچ کسی دیگه . پس بیایین فقط به هم انرژی بدیم و اگر هم یک نفرمون (به خصوص خودم)استرس گرفت سعی کنیم که همه با هم جو رو آروم کنیم . به امید اینکه خدا بهترین تقدیر رو برامون رقم بزنه Wink

سايه جان من 100 در صد با حرفات موافقم
من خودم گردش مالي خوبي ندارم
و دلم هم نميخواد ازم بخوان
ولي اين طرز تفكر و زايده ذهن من نيست يه متني تو سفارت ديدم اين جوري احساس كردم كه خودشون گفتن گردش حساب رو ميخواهيم حتي اگه سپرده گذاري زيادي داشته باشيم (واريز زياد) بايد دليلش رو توضيح بديم
من باهات موافقم كه اين يعني مدت زمان كلير شدن بالاتر
شايد خودت هم لينك رو ديده باشي، از خودم كه نگفتم دوست عزيز و گرامي:
http://turkey.usembassy.gov/media/pdfs/d...101510.pdf
صفحه 10
با عنوان APPLICANT’S OWN FUNDS
به اميد خدا كه هرچه سريعتر هممون ويزا بگيريم.

تشکر کنندگان: shimoda ، sayeh_m ، mehdiii ، mdna ، Omidooo ، امیر مهاجر
(2012-06-17 ساعت 16:58)mdna نوشته:  آیا برگه سپرده مدت دار مثلا یکساله مورد قبوله؟
هر نوع حسابی قبوله. مهم مانده حسابه.
(2012-06-17 ساعت 17:15)dali نوشته:  بچه ها من قبول شدم ولي حساب بانكي شوهرم دائم در گردش است ميشه حساب اونو الان مشترك كنيم بنظرتون ايراد نداره يا بايد از دوتا حساب مختلف برگه ببريم
بچه‌های سالهای قبل اکثرا دوتا حساب بردند و بعضی هم فقط یکی به نام برنده اصلی. در مورد حساب مشترک بنده هم تجربه‌ای پیدا نکردم.
فعلا مطمئن‌ترین کار اینه که شوهرتون یک حساب برای شما باز کنند و مقدار قابل توجهی از پولی که قراره ارائه بدید رو تو حساب شما بریزند و گواهی بگیرند.
تشکر کنندگان: mehdiii ، Omidooo ، RunnerNewAge ، sayeh_m ، shani89 ، dali
(2012-06-17 ساعت 19:03)enchantress_boy نوشته:  یه آماری چیزی داریم که از تهران جند نفر قبول شدن و از شهرستانیا چند نفر... در کل خیلی دوست دارم بدونم کسایی که اینجا هستن از کدوم شهرا هستن...من خودم تهرانم
http://mohajersara.com/thread-5230-post-...#pid182145
تشکر کنندگان: enchantress_boy ، Omidooo ، Championking ، Given ، sayeh_m ، shani89
(2012-06-16 ساعت 20:31)hamedhamed نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 18:13)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 16:11)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 16:04)ASALI نوشته:  من قبلا خوندم که سفارت فقط و فقط مانده حساب رو میخواد و نه گردش حسابو

مانده حساب کافیه، اکثر 2012ها مانده حساب تنها رو ارائه داده بودند و میدهند. تک و توکی پیدا میشه که گردش برده باشن.
به نظر اگر گردش حساب هم همراه داشته باشیم، ضرر نداره ولی حواسمون باشه اصلا اشاره ای نکنیم ولی اگر بهونه گرفتن و خواستن اون موقع بهونه دست کسی ندادیم

سلام
خیلی عالیه
ولی مگه تمام کسانی که میان آنکارا مصاحبه عضو مهاجرسرا هستند که با ما هماهنگ بشن؟
من یه روش خوب رو شروع کردم یه 10 روزی هست!!!!Rolleyes
3 و 4 میلیون جور کردم هر روز بین حساب خودم و خانمم جابجا میکنم
میشه ماهی 120 میلیون گردش مالی تا 4و 5 ماه آینده که پرینت حساب میخوایم میشه 600 و 700 میلیون که واسه گردش خوب واسه یه سال بنظر من که عالیه...WinkWinkWink
یه جا تو سایت آنکارا در رابطه با حسابی که ارائه میکنیم چیزی خوندم با این مظمون:
اظهار نامه يك مرجع ارشد بانكي شامل تراز مالي حساب، تاريخ باز كردن حساب تعداد و ميزان سپرده گذاري و بيرون كشيدن پول از حساب در يك سال گذشته. و ميانگين تراز ملي در يك سال (اگر مبالغ زياد پول سرمايه گذاري شده باشد بايد با توضيح همراه باشد)

حالا کسانی که تجربه بیشتری دارن لطفاً بیان و توضیح بیشتری بدنSmileSmileSmile

من حتی اگه مجبورم باشم که گردش حساب ببرم که مجبور نیستم مدرک ساختگی و دروغ درست نمیکنم که 1 درصد شانسمو به خطر نندازه...شما خودتم میدونی که گردش حسابت 600 700 میلیون نیستو این کارت مدرک سازیه!!! حالا فک کن اون آفیسر چقد باید احمق باشه که نفهمه این ساختگیه...فک کن 3 4 ملیون ماهی 4 5 بار میره به حسابتو از اون ور دوباره بر میگرده به حساب خانمت و این روند هی تکرار میشه!!!!!!!!
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Omidooo ، majid.s ، ASALI ، Given ، sayeh_m ، RunnerNewAge ، صوفیا صوری
منم به دوستمون توصيه ميکنم که زياد حساب ها رو دست کاری نکنه .من فکر نميکنم که اسپانسر روی FBI چک تاثييری داشته باشه اما مطمئنا گردش مالی اين چنينی با پرداخت های چند هزار دلاری روزانه, شک بر انگيزه و آفيسر ممکنه از شما در مورد اين پرداخت ها توضيح بخواد. کار اشتباهيه بنظر من
چون ما ايرانی هستيم پرداخت های با رقم بالا،يعنی گردش های مالی اين چنينی هميشه شک بر انگيز هستن.من تو يک سال گذشته دو بار برای کرديت کارت اقدام کردم و نتونستم بگيرم،خلاصه بانکم رفتم و گفتم من همه شرايط گرفتن کريديت کارت رو دارم اما نتونستم بگيرم مشکل چيه...طرف هم يه تماس گرفت و فهميدم مشکل تمام پرداخت های بالاتر از 300 پوندی بوده که بين حساب من و برادرم انجام شده
و طرف از پشت تلفن برای تک تک اين پرداخت ها از من توضيح خواست.

کار اشتباهيه بنظر من.همونطور که رفقا هم گفتن ما دنبال گرين کارت از طريق لاتاری هستيم و نه سرمايه گزاری

البته بنظر من ، اگه کسی ميتونه اسپانسر برای خودش جور کنه يا حساب بانکی خوبی داره و .... حتما دنبالشون باشه و اين مدارک رو با خودش ببره...اما موقع مصاحبه بهتره در دادن اين مدارک ما هيچ وقت پيش قدم نشيم.هر چی خواستن همون ها رو بديم

بر اساس اطلاعاتی که توی جدول جمع شده این نمودار آماده شده
در کل آمار هرچی پیش بریم جالب تر می شه!

[عکس: iiaHznvMCmhIm.gif]

در ضمن جدول اطلاعات برگزیدگان امروز به روز شده
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2012-06-17 ساعت 22:43)babak_1363 نوشته:  امید جان من برای B2 اقدام کردم ، ...
بنده با اجازه بزرگترا ... Big Grin یه چیزی اضافه کنم. البته صحبتها رو کم و بیش قبول دارم.
اما یه نکته اینه که برای ویزای ویزیتوری (و کلا ویزاهای اقامت موقت) نشون دادن وابستگی مالی به ایران، داشتن ملک، پول نقد و گردش خوب حساب که نشون دهنده رونق کسب و کاره، بسیار حیاتی و مهمه، چون ثابت میکنه طرف تو فشار نیست و قصد نداره برنگرده. اما وقتی صحبت از مهاجرت میشه دیگه وابستگی مالی به ایران اصلا اهمیتی نداره. از دیدگاه مالی، تنها چیزی که اهمیت داره یه مقدار پول نقده که طرف بتونه با خودش ببره آمریکا. حتی اگر این مقدار پولو در یک لحظه بدست آورده باشه و قبلش یک پاپاسی هم نداشته باشه. مثلا به مناسبت لاتاری و زندگی جدید در آمریکا بابا جونش بهش داده باشه، واسه خودش تا حالشو ببره. حتی این هم قابل قبول و کافیه برای لاتاری.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان