کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-08-05 ساعت 07:39)lotery2013 نوشته:  با سلام
ميخواستم بدونم كسي كه وام داخلي داره، بعد اينكه رفت آمريكا از چه طريقي ميتونه مبلغ اقساطش رو به حسابي تو ايران واريز كنه كه يك نفر تو ايران قسطشو بده؟
با تشكر

یا بر طبق سنت دیرینه و نیکوی مهاجرین، ارسال دلار از طریق مسافران عازم ایران که لازم نیست حتما بشناسیدشون. معمولا کسی که چیزی برای ارسال داره با دوستان و آشنایان تماس میگیره و پیگیر وجود یک ایرانی میشه که قصد سفر به ایران رو داره و مرسوله شو از طریق دوستان و حتی بعضی وقتا با وجود چند واسطه به دست اون هموطن میرسونه تا براش به ایران ببره.
و یا از طریق صرافیهای ایرانی که اونجا فراوانند و در ایران شریک کاری دارند. دلار از شما میگیرند و طرفشون اینور ریال میریزه به حسابی که میخواهید و بر عکس کسی که میخواد پول بفرسته آمریکا هم همین کار رو میکنه. بدون این که پولی واقعا رد و بدل بشه، کار همه راه میفته.
(2012-08-05 ساعت 08:13)amir_cool_2001 نوشته:  يه نفر گفت جايي تو آيين نامه هاي دولت فدارل خونده كه مبلغان ديني تمام اديان بدون توجه به دين و مذهب خود ميتونند براي دريافت ويزا اقدام كنند و شرايط تحصيلي و رتبه اين افراد بايد توسط بالاترين مرجع ديني اون دين در آن كشور برسه. و شرايط اين افراد با بقيه متفاوته آيا اين قضيه درسته اگر اطلاع دقيق و مستند داريد همراه بالينك معتبر جواب بديد.

اگر چیزی که میگید جزو آیین نامه‌ها و قوانین لاتاری بود حتما توی pdf معروف دستوالعمل‌ها که هر سال نسخه جدیدش بیرون میاد، ذکر میشد. بنده هم طبق جمله‌ای که همونجا خوندم پاسخ شما رو دادم. جمله‌ای که صراحتا میگه حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز دیپلم یا معادل دیپلم 12 ساله دبیرستانهای آمریکاست. این کاملا واضحه که کسی که بعد از دوره راهنمایی رفته حوزه، یعنی دبیرستان نخونده، پس حتی اگر هم قانون دیگری برای دریافت ویزا براشون باشه برای لاتاری من چنین چیزی در قوانین ندیدم.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، hamedhamed ، amir0_0amir ، bayat_r ، amir_cool_2001 ، ASALI ، mehdiii ، lotery2013 ، Ali DV-2013 ، ghorbat
(2012-08-05 ساعت 10:35)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 10:07)hamedhamed نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 08:13)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 17:10)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 16:49)amir_cool_2001 نوشته:  من ميخوام بدونم كه كسي كه فعاليت مذهبي ميكنه و در مدارس ديني تحصيل كرده آيا ميتونه ويزا بگيره و تحصيلاتش معتبره يا نه. لطفا راهنمايي كنيد؟

اگر منظور شما ویزای مهاجرتی لاتاریه، مهم نیست چه جور مدرسه‌ای باشه و اینکه فعالیت مذهبی داشته باشه. مهم اینه که درسهایی که خونده مشابه درسهای دبیرستان‌های آمریکا باشه. مثلا اگر فوکوس روی درسهای مذهبی است، در کنارش همه اون دروس دیگه رو هم گذرونده باشه. ولی اگر فقط دروس دینی خونده شده، مثل این دوره‌های فنی و حرفه‌ای میمونه که برای مهارتهای خاص میگذارند. مثل جوشکاری، نجاری، مکانیکی و ... که جز اون مهارت، هیچ درس دیگری نمیگذرونند. که البته این دوره‌ها قابل انطباق با دیپلم دبیرستان‌های آمریکا نیست.

يه نفر گفت جايي تو آيين نامه هاي دولت فدارل خونده كه مبلغان ديني تمام اديان بدون توجه به دين و مذهب خود ميتونند براي دريافت ويزا اقدام كنند و شرايط تحصيلي و رتبه اين افراد بايد توسط بالاترين مرجع ديني اون دين در آن كشور برسه. و شرايط اين افراد با بقيه متفاوته آيا اين قضيه درسته اگر اطلاع دقيق و مستند داريد همراه بالينك معتبر جواب بديد.

والا اگه تو ايرانه و درس مذهبي تونسته بخونه يعني گذاشتن بخونهWink فقط يه حدس ميشه در رابطه با دين و مذهب ايشون Cool و حالا اگه ميخواد مداركشو بده بالاترين مرجع ديني كشور تاييد كنه واسه اينكه با لاتاري ويزا بگيره و بره US خودش ميدونهTongue ولي مواظب باشه مهر تاييد مدركش از ا-و-ي-ن واسش صادر نشهTongueTongueTongue

اين شخصي كه ميگم بعد از دوره راهنمايي رفته و دورس حوزه ايي خونده و الان هم در دانشگاه تدريس ميكنه. منظورتون رو درست متوجه نشدم. آيا چنين قانوني وجود داره يا نه طرف ميتونه ويزا بگيره ؟ سوال من خيلي جدي است و شوخي ندارم آيا سفارت مدرك ايشون رو قبول ميكنه يانه؟ ضمنا ايشون خدمت نرفتن و معافيت روحانيت دارند. آيا اين گزينه براش مشكل ساز ميشه.لطفا اگر اطلاعات موثق و صحيح داريد جواب بديد.

عزيز جان من كاملاً جدي ولي با زباني ديگر پاسخ دادم،
كارت معافيت كه از حوزه نظام وظيفه ايران صادر شده پس مطابق به قوانين ايران صادر شده و نشون دهنده اينه كه اين فرد نياز به گذروندن خدمت اجباري در ايران نيست طبق قوانين ايران پس معتبره
شما وقتي ميگي ايشون تحصيلات حوزوي داره دانشگاه درس ميده و آيا ميتونه مدركشو به تاييد بالاترين مرجع ديني اون كشور (كه خودتون ميدونيد كي هست) برسونه يا نه و واسه ويزا اقدام كنه خوب اين جوابش به نظرم پيچيده است بايد مدركش رو ببره ببينه ميتون از وزارت آموزش پرورش معادل بگيره يا نه؟ اگه دادن بهش كه قبوله و الا مدرك حوزوي رو سفارت قبول نداره و الا به قول امير توي دستور العمل هاش يه توضيحي ميداد.
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، sayeh_m ، amir0_0amir ، bayat_r ، mehdiii ، amir_cool_2001 ، ghorbat ، maneia
(2012-08-05 ساعت 11:14)hamedhamed نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 10:35)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 10:07)hamedhamed نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 08:13)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 17:10)امیر مهاجر نوشته:  اگر منظور شما ویزای مهاجرتی لاتاریه، مهم نیست چه جور مدرسه‌ای باشه و اینکه فعالیت مذهبی داشته باشه. مهم اینه که درسهایی که خونده مشابه درسهای دبیرستان‌های آمریکا باشه. مثلا اگر فوکوس روی درسهای مذهبی است، در کنارش همه اون دروس دیگه رو هم گذرونده باشه. ولی اگر فقط دروس دینی خونده شده، مثل این دوره‌های فنی و حرفه‌ای میمونه که برای مهارتهای خاص میگذارند. مثل جوشکاری، نجاری، مکانیکی و ... که جز اون مهارت، هیچ درس دیگری نمیگذرونند. که البته این دوره‌ها قابل انطباق با دیپلم دبیرستان‌های آمریکا نیست.

يه نفر گفت جايي تو آيين نامه هاي دولت فدارل خونده كه مبلغان ديني تمام اديان بدون توجه به دين و مذهب خود ميتونند براي دريافت ويزا اقدام كنند و شرايط تحصيلي و رتبه اين افراد بايد توسط بالاترين مرجع ديني اون دين در آن كشور برسه. و شرايط اين افراد با بقيه متفاوته آيا اين قضيه درسته اگر اطلاع دقيق و مستند داريد همراه بالينك معتبر جواب بديد.

والا اگه تو ايرانه و درس مذهبي تونسته بخونه يعني گذاشتن بخونهWink فقط يه حدس ميشه در رابطه با دين و مذهب ايشون Cool و حالا اگه ميخواد مداركشو بده بالاترين مرجع ديني كشور تاييد كنه واسه اينكه با لاتاري ويزا بگيره و بره US خودش ميدونهTongue ولي مواظب باشه مهر تاييد مدركش از ا-و-ي-ن واسش صادر نشهTongueTongueTongue

اين شخصي كه ميگم بعد از دوره راهنمايي رفته و دورس حوزه ايي خونده و الان هم در دانشگاه تدريس ميكنه. منظورتون رو درست متوجه نشدم. آيا چنين قانوني وجود داره يا نه طرف ميتونه ويزا بگيره ؟ سوال من خيلي جدي است و شوخي ندارم آيا سفارت مدرك ايشون رو قبول ميكنه يانه؟ ضمنا ايشون خدمت نرفتن و معافيت روحانيت دارند. آيا اين گزينه براش مشكل ساز ميشه.لطفا اگر اطلاعات موثق و صحيح داريد جواب بديد.

عزيز جان من كاملاً جدي ولي با زباني ديگر پاسخ دادم،
كارت معافيت كه از حوزه نظام وظيفه ايران صادر شده پس مطابق به قوانين ايران صادر شده و نشون دهنده اينه كه اين فرد نياز به گذروندن خدمت اجباري در ايران نيست طبق قوانين ايران پس معتبره
شما وقتي ميگي ايشون تحصيلات حوزوي داره دانشگاه درس ميده و آيا ميتونه مدركشو به تاييد بالاترين مرجع ديني اون كشور (كه خودتون ميدونيد كي هست) برسونه يا نه و واسه ويزا اقدام كنه خوب اين جوابش به نظرم پيچيده است بايد مدركش رو ببره ببينه ميتون از وزارت آموزش پرورش معادل بگيره يا نه؟ اگه دادن بهش كه قبوله و الا مدرك حوزوي رو سفارت قبول نداره و الا به قول امير توي دستور العمل هاش يه توضيحي ميداد.

خيلي ممنون از پاسخ شما دوست عزيز ولي فكر نميكنم به آموزش و پرورش ارتباطي داشته باشه. خودش ميگه كه مجلس يه قانون نصويب كرده كه مدارك مدارس علميه رو معادل سازي ميكنه و ايشون هم اقدام كردن و در حال حاضر مدرك ايشون در وزارت علوم دكترا معادل سازي شده. سوال من اينه كه سفارت مدرك حوزه رو قبول داره و بايد به تائيد سرپرست و مرجع عالي مدرسه علميه برسه يا بايد مدرك معادل سازي شده ارائه بشه؟ يكي از دوستان گفت كه طبق قوانين فدارل فعالان حوزه ديني حتما بايد مدارك مربوط به تحصيلات ديني خود را ارائه نمايند. فكر ميكنم اطلاعات شما در اين مورد كافي نيست از مديران و دوستاني كه تجربه بيشتري دارند و با موارد مشابه برخورد داشته اند خواهش ميكنم راهنمايي كنند.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: hamedhamed ، Mitram ، June ، ghorbat
(2012-08-05 ساعت 11:41)amir_cool_2001 نوشته:  خيلي ممنون از پاسخ شما دوست عزيز ولي فكر نميكنم به آموزش و پرورش ارتباطي داشته باشه. خودش ميگه كه مجلس يه قانون نصويب كرده كه مدارك مدارس علميه رو معادل سازي ميكنه و ايشون هم اقدام كردن و در حال حاضر مدرك ايشون در وزارت علوم دكترا معادل سازي شده. سوال من اينه كه سفارت مدرك حوزه رو قبول داره و بايد به تائيد سرپرست و مرجع عالي مدرسه علميه برسه يا بايد مدرك معادل سازي شده ارائه بشه؟ يكي از دوستان گفت كه طبق قوانين فدارل فعالان حوزه ديني حتما بايد مدارك مربوط به تحصيلات ديني خود را ارائه نمايند. فكر ميكنم اطلاعات شما در اين مورد كافي نيست از مديران و دوستاني كه تجربه بيشتري دارند و با موارد مشابه برخورد داشته اند خواهش ميكنم راهنمايي كنند.

ایشون اگر بتونند با مدارک تحصیلی یا تأییدیه هایی که از آموزش و پرورش یا هر جای دیگری میگیرند، از یک دانشگاه در ایالات متحده در هر مقطعی پذیرش بگیرند، معنیش این خواهد بود که مدرکشون معادل دیپلم دبیرستانهای آمریکاست و پایه ای برای تحصیلات دانشگاهی محسوب میشه. در غیر این صورت طبق قانونی که صراحتا اعلام کرده نداشتن این شرایط نمیتونه حداقل مدرک مورد نیاز رو تأمین کنه. تجربه بیشتر و اطلاعات بیشتر هم این جمله رو نقض نخواهد کرد.
تشکر کنندگان: bayat_r ، Given ، sayeh_m ، amir_cool_2001 ، hamedhamed ، mehdiii ، rezagh ، ghorbat ، maneia
يكي از دوستان جواب منو داد ممنون ميشم كه دوستان آنرا تائيد كنند ظاهرا اصلا نياز به تائيد آموزش و پرورش نداره و روال كاملا متفاوته. فقط ميخوام بدونم نياز به تكميل فرم I-360 هم هست يا نه؟

Q6. USCIS regulations at204.5(m)(9)(ii) and 214.2®(10)(ii) require evidence of education at an accredited theological institution and documents to establish that the theological institution is accredited by the denomination. Is submission of an ordination certificate alone sufficient to establish that a religious worker meets the requirements for ministers seeking to establish they have received education at an accredited theological institution? A6. No. For a religious denomination that requires a prescribed theological education, a certificate of ordination alone would not be sufficient evidence to establish that the beneficiary received his/her education at an accredited theological institution . The certificate of ordination must be accompanied by documentation reflecting acceptance of the beneficiary’s qualifications as a minister in the religious denomination and evidence that the educational institution is accredited by the denomination. If, however, the denomination operates under specific laws and regulations regarding the accreditation of a theological institution and the issuance of ordination certificate, a copy of such laws and regulations may be attached to the certificate and be deemed sufficient. For denominations that do not require a prescribed theological education, the required evidence is enumerated at 8 CFR 204.5(m)(9)(iii) and 214.2®(10)(iii).
تشکر کنندگان: hamedhamed ، Mitram ، June ، ghorbat
(2012-08-05 ساعت 12:16)amir_cool_2001 نوشته:  يكي از دوستان جواب منو داد ممنون ميشم كه دوستان آنرا تائيد كنند ظاهرا اصلا نياز به تائيد آموزش و پرورش نداره و روال كاملا متفاوته. فقط ميخوام بدونم نياز به تكميل فرم I-360 هم هست يا نه؟

Q6. USCIS regulations at204.5(m)(9)(ii) and 214.2®(10)(ii) require evidence of education at an accredited theological institution and documents to establish that the theological institution is accredited by the denomination. Is submission of an ordination certificate alone sufficient to establish that a religious worker meets the requirements for ministers seeking to establish they have received education at an accredited theological institution? A6. No. For a religious denomination that requires a prescribed theological education, a certificate of ordination alone would not be sufficient evidence to establish that the beneficiary received his/her education at an accredited theological institution . The certificate of ordination must be accompanied by documentation reflecting acceptance of the beneficiary’s qualifications as a minister in the religious denomination and evidence that the educational institution is accredited by the denomination. If, however, the denomination operates under specific laws and regulations regarding the accreditation of a theological institution and the issuance of ordination certificate, a copy of such laws and regulations may be attached to the certificate and be deemed sufficient. For denominations that do not require a prescribed theological education, the required evidence is enumerated at 8 CFR 204.5(m)(9)(iii) and 214.2®(10)(iii).

دوست عزیز، منبع این متن اینجاست و اصلا ربطی به ویزای مهاجرتی لاتاری نداره و مربوط میشه به ویزای کاری مذهبی.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، amir_cool_2001 ، ASALI ، hamedhamed ، mehdiii ، ghorbat
(2012-08-05 ساعت 12:26)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 12:16)amir_cool_2001 نوشته:  يكي از دوستان جواب منو داد ممنون ميشم كه دوستان آنرا تائيد كنند ظاهرا اصلا نياز به تائيد آموزش و پرورش نداره و روال كاملا متفاوته. فقط ميخوام بدونم نياز به تكميل فرم I-360 هم هست يا نه؟

دوست عزیز، منبع این متن اینجاست و اصلا ربطی به ویزای مهاجرتی لاتاری نداره و مربوط میشه به ویزای کاری مذهبی.

ديدم دستت درد نكنه ظاهرا يه جور ويزا هم براي افراد فعال مذهبي وجود داره نميدونم شايد اگر تحصيلات اين افراد رو براي دريافت ويزا قبول داشته باشند شايد براي لاتاري هم قبول داشته باشند. نميدونم به اين بنده خدا چي بگم. بهتره يه ايميل به KCC بزنم استعلام كنم نظر شما چيه؟
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، hamedhamed ، Mitram ، June ، ghorbat ، maneia
(2012-08-05 ساعت 12:41)amir_cool_2001 نوشته:  ... شايد اگر تحصيلات اين افراد رو براي دريافت ويزا قبول داشته باشند شايد براي لاتاري هم قبول داشته باشند. نميدونم به اين بنده خدا چي بگم. بهتره يه ايميل به KCC بزنم استعلام كنم نظر شما چيه؟

شرایط برای هر نوع ویزا کاملا با انواع دیگه متفاوته و اصلا ربطی به هم ندارند.
بله میتونی از کی سی سی بپرسی، ولی حدس میزنم که جواب درستی ندن و بگن که باید با سفارت منطقه تماس بگیری.
تشکر کنندگان: ASALI ، hamedhamed ، amir_cool_2001 ، Mitram ، rezagh ، mehdiii ، ghorbat ، lilistar ، sayeh_m ، maneia
(2012-08-06 ساعت 02:20)Solitude نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 09:30)حمید 2 نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 20:30)امیر مهاجر نوشته:  سلام دوستان، کسی میدونه برای اثبات سابقه کاری بیمه هم لازمه یا نه؟
آیا گواهی کار از شرکت + ترجمه روزنامه رسمی اون شرکت کفایت میکنه؟

برام عجیبه که تو این همه اطلاعات که راجع به لاتاری هست، هیچکس از کسانی که سالهای پیش رفته اند در مورد اجباری بودن سابقه بیمه ننوشتند! شاید کسانی که بیمه ندارند مردود میشند و دیگه حس و حالشو ندارند تو فرومها تجربه شون رو بنویسند!؟

دقیقاً این هم برای من سئواله و متاسفانه هیچ کس هم یا اطلاعات نداره و یا اگر هم داره ننوشته!!

سلام دوست من اگه سهامدار یا عضو هیات مدیره یا مدیر عامل یا زئیس هیات مدیره هستی روزنامه رسمی و مدارک این چنینی لازم داری ولی وقتی جایی فقط کارمند بودی که این مدارک رو نیازی نیست که بدی.

باز دوستان با تجربه تر راهنمایی کنند.

من 8 سال سابقه کار دارم و رفتم اول بیمه تامین اجتماعی سوابقم رو جم کردم و یه گواهی از بیمه گرفتم و از هر جا هم که کار می کردم تو سر برگ اون شرگت گواهی گرفتم که من اونجا به عنوان کارمند کار می کردم.

خیلی از شرکتها هم به خاطر این که پول زیادی به بیمه ندن میان لیست بیمه رو حداقل حقوق رد می کنند که تو گواهی بیمه می نویسه کارکرد عادی لیست.

من خودم به شخصه سوابق غیر رسمی خدم رو چیزی در بارش نگوفتم سعی کردم فقط اونهای که سابقه بیمه داشتم و رسمی بود و مدارکش هم بود آماده کنم.
امید وارم به درد بخوره و اگه هم اشتباهی در گفته هام هست دوستان با تجربه اشتباه منو بگیرن.

شاد و موفق باشی.

دوستان هيچ جاي دستور العمل ها نگفته سابقه بيمه بياريد لطفاً بدعت بد نگذاريد
همان جور كه تو تمام تاپيك هاي سال قبل نگاه كنيد دوستان بر اين عقيده بودند كه هيچ نيازي به سابقه بيمه نيست و و گواهي سابقه كار از محل كارتون كفايت ميكنه
نه اينكه فكر كنيد من بيمه ندارم و اين حرف ها رو ميزنم.... چون اولاً از طريق مدرك ديپلم اقدام كرد ولي حتي حداقل 5 سال سابقه بيمه بدون حتي يك روز وقفه دارم. اين را از اين جهت گفتم كه فردا روزي دوستان يا برادر خواهر يا فاميل شما اصلاً هموطن شما اگه خواست واسه لاتاري اقدام كنه و سابقه بيمه نداشت امثال ماها مسووليم اگر اين بدعت بد رو گذاشته باشيم كه از ايراني ها سابقه بيمه بخوان
اميدوارم صحبت هاي من را بر مبناي دلسوزي بذاريد و الا صلاح مملكت خويش خسروان دانند و هر كسي حق داره همونجور كه خودش صلاح ميدونه رفتار كنه
با آرزوي موفقيت واسه همه.

2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
(2012-08-06 ساعت 10:34)alalehzam نوشته:  سلام دوستان.
یک سوال ازتون راجع به تمکن مالی داشتم،چون ما امکان داشتن اسپانسر رو نداریم باید گواهی تمکن بانک رو ببریم.
آیا می دونید دقیقا واسه 2 نفر چقدر باید در حساب باشه؟
ایا باید تمام این پول در حساب برنده اصلی باشه یا هر کدوم جداگانه؟
ایا گردش شش ماهه می خوان یا فقط گواهی تمکن کافیه؟
ممنون میشم از پاسختون.
1- ی چیزی حدودا نفری 29 میلیون
2- فرقی نداره .اما اگه دو تا حساب دارید حساب برنده اصلی مهمتره که پر ملات تر باشهCool
3-نه گردش اصلا نمیخواد .فقط موجودی
برای اطلاعات بیشتر اینجا رو بخون:
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: alalehzam ، amir_cool_2001 ، sayeh_m ، امیر مهاجر ، zina s ، ghorbat
(2012-08-06 ساعت 10:52)mitr.p نوشته:  
(2012-08-06 ساعت 10:34)alalehzam نوشته:  سلام دوستان.
یک سوال ازتون راجع به تمکن مالی داشتم،چون ما امکان داشتن اسپانسر رو نداریم باید گواهی تمکن بانک رو ببریم.
آیا می دونید دقیقا واسه 2 نفر چقدر باید در حساب باشه؟
ایا باید تمام این پول در حساب برنده اصلی باشه یا هر کدوم جداگانه؟
ایا گردش شش ماهه می خوان یا فقط گواهی تمکن کافیه؟
ممنون میشم از پاسختون.
1- ی چیزی حدودا نفری 29 میلیون
2- فرقی نداره .اما اگه دو تا حساب دارید حساب برنده اصلی مهمتره که پر ملات تر باشهCool
3-نه گردش اصلا نمیخواد .فقط موجودی
برای اطلاعات بیشتر اینجا رو بخون:
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
در خصوص بند 1، دوستمون خيلي سخت گيرانه تر از سفارت راهكار ارائه دادند. طبق خط فقر آمريكا دو نفر حدود 20.000 $ ميشه كه به دلار آزاد هم حساب كنيد ميشه 40 تومن.Wink
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: afs ، parsush ، mehdiii ، lilistar ، amir_cool_2001 ، mitr.p ، sayeh_m ، امیر مهاجر ، maneia ، ghorbat
(2012-08-05 ساعت 19:43)melina0005 نوشته:  سلام دوستان این جریان دلار همه رو کلافه کرده ماهم سر این تمکن مالی کلی جرو بحث داریم تو خونه
این تمکن مالی برای هر نفر باید زیر خط فقر نباشه یعنی ما سه نفریم باید چقدر باشه ؟
بعدشم واسه همسرمم بگیریم تمکن یا اینکه من که برنده اصلیم ؟
تو سایت خودشون کدوم قسمت راجع به این تمکن مالی مطلب هست ؟
ممنون میشم از جواباتون این همسر من از الان رفته تمکن گرفته و هر چی من میگم که یک ماه مونده به تاریخ مصاحبه قبول نمیکنه که میگه دلار داره گرون میشه

سلام دوست عزيز
براي تمكن مالي بايد نفري حساب كنيد،‌ يعني نفر برنده و همسر حتما بالاي خط فقر باشه و اگر كوچولويي داريد به يه نسبت كمتر ولي حتما براش يه مبلغي رو در نظر بگيريد. ما دو نفر بوديم 52 تومن براي همسرم كه برنده بود و 38 تومن براي من در نظر گرفتيم و فقط گردش حساب برديم و در موردش اصلا سوال نكردند.
ميتونيد مجموعا توي يه حساب بذاريد و ميتونيد نفري يه حساب باز كنيد. البته نظر شخصي من با توجه به فرهنگ آمريكايي اينه كه هركسي مسئول مخارج خودشه و بايد بتونه از پس زندگي اش بر بياد پس ما دوتا حساب داشتيم.
تمكن مالي اگه خيلي ازش گذشته باشه به دردتون نميخوره،‌ ميريد براي مصاحبه خداي نكرده گير ميده ميگه نسخه جديدش رو بياريد و حالا بيا پول جور كن و حساب پر كن. به نظرم قبل از يك ماه پرينت بگيريد كه به دردسر نيفتيد.
اين گرون شدن دلار هم خسارت تحميلي كه بايد بكشيم ديگه.
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
(2012-05-23 ساعت 13:52)مانترا نوشته:  بچه ها من میخوام به kcc ایمیل بزنم که میشه مدارکمو با ایمیل بفرستم یا نه؟کسی آدرس دقیق ایمیل kcc رو داره؟

دوست عزیز همون ایمیل KCCDV@state.gov هست و اگه هم تلفنی ازشون بپرسی که می تونی واسشون ایمیل کنید خودشون خیلی با حوصله و شمرده این آدرس رو واست می گن که به این ایمیل واسشون بفرستی.
کیس #: AS1xxx1

ارسال فرمها: 07/19/2012
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 08/27/2012
تاریخ دریافت ویزا: 08/29/2012

از 10/17/2012 در آمریکا
تشکر کنندگان: mehdiii ، امیر مهاجر ، amir_cool_2001 ، hamedhamed ، zina s ، مانترا ، ghorbat
(2012-08-09 ساعت 02:57)Solitude نوشته:  
(2012-08-08 ساعت 15:32)ordibehesht600 نوشته:  با سلام
کلا میخواستم بدونم معمولا همه سابقه کار رو برا کجا میگیرن ؟ قاعدتا کسی به محل کارش نمیگه که سابقه رو برا سفارت آمریکا میخواد چون معمولا نمیدن . البته یکی از دوستان پیشنهاد کردن که به نام دارت الترجمه که میبریم سابقه کار رو بگیریم . میخوام بدونم همه همیت کار رو کردن ؟ یا راه دیگری هم هست ؟

دوست من سلام نه این که به نام دارت الترجمه ببری چیه آخه؟؟!!!!!!!!
کی گفته همچین چیزی رو؟؟!!!!!!!!!! لطفآ لینک این حرفی رو که این دوست ما گفته بگو بخونیم جالب واسم.

لزومی نداره که بگی واسه کجا می خوای و واسه کدوم کنسولگری
شما فقط گواهی انجام کارکرد لازم داری
..
من که هر جا هم از من پرسیدن که واسه کجا می خوای یا جوابی ندادم پیچوندم. لزومی نداره به کسی جواب پس بدین واسه یه گواهی کار معمولی شما توی اون شرکت کار کردی وظیفشون هست به شما این گواهی رو بدن مخصوصآ وقتی که رسمی بوده باشی و واست بیمه هم رد می شده.

دوست عزیز، خیلی از شرکتها و ادارات، حتی شرکتهای خصوصی گواهی کار بدون مخاطب نمیدن. هر کاری هم بکنی و بپیچونی، میگن باید بگی برای کجا میخوای. خیلی از دوستان این مشکل رو داشتند و چون معمولا جایی خطاب به سفارت نمینویسه و آفیسرهای سفارت هم با این مشکل ایرانیها سالهاست که آشنا هستند، پیشنهاد میشه که خطاب به وزارت خارجه یا خطاب به دارالترجمه یا حتی سفارت سوئیس نوشته بشه. در مورد گواهی اشتغال به تحصیل هم چنین مشکلی وجود داره و دانشگاه، حتما حتما مخاطب رو میخواد که توی گواهی عنوان بشه. من برای همسرم خواستم که برای سفارت کانادا بنویسند، گفتند اجازه نداریم، به وزارت خارجه نوشتند. البته مهم نیست خطاب به کجا باشه. فقط برای اینه که کارمون راه بیفته. سفارت آمریکا هم همه رو قبول میکنه.

(2012-08-09 ساعت 11:14)Shbenita نوشته:  دوستاي خوب سلام.
من در لاتاري ٢٠١٣ برنده شدم ولي تا امروز كه ٩ august هست هيج اقدامي نكردم جون به من كفتند كه نامه مياد درب منزل ولي خبري نيست. يكي ديروز به من كفت فرمها رو مي تونم از اينترنت بكيرم و بفرستم. حالا مي خوام بدونك اصلا وقتي دارم يا نه و بايد جيكار كنم. ممنون مي شم بهم كمك كنيد.

امان از این راهنماییهای غلط و با اعتماد به نفس! متعجبم از آدمهایی که در مورد چیزی اطلاعات کافی ندارند و با چنین اعتماد به نفسی دیگران رو راهنمایی میکنند. نگران نباش دیر نشده، فقط ممکنه باعث بشه یه کم کارت عقب بیفته و مثلا یکماه دیر تر بری مصاحبه.
کاری که باید بکنی فرم DS-230 و DSP-122 رو دانلود کن و با دقت و حوصله پر کن. اشتباه نکن. اگر همراه داری (همسر، فرزند زیر 21 سال) برای هر کدام از همراهانت فقط فرم DS-230 رو پر کن. همگی صفحه دوم فرم 230 و فرم 122 رو امضاء کنید. صفحه چهارم فرم 230 نباید امضاء بشه (باید روز مصاحبه جلوی آفیسر امضا بشه) برای پر کردن فرمها به لینکهای زیر مراجعه کن و همه مطالب رو بخون:
http://mohajersara.com/thread-5176.html
http://mohajersara.com/thread-5180.html
http://mohajersara.com/thread-5179.html
اینجا رو هم ببین و تاپیکهای بدرد بخورت رو بخون (سه تا لینک بالایی هم جزو همین فروم زیره):
http://mohajersara.com/forum-77.html

توصیه من اینه که مطالب این تاپیکها رو با حوصله بخونی. خیلی سریعتر به جوابهات میرسی تا اینکه اینجا سؤال مطرح کنی.

ضمنا فرمها رو با ایمیل بفرست، سریعتر و مطمئن تره.

موفق باشی.
تشکر کنندگان: bayat_r ، Omidooo ، SOROUSHSOFT ، alirezass ، Given ، sayeh_m ، Solitude ، aziking ، hamedhamed ، ghorbat ، amir_cool_2001
(2012-08-10 ساعت 00:49)saeid-ss نوشته:  سلام به همه دوستان
بچه ها از کجا می تونم در مورد پاس سفید اطلاعات بگیرم؟

از تو تاپیک پاس سفید.
تشکر کنندگان: hamedhamed ، sayeh_m ، mehdiii ، amir_cool_2001 ، Ali DV-2013

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان