کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-08-12 ساعت 13:56)amir_cool_2001 نوشته:  در خصوص سوالات تكراري من به دوستان حق ميدم اول اينكه تعداد پستها خيلي زياده كه البته جاي خوشحالي است و نشون ميده كه دوستان چقدر تمايل به همفكري و مشاركت در تالار هاي عمومي دارند. دوم اينكه افرادي كه به اطلاعات احتياج دارند از اين تالار ها استفاده ميكنند و مشكلاتشون رو ميپرسند سوم اينكه افرادي با تجربه هم به ديگران كمك ميكنند تا زمان و هزينه كمتري براي ادامه كارشون خرج كنند. چهارم مشكل در سرچ اين سايت هست كه مطالبي رو سرچ ميكني نتيجه اي دلخواه در پي نداره. من از برنامه نويسان و كادر فني سايت خواهش ميكنم تا در رفع اين مشكل فني اقدام نموده و به دوستان در پيدا كردن پاسخ مشكلشون كمك كنند. گاها من خودم به دنبال مطلبي در خصوص مهاجرت و از سرچ گوگل استفاده ميكنم و جالبه اينه كه مطلبي كه من در سايت مهاجرسرا سرچ كردن و نتيجه نگرفتم سرچ گوگل در سايت مهاجرسرا پيدا ميكنه.Big Grin

درسته دلیل بی رغبتی دوستان به خوندن پستها، تعداد زیاد پستها است. اما چرا پستها زیاد شده؟ به دلیل پرسیدن سؤالات تکراری.
در ابتدای تشکیل شدن تاپیکها میشه جلوی این مسأله رو گرفت. من یکی که زبونم مو درآرود از بس گفتم کل تاپیک رو مطالعه کنید پاسختون هست.
اون موقع هر کدوم از تاپیکها زیر 20 صفحه بودند.
اما الان روزانه شده دهها سؤال تکراری و دهها پاسخ تکراری. دیگه الان نمیشه کاریش کرد. مدیران سایت هم گرفتار تر از اونی هستند که بخوان پستهای تکراری رو دونه دونه تشخیص بدن و حذف کنند. ما خودمون باید رعایت میکردیم. اما متأسفم که مجبورم بگم تنبلی و آماده خوری در درون ما ایرانیها است. به جای اینکه محقق و جستجو گر تربیت بشیم، آماده خوری و زبان بازی رو خوب یاد گرفتیم. به جای اینکه یاد بگیریم تحلیل و استنتاج کنیم، یاد گرفتیم، حفظ کنیم و زود فراموش کنیم. به جای اینکه خلاق باشیم، یاد گرفتیم از خلاقیت دیگران استفاده کنیم.
من الان که میبینم دوستانی تازه عضو شدند و سؤالی دارند، دیگه دلم نمیاد تو این وقت کمی که دارند، ازشون بخوام حجم عظیم تاپیکها رو بخونند تا به جواب برسند. تا جاییکه لازم بدونم شخصا پاسخ میدم و بقیه پاسخها رو میسپارم به دوستان فعال و پاسخگوی دیگه که با کمک این عزیزان تا الان تاپیکها رو پیش بردیم. ضمن اینکه سعی میکنم همه پاسخها رو با دقت بخونم و اگر راهنمایی نادرستی بود فورا جلو عواقبش رو بگیرم.
مشکل دیگری که باعث پر شدن صفحات میشه، اینه که بعضی از اعضاء که در کمال نا باوری میبینیم که تازه وارد هم نیستند و خیلی هم پست گذاشتند تا حالا، سؤالات ابتداییشون رو همزمان در چند تاپیک پست میکنند که این خلاف قوانین مهاجرسرا است. هم باعث افزایش بی فایده صفحات تاپیکها میشه، هم خودشون گاهی اوقات پاسخی دریافت نمیکنند.

در خصوص جستجوی مهاجرسرا، باید عرض کنم که نرم فزار این فروم یک نرم افزار آماده است که برای خیلی از فرومها استفاده میشه. معمولا فقط فارسی سازی میشه. دخل و تصرف در جستجوی این فروم نیازمند کدنویسی پیشرفته در سورس نرم افزاره. از اون گذشته، هیچ سرچی رو نمیشه با گوگل مقایسه کرد که قوی ترین سرچ انجین دنیا است. علاوه بر امکانات وسیعی که در جستجو به کاربر ارائه میده، در قبال عبارات مورد جستجو از الگوریتمهای بسیار هوشمندی استفاده میکنه که بتونه بهترین پاسخ رو به کاربر ارائه بده.
داشتم الان این لینک و میخوندم گفتم شاید واسه شما هم جالب باشه فارسی هم هست
http://turkey.usembassy.gov/faq_farisi.html
کیس #: AS1xxx1

ارسال فرمها: 07/19/2012
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 08/27/2012
تاریخ دریافت ویزا: 08/29/2012

از 10/17/2012 در آمریکا
وای پسر این عجب چیزیه.
http://www.uscis.gov/files/nativedocuments/M-618.pdf
این PDF وو بخونین و دانلود کنین داشته باشید.

من یه پیشنهاد دارم بیایین با هم یه تاپیک درست کنیمو این فایل PDF و ترجمه کنیم من پایم که دوستانی که زبانشون خوب نیست هم استفاده کنن.
خیلی با این که زیاده ولی کلی چیز باحال توش هست من که خیلی دارم از خوندنش لذت میبرم خیلی دید آدم رو باز میکنه.
اگه جای این تو این تاپیک نیست مدیر عزیز این تاپیکو جابه جا کنن.

من فعلآ دارم اینو می خونم سعی می کنم خلاصه چیزای مفیدش رو که میخونم واستون بنویسم اگه حال خوندنش و ندارین ولی از دست ندین.

از 10/17/2012 در آمریکا
هورااااااااا 1900 نفر از آسیا کارنت شدن. بر همه منتظران مبارک باد
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
(2012-08-13 ساعت 21:43)senemar نوشته:  
(2012-08-13 ساعت 19:04)ابی هانی نوشته:  دوستان بالاخره کارنتیهای 2013 هم اومد و تا 1900 کارنت شدن.به کارنت شده ها تبریک میگم
ما زیر 1900 هستیم اما در ورود کانفرمیشن نامبر تاریخ دعوت نشان داده نمی شود
و کارنت نشده ایم

دوست عزيز انگار شما خيلي عجله داريد ، معمولا هفت الي ده روز كاري بعد از كارنت شدن تاريخ مصاحبه معلوم ميشه!

ضمنا لطفا به بحث تاپيك توجه كنيد و از بحث منحرف نشويد. هر سخن جايي و هر نكته مكاني دارد.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
سلام من تا بولتونو دیدم که ماه سپتامبر رو زده اول آسیا رو چک کردم و بعد سایت و که هنوز نامه اول با نامه وقت سفارت عوض نشده بودSad

بعدش زنگ زدم KCC نزاشت حرف بزنم .بعد کیس نامبر گرفتن و مشخصاتم شروع کرد به حرف زدن و اطلاعات دادن.
گفتش شما کارنت شدی ولی وقت سفارتو 4 تا 7 روز کاری میتونیم بهت دقیق بگیم.Rolleyes
گفتم جمعه خوبه که با شما تماس بگیرم و بپرسم و تایید کرد و گفت زمان خوبیه.

این از من.

از 10/17/2012 در آمریکا
یه راهنمایی از حضورتون میخاستم بنده 5 ماه س پ ا ه خدمت کردم بعدم دانشگاه قبول شدم الانم هیچ مدرکی ندارم 5 ماه خدمت کردم چی کار کنم تو سفارت گیر ندن نقص مدارک دارم؟
شماره کیس: 2013x7xxx
شماره کیس: 201200046XXX
تاریخ ارسال مدارک 2013: 23 می2012
تاریخ ارسال مدارک 2012 : 11آگوست 2012
تاریخ مصاحبه :20 سپتامبر
ورود به آمریکا :25 سپتامبر
تشکر کنندگان:
بچه ها با جستجو کردن جواب خیلی از سوالاتون رو میگیرید. 90 درصد سوالهایی که در مورد مدارک میشه جوابش حاضر و آماده هست.

این لینک رو یه جا سیو کنید تا آخر لاتاری به دردتون میخوره:
مدارک مورد نیاز برای هر مرحله از لاتاری:

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3863
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، sph ، saljoogh ، امیر مهاجر ، sayeh_m ، mehdiii ، hamedhamed ، aziking ، Saeedv13
(2012-08-14 ساعت 16:45)yashaaa نوشته:  دوستان عزیز چطور میشه فهمید که کیس کارنت شده یا نه ؟ و تاریخ مصاحبه کی هستش؟

- دوست عزیز به visa bulletin مراجعه نمایید
- تاریخ مصاحبه پس از کارنت شدن در همان صفحه ای که نامه برنده شدن رو دیدید بالا میاد
اگر خدا را در تمام زندگی خود احساس کنید ، تمام آرزوهاتون رو می تونید باهاش مطرح کنید.
تاریخ ورود به آمریکا : July 2012
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 روز پس از ورود
شیکاگو
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Ali DV-2013 ، achi686 ، Solitude ، hamedhamed ، byousefi_p
(2012-08-14 ساعت 11:23)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-08-14 ساعت 00:27)mohamad_counter نوشته:  یه راهنمایی از حضورتون میخاستم بنده 5 ماه س پ ا ه خدمت کردم بعدم دانشگاه قبول شدم الانم هیچ مدرکی ندارم 5 ماه خدمت کردم چی کار کنم تو سفارت گیر ندن نقص مدارک دارم؟

هيچ مدركي نداريدحتي ديپلم؟
بايد بريد نظام وظيفه ميدان سپاه براي خروج از كشور وثيقه بذاريد. بعدش اگه دانشگاه آزادي هستيد بريد امور دانشجويي براي دريافت ديپلم سفته بذاريد تا ديپلمتون رو آزاد كنيد و بهتون بدن بعدش ترجمه كنيد و با خودتون ببريد اگه يه ضرب ويزا گرفتيد كه خدا نگهدار و التماس دعا اگه برگ آبي يا صورتي گرفتيد دو حالت داره يا كلير مشيد كه خير و بركت يا ريجكت ميشيد كه فقط يه حالت داره بايد بريد وثيقه و سفته رو پس بگيريد و به تحصيل ادامه بديد و مجدد تو قرعه كشي ثبت نام كنيد.
منظورم این بود مدرکی ندادن بهم که 5 ماه خدمت کردم چون وسط خدمت ارشد قبول شدم حالا برم محل خدمتم بگم گواهی بده بدم ترجمه!
یه اسمیم داره اونجا که خدمت کردم خودم خوف میکنم چه برسه یه اونا!
مرسی راهنمایی کنین مصاحبم نزدیکه!
شماره کیس: 2013x7xxx
شماره کیس: 201200046XXX
تاریخ ارسال مدارک 2013: 23 می2012
تاریخ ارسال مدارک 2012 : 11آگوست 2012
تاریخ مصاحبه :20 سپتامبر
ورود به آمریکا :25 سپتامبر
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، hamedhamed ، lilistar ، payam62
(2012-08-15 ساعت 00:38)amirazimi نوشته:  من الان با KCC تماس گرفتم با توجه به کیس نامبر سه رقمی من، و اینکه به ظاهر من کارنت شدم، بازم گفتن با اینکه کارنت شدی ولی احتمالا مصاحبه شما برای ماه نوامبر هستش چون هنوز پروسس روی مدارکت رو تموم نکردیم. مدارک من 18 جون به دستشون رسیده بود. خلاصه خیلی خورد تو حالم Sad

نگران نباشید. فوقش با یکماه تأخیر مصاحبه میشید.
اما نکته جالب اینه: این اولین موردی است که نشون میده دیر فرستادن فرمها چه بدی هایی میتونه داشته باشه.
این دوستمون الان هم فرمهاشون رو میفرستادند دیر نبود و قابل قبول بود. اما مصاحبه شون سر وقت انجام نمیشه و الان: "خیلی خورده تو حالشون"
اگر خیلی دیر بفرستیم مدارک رو، مثلا چند ماه دیگه، ممکنه دیگه حتی فرصت کافی برای تکمیل فرایند رو هم از دست بدیم و به ویزا نرسیم.
این برای دوستانی که مدام میپرسند: "تا کی وقت هست فرمها رو بفرستیم؟"
بچه ها این لینک و ببینین
این هم از یکی از لینکای سایت خود سفارت انکارا پیدا کردم.
و جالب این که آخرین وقتی هم که اینجا مشخص هست مال 17 سپتامبر 2012
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_dv.html
تمام کیس نامبر هایی که تو انکارا تو این پیچ دیده میشن مال 2012 هستن آخرین اپدیت این صفحه هم مال 9 اگست 2012
البته منو ببخشید که هی دوست دارم چیزایی که پیدا میکنم به اشتراک بزارم Big Grin شاید واسه بعضی ها تکراری باشه ولی خوب دوست دارم همه چیزایی که واسم جالب هست رو با همه قسمت کنم.

از 10/17/2012 در آمریکا
دوستان سلام

الان دارم فرم 2 صفحه آنکارا پر می کنم ، سوال پیش اومد.......

در قسمت سفر های خارجی گفته کجا رفتین و کی رفتین....

ما عید یه سفر 20 روزه به 5 تا کشور اروپایی داشتیم...تو پاسپورت فقط مهر ورود و خروح به کشور اول شینگن زده شده...
حاج آقا مسله التون
الان من تو فرم فقط یک کشور بزنم ؟؟؟ هز 5 تا رو بزنم؟؟ چه خاکی تو سرم کنم...
اگه یک کشور بزنم نکنه یهو به هر دلیلی بگن پس چرا بفیه رو نزدی (مثلا چون پروازمون ترکیش بوده یه جوری بفهمن)
اگه همه رو بزنم اون وقت نگه پس مهر ورود و خروج مو؟؟
چه پیچیده فکر می کنم...نه.... Big Grin
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان: ASALI ، mohamad_counter ، achi686 ، byousefi_p
(2012-08-15 ساعت 20:49)aziking نوشته:  دوستان سلام

ما عید یه سفر 20 روزه به 5 تا کشور اروپایی داشتیم...تو پاسپورت فقط مهر ورود و خروح به کشور اول شینگن زده شده...
حاج آقا مسله التون
اگه یک کشور بزنم نکنه یهو به هر دلیلی بگن پس چرا بفیه رو نزدی (مثلا چون پروازمون ترکیش بوده یه جوری بفهمن)

یک چیزی بگم؟!
این فرمی که دارید پر می کنید فرم قدیمیه.
توی فایل راهنمای جدید اصلا جدول سابقه سفرها وجود نداره.

این صفحه رو باز کنید: http://turkey.usembassy.gov/visa_forms.html
فایل دوم رو دانلود کنید: Instructions for Diversity Visas
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: aziking ، ASALI ، mohamad_counter ، Szsanazsz ، Solitude ، hamedhamed ، Ali DV-2013 ، rezagh ، Saeedv13
(2012-08-15 ساعت 21:42)ASALI نوشته:  
(2012-08-15 ساعت 21:15)afs نوشته:  
(2012-08-15 ساعت 20:49)aziking نوشته:  دوستان سلام

حاج آقا مسله التون

یک چیزی بگم؟!
این فرمی که دارید پر می کنید فرم قدیمیه.
توی فایل راهنمای جدید اصلا جدول سابقه سفرها وجود نداره.

این صفحه رو باز کنید: http://turkey.usembassy.gov/visa_forms.html
فایل دوم رو دانلود کنید: Instructions for Diversity Visas

افشین جان این فرم 2 صفحه ای رو من تو سفرنامه های سالهای قبل هم زیاد خوندم ...مطمئنی الان به این چند سوال تبدیل شده ؟در ضمن این رو باید به همراه مدارک 15 روز قبل از مصاحبه پست کرد سفارت ؟؟ درست میگم ؟؟؟

اتفاقا توی سفرنامه ها هم اگر دقت کنید بعضی جا مطرح شده بود که فرم 1 صفحه ای تکمیل بشه یا دو صفحه ای که بچه ها می گفتند 1 صفحه ای کافیه.
واقعیت اینه که الان این فایل با فرم خلاصه شده 1 صفحه ای فایلی هست که روی سایت سفارت قرار گرفته و قاعدتا همین هم چیزیه که ما باید بهش عمل کنیم.
اصلا اون جمله کذایی واکسن ها توی همین فایل هست مگرنه توی اون فرم 2 صفحه ای بحثش نبوده.
پس چیزی که من می دونم اینه که این فایل باید تکمیل بشه و همون صفحه آخرش هم جا برای پر کردن داره. حالا اگر بچه های دیگه هم نظری دارند کمک کنند چون ماها دیگه باید یواش یواش مدارکمون رو آماده کنیم.

در مورد ارسال کردنش هم بله. باید با مدارک قبل از مصاحبه برای سفارت فرستاده بشه.
البته یک چیز دیگه قاعدتا برای اطمینان از فایل راهنما باید ببینیم توی نامه زمان مصاحبه چی گفته. حتما آدرس فایلی که باید براساسش عمل بشه رو درج می کنند.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: ASALI ، achi686 ، Solitude ، hamedhamed ، aziking ، Ali DV-2013 ، mgolchin13 ، rezagh ، Omidooo ، Saeedv13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان