کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-08-18 ساعت 08:41)nahid.t نوشته:  نگران نباشید مهم اینه که الان این مدرک رادارید خیلی از دوستان زده بودند دیپلم و بعدا مدرک شون را گرفتن داشتن مدرک روز مصاحبه فقط مهمه موفق باشید

(2012-08-17 ساعت 22:30)senemar نوشته:  با عزض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز
تاریخ مصاحبه کیس نامبر ما در ابوظبی هم اکنون در سایت مشخص گردیده که اواخر اکتبر است اما دوستان چند سوال دارم که لطفآ راهنمایی کنید
1- با توجه به تعطیل رسمی بودن جمعه و شنبه در امارات چند روز کاری قبل از تاریخ مصاحبه به دوبی برویم بهتر است تا بتوانیم بموقع مدارک معاینات پزشکی را تهیه نماییم؟
2-پسرم که از همراهین است مشمول خدمت سربازی است و با توجه به چند ماه باقیمانده تا شروع ترم جدید نه می تواند معافیت تحصیلی بگیرد و نه حتی گذرنامه
برای وی آیا می توان تقاضای دو سال تآخیر در مصاحبه نمود؟اگر نه راهکار چیست؟
3- فرزند دیگرم در زمان ثبت نام لاتاری 21 سال و 4 ماه سن داشته است که با توجه به قوانین لاتاری و داشتن 4 ماه سن اضافه فکر کردیم نام وی باید حذف شده باشد
اما با کمال تعجب امروز در دعوتنامه مصاحبه نام وی هم جزو منتفعین ذکر شده است.

آیا برای وی هم می توان کاری کرد؟ و راهکاری دارد؟و او را هم با خود ببریم یا خیر؟
4- هزینه ای که قرار است سفارت از مصاحبه شدگان دریافت دارد آیا برای بچه های 7 ساله با بزرگسال یکسان است؟و چقدر است؟

1- دقیق نمیدونم سفرنامه 2012 ها مطالعه بفرمایید ولی یکی از دوستانم 3روز قبل از مصاحبه رفت
2 - تاخیر در مصاحبه ای نداریم پرونده لاتاری هر سال در پایان سپتامبر بسته میشه مضاف براینکه همه افراد جزو کیس در روز مصاحبه باید حضور داشته باشند
3- به نظر من این شانس را هم از خودتون نگیرد ایشون هم برای مصاحبه ببرید به هر حال نهایتا در سفر با شماست انشالله که به ایشان هم ویزا میدهند
4- هزینه به سن ربطی نداره برای همه افراد یکسان هست حتی نوزاد
در اخر موفق باشید

سلام دوست عزیز

من هم در تکمیل راهنماهی های دوست خوبمون راجع به سوال دوم و با توجه به اینکه مصاحبه ی شما اواخر اکتبر هست یعنی حدود 1 تا 10 آبان ، پسرتون می تونن به محض باز شدن دانشگاه در اوایل مهر ماه نسبت به دریافت مجوز خروج و اقدام برای پاسپورت اقدام کنند اگه کمی زمان بذارند و پی گیر باشند میتونن مجوزهای مربوطرو تا 10 مهر و مجوز خروج رو نهایتاً تا 20 مهر بگیرن.

موفق باشید
تشکر کنندگان: sayeh_m ، barmak ، ASALI ، aziking ، lilistar ، senemar ، rezagh ، zina s ، Ali DV-2013 ، nahid.t ، amir_cool_2001 ، roeentan
کلا سوالایی که پرسیده میشه 10 تا بیشتر نیست فقط داره از صفحه 1 تا آخر هی تکرار میشه وقتی تموم شد دباره یکی میاد میگه راستی واسه من سوال پیش اومده که واسه خانومم باید فرم پر کنم؟ ......... خوب عزیز من آقای محترم خانوم محترم بشین صفحه رو از اول مرور کن .سوالات مربوط به فرم رو برو توی تاپیک مربوطه مطرح کن اصلا صفحه اولشو اگه بخونی جوابتو میگیری . بله به خاطر همینه که الان نزدیک به 300 صفحه میشه ایم فروم ولی اگه خلاصش کنی میشه 100 صفحا من از مدیریت تقاضا میکنم به این طور کاربرا تذکر بده و حتی اگه رعایت نکردن مثلا پستشونو واسه 3 روز ببنده تا بلکه درس عبرتی بشه برای آیندگان والاااا بخدا....
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
(2012-08-18 ساعت 09:30)babak_1363 نوشته:  
(2012-08-18 ساعت 08:41)nahid.t نوشته:  نگران نباشید مهم اینه که الان این مدرک رادارید خیلی از دوستان زده بودند دیپلم و بعدا مدرک شون را گرفتن داشتن مدرک روز مصاحبه فقط مهمه موفق باشید

(2012-08-17 ساعت 22:30)senemar نوشته:  با عزض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز
تاریخ مصاحبه کیس نامبر ما در ابوظبی هم اکنون در سایت مشخص گردیده که اواخر اکتبر است اما دوستان چند سوال دارم که لطفآ راهنمایی کنید
1- با توجه به تعطیل رسمی بودن جمعه و شنبه در امارات چند روز کاری قبل از تاریخ مصاحبه به دوبی برویم بهتر است تا بتوانیم بموقع مدارک معاینات پزشکی را تهیه نماییم؟
2-پسرم که از همراهین است مشمول خدمت سربازی است و با توجه به چند ماه باقیمانده تا شروع ترم جدید نه می تواند معافیت تحصیلی بگیرد و نه حتی گذرنامه
برای وی آیا می توان تقاضای دو سال تآخیر در مصاحبه نمود؟اگر نه راهکار چیست؟
3- فرزند دیگرم در زمان ثبت نام لاتاری 21 سال و 4 ماه سن داشته است که با توجه به قوانین لاتاری و داشتن 4 ماه سن اضافه فکر کردیم نام وی باید حذف شده باشد
اما با کمال تعجب امروز در دعوتنامه مصاحبه نام وی هم جزو منتفعین ذکر شده است.

آیا برای وی هم می توان کاری کرد؟ و راهکاری دارد؟و او را هم با خود ببریم یا خیر؟
4- هزینه ای که قرار است سفارت از مصاحبه شدگان دریافت دارد آیا برای بچه های 7 ساله با بزرگسال یکسان است؟و چقدر است؟

1- دقیق نمیدونم سفرنامه 2012 ها مطالعه بفرمایید ولی یکی از دوستانم 3روز قبل از مصاحبه رفت
2 - تاخیر در مصاحبه ای نداریم پرونده لاتاری هر سال در پایان سپتامبر بسته میشه مضاف براینکه همه افراد جزو کیس در روز مصاحبه باید حضور داشته باشند
3- به نظر من این شانس را هم از خودتون نگیرد ایشون هم برای مصاحبه ببرید به هر حال نهایتا در سفر با شماست انشالله که به ایشان هم ویزا میدهند
4- هزینه به سن ربطی نداره برای همه افراد یکسان هست حتی نوزاد
در اخر موفق باشید
سلام دوست عزیز
من هم در تکمیل راهنماهی های دوست خوبمون راجع به سوال دوم و با توجه به اینکه مصاحبه ی شما اواخر اکتبر هست یعنی حدود 1 تا 10 آبان ، پسرتون می تونن به محض باز شدن دانشگاه در اوایل مهر ماه نسبت به دریافت مجوز خروج و اقدام برای پاسپورت اقدام کنند اگه کمی زمان بذارند و پی گیر باشند میتونن مجوزهای مربوطرو تا 10 مهر و مجوز خروج رو نهایتاً تا 20 مهر بگیرن.
موفق باشید
با تشکر و قدردانی از پاسخ
1-اگر فرزندی که زمان ثبت نام 21 سال و چهار ماهش بوده برای مصاحبه معرفی کنیم اینرا آفیسر بعنوان تقلب قلمداد نمی کند؟در ضمن اینکه همانگونه که مطلعید رایگان هم نیست ومبلغ حق مصاحبه ثبت نام سفارت قابل استرداد نیست
2-بفرض که برای فرزندی که مشمول است توانستیم به موقع برای مصاحبه در سفارت حاضرش کنیم آنوقت در ادامه باید چکارکرد؟(خدمت سربازی را کی بگذراند؟و کی به آمریکا برود؟)
3- با توجه به عدم فروش ارز مسافرتی و معضلات ارزی کشور آیا امکان برداشتن وعدم دریافت آن توسط سفارت(چیزی شبیه کاری که برای اتباع کشورهای فقیر مثل افغانستان)در آینده وجود دارد
شماره کیس**2013AS000018-قبولی: 2 می-کنسولگری: ابوظبی-ارسال فرم ها26 می-کارنت شدن کیس13 آگوست-مصاحبه:اکتبر تغییر به ژانویه2012-شیرازبه کالیفرنیا--افراد كيس6 نفر
تشکر کنندگان: barmak
(2012-08-18 ساعت 15:15)senemar نوشته:  با تشکر و قدردانی از پاسخ
1-اگر فرزندی که زمان ثبت نام 21 سال و چهار ماهش بوده برای مصاحبه معرفی کنیم اینرا آفیسر بعنوان تقلب قلمداد نمی کند؟در ضمن اینکه همانگونه که مطلعید رایگان هم نیست ومبلغ حق مصاحبه ثبت نام سفارت قابل استرداد نیست
...

لطفا پستهای عادی را با فونت پیش فرض مهاجرسرا تایپ کنید. تنها مطلبی را bold کنید یا تغییر رنگ دهید که میخواهید توجه خواننده را بطور خاص به آن مطلب جلب کنید.

در خصوص سؤال 1: اگر فرزند شما در زمان ثبت نام اینترنتی مجرد و کمتر از 21 سال داشته‌اند، می‌بایست اسم ایشان را هم ذکر میکردید و اگر بالای 21 سال داشته‌اند یا متأهل بوده‌اند نمی‌بایست این کار را میکردید. در هر دو حالت دچار مشکل میشوید.
تشکر کنندگان: ASALI ، zina s ، sayeh_m ، barmak ، User ، payam62 ، rezagh ، Omidooo ، senemar ، mehdiii ، Solitude ، amir_cool_2001 ، circle ، Saeedv13
ارسال یک پست در بیش از یک تاپیک باعث "محرومیت از ارسال پست برای مدتی معین" می شود.
لطفا فقط در تاپیک مرتبط ارسال کنید.

(2012-08-18 ساعت 16:01)rezagh نوشته:  
(2012-08-18 ساعت 13:50)explod53 نوشته:  با سلام من برنده لاتاری 2013 مرحله اول هستم . تا چه زمانی دقیقا وقت ارسال مدارک را دارم به kcc ممنون از شما

سلام دوست من

شما یک سوال رو 2بار در یک صفحه مطرح کردید و دوست خوبمون barmak اگر اشتباه نکنم جوابتون رو در بار اول داده و بعد دوباره اون سوال رو تکرار کردید؟؟؟!!!؟؟؟
حتی یک دکمه تشکر هم برای این دوستمون نزدید!!!!!
تازه شما فقط کافیه صفخات اول تاپیک ها رو بخونید تا به اکثر سولاتتون پاسخ داده بشه...

شما تا اخر سپتامبر 2013 وقت داری که ویزا بگیری هر چقدر زود تر بفرستی بهتره

اگر شماره کیس تون رو می گفتی (حدودی) بهتر میشه راهنمایتون کرد
[i]دوستان عزیز[/i]
من سه سال است که مطالب این سایت رو دنبال می کنم و چیزهای بسیاری هم از این سایت یاد گرفته ام و امسال که خواهرم قبول شد بسیار به من و او کمک کرد.
اما دوستان عزیز من نمیدانم امسال چرا به این صورت شده است. نگاهی به فروم سالهای گذشته بیندازید. مطالب بسیار مفید و مختصر است. به طوری که در زمانی کوتاه با خواندن مطالب می توان به تمامی سوالهای احتمالی جواب داد. اما امسال!!!
هر سوالی بیش از ده بار تکرار میشود. دو نفر شروع میکنند به بحث بی دلیل و این بحث چندین صفحه طول می کشد. یک نفر شروع به شوخی و سرگرمی می کند و عدی ای هم یا آن را ادامه می دهند و یا قربان و صدقه طرف میروند. و... . اصلا انگار نوع سایت و هدف آن فراموش شده است. واقعا برای من که دیگر جذابیتی ندارد که مطالب جدید را دنبال کنم.
جالب است که با اینکه هم دکمه تشکر و هم امکان پیام خصوصی موجود است عده ای اصلا از آنها استفاده نمی کنند و این گونه به تعداد صفحه های بی محتوا هر روز اضافه می شود.
دوستان بیایید با رعایت مسائل بدیهی و برخورد حرفه ای با سایت، دوباره آن را به همان منزلت و جایگاه سابق باز گردانیم.
با آنکه سالهاست قصد رفتن دارم اما مطمئنم که خواهم رفت.
(2012-08-19 ساعت 01:48)saeed2568 نوشته:  
(2012-08-19 ساعت 01:04)Last chance نوشته:  [i]دوستان عزیز[/i]
من سه سال است که مطالب این سایت رو دنبال می کنم و چیزهای بسیاری هم از این سایت یاد گرفته ام و امسال که خواهرم قبول شد بسیار به من و او کمک کرد.
اما دوستان عزیز من نمیدانم امسال چرا به این صورت شده است. نگاهی به فروم سالهای گذشته بیندازید. مطالب بسیار مفید و مختصر است. به طوری که در زمانی کوتاه با خواندن مطالب می توان به تمامی سوالهای احتمالی جواب داد. اما امسال!!!
هر سوالی بیش از ده بار تکرار میشود. دو نفر شروع میکنند به بحث بی دلیل و این بحث چندین صفحه طول می کشد. یک نفر شروع به شوخی و سرگرمی می کند و عدی ای هم یا آن را ادامه می دهند و یا قربان و صدقه طرف میروند. و... . اصلا انگار نوع سایت و هدف آن فراموش شده است. واقعا برای من که دیگر جذابیتی ندارد که مطالب جدید را دنبال کنم.
جالب است که با اینکه هم دکمه تشکر و هم امکان پیام خصوصی موجود است عده ای اصلا از آنها استفاده نمی کنند و این گونه به تعداد صفحه های بی محتوا هر روز اضافه می شود.
دوستان بیایید با رعایت مسائل بدیهی و برخورد حرفه ای با سایت، دوباره آن را به همان منزلت و جایگاه سابق باز گردانیم.

االحق که راست میگی !!!
من هم اولین روزی که نامه قبولیم رو دیدم اومدم دنبال یه سایت خوب برای راهنمایی میگشتم که فقط و فقط وفقط این سایت تو این زمینه بهترینه و السلام و لی چیزی که من هم دیدم اینه که بارها دوستان گفتن اگه موضوعات سال های قبل رو سر بزنید جواب تمام سوالات رو میگیرید ولی بعضی ها باز هم ....... واقعا بعضی موقها که میام مخصوصا تاپیک های سال 2012 رو میخونم بعدش میام تو 2013 فرق رو احساس میکنم
واقعا خیلی جای تشکر داره که یه عده با گذاشتن وقت و هزینه تمام اطلاعات لازم رو مفت گذاشتن برای بقیه بعد یه سری همش غر غر غر ...
انصاف نیست بخدا

دوستان گرامی
منم هم از جمله شاکیان این موضوع هستم ولی به امید خدا و همکاری شما دوستان و تیم مدیریت سعی خواهیم کرد که دیگه شاهد این موضوع نباشیم.
از همه کاربران محترم هم درخواست میکنم که پست هایی که فکر میکنن بدون بار اطلاعاتی و تکراری است رو حذف کنند.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
(2012-08-18 ساعت 22:05)senemar نوشته:  یکی از فرزندانم در هنگام ثبت نام اولیه لاتاری 21 سال و چهار ماه داشته و البته مجرد بوده است که اسم او رانوشتیم الان هم در دعوتنامه برای مصاحبه وی را جزو ذینفعین دانسته است.در هر صورت در فرم اولیه ثبت نام دقیقآ تاریخ تولدش ذکر شده که بنظرم اگر مشکلی داشت باید ثبت نمی شد!و توسط نرم افزار dv پس زده میشد!
اگر کارمان اشتباه بوده لطفآ راهکاری ارایه فرمایید و اینکه من وی را هم همراه برای مصاحبه ببرم یا خیر؟

در اینکه ایشان نمیتوانند جزء کیس لاتاری شما را همراهی کنند شکی نیست. چون در زمان ثبت نام بالای 21 سال بوده‌اند.
متأسفانه نرم افزار آنلاین مجهز به کنترل تاریخ تولد فرزندان نیست. اما در بالای محل تایپ تعداد فرزندان، تصریح کرده که تعداد فرزندان زیر 21 سال مجرد را وارد کنید. در ادامه هم گفته ننوشتن فرزند مجرد زیر 21 سال، حتی اگر نمیخواهند با شما به آمریکا بیایند، منجر به ردی کیس میشود.
در نهایت در اکثر موارد تا زمان مصاحبه ردی کیس رو به برنده اعلام نمیکنند. حتی اگر تصمیم از قبل گرفته شده باشه.
نکته: توی تجربه دوستان در همین مهاجرسرا به دفعات دیده شده که ننوشتن اسم یک فرزند، باعث ردی کیس شده. اما بر عکس اون رو (نوشتن اسم فرزندی که نباید نوشته میشده) بنده شخصا برخورد نداشتم.
در هر صورت شما میتونید با کی سی سی مکاتبه کنید و بگید که اشتباه کردید. این بهترین کاریه که میتونید انجام بدید و صداقت خودتون رو نشون بدید و بگید که در زمان ثبت نام در محاسبه سن فرزندتون اشتباه کردید. با توجه به اینکه تاریخ تولد فرزندتون رو درست وارد کردید، این مورد به نظر بنده به دروغگویی یا پنهان کاری شباهتی نداره. پس احتمال اغماض وجود داره. ولی حتما تا دیر نشده این مورد رو به کی سی سی اطلاع بدید و درخواست کنید اسم فرزندتون رو از فرم حذف کنند.

با آرزوی موفقیت برای شما.
تشکر کنندگان: el333 ، saljoogh ، senemar ، zina s ، afs ، ASALI ، sayeh_m ، Omidooo ، mrr777 ، payam62 ، amir_cool_2001 ، rezagh ، Ali DV-2013 ، mohamad_counter ، nahid.t ، hoj_s000 ، roeentan ، Saeedv13 ، sam110 ، asal1907
قابل توجه همه دوستان 2013 خصوصا کارنت شده ها که وقت کمتری دارن

دوستان من امروز وقت پیدا کردم و فرم جدید سفارت آنکارا رو جوییدم (همون جویدم Big Grin ) و مقایسه ای هم کردم بین فرم امسال و سال پیش و تفاوتهای اونا رو فهرست میکنم:

1) با توجه به سوالهای مکرر کتبی و تلفنی صورت گرفته از طرف متقاضیان ویزای گوناگونی در خصوص اصلاح برخی بندهای فرمشون ، سفارت یک بند به بندهای مدارک لازم اضافه کرده با عنوان
Updated Forms که شما در صورتیکه اشتباه زیاد دارید میتونید فرمهای قبلی رو دوباره و با اصلاح اشتباهاتتون پر کرده و همراه مدارک 20 روز قبل (5 روز زمان رسیدن و 15 روز هم زمان بررسی در سفارت) به سفارت فرستاده و یک نسخه هم با خودتون به سفارت ببرید تا دیگه نیاز به توضیح دونه به دونه و یا نامه و تلفن به سفارت نباشه.

2) در صفحه 8 فایل جدید در قسمت انتهایی جمله زیر اومده:

Please note that immunization records as well as any other test results from Iran will not be accepted

در این مورد بحث های زیادی شد و با توجه به نظر اعضای با تجربه فروم و مدیران محترم به این نتیجه رسیدیم که در این خصوص بیشتر بحث نشه و هر کس واکسیناسیون رو کامل کنه و کارت بین المللی رو با خودش ببره و در بدترین حالت اگر دکتر معتمد قبول نکرد به جای واکسن که هزینه بالایی داره یک آزمایش تست تیتر آنتی بادی خواهد گرفت که هزینه پایین تری داره و خطر دو بار واکسن خوردن رو هم نداره.
البته نظر شخصی من اینه که سفارت این جمله رو امسال اضافه کرده که در صورت عدم قبول یک یا دو واکسن برخی کیس های معدود ، طرف حق اعتراض نداشته باشه وگرنه در یک سال بعیده که انقلابی در پذیرش این کارتها بوجود اومده باشه.
ضمنا ما هم که جز کارنت شده ها هستیم و احتمالا همون اوایل مصاحبه خواهیم شد جو حاکم بر اونجا و تجربیاتمون رو دقیق خواهیم نوشت تا دوستان با علم از پیش برای معاینه برن.

3) فرم دو صفحه ای آخر فایل جدید صفحه اولش حذف شده و فقط صفحه اطلاعات تماس یا Contact Information Sheet باقی مونده و فرم تک برگی شده

برای اینکه دوستان بتونن خودشون هم این تفاوتها رو ببینن لینک فایل سال قبل و سال جدید رو میذارم.

فرم قدیم سال قبل

فرم جدید امسال
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
(2012-08-19 ساعت 19:09)amir_cool_2001 نوشته:  من مانند سایر دوستان از اینکه اینقدر سوالات تکراری پرسیده میشه و باعث تعدد پست ها میشه راضی نیستم. من پیشنهاد میکنم یکی از دوستان محبت کنه یه پست یا فایل PDF نسبتا کامل از خلاصه سوالات و جوابهای این تاپیک آماده کنه و برای افرادی تازه عضو شدندو یا مطالب را دنبال نمی کنند یا به تازگی متوجه قبول شدن خود شده اند و نیاز به خلاصه اطلاعات دارند آماده کنند تا هم پستهای پرسش و پاسخ تکراری کم شده و هم دوستان سریعتر به نتیجه برسند. در صورتیکه موضوع جدیدی که در این رفرنس وجود نداست دوستان اقدام به پست نمایند.

ضمن تشکر از پیشنهادتون، نیازی به تاپیک جدید یا ایجاد فایل pdf نیست. لطفا کابران در فرصت های زمانی مختلف پست های بدون بار اطلاعاتی خود را حذف کنند تا امکان دسترسی سریعتر به اطلاعات درون تاپیک ها فراهم شود. برای دسترسی سریع به اینگونه اطلاعات می توانید از ویکی مهاجرسرا لستفاده کنید : http://wiki.mohajersara.com

تیم مدیریت به زودی پاکسازی تاپیک های تالار 2013 را آغاز خواهد کرد. برای همکاری با تیم مدیریت لطفا ارسال های بدون بار اطلاعات یرا خود راسا کنید.
متشکرم
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، rezagh ، ASALI ، zina s ، mgolchin13 ، sayeh_m ، Given ، Omidooo ، amir_cool_2001 ، barmak ، j-e ، manila
(2012-08-19 ساعت 21:13)achi686 نوشته:  
(2012-08-19 ساعت 21:07)Ali DV-2013 نوشته:  قابل توجه همه دوستان 2013 خصوصا کارنت شده ها که وقت کمتری دارن

دوستان من امروز وقت پیدا کردم و فرم جدید سفارت آنکارا رو جوییدم (همون جویدم Big Grin ) و مقایسه ای هم کردم بین فرم امسال و سال پیش و تفاوتهای اونا رو فهرست میکنم:

1) با توجه به سوالهای مکرر کتبی و تلفنی صورت گرفته از طرف متقاضیان ویزای گوناگونی در خصوص اصلاح برخی بندهای فرمشون ، سفارت یک بند به بندهای مدارک لازم اضافه کرده با عنوان
Updated Forms که شما در صورتیکه اشتباه زیاد دارید میتونید فرمهای قبلی رو دوباره و با اصلاح اشتباهاتتون پر کرده و همراه مدارک 20 روز قبل (5 روز زمان رسیدن و 15 روز هم زمان بررسی در سفارت) به سفارت فرستاده و یک نسخه هم با خودتون به سفارت ببرید تا دیگه نیاز به توضیح دونه به دونه و یا نامه و تلفن به سفارت نباشه.

2) در صفحه 8 فایل جدید در قسمت انتهایی جمله زیر اومده:

Please note that immunization records as well as any other test results from Iran will not be accepted

در این مورد بحث های زیادی شد و با توجه به نظر اعضای با تجربه فروم و مدیران محترم به این نتیجه رسیدیم که در این خصوص بیشتر بحث نشه و هر کس واکسیناسیون رو کامل کنه و کارت بین المللی رو با خودش ببره و در بدترین حالت اگر دکتر معتمد قبول نکرد به جای واکسن که هزینه بالایی داره یک آزمایش تست تیتر آنتی بادی خواهد گرفت که هزینه پایین تری داره و خطر دو بار واکسن خوردن رو هم نداره.
البته نظر شخصی من اینه که سفارت این جمله رو امسال اضافه کرده که در صورت عدم قبول یک یا دو واکسن برخی کیس های معدود ، طرف حق اعتراض نداشته باشه وگرنه در یک سال بعیده که انقلابی در پذیرش این کارتها بوجود اومده باشه.
ضمنا ما هم که جز کارنت شده ها هستیم و احتمالا همون اوایل مصاحبه خواهیم شد جو حاکم بر اونجا و تجربیاتمون رو دقیق خواهیم نوشت تا دوستان با علم از پیش برای معاینه برن.

3) فرم دو صفحه ای آخر فایل جدید صفحه اولش حذف شده و فقط صفحه اطلاعات تماس یا Contact Information Sheet باقی مونده و فرم تک برگی شده

برای اینکه دوستان بتونن خودشون هم این تفاوتها رو ببینن لینک فایل سال قبل و سال جدید رو میذارم.

فرم قدیم سال قبل

فرم جدید امسال

علی جان ممنون از کار بسیار ارزشمند و خوبت.....فقط من دنبال یه سوال می گشتم چند روزا که جوابی در موردش پیدا نکردم...گفتم بپرسم شاید شما برخورد کرده باشی.....اگه ما تست آنتی بادی بدیم میدونی مدت زمان لازم برای اینکه بخوان جواب بدن چند روز هست؟ در واقع می خواستم زمانشو بدونم که اگه خواستیم ازش تست آنتی بادی بگیره ، چند روز در برناممون براش در نظر بگیریم...

دوست هم رشته ای من باید خدمتت بگم که من امروز دارم تاپیک "گرفتن وقت از دکتر برای معاینات پزشکی 2012" رو میخونم و از 56 صفحه 37 صفحه رو تا الان خوندم و تقریبا هر حالتی رو توش دیدم. بقیه اش رو هم ضمن امروز و فردا میخونم. چیزی که من ازش استخراج کردم اینه که شما برای حفظ حاشیه اطمینان باید 3 روز (با در نظر گرفتن روزی که صبحش به آنکارا میرسی یعنی صبحی که میرسی و وقت مدیکال داری هم یک روز حساب شه به اضافه دو روز کاری دیگه) رو در نظر بگیری تا وقتی در روز اول دکتر گفت تست آنتی بادی میخوای جوابش تا یک روز بعد و در بدترین حالت تکرار تست تا دو روز بعدش (روز قبل مصاحبه) بیاد و فرداش بدون نگرانی بری مصاحبه.
امیدوارم مفید بوده باشه

باز هم تا آخر تاپیک گرفتن وقت دکتر در 2012 رو خوندم و نکته جدیدی داشت برات همینجا مینویسم Smile
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: rezagh ، ASALI ، mohamad_counter ، afs ، achi686 ، zina s ، alirezass ، heidari1248 ، sayeh_m ، barmak ، byousefi_p ، manila ، mhz_ir
کاربران عزیز،
لطفا سوال های خود رو در تاپیک مرتبط بپرسید. سوال در باره حساب بانکی می بایست در تاپیک اسپانسر و مدارک مالی پرسیده شود.
شما نه تنها به خود زحمت مطالعه تاپیک را نداده اید، بلکه حتا در تاپیک مرتبط ارسال نکرده اید!

تیم مدیریت طبق قوانین انجمن مجاز به ویرایش و یا حذف ارسال های برای حفظ نظم در تاپیک ها و یکپارچگی اطلاعات آن است.

قابل توجه کاربرانی که در اولین صفحه ای که از انجمن باز می کنند، پاسخ سوال خود را پیدا نمی کنند:

مهاجرسرا دارای امکانی به نام "جستجو" است. می توانید با وارد کردن کلمات کلیدی خود در یک موضوع یا یک تالار به جستجو بپردازید.
استفاده از این امکان، ضمن اینکه تمرینی برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود است، به مهاجرسرا در کاهش سوال های تکراری کمک می کند.
تشکر کنندگان: sepand88 ، babak_1363 ، ASALI ، achi686 ، saljoogh ، el333 ، Ali DV-2013 ، امیر مهاجر ، mgolchin13 ، sayeh_m ، zina s ، rezagh ، Given ، Omidooo
(2012-08-20 ساعت 13:44)aziking نوشته:  سلام
تو فرم جدید آنکارا در قسمت U.S. Mailing Address
منظور از c /o Name همون اسمی هست که برنده لاتاری شده؟؟؟ یا اسم شخصی است که در همان فرم آماده؟؟ یا اسم شخصی است که آدرس آمریکا آن را در همین قسمت نوشته ایم؟
آیا نیازی هست که کیس نامبر هم به این فرم اضافه شود؟
مرسی
ایشالا امروز انتظار کارنت شده ها با اعلام تاریخ مصاحبه تموم میشه....

به نظر بنده منظور از c/o name همون شخصی که شما دارید از ادرسش استفاده می کنید برای ارسال گرین کارت....
ترجیحا اگه کیس نامبر رو حتی شده با مداد هم بالای صفحاتت بنویسی کمک کردی به سهولت کار و جلوگیری از گم شدن و یا قاطی شدن با مدارک نفرات دیگه...

بنده شک دارم در قسمت local mailing address باید آدرس خودمون تو ایران رو بنویسیم؟
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
تشکر کنندگان: aziking ، sayeh_m
سلام دوستان عزیز در سایت مربوط به سفارت ابوظبی (آدرس زیر) شرایط مربوط به عکس رو متفاوت با عکسهایی که همراه فرمای ds به KCC فرستادیم اعلام کرده .
از روبرو 3/4 ... و 35در 40 میلی متر ... پس باید عکس های جدید بگیریم ؟ کسی خبر داره؟
http://www.travel.state.gov/pdf/suppleme...3-0704.pdf

case number:2012as00023xxx
تعداد اعضای کیس: 3
کنسولگری : ابوظبی
رؤیت قبولی : 21 july
مصاحبه : 5 سپتامبر
کلیر : 20 سپتامبر
دریافت ویزا : به امید خدا ظرف چند روز آتی
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، sayeh_m ، 3pideh
(2012-08-20 ساعت 14:01)lilac نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز،

در صورت اصلاح فرم‌ها و ایمیل اصلاحیه به کی‌ سی‌ سی‌، آیا بررسی کیس نسبت به روال عادی به تعویق می‌افتد و باعث عقب افتادن تاریخ مصاحبه میشود یا خیر؟

با تشکر

این احتمال وجود دارد که بررسی پرونده شما در کی سی سی چند روزی به تعویق بیافتد.
اگر کیس نامبر شما پایین باشد و کارنت شده باشید، ممکن است این تأخیر باعث کمی دیرتر انجام شدن تاریخ مصاحبه شما شود.
اما اگر زمان کافی برای کی سی سی وجود داشته باشد، هیچ تأخیری رخ نخواهد داد.
از طرف دیگر هیچ کس دقیقا نمیداند که آیا پروسه کلیرنس از زمان ارسال مدارک به کی سی سی آغاز میشود یا ارسال مدارک به سفارت و یا از زمان مصاحبه! اگر پروسه کلیرنس از هم اکنون آغاز شده باشد و اطلاعات اصلاحی شما نقش مهمی در روند کلیرنش شما داشته باشد، در آنصورت بهتر است که از هم اکنون اقدام به اصلاح فرمهای خود بکنید.
نظر شخصی بنده این است که مواردی همچون سابقه کار، اسامی دیگر مورد استفاده در گذشته، اطلاعات مربوط به رشته تحصیلی و دانشگاه و خدمت سربازی از مواردی است که نقش مهمی در روند کلینرس دارد و اگر در این موارد اطلاعاتی را نداده باشید و بخواهید اضافه کنید میتواند کلیرنس شما را تحت تأثیر قرار دهد و نیازمند بررسی بیشتر شوید. پس چنین مواردی را بهتر است هرچه زودتر اصلاح کنید.
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، lilac ، ASALI ، zina s ، Ali DV-2013 ، rezagh ، lilistar ، sayeh_m ، el333 ، Omidooo ، mehdiii ، Solitude ، hamedhamed ، byousefi_p ، Saeedv13 ، manila

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان