کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-08-16 ساعت 00:14)afs نوشته:  
(2012-08-15 ساعت 23:36)ASALI نوشته:  افشین جان
من آدرسمونو تو فرم های اول n/a زدم تو این فرم باید یک آدرس تو امریکا بنویسم ؟ یا فعلا لازم نیست ؟ هر آدرسی میشه ؟

راستش من هم همین مشکل رو دارم.
هنوز نمی دونم چی کار کنم.
فوقش می شه نوشت زمان مصاحبه مشخص می کنیم. به خاطر این که بازخواست نمی کنن ازمون.
البته اینکه هر آدرسی می شه زد هم دور از انتظار نیست چون می شه باز تغییر داد ولی خوب به نظرم خیلی هم نمی شه الکی آدرس داد.

آدرسی را که در فرم اولیه اعلام می کنید می توانید بعد ها تغیر دهید. چه در زمان مصاحبه و چه در زمان ورود به کشور در فرودگاه.
اما هر آدرسی را اعلام نکنید. مواردی بوده که با وجود درخواست تغییر آدرس، مدارک اقامتی به آدرس اولیه ارسال شده است.
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، lilistar ، ghorbat ، Solitude ، rezagh ، Ali DV-2013 ، ASALI ، afs ، amir_cool_2001 ، achi686
(2012-08-16 ساعت 14:12)AMIR2852 نوشته:  سلام، دقیقا" مهلت ارسال مدارک تا چه زمانیه ؟

سلام
پاسخ این سوال کاملا به کیس نامبر شما بستگی داره، الان تا کیس 1900 کارنت شدن و اگر کیس شما کوچکتر از 1900 باشه و الان مدارک رو ارسال کنید قطعا به مصاحبه اکتبر نخواهید رسید، هر چه دیرتر ارسال کنید زمان رو از دست میدید ولی در حالت کلی شما تا سپتامبر سال آینده فرصت دارید تا همه کارهاتونو انجام بدید و ویزارو دریافت کرده باشید ولی اصلا چنین ریسکی نکنید و زودتر مدارک رو ارسال کنید.
(2012-08-16 ساعت 14:25)HRSH نوشته:  سلام دوستان
من برای مصاحبه میخوام مدارک تحصیلیمو جهت اثبات eligibility ارائه بدم ولی خب 2 سال هم سابقه کار دارم که توی فرم های 230 اوردم.
حالا میخوام از دوستان با تجربه سوال کنم که نیازی هست که ترجمه سوابق کاری رو هم برای مصاحبه ببرم یا همون ترجمه مدارک تحصیلی کافیه؟
چون گرفتن گواهی اشتغال از شرکتمون اونم برای سفارت فکر کنم کار سختی باشه!!!

من دقیقا وضعیت شما رو دارم. البته یک شانسی که داشتم اینکه قبلا گواهی اشتغال و همکاری از محل هایی که کار می کردم رو دارم و ترجمه هم کردم اما برنامم اینه که زمان ارسال مدارک فقط ترجمه مدارک تحصیلیم رو بفرستم. چون توی فایل راهنمای سفارت در خصوص مدارک مورد نیاز برای ارسال دقیقا گفته:

2. DIPLOMA: A copy of the last diploma of the principle applicant is required. If the principle applicant is not a high school graduate he/she must provide the proof of his/her employment during the last five years.

از طرفی اصل و ترجمه مدارک مربوط به اشتغال رو هم زمان مصاحبه باخودم می برم و فقط اگر آفیسر در خواست کرد ارائه می کنم.
دوستان دیگه اگر نظری دارند، بیان کردنش حتما کمک می کنه.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: HRSH ، ASALI ، Szsanazsz ، امیر مهاجر ، amir_cool_2001 ، achi686 ، ghorbat ، rezagh ، پروا ، Saeedv13
(2012-08-16 ساعت 14:33)AMIR2852 نوشته:  
(2012-08-16 ساعت 14:20)mehdiii نوشته:  
(2012-08-16 ساعت 14:12)AMIR2852 نوشته:  سلام، دقیقا" مهلت ارسال مدارک تا چه زمانیه ؟

سلام
پاسخ این سوال کاملا به کیس نامبر شما بستگی داره، الان تا کیس 1900 کارنت شدن و اگر کیس شما کوچکتر از 1900 باشه و الان مدارک رو ارسال کنید قطعا به مصاحبه اکتبر نخواهید رسید، هر چه دیرتر ارسال کنید زمان رو از دست میدید ولی در حالت کلی شما تا سپتامبر سال آینده فرصت دارید تا همه کارهاتونو انجام بدید و ویزارو دریافت کرده باشید ولی اصلا چنین ریسکی نکنید و زودتر مدارک رو ارسال کنید.

ممنون از راهنماییتون ... کیس من بین 1900 و 2000 هست . تا کی وقت دارم ؟
سعی کن تو هفته دیگه ارسال کنی چون تو بولتن ماه دیگه اینجا قطعاً کارنت میشی و اگر سریع تر کارتو انجام بدی شاید برای ماه نوامبر برات وقت مصاحبه بزارن، فقط دقت کن که بدون اشتباه فرمهاتو تکمیل کنی.
ممنون میشم اگر از قسمت کنترل پنل امضاتو تکمیل کنی.
(2012-08-16 ساعت 14:25)HRSH نوشته:  سلام دوستان
من برای مصاحبه میخوام مدارک تحصیلیمو جهت اثبات eligibility ارائه بدم ولی خب 2 سال هم سابقه کار دارم که توی فرم های 230 اوردم.
حالا میخوام از دوستان با تجربه سوال کنم که نیازی هست که ترجمه سوابق کاری رو هم برای مصاحبه ببرم یا همون ترجمه مدارک تحصیلی کافیه؟
چون گرفتن گواهی اشتغال از شرکتمون اونم برای سفارت فکر کنم کار سختی باشه!!!

تا جایی که من متوجه شدم شما هر چیزی رو که تو فرمای 122 و 230 ادعا می کنید باید به افیسر ثابت کنید.

و به این جمله توجه کنید

Upon receipt, each application will be reviewed. Failing to provide the required documentation will cause delay in processing your visa during the interview date. Applicants who received an appointment letter from the Kentucky Consular Center (KCC) should arrive promptly for their scheduled interview.

پس طبق دستور العمل آماده کن و چیزایی که بیان کردی مدارکش رو آماده کن حتی اگه به سفارت نفرستی این احتمال رو بده چیزی که تو فرمات نوشتی ازت مدارکش رو روز مصاحبت بخوان.
و اینو نگو چون گرفتن گواهی اشتغال از شرکتمون اونم برای سفارت کار سختی هست پس نری دنبالش برو حتمآ دنبالش و بگیر
اگه نمی خواستی سابقه کاریت رو مدارکش رو بگیری تو فرما نمی گفتی بهتر بود.
پس حتمآ بگیر و همرات باشه.

موفق باشی و شاد.
کیس #: AS1xxx1

ارسال فرمها: 07/19/2012
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 08/27/2012
تاریخ دریافت ویزا: 08/29/2012

از 10/17/2012 در آمریکا
تشکر کنندگان: ASALI ، afs ، saeed2568 ، amir_cool_2001 ، ghorbat ، HRSH ، rezagh ، پروا ، Saeedv13
(2012-08-15 ساعت 20:49)aziking نوشته:  دوستان سلام

الان دارم فرم 2 صفحه آنکارا پر می کنم ، سوال پیش اومد.......

در قسمت سفر های خارجی گفته کجا رفتین و کی رفتین....

ما عید یه سفر 20 روزه به 5 تا کشور اروپایی داشتیم...تو پاسپورت فقط مهر ورود و خروح به کشور اول شینگن زده شده...
حاج آقا مسله التون
الان من تو فرم فقط یک کشور بزنم ؟؟؟ هز 5 تا رو بزنم؟؟ چه خاکی تو سرم کنم...
اگه یک کشور بزنم نکنه یهو به هر دلیلی بگن پس چرا بفیه رو نزدی (مثلا چون پروازمون ترکیش بوده یه جوری بفهمن)
اگه همه رو بزنم اون وقت نگه پس مهر ورود و خروج مو؟؟
چه پیچیده فکر می کنم...نه.... Big Grin
آقا اون فرم 2صفحه ای مال قدیمه. فرم جدید فقط یک صفحه هست که از فیلی که توی امضای من هست(دومی که pdf هستش) صفحه آخرشه وفقط چند تا سوال ابتداییه: اسم وادرس وشماره تماس وآدرس توی آمریکا فقط همین! اون صفحه مسافرت ها حذف شده خودتو اذیت نکن وفرم جدید پر کن.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Solitude ، aziking ، achi686 ، ghorbat ، amir_cool_2001 ، Ali DV-2013 ، rezagh
دوستان گرامی
چند نکته مهم است که باید بگم خدمتتون

اول از همه از دوستانی که سوالات ابتدایی میپرسن خواهش میکنم که اول تاپیک های مرتبط
در سالهای قبل رو مطالعه کنند. به هر کی بخواهید قسم میخورم 99 درصد سوالاتتون جواب داده بشه.

بعد میخوام روال کلی دریافت ویزا رو بگم تا یه بار دیگه مرور کنیم با هم:
به این نکته توجه داشته باشید که من حالت کلی رو میگم و جزییات رو باید در تاپیک های مرتبط هر موضوع دنبال کنید.

1- خبردار شدن از قبولی در لاتاری در سایت dvlottery.state.gov
2- ارسال فرمهای مربوطه و عکس
3- منتظر شدن برای کارنت شدن
4- منتظر ماندن جهت دریافت تاریخ مصاحبه ( از طریق همین سایت بالا)
5- اگر آنکارا هستید مدارک مورد نیاز رو باید 15 روز قبل از مصاحبه به دست سفارت برسونید و اگه ابوظبی هستید نیازی به این کار نیست.
6- گرفتن وقت دکتر پس از دریافت تاریخ مصاحبه ( یک ماه مونده به مصاحبه میتونید وقت بگیرید)
7- مصاحبه
8- اگر برگه آبی دریافت کردید باید منتظر کلیرنس بشید.
9 - بعد از کلیرنس جهت دریافت ویزا اقدام میشود.

دوستان گرامی، سروران محترم، عزیزان دل
الان این همه صفحه از این تاپیک گذشته و جسارتا به نظرم اصلا در حد این همه صفحه آگاهی دهنده نیست.
اونم به خاطر رعایت نکردنه خودمونه که به خودمون زحمت نمیدیم یه کم سرچ کنیم بعد اگه پیداش نکردیم سوال رو مطرح کنیم.

Sheriff عزیز در این مورد تنبلی ما یه پست جامع گذاشته دیگه من نمیخوام حرف ها رو تکرار کنم.
امیدوارم دیگه شاهد این نباشیم که سوالهایی که باید در اوایل تاپیک مطرح میشدن الان مطرح بشند.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
(2012-08-16 ساعت 21:31)m@ry@m75 نوشته:  
(2012-08-16 ساعت 21:23)MURIS نوشته:  برنده 2013 هستم !
بله حدودی خدمتتون عرض کردم!یعنی 10 روز دیگه نفرستم؟ زوده یا دیر؟
ولی بچه های سال قبل تا اونجایی که من اطلاع دارم همون فرم 2 صفحه ای رو که در مورد شغل و سفرها پرسیده پر کردن و فرستادن...؟!ولی در کل فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشه
دوست عزیز اول باید تاریخ مصاحبتون مشخص بشه بعد تا 15 روز قبلش مدارک خواسته شده ازتون را بفرستین .

درست می گند به نظر فرستادن مدارک تا قبل از اینکه تاریخ مصاحبه مشخص بشه کار عاقلانه ای نیست. در مورد فرم هر دوره ممکنه دستور العمل ها فرق بکنه و اینکه سال گذشته فرم دو صفحه ای رو می فرستادن ملاک خوبی نیست. هرچند به قول شما توی این مورد زیاد فرقی هم نمی کنه.

برای مکاتبه هم از توی همون سایت سفارت یک بخش برای اینکار داره.
فکر کنم برای لاتاری این آدرسش هست: http://turkey.usembassy.gov/iv-form2.html
حتما ایمیل هم می شه زد
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: MURIS ، SOROUSHSOFT ، ghorbat ، amir_cool_2001 ، Ali DV-2013 ، Solitude
دوستان من ميتونم مدرك پيش دانشگاهي رو الان جور كنم ولي تاريخ صدور واسه امسال ميخوره اينجوري مشكل پيش نمياد!؟
2013AS0005%%%/تعداد نفر يك/انكارا/ تاريخ مصاحبه هفته دوم اپريل/ يكضربCool
تشکر کنندگان: barmak
با عزض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز
تاریخ مصاحبه کیس نامبر ما در ابوظبی هم اکنون در سایت مشخص گردیده که اواخر اکتبر است اما دوستان چند سوال دارم که لطفآ راهنمایی کنید
1- با توجه به تعطیل رسمی بودن جمعه و شنبه در امارات چند روز کاری قبل از تاریخ مصاحبه به دوبی برویم بهتر است تا بتوانیم بموقع مدارک معاینات پزشکی را تهیه نماییم؟
2-پسرم که از همراهین است مشمول خدمت سربازی است و با توجه به چند ماه باقیمانده تا شروع ترم جدید نه می تواند معافیت تحصیلی بگیرد و نه حتی گذرنامه
برای وی آیا می توان تقاضای دو سال تآخیر در مصاحبه نمود؟اگر نه راهکار چیست؟
3- فرزند دیگرم در زمان ثبت نام لاتاری 21 سال و 4 ماه سن داشته است که با توجه به قوانین لاتاری و داشتن 4 ماه سن اضافه فکر کردیم نام وی باید حذف شده باشد
اما با کمال تعجب امروز در دعوتنامه مصاحبه نام وی هم جزو منتفعین ذکر شده است.

آیا برای وی هم می توان کاری کرد؟ و راهکاری دارد؟و او را هم با خود ببریم یا خیر؟
4- هزینه ای که قرار است سفارت از مصاحبه شدگان دریافت دارد آیا برای بچه های 7 ساله با بزرگسال یکسان است؟و چقدر است؟
شماره کیس**2013AS000018-قبولی: 2 می-کنسولگری: ابوظبی-ارسال فرم ها26 می-کارنت شدن کیس13 آگوست-مصاحبه:اکتبر تغییر به ژانویه2012-شیرازبه کالیفرنیا--افراد كيس6 نفر
تشکر کنندگان: mehdiii ، sayeh_m ، zina s ، ASALI ، rezagh ، saljoogh ، roeentan
سلام دوستان ..........
من يه سوالي برام پيش اومده .......... اون هم اينكه فرد برنده من هستم ..........
1- آيا لازم هستش كه مدارك تحصيلي خانمم رو با خودم ببرم براي مصاحبه؟
2- مشكل اينجاست كه من نتونستم هنوز اصل مدرك خانمم رو آزاد كنم و فقط گواهي موقت رو داريم و از طرفي گواهي موقت رو دارالترجمه ها ترجمه نمي كنن، حالا سوال اينجاست كه اين وسط من چه كنم؟ مدرك موقت رو ببرم تركيه واسم ترجمه كنن؟ يا چي كار كنم؟
شماره کیس: 2013AS2XXX / تاریخ رویت قبولی: 01/05/2012 /
کنسولگری: ايروان/ تعداد افراد کیس: 2 نفر جمع تقریبی هزینه: 1.560.000 تومان + $1500 /مقصد اوليه:LA / Smile
تشکر کنندگان:
سلام
يك سوال ،دوستي از من پرسيده:
كه اگه قبلا براي رفتن به امريكا اقدام كرده باشند ،مثلا توريستي و بهشون ويزا نداده باشن ولي تو پاسپورتشون هم هيچ مهري نزده باشن، بايد الان در زمان مصاحبه اعلام كنند كه قبلا ويزا نگرفتن؟ تو فرمهاي ٢٣٠ يا ١٢٢ كه موردي نداشت كه از سابقه ويزا گرفتن يا نگرفتنشون براي امريكا چيزي بنويسند؟؟ ( در ضمن دليل ويزا نگرفتنشون هم اصلا چيز مهمي نبوده)
ممنون
تشکر کنندگان: ASALI ، rezagh ، barmak ، amir_cool_2001
(2012-08-18 ساعت 00:35)پروا نوشته:  سلام
يك سوال ،دوستي از من پرسيده:
كه اگه قبلا براي رفتن به امريكا اقدام كرده باشند ،مثلا توريستي و بهشون ويزا نداده باشن ولي تو پاسپورتشون هم هيچ مهري نزده باشن، بايد الان در زمان مصاحبه اعلام كنند كه قبلا ويزا نگرفتن؟ تو فرمهاي ٢٣٠ يا ١٢٢ كه موردي نداشت كه از سابقه ويزا گرفتن يا نگرفتنشون براي امريكا چيزي بنويسند؟؟ ( در ضمن دليل ويزا نگرفتنشون هم اصلا چيز مهمي نبوده)
ممنون

سلام دوست عزیز،

دلیلی‌ نداره که نگران باشید، ویزای توریستی ربطی‌ به ویزای اقامت نداره. احتمالا قبلا برای ویزای توریستی نتونستن ثابت کنن که اگه برن آمریکا حتما بر میگردند، برای همین شاید بهشون ویزا نداده باشند. ولی‌ آندفه قضیه دقیقا بر عکسه. هیچ دلیلی‌ هم نداره که اینرو موقهٔ مصاحبه اعلام کنن، در هر صورت خود سفارت اون اطلاعات رو داره.
تشکر کنندگان: ASALI ، shimoda ، پروا ، barmak ، Solitude ، amir_cool_2001
نگران نباشید مهم اینه که الان این مدرک رادارید خیلی از دوستان زده بودند دیپلم و بعدا مدرک شون را گرفتن داشتن مدرک روز مصاحبه فقط مهمه موفق باشید

(2012-08-17 ساعت 22:30)senemar نوشته:  با عزض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز
تاریخ مصاحبه کیس نامبر ما در ابوظبی هم اکنون در سایت مشخص گردیده که اواخر اکتبر است اما دوستان چند سوال دارم که لطفآ راهنمایی کنید
1- با توجه به تعطیل رسمی بودن جمعه و شنبه در امارات چند روز کاری قبل از تاریخ مصاحبه به دوبی برویم بهتر است تا بتوانیم بموقع مدارک معاینات پزشکی را تهیه نماییم؟
2-پسرم که از همراهین است مشمول خدمت سربازی است و با توجه به چند ماه باقیمانده تا شروع ترم جدید نه می تواند معافیت تحصیلی بگیرد و نه حتی گذرنامه
برای وی آیا می توان تقاضای دو سال تآخیر در مصاحبه نمود؟اگر نه راهکار چیست؟
3- فرزند دیگرم در زمان ثبت نام لاتاری 21 سال و 4 ماه سن داشته است که با توجه به قوانین لاتاری و داشتن 4 ماه سن اضافه فکر کردیم نام وی باید حذف شده باشد
اما با کمال تعجب امروز در دعوتنامه مصاحبه نام وی هم جزو منتفعین ذکر شده است.

آیا برای وی هم می توان کاری کرد؟ و راهکاری دارد؟و او را هم با خود ببریم یا خیر؟
4- هزینه ای که قرار است سفارت از مصاحبه شدگان دریافت دارد آیا برای بچه های 7 ساله با بزرگسال یکسان است؟و چقدر است؟

1- دقیق نمیدونم سفرنامه 2012 ها مطالعه بفرمایید ولی یکی از دوستانم 3روز قبل از مصاحبه رفت
2 - تاخیر در مصاحبه ای نداریم پرونده لاتاری هر سال در پایان سپتامبر بسته میشه مضاف براینکه همه افراد جزو کیس در روز مصاحبه باید حضور داشته باشند
3- به نظر من این شانس را هم از خودتون نگیرد ایشون هم برای مصاحبه ببرید به هر حال نهایتا در سفر با شماست انشالله که به ایشان هم ویزا میدهند
4- هزینه به سن ربطی نداره برای همه افراد یکسان هست حتی نوزاد
در اخر موفق باشید
تشکر کنندگان: lilistar ، sayeh_m ، ASALI ، barmak ، pooya.n ، senemar ، rezagh ، zina s ، Ali DV-2013 ، amir_cool_2001 ، bayat_r
(2012-08-18 ساعت 00:12)barmak نوشته:  سلام دوستان ..........
من يه سوالي برام پيش اومده .......... اون هم اينكه فرد برنده من هستم ..........
1- آيا لازم هستش كه مدارك تحصيلي خانمم رو با خودم ببرم براي مصاحبه؟
2- مشكل اينجاست كه من نتونستم هنوز اصل مدرك خانمم رو آزاد كنم و فقط گواهي موقت رو داريم و از طرفي گواهي موقت رو دارالترجمه ها ترجمه نمي كنن، حالا سوال اينجاست كه اين وسط من چه كنم؟ مدرك موقت رو ببرم تركيه واسم ترجمه كنن؟ يا چي كار كنم؟

فقط مدرک تحصیلی برنده اصلی را میخواهند و براشون مهمه
تشکر کنندگان: sayeh_m ، achi686 ، barmak ، ASALI ، pooya.n ، lilistar ، rezagh ، zina s ، amir_cool_2001

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان