کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام خدمت همه یه سوال برام پیش اومد من الان مدرک پیشم دستمه و دادم برای ترجمه زمانی‌ که فرمرو فرستادم مدرکم دستم نبود و منم تو فرمها نزدم چون دروغ حساب میشد تا دیپلمو زده بودم به نظرتون الان چی‌ کار کنم ؟ الان زمان مصاحبم هم اعلام شده
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
تشکر کنندگان:
(2012-08-21 ساعت 20:04)saljoogh نوشته:  
(2012-08-21 ساعت 19:58)Ali.2013 نوشته:  بچه ها از کجا میشه فهمید اونهایی که ویزا یک ضرب گرفتن چه شرایطی داشتن ؟

و اینکه دلیل‌هایی‌ که بعضیا رّد شدن دقیقا چی‌ بوده؟ قبلان جدولی‌ که دوستان آماده کردن رو دیدم، ولی‌ دلیله اینکه رّد شدن مشخص نیست. حالا یک ضرب یا ۲ ضربش اهمیتش زیاد شاید نباشه (برای من اینطوریه البته، شاید برای خیلی‌‌های دیگه باشه)، ولی‌ اگه بدونیم که بالاخره همه میگیریم فکر کنم دیگه خیاله هممون راحت بشه بریم سراغ زندگیمون.

مواردی که دیده شده منجر به ردی بشن:

1) طرف فرم رو به عنوان متاهل پر کرده که به خیال خودش تا اون موقع با اون خانوم ازدواج میکنه ولی به هم خورده و مجرد بوده و کیسش رد شده چون طلاق نامه هم نمیتونسته ببره. چون اصلا ازدواجی نکرده بوده.

2)در فرم اختلاف فاحش اسپلینگ اسم یا فامیل تا تاریخ تولد داشته

3)به یکی گفتن کسری مدارک داری تا 30 سپتامبر بیار ؛ اون 1 اکتبر رفته و حتی قبول نکردن پاسشو بگیرن. چون برنامه مثلا 2013 از 1 اکتبر 2013 هست تا 30 سپتامبر 2013 و روز 1 اکتبر هیچ ویزایی برای یک 2013 ای صادر نمیشه چون میشه Fiscal Year (سال اداری مالی) 2014. واسه اینه که اینقدر تاکید میشه سعی کنید مدارک رو دیر نفرستید. چون اگر نقصی مدرک خوردید فرصت واکنش ، اصلاح یا تکمیل داشته باشید.

4) با دیپلم 11 ساله رفته و نتونسته 12 ساله ببره.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
(2012-08-21 ساعت 22:58)steve نوشته:  سلام خدمت همه یه سوال برام پیش اومد من الان مدرک پیشم دستمه و دادم برای ترجمه زمانی‌ که فرمرو فرستادم مدرکم دستم نبود و منم تو فرمها نزدم چون دروغ حساب میشد تا دیپلمو زده بودم به نظرتون الان چی‌ کار کنم ؟ الان زمان مصاحبم هم اعلام شده

دوست عزیز شما مدارک رو چون قبل از مصاحبه ارسال نمی کنید سفارت! همون روز مصاحبه فرم های آپدیت شده رو با مرکتون ارائه کنید مشکلی نخواهید داشت.
since 2012
تشکر کنندگان: steve ، amir0_0amir ، rezagh ، صوفیا صوری ، hamedhamed
(2012-08-22 ساعت 15:08)only_flight نوشته:  
(2012-08-22 ساعت 14:49)rezagh نوشته:  
(2012-08-22 ساعت 14:38)only_flight نوشته:  سلام.
ببخشید میدونم که این سوال اینجا جاش نیست . ولی خیلی ضروریه:
با توجه به اینکه داریم نزدیک میشیم به ثبت نام سری جدید لاتاری 2014:
من دیپلم فنی و حرفه ای دارم.
از مهرماه هم وارد ترم 3 کاردانی میشم. 5 ترمه کاردانی رو میتونم بگیرم نه 4 ترمه.
منظورم این هستش که اگه جواب ، توی اردیبهشت یا خردادماه 92 بیاد ، من هم حداکثر تا پایان شهریور 92 ، مدرک کاردانی رو میگیرم. چقدر وقت دارم برای جور کردن مدارک مصاجبه و کنتاکی؟
انشاالله برای ثبت نام کدوم گزینه برای تحصیلات رو باید بزنم؟
و ایا نامه اشتغال به تحصیل رو به جای دیپلم قبول میکنن یا کارت دانشجویی بین المللی؟

با تشکر.

سلام دوست من

انشالا اگر اسمتون برای 2014 در بیاد بسته به کیس نامبرتون و وقت مصاحبه ای که به شما می دهند مهلت تکمیل و ترجمه مدارک متفاوت هستش ... ولی نگران نباشید اگر اسم شما اردیبهشت اعلام بشود و شما هم درستون در شهریور تمام شود باید ببنید که مدرک تون رو چه موقع به شما تحویل می دهند که اگر دیر تحویل بدن بیفتید دنبال مدرک موقت یا حتی گواهی دانشگاه... به نظر من در این گونه موارد هر چی مدرک و گواهی که نشون بده شما درس خوندی ولی مدرکت حاضر نیست رو باید جمع کنی و بدی ترجمه و مصاحبه ببری.

انشالا شما جز برندگان 2014 باشید به امید حق
برای ما هم دعا کنید

با تشکر برای جوابتون.
حالا با توجه به این شرایط ، هنگام ثبت نام کدوم گزینه رو برای تحصیلات باید بزنم؟
زمان ثبت نام در هر مقطع و وضعیت تحصیلی که باشی همون گزینه رو باید بزنی که مال شما میشه گزینه 5 البته اگه عوض نشده باشه یا همون some university courses یا دانشگاه نا تمام یا فقط چند واحد دانشگاهی البته میتونی پیش بینی وضعیت اینده رو بکنی و با توجه به شرایط اینده گزینه دیگه ایی رو بزنی مثلا پیش بینی کنی درست تموم بشه مدرکت رو تا تاریخ مصاحبت بگیری و بر این اساس تو فرم ثبت نام گزینه دیگه ایی رو بزنی ولی اگه پیش بینی ها عملی نشه اونوقت زمان مصاحبه به مشکل بر میخوری. کدوم دانشگاه درس می خونی ازاد یا دولتی؟
تشکر کنندگان: rezagh
(2012-08-22 ساعت 23:14)hoj_s000 نوشته:  دوستان کسی میدونه نامه اشتغال به کار (سابقه کار) باید چه متنی داشته باشه و خطاب به کجا باشه ؟

در صورتیکه دیپلم یا مدرک بالاتر ندارید نیاز به گواهی اشتغال به کار هست که این نکته صراحتا در بند 2 صفحه 12 جمله دوم "لینک فرم جدید امسال سفارت" در پست زیر اومده:
If the principle applicant is not a high school graduate he/she must provide the proof of his/her employment during the last five years
با این تفاسیر در صورتیکه دیپلم یا مدرک بالاتر ندارید و نیاز به گواهی سابقه کار دارید ، بعضی دوستان خطاب به دارالترجمه و برخی دوستان دیگر خطاب به سفارت سوییس نوشتن. Wink

لینک پست فرم های سفارت آنکارا در پارسال ، امسال و تفاوتشون
هیوستون تگزاس
(2012-08-23 ساعت 16:31)lottory نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 11:38)amir0_0amir نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 11:14)lottory نوشته:  و دیگه اینکه اگه مدارک لازم برای پست کردن 2 هفته قبل به سفارت بگید ممنون میشم.
خیر..تغییری نکرده...اینجا رو بخون

این لینکی که دادید برام باز نمیشه.لطفا آپلود کنید توی مهاجرسرا.لطفا مدارکی رو که باید 20 روز قبل برا سفارت آنکارا پست کنیم لیست کنید.من خیلی استرس دارم.

چک لیستِ مدارکِ ارسالی‌ به سفارتِ آمریکا در آنکارا
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: Gholy ، lottory ، amir0_0amir ، farmiz ، ASALI ، zina s ، hamedhamed
دوستان عزیز با سوالاتی که برای موارد مورد نیاز سفارت واسه مصاحبه میشه از قبیل لیست مدارک ، مشخصات عکس و بقیه موارد میشه ، خواهش میکنم دوستان (خصوصا کارنت شده ها که وقت کمتری دارن) فرم جدید سفارت که در اون به طور کامل لیست مدارک ، مشخصات عکس ، وضعیت ترجمه ها و غیره وجود داره رو مطالعه کنن. مرجعی معتبرتر از خود این فایل که از سوی سفارت آنکارا منتشر شده وجود نداره. شما با توجه به اهمیت موضوع مهاجرتتون فقط این 1 ساعت وقت رو باید بذارید و نکاتی که در کیس شخص شما مهم هست رو هایلایت کنید. دریافت اطلاعات پراکنده ممکنه باعث بشه موردی رو جا بندازید.
بعد از خوندن این فایل اگر سوالی باقی موند من ، دوستان باتجربه و مدیران همیشه حاضر پاسخگو خواهیم بود.

لینک فرم جدید امسال
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: saljoogh ، rezagh ، afs ، zina s ، amir0_0amir ، achi686 ، Gholy ، roeentan ، 3pideh
(2012-08-23 ساعت 18:58)maka2 نوشته:  
(2012-08-21 ساعت 19:58)Ali.2013 نوشته:  بچه ها از کجا میشه فهمید اونهایی که ویزا یک ضرب گرفتن چه شرایطی داشتن ؟

دوست عزیز به عوامل زیادی ارتباط داره ! من فکر میکنم که معافیت از سربازی ( خرید خدمت از همش بهتره ) ، بعضی معافیت ها رهبری و .. شک دارم - داشتن مدرک حداقل تحصیلی ( پیش دانشگاهی ) - کار خصوصی ( اگه بیکار باشی حتی بهتر ) - حداقل مدرک مالی همون حدود 20000 ( اگه اسپانسر داری باید کاراش درست باشه )- پر کردن درست فرم ها - نداشتن سفر خارجی مخصوصا به کشورهای عربی و کشورهای مثل بوسنی - ونزوئلا -.. - اسامی عربی مثل محمد و ..... ، در مجموع اینا ملاک نیست ! کسی بیخود نگران نشه چون خیلی ها با داشتن این خصوصیات هم گرفتن.
بیشتر اقایان ویزا را یکضرب نمیگیرند و مهمترین عامل در این زمینه کار دولتی و مخصوصا کار در مراکز دولتی حساس هست ولی خانمها بیشتر ویزا یکضرب میگیرند چون یا بیشتر خانه دار هستند یا در جاهای حساس کار نمیکنند در کل بیشترین عامل به نظر من شغل طرف میباشد

(2012-08-23 ساعت 19:43)hamedjabbary نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 19:19)hamedjabbary نوشته:  سلام دوستان
مادر من از لاتاری 2013 قبول شده ولی متاسفانه مدرک دیپلمش رو نگرفته (نظام قدیم) و 3 درسش مونده و حالا موندیم چیکار کنیم ! استرس فراوان گرفتم از این بابت . دوستان چه نظری دارید؟

درباره سابقه کار هم میشه یه کوچولو راهنمایی کنید .البته مادرم بعنوان فروشنده در جایی مشغول بودن بمدت 5 سالی ولی فکر میکنم فروشنده در لیست کارهای پذیرفته شده در لاتاری قبول نیست؟ ممنون
[/quote] سابقه کار مفید و تعریف شده در لیست مشاغل مورد تایید لاتاری بهمراه 2 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی که قابل ترجمه باشه
تشکر کنندگان: rezagh ، hamedjabbary ، manila ، 3pideh
مادر من از لاتاری 2013 قبول شده ولی متاسفانه مدرک دیپلمش رو نگرفته (نظام قدیم) و 3 درسش مونده و حالا موندیم چیکار کنیم ! استرس فراوان گرفتم از این بابت . دوستان چه نظری دارید؟

درباره سابقه کار هم میشه یه کوچولو راهنمایی کنید .البته مادرم بعنوان فروشنده در جایی مشغول بودن بمدت 5 سالی ولی فکر میکنم فروشنده در لیست کارهای پذیرفته شده در لاتاری قبول نیست؟ ممنون
[/quote]

فروشنده قبول نیست... فکر کنم لینک شغل ایشون این لینک باشه http://www.onetonline.org/link/summary/41-2031.00 که متاسفانه SVP زیر 7 داره
البته اگه بتونه سابقه مدیر فروش جور کنه واسه 2 سال حله چون SVP بالای 7 داره...اینم لینکش http://www.onetonline.org/link/summary/11-2022.00
به نظر من هم یه سابقه حداقل 2 ساله محکم به عنوان مدیر فروش جور کنه و ببره و هم بره اون 3 تا درسو امتحان بده و دیپلمشو بگیره... البته دیپلم 11 ساله هم قبول نیست و باید 12 ساله باشه... من تو یکی از سفرنامه های 2012 خوندم که شخصی بعد از قبولی رفته بود دنبال دیپلم و سفارتم قبول کرده بود. هر کدوم از این 2 راه بگیره مادرتون میره امریکا.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: steve ، roeentan ، rezagh ، manila ، Saeedv13
سلام دوستان دوتا مشکل دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید....

اول اینکه تمام مدارک تحصیلیم گم شده و توی فرمهایی که ارسال کردم قسمت مدرک تحصیلیمو پر کرده بودم (دیپلمم) الان مدارکام به طرز عجیبی
گم شده حالا چی میشه؟ البته من یه دیپلم آرایشگریم هم دارم که اونم توی فرما اعلام کرده بودم که خوشبختانه اینو دارم گم نشده. و سابقه کارمم دارم... حالا اینکه مدارک تحصیلی دبیرستانمو گم کردم چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟

دوم: وقتی توی لاتاری ثبت نام کردم قسمت middle name رو هم به اشتباه پر کردم و نام پدرمو نوشتم ولی توی فرمای بعد از برنده شدنم که پر کردمو فرستادم دیگه middle name رو پر نکردم. حالا ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
خواهش میکنم کمک کنید.مرسی
تشکر کنندگان: 3pideh
(2012-08-23 ساعت 20:41)mohammad_mstr نوشته:  سلام دوستان دوتا مشکل دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید....

اول اینکه تمام مدارک تحصیلیم گم شده و توی فرمهایی که ارسال کردم قسمت مدرک تحصیلیمو پر کرده بودم (دیپلمم) الان مدارکام به طرز عجیبی
گم شده حالا چی میشه؟ البته من یه دیپلم آرایشگریم هم دارم که اونم توی فرما اعلام کرده بودم که خوشبختانه اینو دارم گم نشده. و سابقه کارمم دارم... حالا اینکه مدارک تحصیلی دبیرستانمو گم کردم چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟

دوم: وقتی توی لاتاری ثبت نام کردم قسمت middle name رو هم به اشتباه پر کردم و نام پدرمو نوشتم ولی توی فرمای بعد از برنده شدنم که پر کردمو فرستادم دیگه middle name رو پر نکردم. حالا ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
خواهش میکنم کمک کنید.مرسی
دیپلم آرایشگری قبول نیست..دیپلم باید 12 ساله باشه...مگه شما واسه دریافت دیپلم آرایشگری 12 سال درس خوندی؟؟؟
برو آموزش پرورش منطقه ای که درس خوندی درخواست مدرک المثنی دیپلمتو بده...باید شماره دانش آموزیتو بلد باشی...اگه یادت رفته برو مدرست بگیر

در مورد سوال دومت مشکلی پیش نمیاد... این Middle Name واسه ما ایرانیا نیست و هیچ کدوممون نداریم...اونا متوجه میشن که اشتباه کردی...البته به نظر من یه ایمیل بزن به KCC و بگو مشکلتو ...اگه جواب دادن هم از جوابشون پرینت بگیر و روز مصاحبه با خودت ببر
سفرنامه
تشکر کنندگان: nahid.t ، mohammad_mstr
(2012-08-23 ساعت 16:42)el333 نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 11:14)lottory نوشته:  و دیگه اینکه اگه مدارک لازم برای پست کردن 2 هفته قبل به سفارت بگید ممنون میشم.

این لینکی که دادید برام باز نمیشه.لطفا آپلود کنید توی مهاجرسرا.لطفا مدارکی رو که باید 20 روز قبل برا سفارت آنکارا پست کنیم لیست کنید.من خیلی استرس دارم.

تو این چک لیست حمایت نامه محضری هم بود جزو مدارک اسپانسر حمایت نامه محضری چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من تا حالا نشنیده بودم اگه میشه توضیح بدین
پیشنهاد کاری هم متوجه نشدم یعنی چی اگه میشه توضیح بدین
CN:2013AS2XXX
سفارت:ایروان
افراد این کیس:1
مصاحبه:w3dec
دریافت ویزا:یکضربCool
تشکر کنندگان:
(2012-08-23 ساعت 23:02)nagoo نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 16:42)el333 نوشته:  

تو این چک لیست حمایت نامه محضری هم بود جزو مدارک اسپانسر حمایت نامه محضری چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من تا حالا نشنیده بودم اگه میشه توضیح بدین
پیشنهاد کاری هم متوجه نشدم یعنی چی اگه میشه توضیح بدین

حمایت نامه محضری رو کجا نوشته؟؟نامه اسپانسر (فرم I-134) احتیاج به محضر و رسمی شدن نداره

پیشنهاد کاری (Job Offer) از امریکا منظورشه....که معمولا کسی نداره
سفرنامه
تشکر کنندگان: nagoo ، rezagh
(2012-08-23 ساعت 21:10)hamedjabbary نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 20:34)enchantress_boy نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 19:37)shahyad نوشته:  

فروشنده قبول نیست... فکر کنم لینک شغل ایشون این لینک باشه http://www.onetonline.org/link/summary/41-2031.00 که متاسفانه SVP زیر 7 داره
البته اگه بتونه سابقه مدیر فروش جور کنه واسه 2 سال حله چون SVP بالای 7 داره...اینم لینکش http://www.onetonline.org/link/summary/11-2022.00
به نظر من هم یه سابقه حداقل 2 ساله محکم به عنوان مدیر فروش جور کنه و ببره و هم بره اون 3 تا درسو امتحان بده و دیپلمشو بگیره... البته دیپلم 11 ساله هم قبول نیست و باید 12 ساله باشه... من تو یکی از سفرنامه های 2012 خوندم که شخصی بعد از قبولی رفته بود دنبال دیپلم و سفارتم قبول کرده بود. هر کدوم از این 2 راه بگیره مادرتون میره آمریکا.

بسیار از کمکتون متشکرم... دارم یواش یواش کمی امیدوار میشم اگه این سابقه کار دوساله رو جور کنیم باید با بیمه حتما باشه فکر نکنم دیگه بشه بیمه رو جور کرد ؟! به جای بیمه میشه مدرکی دیگه ای دال بر کار کردن ایشون بعنوان مدیر فروش را جور کنیم؟ و اگه به چه مدارکی؟

ممنون دوستان

مادر دوست من برنده لاتاری بود دیپلم نداشت مدرک کارحسابداری برای یه شرکت دارای شماره ثبت جور کرد نیاز به سایقه بیمه نبود ایشون از برندگان 2009 هستند و در ایالت ویرجینیا همراه خانواده در صحت و سلامت کامل به سر میبرند Tongue
تشکر کنندگان: sayeh_m ، achi686 ، hamedjabbary ، SOROUSHSOFT ، roeentan ، hamedhamed ، rezagh
(2012-08-23 ساعت 20:34)enchantress_boy نوشته:  

به نظر من هم یه سابقه حداقل 2 ساله محکم به عنوان مدیر فروش جور کنه و ببره و هم بره اون 3 تا درسو امتحان بده و دیپلمشو بگیره... البته دیپلم 11 ساله هم قبول نیست و باید 12 ساله باشه... من تو یکی از سفرنامه های 2012 خوندم که شخصی بعد از قبولی رفته بود دنبال دیپلم و سفارتم قبول کرده بود. هر کدوم از این 2 راه بگیره مادرتون میره آمریکا.
[/quote]

دوست خوبم سلام ، در تکمیل فرمایشات شما باید این رو هم عرض کنم که دوستان دقت نمی کنن !!! در صورت نداشتن دیپلم چهارساله ، باید شغل افراد در چهارچوب لیست ارائه شده باشه و دقیقاً در این ارتباط هم دوره دیده باشن و مدارک مثبته در این خصوص داشته باشن . اگه خاطرم باشه فکر کنم نوشته بود یک یا دو سال فرد باید آموزش در اون راستا دیده باشه . در نتیجه هر سابقه کاری ، ملاک واقع نیمشه . موفق باشید .
تشکر کنندگان: Omidooo ، sayeh_m ، amir0_0amir ، hamedjabbary ، zina s ، SOROUSHSOFT ، hamedhamed ، rezagh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان