کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-08-24 ساعت 20:33)mrbonbon نوشته:  سلام به همه دوستان و مدیران خوب این سایت، که خیلی کمک میکنه به ....1) چرا تا به الان از KCC کسی به من ایمیل نزده ( مثل بقیه دوستان که کارنت شدن) که برو چک کن محل مصاحبه و روز آن کی میباشد؟ 2) آیا من خودم رو جزو کسانی بدونم که محل مصاحبه ام به آنکارا تغییر کرده یا همون کوآلالامپور هست، و اگه محلش در مالزی هست پس چرا تا به الان مثل بقیه افراد قبول شده در مالزی به من ایمیلی نزدن؟
و اینکه اگر من رو به آنکارا تغییر دادن آیا شماره کیس من تغییر کرده که بازم هیچ ایمیلی دریافت نکردم؟ ویا اینکه آنکارا دیرتر شروع میکنه به مصاحبه 2013 ها که هنوز به من خبری ندادن؟
باتشکر از همه دوستان

در مورد سوال اولتون اینکه برای همه ایمیل نمیاد پس شما حتما منتظر ایمیل نباید باشید!! در ضمن فکر نکم هنوز اینترویو دیت کسی اومده باشه!! اگر هم اومده شما فقط برو اون صفحه قبولیتونو چک کنید که باید تغییر کنه interview appointment میده بهتون!!..... حالا ااگه اونجا کوالا نوشته بود که میتونید مکاتبه کنید که تغییر بدن ولی احتمالا باید براتون انکارا شده باشه.... کلا اگر هم همون کوالا بود به نظر من تغییر ندید زیاد براتون فرقی نمی کنه اگه بهتر نباشه!.. البته بستگی به تعداد افراد کیستون داره که هزینه رفت و امدتون ممکنه بیشتر بشه. وگرنه کلا فکر کنم کوالا بهتر هم باشه.
since 2012
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، hamedhamed
سلام به مدیران عزیز ، یه پیشنهاد دارم که امیدوارم مورد قبول واقع بشه !! البته یادمه سالهای قبل هم یه همچین تاپیکی بود ، که بجای خودش هم بسیار جالب و هم خیلی جذاب بود . اگر امکان داره دوباره این تاپیک رو با همون سبک و سیاق ایجاد کنید شاید مطالب آموزنده ای از طرف اعضای با سابقه درش گنجونده بشه . اسم این تاپیک این بود :

لاتاری قبول شدم ، برم آمریکا یا نرم ؟
(2012-08-25 ساعت 08:39)afshin4749 نوشته:  سلام به مدیران عزیز ، یه پیشنهاد دارم که امیدوارم مورد قبول واقع بشه !! البته یادمه سالهای قبل هم یه همچین تاپیکی بود ، که بجای خودش هم بسیار جالب و هم خیلی جذاب بود . اگر امکان داره دوباره این تاپیک رو با همون سبک و سیاق ایجاد کنید شاید مطالب آموزنده ای از طرف اعضای با سابقه درش گنجونده بشه . اسم این تاپیک این بود :

لاتاری قبول شدم ، برم آمریکا یا نرم ؟

افشین جان هنوزم هست.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
دوستان سلام میخواستم بپرسم ماجرای واکسیناسیون به کجا رسید ایا کسی تازگی رفته مصاحبه و ما را مطلع کنه؟من از متخصص عفونی سوال کردم.جواب دادند اگر واکسنهارا زده باشیم دوباره برامون بزنن خطرناک ودرست نیست.
تشکر کنندگان:
(2012-08-25 ساعت 14:00)Szsanazsz نوشته:  
(2012-08-25 ساعت 13:23)فرهاد256 نوشته:  با سلام
مدرک پیش دانشگاهی من شامل یه کارنامه فارغ التحصیلیه که ریز نمرات من داخلشه ولی نمی دونم مورد قبوله سفارت هست یا نه برای همین به پیشنهاد یکی از دوستان می خوام همین سوال را با کی سی سی درمیون بزارم به نظرتون زنگ بزنم یا اینکه میل بزنم ویا اصلا این کار لازمه ؟چون هنوز به قطعیت نرسیدم به نظرتون چه کار کنم؟
دوست عزیز
من نمیدونم شما مدرک پیش دانشگاهی تونو از ایران گرفتید یا خیر. اما اونچه که به نظر میاد دست شماست کارنامه پیش دانشگاهی است. مدرک یا گواهی پیش دانشگاهی مدرکی است که در آن نمره نیست و فقط مشخصات شما و فکر میکنم معدل شما و رشته شما ذکر شده است.
بله درسته تازه امتحان دادم وقبول شدم ایران.مدرک داعمش تقریبا یک سال دیگه آماده میشه تا یک سال دیگه این ریز نمرات نشون میده که من درسها را پاس کردم ولی نمی دونم سفارت قبول میکنه یا نه ؟
شماره کیس نامبر: 1xx
تشکر کنندگان:
(2012-08-25 ساعت 19:30)taba60 نوشته:  نمیتونم بفهمم کجارو میگید؟من یه نمونه فرم دیدم ولی خیلی اشتباه داشت
اینجا را ببینید ..در مورد تکمیل فرم DS-230 هستش..من نمیدونم شما متوجهٔ چه چیزی نمیشوید پر کردنِ فرمها اگر کمی‌ زبان تان خوب باشه کار سختی نیست ..فقط باید دقت کنید ..مثلا در تبدیلِ تاریخها به میلادی باید دقت کنید که اشتباه نکنید ..که میتوانید از روی پاسپورتتان اسم و فامیل و تاریخ تولدتان را دقیق بنویسید و یا اگر لینکی‌ را که دادم مطالعه کنید ۲ تا لینک دادند که برای تبدیلِ تاریخ هست و سایت معتبری هم هست که میتوانید ازش استفاده کنید.. با کمی‌ وقت گذاشتن و با خواندانِ تاپیک‌ها میتوانید فرم هاتون را بدونِ اشتباه پر کنید و اگر سوالی‌ هم داشتید بپرسید.
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: zina s
(2012-08-25 ساعت 20:13)taba60 نوشته:  فرم 230 پارت 1 سوال 31 a برای همسرو پسرم چی بنویسم؟
31b هم همین طور؟
فرم 230 پارت 2 سوال 37 همین طور برای همه چی بزنم؟
با تشکر.اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

دوست عزیز، چند صفحه اول تاپیک های مربوط به پر کردن فرمها را بخوانید و جواب تمام پرسشهایتان را بیابید.
در ضمن پرسشتان را در تاپیک مرتبط مطرح کنید.
تشکر کنندگان: el333 ، ASALI ، Ali DV-2013 ، zina s ، hamedhamed
سلام من همون اول که دیدم قبول شدم هنوز هیچی بلد نبودم و فکر میکردم نمیتوم فعلا گذرنامه بگیرم و یه پیام بهشون دادم که ایا میتونم مصاحبمو عقب بندازم این ایمیلو فرستادم : Can I wanted it back a bit on your interview and would change if I change on November to November. Thank you .
و اونام این پاسخ به من دادن : Interviews for the DV 2013 program will begin in October 2012 and conclude on September 30, 2013. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Appointments are scheduled numerically according to assigned case numbers. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. After August 15, 2012, you may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers being processed. This information is updated on the 15th day of each month thereafter. من الان که گذرنامه گرفتم یک دفعه یادم به این ایمیل افتاد نگران شدم که یک دفعه به خاطر این ایمیل مصاحبم عقب نیفته . اگه میشه لطفا کمکم کنید که از نگرانی در بیام .

(2012-08-25 ساعت 16:07)wesburland نوشته:  سلام دوستان من بنا به پاره اي مشكلات تازه امروز فرم ها رو پر
كردم الان همراه اين ٢ فرم و ٢ تا عكس و پرينت قبولي ديگه چي بايد
پست كنم!؟
همین دیگه ولی چقدر دیر البته مهم نیست . بقیه رو وقت مصاحبه باید پست کنی .
کیس نامبر :2013AS39XX..کنسولگری : انکارا. .کارنت شدن : ژانویه.مدرک : پیش دانشگاهی.تعداد افراد کیس : 1نفر.تاریخ مصاحبه : هفته اول فوریه.نتیجه:کلیرنس
تشکر کنندگان:
(2012-08-25 ساعت 15:30)amir_cool_2001 نوشته:  من خیلی دوست دارم از روند کارنت شدن و اعداد و ارقامش سر در بیارم اگر کسی در این خصوص اطلاعی داره یا تحقیق کرده به من هم اعلام کنه. البته یه حدسهای میزنم اما مطمئن نیستم. خیلی جالبه که فقط از باهاما فقط تا 2 کارنت شدن یا بهتر بگم 2 نفر فقط کارنت شدن. مگه چند نفر شرکت کننده داشته؟ چند نفر قبول شدند و چقدر رسیدگی به این پرونده ها طول میکشه؟
دوست عزیز هیچکس نمیتونه در مورد این روند توضیح بده و نظرات دوستان بر پایه حدس و گمان و یکسری آمار و ارقامه که قطعی نیست .
پروسه کاری آنها خیلی پیچیده است خیلی ذهن خودتونو درگیر این مسئله نکنین Wink
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

تشکر کنندگان: hamedhamed
(2012-08-25 ساعت 22:04)miladswat نوشته:  سلام من همون اول که دیدم قبول شدم هنوز هیچی بلد نبودم و فکر میکردم نمیتوم فعلا گذرنامه بگیرم و یه پیام بهشون دادم که ایا میتونم مصاحبمو عقب بندازم این ایمیلو فرستادم :
Can I wanted it back a bit on your interview and would change if I change on November to November. Thank you .
و اونام این پاسخ به من دادن :
Interviews for the DV 2013 program will begin in October 2012 and conclude on September 30, 2013. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Appointments are scheduled numerically according to assigned case numbers. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. After August 15, 2012, you may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers being processed. This information is updated on the 15th day of each month thereafter. من الان که گذرنامه گرفتم یک دفعه یادم به این ایمیل افتاد نگران شدم که یک دفعه به خاطر این ایمیل مصاحبم عقب نیفته . اگه میشه لطفا کمکم کنید که از نگرانی در بیام .

مطمئن باشید اصلا منظور شما را متوجه نشده اند. البته پاسخی هم که دادند، همین رو نشون میده.
ایمیلی که شما فرستادید پر از اشکالات گرامری و معنایی است و منظور رو نمیرسونه.
تشکر کنندگان: zina s ، roeentan ، hamedhamed
سلام به همۀ دوستان عزیز امیدوارم که همگی شاد سلامت باشین
لطفاً هر کی هر مطلبی در مورد کیس زیر میدونه، خوشحال میشم که به من کمک کنه
من سوالهایی درمورد اسپانسر داشتن و مراحلش برام پیش اومده؛ یعنی میخواستم بدونم که آیا کسی میدونه پروسه اینکه یک اسپانسر بخواد فرم i-134 رو پر کنه و کلیه مدارکش رو آماده کنه وبفرسته برای شخص حمایت شده، حدوداً چند روز طول میکشه؟ و آیا اینکه مثل سالهای قبل دیگه لازم نیست که این فرم در محضر خونه به ثبت برسه و با یک امضاء( مثلاً تو منزلش امضاءکنه) از طرف اسپانسر همه چی حله؟؟؟
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2012-08-21 ساعت 23:49)Ali DV-2013 نوشته:  
(2012-08-21 ساعت 20:04)saljoogh نوشته:  
(2012-08-21 ساعت 19:58)Ali.2013 نوشته:  بچه ها از کجا میشه فهمید اونهایی که ویزا یک ضرب گرفتن چه شرایطی داشتن ؟

و اینکه دلیل‌هایی‌ که بعضیا رّد شدن دقیقا چی‌ بوده؟ قبلان جدولی‌ که دوستان آماده کردن رو دیدم، ولی‌ دلیله اینکه رّد شدن مشخص نیست. حالا یک ضرب یا ۲ ضربش اهمیتش زیاد شاید نباشه (برای من اینطوریه البته، شاید برای خیلی‌‌های دیگه باشه)، ولی‌ اگه بدونیم که بالاخره همه میگیریم فکر کنم دیگه خیاله هممون راحت بشه بریم سراغ زندگیمون.

مواردی که دیده شده منجر به ردی بشن:

1) طرف فرم رو به عنوان متاهل پر کرده که به خیال خودش تا اون موقع با اون خانوم ازدواج میکنه ولی به هم خورده و مجرد بوده و کیسش رد شده چون طلاق نامه هم نمیتونسته ببره. چون اصلا ازدواجی نکرده بوده.

2)در فرم اختلاف فاحش اسپلینگ اسم یا فامیل تا تاریخ تولد داشته

3)به یکی گفتن کسری مدارک داری تا 30 سپتامبر بیار ؛ اون 1 اکتبر رفته و حتی قبول نکردن پاسشو بگیرن. چون برنامه مثلا 2013 از 1 اکتبر 2013 هست تا 30 سپتامبر 2013 و روز 1 اکتبر هیچ ویزایی برای یک 2013 ای صادر نمیشه چون میشه Fiscal Year (سال اداری مالی) 2014. واسه اینه که اینقدر تاکید میشه سعی کنید مدارک رو دیر نفرستید. چون اگر نقصی مدرک خوردید فرصت واکنش ، اصلاح یا تکمیل داشته باشید.

4) با دیپلم 11 ساله رفته و نتونسته 12 ساله ببره.

روزی که من واسه مصاحبه رفتم یکی رو واسه نداشتن مدرک پیش دانشگاهی رد کردن اصلا پیش دانشگاهی نگذرونده بود و دیپلم ۳ساله نظام جدید داشت فقط
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، roeentan ، saljoogh ، 3pideh ، amir_cool_2001
مدرک پیش دانشگاهی من شامل یه کارنامه فارغ التحصیلیه که ریز نمرات من داخلشه ولی نمی دونم مورد قبوله سفارت هست یا نه برای همین به پیشنهاد یکی از دوستان می خوام همین سوال را با کی سی سی درمیون بزارم به نظرتون زنگ بزنم یا اینکه میل بزنم ویا اصلا این کار لازمه ؟چون هنوز به قطعیت نرسیدم به نظرتون چه کار کنم؟
دوست عزیز
من نمیدونم شما مدرک پیش دانشگاهی تونو از ایران گرفتید یا خیر. اما اونچه که به نظر میاد دست شماست کارنامه پیش دانشگاهی است. مدرک یا گواهی پیش دانشگاهی مدرکی است که در آن نمره نیست و فقط مشخصات شما و فکر میکنم معدل شما و رشته شما ذکر شده است.
شما حتما باید برید مدرکتون رو بگیرید ترجمه کنید و با مدارک دیگه به سفارت بفرستید چون حداقل مدرک تحصیلی لازم قابل ارایه دیپلم ۴ساله ویا مدرک پیش دانشگاهی هستش
تشکر کنندگان: فرهاد256
(2012-08-25 ساعت 23:34)winlott2011 نوشته:  
دوست عزیز
شما حتما باید برید مدرکتون رو بگیرید ترجمه کنید و با مدارک دیگه به سفارت بفرستید چون حداقل مدرک تحصیلی لازم قابل ارایه دیپلم ۴ساله ویا مدرک پیش دانشگاهی هستش

البته در نظر داشته باشید برای کسایی که آخرین مدرکشون دیپلم هست این موضوع مهمه ولی تجارب سال پیش نشون میده حتی کسایی که دیپلم 11 ساله دارن و بعدش لیسانس یا فوق لیسانس گرفتن مشکلی نداشتن. Smile
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: rezagh ، roeentan ، فرهاد256
(2012-08-25 ساعت 22:27)mrbonbon نوشته:  سلام به همۀ دوستان عزیز امیدوارم که همگی شاد سلامت باشین
لطفاً هر کی هر مطلبی در مورد کیس زیر میدونه، خوشحال میشم که به من کمک کنه
من سوالهایی درمورد اسپانسر داشتن و مراحلش برام پیش اومده؛
دوست خوبم سلام ، توصیه بنده به شما مطالعه تاپیک اسپانسر در فروم 2011 هستش . لطفاً به سوابق مراجعه کنید ، قطعاً پاسخ خود رو خواهید یافت . موفق باشید .

درضمن عزیزانم ، اینو بدونید که پاسخ تمام سوالات شما در فرومهای سالهای قبل موجود هستش !!! . اما برای شما دوستانی که تحصیلاتتون در سطح متوسطه هستش بگم که فقط باید مدرک شما حاکی از 12 سال تحصیل باشه . حالا پیش دانشگاهی ، نمیدونم دیپلم سه ساله ، چه میدونم .......... دیگه تکلیفش معلومه !!! دوستان خوبم فقط 12 سال تحصیل همین و بس !! یعنی به شرح زیر :

5 سال دبستان
3 سال راهنمایی
4 سال دبیرستان

حالا توی هرکدوم که کم دارید !! شرمنده !! قبولش نمیکنن .

در مورد کسانی که دیپلمشون هرچی که بوده ، اما حالا لیسانس و فوق لیسانس و ........ اینا رو دارن که البته تموم هم شده باشه ، فقط ملاک آخرین مدرک تحصیلی هستش . دانشجو باشید باید بازم آخرین مدرک تحصیلی 12 ساله رو داشته باشید . موفق باشید .
تشکر کنندگان: Omidooo ، Given ، rezagh ، amir_cool_2001 ، lilistar ، Ali DV-2013 ، MPU ، roeentan ، mrbonbon ، amir0_0amir

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان