کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2012-07-30 ساعت 09:15)mehdi.pazoki نوشته:  سلام
امضای شمارو دیدم، مقصد انتخابی رو زدید San Francisco,Silicon Valley، بهمون میگید که تخصصتون چیه و چرا اونجارو انتخاب کردید ؟
ممنون

مهدی جان، اونجا پر از شرکتهای کامپیوتری بزرگه. اصلا شهر بازی بچه‌های کامپیوتره! Big Grin
چند تا از این دهها شرکت که به چشمم آشنا اومد:
‪Adobe Systems
‪Apple Inc.
‪Cisco Systems
‪eBay
‪Google
‪Yahoo!
‪Hewlett-Packard
‪Intel
‪Nvidia
‪Oracle Corporation
‪Symantec
‪Facebook
‪LinkedIn
‪Maxtor (acquired by Seagate)
‪McAfee (acquired by Intel)
‪Mozilla Foundation
‪Netflix
‪Atari
‪Asus
‪3Com (acquired by HP)
‪Electronic Arts
‪Logitech
‪Netscape (acquired by AOL)
‪PayPal (now part of eBay)
‪Philips Lumileds Lighting Company
‪Sony Ericsson
‪Yelp, Inc.
‪YouTube (acquired by Google)
‪Sun Microsystems (acquired by Oracle Corporation)
و شعبه خیلی شرکتها مثل:
‪Microsoft (headquartered in Redmond, Washington)
‪IBM Almaden Research Center (headquartered in Armonk, New York)
‪Fujitsu (headquartered in Tokyo, Japan)
‪Nokia (headquartered in Espoo, Finland)
‪Nokia Siemens Networks (headquartered in Espoo, Finland)
‪Siemens (headquartered in Berlin and Munich, Germany)
‪Sony (headquartered in Tokyo, Japan)
یه سری هم به اینجا بزن
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، mehdiii ، صوفیا صوری ، bayat_r ، shimoda ، aziking ، ehsan_ati ، m@ry@m75 ، sayeh_m ، maneia ، zina s ، hamedhamed ، FMANIS
(2012-07-30 ساعت 22:41)barbod2013 نوشته:  دوستان کسی در مورد سن دیه گو نظری داره؟؟؟
من دارم در موردش تحقیق میکنم، آب و هوای خوبی داره، سه چهارتا دانشگاه بزرگ و خوب، ساحل زیبا، بالای یک میلیون جمعیت، و در عین حال خلوت و آرام Cool، و البته مرز مشترک با مکزیک Sad
نظرتون چیه؟؟؟؟
خودشون میگن بهترین جای دنیا آمریکاست و بهترین جای آمریکا سن دیگو. مردم مرفه. شهر و خونه های شیک. هوای عالی. فقط یک فصل داره. اونم بهاره. یه خانم ساکن اونجا نوشته بود که دلش نمیخواد ژانویه با شلوارک و تاپ بره کاج کریسمسشو بخره! تابستون بهاری، زمستون هم بهاری. ساحل اقیانوس بسیار زیبایی داره. و همونطور که دوستمون گفتند پر از هیسپانیکه که مفت و مجانی کار میکنند. از یک طرف بن بسته به مکزیک و از طرف دیگه به اقیانوس. فقط شمال و شرقش بازه. تاپیکی هم در موردش هست.
(2012-07-30 ساعت 22:43)mazy نوشته:  سلام
بچه ها نظرتون چیه که یه تاپیک بذاریم راجع به انتخاب ایالت مقصد.. چه جاهایی برای مهاجرین بهتره با شرایط کاری مناسب و آمار جرم و جنایت کمتر... حتی میشه یه آمارگیری کرد که هر کس کجا رو در نظر داره...
میدونم الان تمرکز همه روی مصاحبه است ولی باید از وقت استفاده بهینه کرد.
Cool
تاپیکی در این خصوص وجود داره از قدیم الایام. Big Grin
تشکر کنندگان: bayat_r ، m@ry@m75 ، hassan1358arab ، shimoda ، sayeh_m ، maneia ، zina s ، mehdiii ، mitme ، hamedhamed ، barbod2013 ، FMANIS
(2012-07-31 ساعت 12:26)mohammad fazli نوشته:  با سلام خدمت همه بچه هاي گل مهاجرسرا
آقا من مكانيك جامدات خوندم به نرم افزارهاي اونم در حد متوسط به بالا واردم اما آمريكا هيچ دوست و آشنايي ندارم هنوزم ايالت مورد نظرمو تعيين نكردم ميخواستم بدونم كسي هست منو راهنمايي كنه از كدوم ايالت شروع كنم؟ چيزايي كه از تو سايت متوجه شدم اينه كه تگزاس واسه شروع خوبه ايراني هم زياد داره ولي واسه كار نميدونم.نمي دونم چند نفر از بچه ها مثل من مجردن و اونجا هيچ كس ندارن ولي خواهشم اينه كه هر كي هر اطلاعاتي بتونه بهم بده منو مديون خودش كرده.در مورد تحصيل در آمريكا هم اگه اطلاعاتي دارين كه مفيد باشه ممنون ميشم بهم بگيد چون يكي از اهدافم ادامه تحصيل ممنون از همه

سلام دوست عزيز
اول بايد الويت ها تون رو مشخص كنيد. من در مورد تحصيل زياد اطلاعات جمع نكردم ولي درمورد كار اول بايد به سايت زير http://www.job-hunt.org/careers/ مراجعه كنيد شغلتون رو بزنيد و بهتون ميگه توي ايالتهاي مختلف وضعيت كار چه جوريه. علاوه بر اين بايد مخارج هر ايالت رو هم درنظر بگيريد من از سايت http://www.bestplaces.net/fybp/quiz.aspx استفاده كردم البته بايد اين سايت رو شخم بزنيد،‌ ايالتهاي مختلف رو از جهت مخارج با هم مقايسه ميكنه. از اين سايت http://www.bls.gov/ooh/a-z-index.htm#E هم كه براي خود آم. ريكا است ميتونيد چك كنيد كه براي شغل شما چه مهارت هاي لازم است و اين مهارت ها رو چه جوري ميتونيد بدست بياريد و همچنين متوسط حقوق براي شما چقدر ميشه. كلا به اين سايت آخر هم خيلي سر بزنيد.

و صد البته همه فروم هاي مهاجرسرا رو خوب بخونيد
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
سلام دوستان، به آمار جالبی برخوردم که با اینکه منبع نداشت براتون نقل قول میکنم:

(2010-12-25 ساعت 09:26)samba نوشته:  انتخاب مهاجرین ایرانی سال 2009 برای شروع
در سال 2009: 18,553 نفر ایرانی به آمریکا مهاجرت کرده اند. ایالاتی که این عده برای شروع زندگی به آن وارد شده اند به شرح زیر است:
آریزونا 279 نفر
کالیفرنیا 11227 نفر
کلرادو 124 نفر
فلوریدا 310 نفر
جورجیا 333 نفر
ایلی نویز 322 نفر
مریلند 531 نفر
ماساچوست 208 نفر
میشیگان 105 نفر
مینی سوتا 99 نفر
نوادا 171 نفر
نیوجرسی 198 نفر
نیویورک 495 نفر
کارولینای شمالی 164 نفر
اوهایو 133 نفر
پنسیلوانیا 120 نفر
تگزاس 1481 نفر
ویرچینیا 658 نفر
واشنگتن 371 نفر
1224 نفر هم به ایالات دیگر وارد شده اند.
(2012-07-31 ساعت 14:20)Sepasttian نوشته:  مشهد :
عجب مصیبتی شده این کلاس های Toefl& GRE !
هر چی میگردم متقاضی واسه این کلاسها نیست! ...
(2012-07-31 ساعت 23:53)نازنین 932 نوشته:  دوست من پیشنهاد میکنم اول برای امتحان تافل آماده بشی. همزمان روی هردو کار کردن کمی کار رو سخت میکنه. حیف که همشهری نیستیم وگرنه میتونستیم با هم کلاس برداریم. چون منم این روزا درگیر کلاس های تافلم.
هیچ کلاسی تضمین کننده ی نمره آوردن شما در امتحان تافل و GRE نیست. اگر واقعاً اراده کنین و برنامه ریزی بدون کلاس هم میشه نمره آورد. از جمله منابعی که می تونین استفاده کنین سایت فارسی واقعاً ارزشمند http://www.applyabroad.org است که مثل مهاجرسرا یک فرومه و باید داخلش عضو بشین. با عضویت در این فروم به هزاران صفحه کتاب و جزوه برای تافل و GRE دسترسی پیدا می کنین بطور کاملاً رایگان. به نظر من هم اول تافل امتحان بدین بعد GRE. تافل تا چند سال پیش هم Internet Based بود هم Paper Based. اولی با فواصل کم مثلاً ده روزه برگزار می شد و علاوه بر سه مهارت خواندن، نوشتن و گوش دادن مهارت صحبت کردن شما رو هم تست می کنه که برای اکثر ایرانی ها این آخریه مخصوصاً دردسرسازه. دومی سالی دوبار بیشتر برگزار نمی شد. موقع ثبت نام معرکه ای برپا می شد به لحاظ ظرفیت محدودش و تعداد زیاد متقاضی. خود سایت ETS معتقد به انقراض این نوع تافل در آینده ای نزدیک بود ولی بعدها شنیدم به خاطر استقبال زیاد از تافل PBT تصمیم گرفتن این نوع رو در بعضی کشورها مثل ایران ادامه بدن. GRE هم دو نوع General و Subject داره. پیش از آماده شدن و امتحان دادن، سایت دانشگاهی که می خواین اپلای کنین برای پذیرش، چک کنین تا معلوم شه کدوم رو می خوان. اکثراً General می خوان. بعضی ها هم در بعضی رشته های خاص Subject. توی امتحان تافل فقط مهارت زبان شما چک میشه. یعنی نگاه می کنن به جمله بندی و سلیس بودن نوشتار و گفتار، و درست بودن قواعد دستوری ولی در GRE علاوه بر این ها قدرت تجزیه و تحلیل و اثبات یک موضوع و روال منطقی نوشتارهم اهمیت داره. هوش و ریاضی شما هم تست میشه. امتحان دکترای امسال یک نسخه ی وطنی مشابه ولی طبق معمول ناقص و من درآوردی از امتحان GRE بود. اگر دنبال پذیرش در Graduate Studies هستید باید پیش از تافل و GRE نظر مساعد یک نفر در دانشگاه مورد نظرتون رو جلب کنین که قبول کنه استاد راهنمای شما بشه. برای این کار باید یک رزومه انگلیسی حرفه ای درست کنین و با یک متن بی نقص قشنگ و کوتاه ایمیل کنید برای افراد مختلف در دانشگاه های مختلف. دقت کنید که برای چند نفر از یک دپارتمان همزمان این ایمیل رو نفرستین که معنی جالبی نمی ده!!. سایت های دانشگاه های مختلف رو سرچ کنین. بیشتر دنبال استاد تمام (Professor) و دانشیار (Associate Professor) باشید که گرنت برای کارهای تحقیقاتی دارن. ایمیل زدن به استادیارها (Assisstnat Professor) و استاد تمام هایی که نزدیک بازنشستگی هستند یا بازنشست شدن معمولاً بی فایده است. اگر موفق بشید نظر کسی رو جلب کنین در حقیقت تمام درهای بسته به روی شما باز میشه. استاد راهنمای شما اینقدر قدرت داره که می تونه به شما نامه بده برای گرفتن ویزای تحصیلی و موقع مصاحبه این نامه باعث میشه افیسر خیلی زود تسلیم بشه. می تونه از گرنتش به شما کار بده و حقوق بگیرین و خرج تحصیلاتتون در بیاد. حتی میتونه بدون تافل و GRE بهتون پذیرش بده. خیلی از دانشگاه ها بصورت داخلی برای تافل امتحان جایگزین دارن که قبولی تو اونها خیلی راحت تره ولی امتحانه رو فقط خود همون دانشگاه قبول داره. یکی از دوستای من به طرز باور نکردنی از دانشگاه ایالتی فلوریدا بدون تافل و GRE پذیرش گرفت و یه مدتی هم اونجا رفت ولی از اونجایی که خیلی وقت ها که خدا یه نعمتی رو بدون زحمت جلوی پای بنده اش قرار میده اون بنده ی ناشکر قدرشو نمیدونه و از دستش میده این دوسته ما هم بزرگترین فرصت زندگیشو از دست داد و اسم ایرانی ها رو حداقل در اون دپارتمان به گند کشید. حالا پستم طولانی شد وگرنه براتون تعریف می کردم. اینا رو گفتم که بدونین هر کاری از دست استاد راهنما بر میاد تا زندگی رو اونجا براتون گلستان کنه و یا بالعکس جهنم!!..اگر وقت کنم یک فرمتی از رزومه و ایمیل اولی که باید بفرستین رو می ذارم به یادگار از خودم. امیدوارم کار پذیرشتون به خوبی پیش بره و یک استاد راهنمای با حال و پولدار پیدا کنید. این پست رو گذاشتم که دوست عزیزم امیر مهاجر فکر نکنه تاپیکمون متروک شده. درسته که یه کم دلگیر شدیم داداش ولی دیگه با این سن و سال عادت کردیم به این مسائل.
ارادتمند همه ی بچه های خوب و درس خون 2013. شب همگیتون بخیر.
(2012-08-01 ساعت 01:17)Saeedv13 نوشته:  
(2012-07-31 ساعت 14:20)Sepasttian نوشته:  مشهد :
عجب مصیبتی شده این کلاس های Toefl& GRE !
هر چی میگردم متقاضی واسه این کلاسها نیست! ...
(2012-07-31 ساعت 23:53)نازنین 932 نوشته:  دوست من پیشنهاد میکنم اول برای امتحان تافل آماده بشی. همزمان روی هردو کار کردن کمی کار رو سخت میکنه. حیف که همشهری نیستیم وگرنه میتونستیم با هم کلاس برداریم. چون منم این روزا درگیر کلاس های تافلم.
هیچ کلاسی تضمین کننده ی نمره آوردن شما در امتحان تافل و GRE نیست. اگر واقعاً اراده کنین و برنامه ریزی بدون کلاس هم میشه نمره آورد.
با سلام،
دوست عزیز با نظرات شما در مورد انواع و اقسام آزمونهای TOEFL و GRE موافق هستم، ولی در مورد نظرتان راجع به SELF STUDY و یادگیری چهار مهارت اصلی و مهم زبان انگلیسی از طریق اینترنت و... بدون داشتن استادی مجرب و حضور در کلاس، شدیدا مخالفم!!! چرا که به تجربه خدمت دوستان عرض میکنم که تسلط بر مهارت های speaking و writing حتما نیاز به حضور در کلاس و بهره جستن از دانش انگلیسی استاد و تمرین و ممارست مکالمه با سایر فراگیران در کلاس، دارد!!!
این امر بخصوص برای دوستانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های امریکا را دارند، اهمیت خاصی دارد. چرا که قبولی در آزمونهای یاد شده برای راه یابی به دانشگاه ها آسان نیست، و تازه در صورت کسب نمره لازم و راهیابی به دانشگاه، با کتاب های قطور دانشگاهی پر از ساختارها و لغات آکادمیک 4 یا 5 سیلابی کتابی و بعضا تکنیکال.... دچار مشکل خواهند شد!!!
پس دوستان عزیز دوران انتظار زمان خوبی است برای تقویت زبان خود، هر کس به فراخور سطح زبان و هدفش در آینده.
و در آخر حتما باید عنوان کنم که مطالب مرقوم به قلم اینجانب، به هیچ روی به منظور خالی کردن دل یا نا امید کردن دوستان همسفرم نبوده، بلکه برای مواجهه با حقیقت و استفاده بهینه از زمان شان می باشد!
برای همه بهترینها را آرزومندم.

تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، HRSH ، Sepasttian ، lilistar ، rezagh ، sayeh_m ، hamedhamed ، afs ، zina s ، Ali DV-2013 ، mitme ، jazirehh ، Hedieh20
قسمت اول: از کارنت شدن تا تهیه بلیط
1- در زمان مقرربه سایت http://travel.state.gov/visa/bulletin/bu..._1360.html مراجعه کنید. در آخرین بولتن ویزا (که تا نیمه اول هر ماه میلادی انتشار می‌یابد) قسمت DIVERSITY IMMIGRANT را پیدا کنید؛ سپس در جدولی که در این قسمت آمده در مقابل عبارت ASIA شماره آخرین کیس کارنت شده از آسیا را ببینید. اگر شماره کیس شما از این شماره کوچک‌تر است، یعنی روال اداری پرونده ی شما آغاز شده است (کارنت شده اید).
2- به سایت سفارت http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_dv.html مراجعه کنید. زمان مصاحبه ی شما اعلام شده است.
3- به سایت https://www.dvlottery.state.gov مراجعه کنید. مثل زمانی که قبولی خود را مشاهده نمودید با وارد کردن کانفیرمیشن نامبر، نام خانوادگی و سال تولد به صفحه خود وارد شوید. به جای نامه ی قبولی، نامه ای حاوی اطلاعات زمان مصاحبه و مدارک لازم را مشاهده می کنید. از نامه ی مذکور پرینت گرفته و نزد خود نگه دارید.
4- ممکن است ایمیلی از سفارت دریافت کنید که زمان مصاحبه و لیست مدارک لازم را اعلام کند. در بعضی موارد ایمیلی دریافت نمی کنید. در این صورت نگران نباشید. سایر مراحل را دنبال نمایید.
5- به سایت دکتر معتمد سفارت http://www.doctorun.com مراجعه کنید و نسبت به تعیین وقت معاینات پزشکی اقدام نمایید. قبل از تعیین وقت به روزهای تعطیلی مطب و تعطیلات رسمی احتمالی توجه کنید. اگر بچه ی 2 تا 15 سال در کیس شما هستند چهار روز کاری ( برای تست توبرکولین) و در غیر این صورت دو روز کاری زمان برای معاینات پزشکی در نظر بگیرید. پس از تعیین وقت برای مراحل پزشکی ایمیل تایید از سایت دکتر دریافت می کنید. ایمیل مذکور را پرینت گرفته و نزد خود نگه دارید.
6- راه های عزیمت به آنکارا از لحاظ هزینه و راحتی را بررسی کنید (هوایی، زمینی با قطار یا اتوبوس).
مسافرت هوایی
روش اول: سایت شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی را سرچ کنید.
معروفترین ها عبارتند از:
- سایت هواپیمایی ترکیه: http://www.turkishairlines.com/en-int
- سایت ایران ایر: http://www.iranair.com/Portal/Home
- سایت شرکت هواپیمایی ماهان: http://www.mahan.aero/home.asp?lang=fa
- سایت شرکت هواپیمایی پگاسوس: http://www.flypgs.com/en/default.aspx
- سایت http://www.cheapoair.com
- سایت اطلس جت http://www.atlasjet.com/AtlasjetWeb/atlasjet.kk?lang=IR
- ایران ایر تور http://ebooking.iranairtours.com
نسبت به انتخاب و در صورت امکان رزرو پرواز خود اقدام نمایید و به موارد زیر توجه کنید:
- پیش بینی گرفتن برگه ی سفید یا آبی پیش از مصاحبه مشکل و در نتیجه زمان برگشت شما نامشخص است. لذا گرفتن بلیط دوسره با برگشت اپن یا بلیط یک سره توصیه می شود.
- در صورت تمایل به گرفتن بلیط دوسره توجه کنید که شرکت هواپیمایی ترکیه در صورت تقاضا برای تغییر روز بلیط برگشت، از شما جریمه ی سنگینی خواهد گرفت. جریمه مذکور برای شرکت ماهان کمتر است. ایران ایر امکان یک بار تغییر بدون هزینه را به شما خواهد داد. بنابراین حتی الامکان از پروازهای شرکت های داخلی استفاده کنید.
- دو نوع پرواز مستقیم (تهران- آنکارا) و غیر مستقیم (تهران- استانبول- آنکارا) وجود دارد.
- تعداد پروازهای مستقیم در طول هفته کمتر از پروازهای غیر مستقیم هست.
- در پروازهای غیر مستقیم خستگی شما و همراهان بیشتر است. در موارد معدودی چمدان مسافرین در پروازهای غیر مستقیم با پروازهای بعدی ارسال و موجبات سرگردانی صاحبان آنها در فرودگاه آنکارا را فراهم نموده است.
- گاهی پروازهای غیر مستقیم ارزان تر هستند.
- پرواز آنکارا- استانبول داخلی محسوب شده و در صورت تغییر جریمه ای به آن تعلق نمی گیرد. شرکت های متنوع و متعددی روزانه بین این دو شهر در حال سرویس دهی هستند. در این مسیر پروازهای صبح زود و عصر (ساعت 18) از پروازهای بعد از ظهر گران تر هستند.
- توجه کنید که هزینه ی بیشتر برای تهیه بلیط برگشت و بازگشت فوری پس از مصاحبه باعث صرفه جویی در هزینه ی هتل خواهد شد.
- تفاوت قیمت بلیط ها در مسیرهای یکسان مربوط به کلاس پرواز (فاصله صندلی ها، نوع پذیرایی)، نوع هواپیما و ساعت پرواز است.
- با تهیه زودتر بلیط و در فاصله زمانی بیشتر نسبت به زمان مصاحبه، هزینه ی کمتری متحمل خواهید شد مگر این که از بد شانسی زمان مصاحبه ی شما توسط سفارت تغییر کند. از ده روز مانده به تاریخ مصاحبه مرتب چک میل کنید تا در صورت چنین تغییری آمادگی واکنش سریع تر را داشته باشید.
پس از انتخاب نوع بلیط و زمان آن، شماره ی پرواز را یادداشت و به آژانس های صادر کننده ی بلیط هواپیما مراجعه کنید. در صورتی که پرواز موردنظر شما در سیستم آژانس موجود نبود، سایر شرکت ها را امتحان کنید.
روش دوم: اقدام از طریق تور
در مورد استفاده از تور برای تهیه بلیط، رزرو هتل و ترانسفر اختلاف نظر وجود دارد:
موافقین: آژانس های مسافرتی با هتل ها و شرکت های هواپیمایی قرارداد دارند و قیمت های پایین تری ارائه می کنند.
مخالفین: در صورت استفاده از تور دامنه ی محدودی برای انتخاب هتل خواهید داشت. در صورت مراجعه ی حضوری امکان گرفتن تخفیف هم وجود دارد.
مسافرت زمینی
1- با قطار: از تهران تا آنکارا حدود 60 ساعت طول خواهد کشید.
2- مرز رازی تا شهر وان (100 کیلومتر=یک و نیم ساعت) زمینی با سرویس های فرودگاه (نفری 30 لیر) - وان تا آنکارا، هوایی (بلیط 150 لیر)
بهترین حالت عبور از مرز در ساعت 10 صبح و پرواز در ساعت 3 تا 4 از وان به آنکاراست.
اینجا مهاجرسراست. همه منتظریم.
I love u saeed,afshin,amir mohajer and hameie montazerin + Frozen Mind

-----------------------
توضیح واضحات: نام فروزن مایند در لیست اسامی فوق نبود و من خودم با استفاده از امکانات مدیریت اضافه اش کردم. TongueCoolBig Grin
Frozen Mind

سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2012-08-03 ساعت 13:16)afs نوشته:  ظهر همگی بخیر

تاپیک "سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ..." مربوط به سال 2012 که در حال حاضر اطلاعات اون روی سایت موجود نیست رو می تونید از لینک زیر مشاهده کنید:

http://afsh.netai.net/assets/66/thread-4614.html

فقط چند نکته: .........
دوست عزیزم از بابت زحمتی که کشیدین از شما بسیار سپاسگزارم.

دیروز با یکی از اعضای تیم فنی درباره مشکل به وجود آمده صحبت کردم. ایشون گفتن خوشبختانه هر روز از سایت بک آپ گرفته میشه و بنابراین بازگرداندن اون انجمن امکانپذیره. اما گرفتاری های شخصی و ... ممکنه کار را به تاخیر بیندازه.

باز هم از شما ممنونم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
Wink 
[font=Impact]

▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌
▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

[/font]

----------------------------
ای کلک، چطور اینو نوشتی؟!!!!
ازت صمیمانه ممنونم
Frozen Mind
سلام دوستانی که تو این مدت انتظار دنبال تحقیق در رابطه با دانشگاهها و گرفتن پذیرش هستند معمولاً یکی از دغدغه هاشون دانشگاهی هست که نمره تافل بالایی نخواد (به کسی بر نخوره خودم رو گفتمTongueTongueTongue)
مطلب زیر مینیموم نمره واسه تافل رو واسه بعضی دانشگاه ها گفته(چند تا دانشگاه از کشورای دیگه مثلاً کانادا هم هست ولی اکثراً مال آمریکاست)
امیدوارم بدردتون بخوره
ابن آمار مال JAN 2011 هست که معمولاً ثابته واسه یه دانشگاه حداقل واسه چند سال معتبره- جدیدترش رو پیدا نکردم
Minimum TOEFL Score – US Universities

Arizona State University

Total Score: 83
Auburn University

Total Score: 80, with the following minimum section requirements
Reading: 20
Listening: 20
Speaking: 20
Writing: 20

Brigham Young University

Total Score: 85, with the following minimum section requirements
Reading: 21
Listening: 21
Speaking: 22
Writing: 21
Case Western Reserve University – School of Graduate Studies

Total Score: 79, with the following minimum section requirements
Reading: 19
Listening: 15
Writing: 22
Speaking: 23
Carson-Newman College

Total Score: 79
Central Queensland University

Postgraduate Coursework – Total Score: 79, including a score of 20 or more in the Writing section
Research Program – Total Score: 100, including a score of 25 or more in the Writing section

Clarkson University

Total Score: 90, with the following minimum section requirements
Speaking: 27
Columbia International University

MA TEFL/ICS applicants – Total Score: 100
All other Graduate and Seminary applicants – Total Score: 80
Dalhousie University

Total Score: 92
Duke University

Total Score: 83, with the following minimum section requirements
East Carolina University

Total Score: 80, with a minimum of 20 for each section
Grand Valley State University

Total Score: 80*
pecific healthcare-related graduate degrees require a total score of 101-102

Lakehead University

Total Score: 80
Lehigh University

Minimum university scores that students should not fall below to be admitted without some remedial language assistance.

Individual skill section score recommendations are as follows:

Listening: 15
Speaking: 24
Writing: 25
Manhattanville College

Total Score: 85, with a minimum of 21 for Listening and Speaking
Marquette University – Graduate School of Management

Total Score: 80; with a minimum of 20 for each section
McGill University

Total Score: 86; with a minimum of 20 for each section
Michigan State University

Section scores to be determined
Middle Tennessee State University

Total Score: 71
Murray State University

Minimum section requirements*
*Some graduate programs may require higher scores

National American University

Total Score: 61
New York Institute of Technology

Total Score: 61-79
Students who score between 61-78 must take internal English Placement Exam upon arrival to NYIT and prior to registration
Northern Arizona University

Northern Kentucky University

Total score for cBT: 213, with an essay score of 4.5 or better
Total score for pBT: 550, with an essay score of 4.5 or better
Total score for iBT: 79-80
North Park University

Total Score: 90, with a minimum of 21 for each section
Northwestern State University

Total Score: 61, with a minimum of 20 for Speaking and for Writing
Pennsylvania State University

Total Score: 80, with a minimum of 23 for Speaking
Ohio State University

Old Dominion University

Listening: 18
Writing: 19
Minimum Speaking score for International Teaching Assistants: 26
Oregon State

Total Score: 80, with a minimum of 18 for each section
Total Score: 60 for conditional admission, with no section requirements
Purdue University

Total Score: 77, with the following minimum section requirements
Listening: 14
Speaking: 18
Writing: 18
Queen's University

Total Score: 88, with the following minimum section requirements
Reading: 22
Writing: 24
Quinnipiac University

Total Score: 90
Rollins College Crummer Graduate School of Business

Total Score: 100
Saint Cloud University – School of Graduate Studies

Total Score: 79, with a minimum of 17 for each section
Savannah College of Art & Design

Reading: 18
Speaking: 23
Simmons College – College of Arts and Sciences

Total Score: 100 for Communications Management, MATESL, Special Education, Gender/Cultural Studies
Total Score: 80 for MAT, Children's Literature, English, Spanish
Simmons College – School for Health Studies

Total Score: 88
Simmons College – School for Library and Information Science

Simon Fraser University

Total Score: 88, with a minimum required score of 20 for each section.
A lesser requirement of a 76 minimum total score is sufficient for entry to the English Bridge Program.
St. John's College – Graduate Institute (Annapolis, MD/Santa Fe, NM)

Master of Arts in Liberal Arts and Master of Arts in Eastern Classics programs – Total Score: 112, with a minimum of 27 for each section
Swinburne University of Technology

Programs with requirements of TOEFL® PBT of 550 or TOEFL® CBT of 213 require a TOEFL iBT score of 80
Programs with requirements of TOEFL PBT of 577 or TOEFL CBT of 232 require a TOEFL iBT score of 90
Programs with requirements of TOEFL PBT of 600 or TOEFL CBT of 250 require a TOEFL iBT score of 100
The University of the Arts

University of Arkansas

University of Buffalo (SUNY) – Roswell Park Cancer Institute Division

Total Score: 96, with a minimum of 24 for Speaking
University of California – Berkeley

Total Score: 68, with the following minimum section requirements
Reading: 17
Listening: 16
Speaking: 17
Writing: 18
Minimum Speaking score for appointment as a Graduate Student Instructor (TA): 26
University of Colorado at Denver and Health Sciences Center

Total Score: 80, with a recommended score of 89
University of Denver

Total Score: 80 for most graduate departments
University of Illinois – Chicago

Listening: 17
University of Lethbridge

Total Score: 93
University of Minnesota

University of Missouri – Rolla

University of North Texas

Speaking: 19
Writing: 27
University of Tennessee at Chattanooga

Total Score: 79-80
University of Texas – Arlington

Listening: 16
Speaking: 21
University of Texas – Austin

Minimum Required Total Score: 79, with a preferred score of 21 for each section
University of Texas – San Antonio

Total Score: 100 for admission with exemption from the UTSA English Language Assessment Program (ELAP)
Total Score: 61 for qualified admission and participation in zero to three ELAP courses
University of Toronto

Total Score: 93, with a minimum of 22 for Writing and for Speaking
University of Virginia

Total Score: 90, with following minimum section requirements
Reading: 23
Listening: 23
University of Washington

Admission with English language requirement: Combined score of 45 in Reading, Listening, and Writing
Admission with no English language requirement: Combined score of 70 in Reading, Listening, and Writing
Vlerick Leuven Gent Management School

Total Score: 100
Please note: some institutions may require higher scores than those listed here. For complete information, please visit the institution's Web site.

HEALTH PROFESSIONAL ASSOCIATIONS

Educational Commission for Foreign Veterinary Graduates (U.S.)

Speaking: 26
Listening: 26
Writing: 17
Foreign Credentialing Commission on Physical Therapy (FCCPT)

Total Score: 89, with the following minimum section requirement
International Medical Graduates – Ontario (Canada)

Total Score: 93, with a minimum of 24 for Speaking
Candidates applying to Community Medicine must also achieve a minimum of 22 for Writing
National Board for Certification in Occupational Therapy (U.S.)

Total Score: 89, with the following minimum section requirements
Reading: 18
National Association of Boards of Pharmacy (U.S.)

Listening: 18
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
اینم لینک مستقیمش تو وبسایت رسمی IELTS:
usa_recognition_list.pdf
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، Saeedv13 ، sayeh_m ، hamedhamed ، zina s ، bayat_r ، achi686 ، amir0_0amir ، m@ry@m75 ، naarestan ، afs ، ASALI ، usa lover
دوستان
بنده یک خلاصه ای از تجربیات خودم و سفرنامه ها درباره امارات رو جمع آوری کردم فکر می کنید اینجا مناسبه که قرار بدم یا نه؟
امیر جان به عنوان بزرگ جمع شما هم نظر بده لطفاً
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: mehdiii ، zina s ، امیر مهاجر ، barmak ، amir0_0amir ، hamedhamed ، Saeedv13 ، ASALI ، sayeh_m ، mahdi/sh
بحث حساس و شیرین کار کردن در ایالات متحده شد (البته پست هاش پرید نمی دونم چرا؟)، یه خاطره ای از زمان درس خوندنمون تو دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز یادم افتاد گفتم براتون تعریف کنم. یک اقلیت مهم در شیراز کلیمیان (یهودی ها) بودند (یعنی امیدوارم که هنوزم باشندTongue!). توی دانشکده هم بین کارمندای عادی هم بین اعضای هیئت علمی یهودی داشتیم. یک خانم شیرازی داشتیم (واقعاً اسم فامیلش شیرازی بود) که پیرو این کیش بود. حدوداً 45 ساله و مجرد. نمی دونم دیپلم داشت یا نداشت؟ مسئول کارهای عکاسی دانشکده بود. اتاقشم توی زیرزمین بخش گیاهپزشکی بود. امیدوارم هر کجا که هست خدا طول عمر با عزت بهش بده. خواهرش سیتیزن ایالات متحده بود. در زمانی که پرفسورهای بخش ما می خواستند برن اونجا برای فرصت مطالعاتی، کسانی که سال ها در دیویس و میشیگان و ... درس خونده بودن و زندگی کرده بودن، کسانی که شهرت جهانی داشتن و گل سر سبد رشته ی خودشون در مجامع علمی بودن و... و سفارت بهشون ویزا نمی دادSad! خانم شیرازی هوس کرد یک دو هفته ای تشریف ببره پیش خواهر مکرمه شون برای تازه کردن دیدارها. اولش که جریانو شنیدیم راستش کلی به بنده خدا خندیدیمWink. دانشجو بودیم و سرخوش! فکر می کردیم وقتی پروفسور X با اون سی وی درخشانش نمی تونه بره اونور آب، خانم شیرازی که تا توی فرودگاه خودمون هم راهش نمیدنBig Grin!! (چقدر خام و بی ادب بودیماBig Grin!!). فکر می کنید بالاخره چی شد؟ بعلهههه... سرکار خانم شیرازی مثل آب خوردن ویزا گرفت و یک ماه آمریکا بود. قیافه ی ما دانشجوها رو خودتون حدس بزنین چه جوری شده بودSad. وقتی بعداً برگشت یه روز سه چهارتایی رفتیم دیدنش. بهش گفتیم که فکر نمی کردیم بتونه ویزا بگیره. خندید و گفت هر دفعه میره سفارت نه تنها به راحتی بهش ویزا میدن بلکه هر دفعه ازش در مورد تغییر تابعیت هم سئوال می کنن (به خاطر کلیمی بودنش و اهمیتی که برای اقلیت های ایران قائل بودن). القصه ما هم که یک مشت غربزده، سئوال پیچش کردیم که: ای بابا. خانم شیرازی چرا نمیری تابعیت بگیری زندگی کنی اونجا؟ چیکار می کنی تو این زیر زمین نمور دانشکده؟ می دونی چی گفت؟ گفت اگر یک ماه مثل یک آمریکایی کار کنه می میرهSad. با وحشت از کارمندای بانکی تعریف می کرد که حتی وقت ناهار نداشتن. همینطوری که کار ملت رو راه مینداختن یک ساندویچ کوچولو رو هم گاز میزدن. یاد کار کردن کارمندای دانشکده مون بخیر (برای مقایسهBig Grin). از نیم ساعت مونده به وقت ناهار همه با همون روپوش های سفید آزمایشگاهی تو دسته های چهار پنج تایی، در حالی که دستاشونو چپونده بودن تو جیب روپوشاشون، خنده کنان و گپ زنان میرفتن سلف تا یک ساعت بعد از تعطیلی سلف که با همون وضعیت بر می گشتن. خوب از آدمی که با همچین وضعی به همچین سن و سالی رسیده توقع داشتین بره اونجا که ساعت مفید کاریشون مثلاً شش ساعت و نیم از هفت ساعته؟ عمراً که بره. یک بنده خدایی که تو کار تحقیقاتی بود می گفت هر روز گزارش میدن. هر هفته گزارش هفتگی از مجموع گزارش های روزانه... هر ماه گزارش... گزارش. اگه یک دلار میدن بابتش یک بار هم جد و ابادتو میارن جلوی چشاتونSad.
خلاصه آقاجون و خانم جون: انشاءالله که تشریف می برین و کار پیدا می کنین و سیتیزن هم میشین ولی باید مثل (چیز) کار کنین (چیز= موجود زحمتکشی که به رسم ادب نتونستم اسمشو بیارمBig Grin). مثل چیز کار می کنین ولی شنبه شب و یکشنبه هم مثل چیز تفریح می کنین. تفریحاتشونم تفریحه داداش. مثل اینجا سالم و ناسالم هم نداره. دیگه اگه خواستی بی ادبیه، دست تو دماغت کنی از در و روی دیوار نمیریزن سرت، کوفت خودتو و زن و بچتو و جد و آبادت کنن. ببخشید که من پیرمردم و پیرمردها هم که می دونین پرحرف. همه ی پست هام طولانی و حوصله سر بره. شب خوش.
دوستان گرامی
یه فایل پیدا کردم که به نظرم خیلی مفیده و مطالب بسیار کاربردی داره.
وقتی مطالبی رو که گفته با چیزی که از محیط دارم میگیرم مقایسه میکنم
میبینم که این فایل انطباق بیشتری نسبت به بقیه فایل ها با محیط داره
اینم بگم که من زبانم بد نیست ولی خب همیشه باید به بهبود مستمر ( کایزن)
فکر کرد.
حتما روی این فایل کار کنید.
لینک دانلود
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان