کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
سلام.. دوستان کسی‌ اطلاع داره که آیا میشه دلار یا یورو رو بدون اینکه تبدیل به ریال کنیم در بانک بذاریم و نامه تمکن بگیریم و بعد دوباره همون یورو رو خارج کنیم از بانک؟ اگر هست کدوم بانک.. ممنون

(2013-07-05 ساعت 01:53)marsha نوشته:  
(2013-07-04 ساعت 11:37)mamalino10 نوشته:  بچه ها من دو هفته است که مدام دارم بخش Visa Status Check رو در سایت https://ceac.state.gov رو چک میکنم، ولی هنوز وضعیتم رو به رنگ قرمز می زنه Invalid Immigrant Visa Case Number Sad به نظرتون پیگیری خاصی باید انجام بدم؟؟؟

فکر کنم کیس نامبرتون رو با صفراش وارد کردید.. صفرهای بهد as رو نباید بزنید

[quote='marsha' pid='369180' dateline='1372798755']
فرم اطلاعات تماس رو فقط برای شخص برنده باید پر کنم؟ اگه نه برای نی نی 1 سالم شماره تلفنو N/A بذارم؟!!!

(2013-07-03 ساعت 01:29)marsha نوشته:  فرم اطلاعات تماس رو فقط برای شخص برنده باید پر کنم؟ اگه نه برای نی نی 1 سالم شماره تلفنو N/A بذارم؟!!!

میشه جواب منو بدید پلیز؟؟؟؟Rolleyes

به نظرم برای نی‌نی هم پر کنین و در قسمت شماره تماس دوباره شماره خودتون رو وارد کنین.. سعی‌ کنین در پر کردن فرم‌ها همیشه اسامی همه افراد خانواده که همراه شما هستن قید بشه،.. بودند دوستانی که اسم بچه رو وارد نکردند و کلا کیس آنها باطل شده دوست من.. البته نه در این فرم‌ها در فرم‌های اولیه.. بهتره همیشه کامل باشه و کار از محکم کاری عیب نمی‌کنه
تشکر کنندگان: farshadsh ، marsha ، azar1348 ، tajhizgaran ، negar_karimi6 ، diamondmili
زیر فرم اطلاعات تماس رو باید امضا کنیم؟

برای ارسال مدارک به انکارا، مدارک خودم و همسرم و نی نی رو هرکدوم رو تو یه کاور آچار پلاستیکی جدا بذارم و پست کنم حله؟ یعنی 3 تا کاور آچار بفرستم.
فقط ترجمه کافیه یا کپی اصلشم بفرستم؟
کیس نامبر 2018AS00002xxx تعداد افراد کیس سه نفر//سفارت آنکارا// ارسال فرم اول ، چهاردهم می

خدا جووووونم به امید خودت..❤️❤️❤️??
تشکر کنندگان: farshadsh ، tajhizgaran ، negar_karimi6
(2013-07-05 ساعت 11:47)فندق نوشته:  سلام.. دوستان کسی‌ اطلاع داره که آیا میشه دلار یا یورو رو بدون اینکه تبدیل به ریال کنیم در بانک بذاریم و نامه تمکن بگیریم و بعد دوباره همون یورو رو خارج کنیم از بانک؟ اگر هست کدوم بانک.. ممنون

(2013-07-05 ساعت 01:53)marsha نوشته:  
(2013-07-04 ساعت 11:37)mamalino10 نوشته:  بچه ها من دو هفته است که مدام دارم بخش Visa Status Check رو در سایت https://ceac.state.gov رو چک میکنم، ولی هنوز وضعیتم رو به رنگ قرمز می زنه Invalid Immigrant Visa Case Number Sad به نظرتون پیگیری خاصی باید انجام بدم؟؟؟

فکر کنم کیس نامبرتون رو با صفراش وارد کردید.. صفرهای بهد as رو نباید بزنید

[quote='marsha' pid='369180' dateline='1372798755']
فرم اطلاعات تماس رو فقط برای شخص برنده باید پر کنم؟ اگه نه برای نی نی 1 سالم شماره تلفنو N/A بذارم؟!!!

(2013-07-03 ساعت 01:29)marsha نوشته:  سلام فندق پیام خصوصیتون فعال نیست

میشه جواب منو بدید پلیز؟؟؟؟Rolleyes

به نظرم برای نی‌نی هم پر کنین و در قسمت شماره تماس دوباره شماره خودتون رو وارد کنین.. سعی‌ کنین در پر کردن فرم‌ها همیشه اسامی همه افراد خانواده که همراه شما هستن قید بشه،.. بودند دوستانی که اسم بچه رو وارد نکردند و کلا کیس آنها باطل شده دوست من.. البته نه در این فرم‌ها در فرم‌های اولیه.. بهتره همیشه کامل باشه و کار از محکم کاری عیب نمی‌کنه
(موجیم که آسودگی ما عدم ماست)
تشکر کنندگان: farshadsh ، negar_karimi6 ، tajhizgaran
سلام دوستان
اگر پست قبل من را خونده باشید در جریان هستید که متاسفانه 1 هفته مونده به تاریخ مصاحبه برادرم را به خاطر سنش از کیس پدر مادرم حذف کردن. با چند وکیل صحبت کردم، و هر جا توی اینترنت و قوانین خود لاتاری میخوندم همه از قانون CSPA-Child Status Protection Act صحبت میکردند که نشون میداد اگر سن فرزند در زمان پر کردن فرم لاتاری (فرم آنلاینی که معمولا در اکتبر پر میکنند) پایینتر از 21 باشه، ویزا شامل حالش میشه...با سفارت تماس گرفتم گفتن "با توجه به محاسبات قانون CSPA سن برادر شما بالای 21 بوده و به همین دلیل حذف شده است." با وجودیکه من حتی بعد از اعلام قبولی مادرم، به سفارت آنکارا ایمیل دادم و سوال کردم و با قاطعیت گفتن بله شامل حالش میشه... غافل از اینکه قانون دیگه ای وجود داره که شانس اون بچه را دوباره محک میزنه... اونم اینه:
چند تا تاریخ بسیار اهمیت داره: 1- DOB: تاریخ تولد 2- Date Petition Filed (Mail-in period began): تاریخی که فرم آنلاین را پر کردند 3- Date Petition Approved (Date of "Congratulatory" letter sent): تاریخ اعلام قبولی 4- Date petition became current :ماه کارنت شدن
نحوه محاسبه به این صورت است(برای مثال شخص متولد 1 جولای 91 است:

1) DOB 07/01/91
2) Date Petition Filed (Mail-in period began) 10/04/11
3) Date Petition Approved (Date of "Congratulatory" letter sent) 04/24/12
4)Number of days petition was pending (#3 - #2) 203
5)Date petition became current 7/1/2013
6) Date visa became available -later of #3 or #5 7/1/2013
7)Age of subject at #6 ( #6 - #1) 22 Years, 0 Months, 0 Days
8)Age for CSPA purposes (#7- #4) 21Years,5 Months, 9 Days

در این مثال چون سن نهایی 21 سال و 5 ماه و نه روز است کیس رد میشه، عدد آخر باید زیر 21 باشه، حتی 20+364 روز هم قبوله!!
تشکر کنندگان: payam62 ، 5ina ، el333 ، farshadsh ، soroshnia ، mamalino10 ، tajhizgaran ، diamondmili ، Sholehkhanoom
(2013-07-06 ساعت 20:01)prstou نوشته:  سلام دوستان
اگر پست قبل من را خونده باشید در جریان هستید که متاسفانه 1 هفته مونده به تاریخ مصاحبه برادرم را به خاطر سنش از کیس پدر مادرم حذف کردن. با چند وکیل صحبت کردم، و هر جا توی اینترنت و قوانین خود لاتاری میخوندم همه از قانون CSPA-Child Status Protection Act صحبت میکردند که نشون میداد اگر سن فرزند در زمان پر کردن فرم لاتاری (فرم آنلاینی که معمولا در اکتبر پر میکنند) پایینتر از 21 باشه، ویزا شامل حالش میشه...با سفارت تماس گرفتم گفتن "با توجه به محاسبات قانون CSPA سن برادر شما بالای 21 بوده و به همین دلیل حذف شده است." با وجودیکه من حتی بعد از اعلام قبولی مادرم، به سفارت آنکارا ایمیل دادم و سوال کردم و با قاطعیت گفتن بله شامل حالش میشه... غافل از اینکه قانون دیگه ای وجود داره که شانس اون بچه را دوباره محک میزنه... اونم اینه:
چند تا تاریخ بسیار اهمیت داره: 1- DOB: تاریخ تولد 2- Date Petition Filed (Mail-in period began): تاریخی که فرم آنلاین را پر کردند 3- Date Petition Approved (Date of "Congratulatory" letter sent): تاریخ اعلام قبولی 4- Date petition became current :ماه کارنت شدن
نحوه محاسبه به این صورت است(برای مثال شخص متولد 1 جولای 91 است:

1) DOB 07/01/91
2) Date Petition Filed (Mail-in period began) 10/04/11
3) Date Petition Approved (Date of "Congratulatory" letter sent) 04/24/12
4)Number of days petition was pending (#3 - #2) 203
5)Date petition became current 7/1/2013
6) Date visa became available -later of #3 or #5 7/1/2013
7)Age of subject at #6 ( #6 - #1) 22 Years, 0 Months, 0 Days
8)Age for CSPA purposes (#7- #4) 21Years,5 Months, 9 Days

در این مثال چون سن نهایی 21 سال و 5 ماه و نه روز است کیس رد میشه، عدد آخر باید زیر 21 باشه، حتی 20+364 روز هم قبوله!!

مرسی‌ بابت توضیح کامل و بسیار خوبتون، فقط یک سوال داشتم اینکه عدد آخر رو چطوری بدست میآرن ؟ الان من متولد ۹/۱۹۹۳ هستم عدد آخر من چطوری خواهد بود !؟؟ تاریخه کارنت رو مبنا قرار میدان یا تاریخه روز دریافت ویزا رو ؟
2014AS60XX
Three Person
Two Issued on 16 May
Updates : 14-15-16 May / 20 May / 11 June

هر سوالی داشتین بهم‌پیام خصوصی بدین در حد توانم راهنمایی میکنم.
تشکر کنندگان: farshadsh ، soroshnia ، azar1348 ، tajhizgaran ، negar_karimi6
دوستان پس با این تفاسیر دختر منکه 03-03-1998 بدنیا اومده الان چند سالشه و من برای اونگان باید برای کی وقت بگیرم میشه لطفا سریع جوابمو بدین ؟
تشکر کنندگان: farshadsh ، tajhizgaran
بچه های ابوظبی در ماه رمضان دبی ارزان میشه.از همه بهتر دیسکو داخل بعضی از هتل ها تعطیل میشه
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
تشکر کنندگان: negar_karimi6 ، soroshnia ، گل نهال ، farshadsh ، Hedieh20 ، azar1348 ، spd-r ، shaso ، soruosh
چند تا سوال داشتم بچه ها:

1- برای مصاحبه چه مدارک تحصیلی باید ببرم؟ ( فقط لیسانس؟ ریز نمرات هم لازمه؟ مدارک پایین تر چطور؟ مثل پیش دانشگاهی و دیپلم؟ همینطو ریز نمراتشون؟)

2- مدرک گواهی اشتغال هم لازمه آیا؟ چند نفر تو فروم در موردش گفته بودن، ولی تو لیست مدارک درخواستی نبوده! اگر نیازه، فقط آخرین محل کار رو می خوان؟

3- این فرم اطلاعات تماس چیه که بعضی بچه ها در موردش حرف می زنن؟

4- غیر از مدارکی که باید همراه خودم ببرم، آیا فرمی هم هست که نیازی به پر کردن و بردن باشه؟ اون فرمهای قدیمی رو باید یه بار دیگه پر کنم؟ اصلاً کلاً چه فرمهایی رو باید موقع مصاحبه پر کنم و ببرم؟

پیشاپیش از پاسخ دوستان سپاسگذارم.
کیس نامبر: 2013AS100## - قبولی نوبت دوم - 1 نفر - ارسال مدارک با ایمیل 19 نوامبر - مصاحبه 19 آگوست ابوظبی - آپدیت 28 آگوست - کلیر 3 سپتامبر - ویزا 12 سپتامبر - کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2013-07-08 ساعت 14:53)mamalino10 نوشته:  چند تا سوال داشتم بچه ها:

1- برای مصاحبه چه مدارک تحصیلی باید ببرم؟ ( فقط لیسانس؟ ریز نمرات هم لازمه؟ مدارک پایین تر چطور؟ مثل پیش دانشگاهی و دیپلم؟ همینطو ریز نمراتشون؟)

2- مدرک گواهی اشتغال هم لازمه آیا؟ چند نفر تو فروم در موردش گفته بودن، ولی تو لیست مدارک درخواستی نبوده! اگر نیازه، فقط آخرین محل کار رو می خوان؟

4- غیر از مدارکی که باید همراه خودم ببرم، آیا فرمی هم هست که نیازی به پر کردن و بردن باشه؟ اون فرمهای قدیمی رو باید یه بار دیگه پر کنم؟ اصلاً کلاً چه فرمهایی رو باید موقع مصاحبه پر کنم و ببرم؟

1-اصل تمام مدارک تحصیلی تون رو (از دیپلم به بالا) که در فرمهای اولیه نوشتین رو ببرین. احتمالا فقط آخرین مدرک تحصیلی رو نگاه میکنن ولی ممکنه بقیه رو هم بخوان ببینن. در مورد ریز نمرات هم، اصلش رو به همراه خودتون ببرید.
2- اون رو هم به زبان انگلیسی با خودتون ببرید ولی تا زمانی که مدرک اضافه نخواستن ندید. تجربه بچه های قبلی میگه که مدارک بیشتر و اضافی احتمال کلیر خوردن را بالا میبره
3- برای سفارت آنکارا، یک جزوه PDF در سایت سفارت هست که دستورالعمل و مدارک مورد نیاز مصاحبه رو به طور کامل توضیح داده. در انتهای اون یک فرم هست که باید پر بشه و همراه سایر مدارک 15 روز قبل مصاحبه ارسال بشه. در مورد سفارتهای دیگه باید سایت سفارت رو دقیق بخونی و یا از تجربه بچه های قبلی اون سفارتخونه کمک بگیری.
4-فرمهای اولیه رو فقط اگر دچار تغییرات شده رو دوباره پر کن و ببر. در غیر این صورت دیگه نیازی نیست.

موفق باشین
تشکر کنندگان: گل نهال ، mamalino10 ، Hedieh20 ، tajhizgaran ، diamondmili
سلام......من به کی سی سی ایمیل زدم.که فرم های ما به شما رسیده یا نه......اینا جواب داده........ شما می تونید کمک کنید و بگید جوابشون چیه؟؟؟
Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Please refer to the visa bulletin on our website at http://www.travel.state.gov
تشکر کنندگان: tajhizgaran
Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Please refer to the visa bulletin on our website at http://www.travel.state.gov
[/quote]

فرمهایی که فرستادین رسیده و در دست اقدام و جریان هست.برای روند کاریشون چندین هفته وقت لازمه.مصاحبه ها بر اساس کیس نامبر ها به صورت ارقامی ترتیب داده میشوند.
2013 هستی یا 14؟نگران نباش وقت مصاحبه میدن بعدش مهمه.
**2013AS19 رویت قبولی: 7 می 2013ارسال مدارک23 می ،دریافت نامه دوم 2 july ؛،مصاحبه هفته اول سپتامبر آنکارا صورتی ,1نفر کلیر بعد از 13 روز،به ما که رسید ویزا تموم شد.
تشکر کنندگان: payam62 ، mamalino10 ، negar_karimi6 ، diamondmili
(2013-07-09 ساعت 21:01)mohssen نوشته:  1-اصل تمام مدارک تحصیلی تون رو (از دیپلم به بالا) که در فرمهای اولیه نوشتین رو ببرین. احتمالا فقط آخرین مدرک تحصیلی رو نگاه میکنن ولی ممکنه بقیه رو هم بخوان ببینن. در مورد ریز نمرات هم، اصلش رو به همراه خودتون ببرید.
2- اون رو هم به زبان انگلیسی با خودتون ببرید ولی تا زمانی که مدرک اضافه نخواستن ندید. تجربه بچه های قبلی میگه که مدارک بیشتر و اضافی احتمال کلیر خوردن را بالا میبره
3- برای سفارت آنکارا، یک جزوه PDF در سایت سفارت هست که دستورالعمل و مدارک مورد نیاز مصاحبه رو به طور کامل توضیح داده. در انتهای اون یک فرم هست که باید پر بشه و همراه سایر مدارک 15 روز قبل مصاحبه ارسال بشه. در مورد سفارتهای دیگه باید سایت سفارت رو دقیق بخونی و یا از تجربه بچه های قبلی اون سفارتخونه کمک بگیری.
4-فرمهای اولیه رو فقط اگر دچار تغییرات شده رو دوباره پر کن و ببر. در غیر این صورت دیگه نیازی نیست.

موفق باشین

متشکرم ازتون
فقط در مورد گزینه 1 ، نیازی به ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات هم هست؟
کیس نامبر: 2013AS100## - قبولی نوبت دوم - 1 نفر - ارسال مدارک با ایمیل 19 نوامبر - مصاحبه 19 آگوست ابوظبی - آپدیت 28 آگوست - کلیر 3 سپتامبر - ویزا 12 سپتامبر - کالیفرنیا
تشکر کنندگان: گل نهال ، mohssen ، tajhizgaran
(2013-07-10 ساعت 10:08)mamalino10 نوشته:  
(2013-07-09 ساعت 21:01)mohssen نوشته:  1-اصل تمام مدارک تحصیلی تون رو (از دیپلم به بالا) که در فرمهای اولیه نوشتین رو ببرین. احتمالا فقط آخرین مدرک تحصیلی رو نگاه میکنن ولی ممکنه بقیه رو هم بخوان ببینن. در مورد ریز نمرات هم، اصلش رو به همراه خودتون ببرید.

موفق باشین

متشکرم ازتون

دوست عزیز مدارک تحصیلی باید ترجمه شود. ( با مهر و امضای مترجم) از مافقط اصل مدرک دیپلم و لیسانس را به همراه ترجمه خواستند و ریز نمرات را نخواستند. البته ما ایروان بودیم.
کیس نامبر :**86 (3نفر) سفارت :آنکارا که به ایروان تغییرداده شدBig Grin کلیر:9آگوست

تشکر کنندگان: mamalino10 ، diamondmili
(2013-07-10 ساعت 10:08)mamalino10 نوشته:  

موفق باشین

متشکرم ازتون
خواهش ميكنم
مدارك تحصيلي رو ترجمه كن و فقط مهر مترجم رسمي كافيه. ريز نمرات رو هم اصلش رو ببر كه اگه خواستن ببينن
موفق باشين Smile
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، گل نهال ، mamalino10 ، negar_karimi6 ، Hedieh20
(2013-07-08 ساعت 14:53)mamalino10 نوشته:  چند تا سوال داشتم بچه ها:

با سلام دوبار خواستم پاسخ بدم بعد کلی تایپ همش پرید، چون ابوظبی هست محل مصاحبت لازم دونستم توضیحی بدم
1. برای مصاحبه فقط و فقط آخرین مدرک تحصیلی اونم ترجمشو می خوان نه اصلش رو، ریز نمرات لازم نیست به هیچ عنوان تحویل بدی، ولی بهتره که ترجمشو به همراه خودت داشته باشی
2. ارائه مدارک سوابق کاری لازم نیست، خودت رو درگیر این چیزا نکن
3. کی حرف زده در این مورد؟؟ هیچ فرمی بدین مضمون اصلا وجود نداره!
4. الان واسه مصاحبه هیچ فرمی نیاز به پر شدن دوباره نداره مگر اینکه در همون فرم های اولیه ای که قبلا فرستادی اشکالات عدیده ای باشه که بخوای اصلاحشون کنی و امکان تصحیح دستی در محل وجود نداشته باشه.
و من برای شما توصیه ام اینه که یکبار حداقل سفر نامه های بچه ها رو بخونی مخصوصا اونائی که در ماه های اولیه رفتن واسه مصاحبه و همه چیو مو به مو که لازمه تماما توضیح دادن، لینکش و محلش در امضای من هست. حتما بخون که به دردت میخوره.
موفق باشی
شماره کیس: 2013AS000086xx، دو نفر، تاریخ رویت قبولی: 4 می 2012، ارسال فرمهای سری اول: 17 می 2012، کنسولگری: ابوظبی، زمان مصاحبه: 18 جون 2013، ویزای یکضرب، سفرنامه
تشکر کنندگان: sce ، mamalino10 ، honey rahmati ، aghaghia ، negar_karimi6 ، tajhizgaran ، diamondmili

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان