کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2015-05-30 ساعت 11:58)ازیتیدین نوشته:  بچه ها ترجمه مدارک چه مدت اعتبار دارد؟

تا وقتی که تغییری در اصل مدارک ایجاد نشود مثلا ترجمه سند ازدواج مگر طلاق/ یا شناسنامه مگر تغییر نام و یا اضافه شدن فرزند و یا طلاق و هر تغییر دیگر.بهمین دلیل ترجیح براینست که تاریخ ترجمه قدیمی نباشد و جدید باشد تا آخرین تغییرات فرد را نشان دهد.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: hilda60
درود
مدرک دیپلم تون رو میتونید به راحتی با مراجعه به دبیرستان تون بگیرید (البته اگه تا الان نگرفتید). صدور المثنی تقریبا منتفیه. اگه بهش دسترسی ندارید با مراجعه به اموزش و پرورش یه تائیده تحصیلی بگیرید بجاش.
مدرک پیش دانشگاهی توی پرونده دانشگاهی تون هست که میتونید با مراجعه به بایگانی امور فارغ التحصیلان از اونجا بگیریدش.
ریزنمرات صرفا برای احتیاط هست که هرکس دسترسی داره و تهیه ش کرده همراه ش باشه ولی تا زمانی که نیاز نشده به آفیسر ارائه ش نده.
گواهی عدم سوپیشینه به تجربه دوستان و مدیران نیازی نیست ولی دوستانی که در ارگان های دولتی یا نیمه دولتی هستن اغلب این روند رو یکبار طی کردن. اگه راهی واسه تائید مجددش پیدا کردن به منم اطلاع بدن. Big Grin
مدارک دیگه که لیستش به مراتب توی این تاپیک اعلام شده رو ببرید دارالترجمه ... اینم واسه اینکه یه حدودی از نرخ ها داشته باشید : http://www.ekfam.ir/Default.aspx?tabid=5891
تهیه نسخه های دوم و سوم خیلی به صرفه و ارزونه، توصیه میکنم هرمدرکی رو که بیش از یک نسخه نیاز دارید بدید خود دارالترجمه.
در مورد کارت ملی منقضی شده، الان واقعا زمان تعویض ش نیست و ممکنه به مصاحبه تون نرسه. مهم تشخیص هویت هست و شماره ملی قرار نیست تغییر کنه. آفیسرها هم به مسائل کشور ما آشنا هستن.
امیدوارم کمکی کرده باشه. موفق باشید.
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان: ریحانا ، ostaad
از دوستان اینجا کسی برای ترجمه با ساترا (شبکه مترجمین ایران) تجربه داشته؟ پیکشان معتبر هست؟
تشکر کنندگان:
(2015-05-26 ساعت 13:12)mojgan m نوشته:  
(2015-05-26 ساعت 12:28)سارینا88 نوشته:  سلام دوستان یه سوال داشتم ریزنمرات پیش دانشگاهی همونی هست که با دیپلم گرفتیم یا مثل دانشگاه باید بریم ریز نمرات برای ترجمه بگیریم.چون برای ریز نمرات لیسانس از من پرسیدن که برای ترجمه میخوای؟ حالا نمیدونم چه فرقی داره؟

ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی ثبت آموزش و پرورش باشه کافیه و میتونید از ی دارالترجمه هم سوال کنید

ممنون دوست عزیز
تشکر کنندگان:
با سلام
کسی که دانشنامه دانشگاه آزاد رو داره باید تاییدیه نهایی از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (مثل ریز نمرات) بگیره یا داشتن دانشنامه برای ترجمه کفایت میکنه؟
مرسی
تشکر کنندگان:
(2015-05-31 ساعت 10:09)mbsamani نوشته:  با سلام
کسی که دانشنامه دانشگاه آزاد رو داره باید تاییدیه نهایی از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (مثل ریز نمرات) بگیره یا داشتن دانشنامه برای ترجمه کفایت میکنه؟
مرسی

سلام.
اگر ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه و دادگستری میخواین باید تایید نهایی کنید در غیر این صورت دارالترجمه قبول داره و ترجمه میکنه با مهر مترجم رسمی .
که من از خود سفارت آمریکا تو آنکارا پرسیدم گفت مهر دارالترجمه رو قبول داره .
2015AS00006xxx<قبولی:1 MAY<کنسولگری:آنکارا <مصاحبه : هفته اول جولای < تعداد اعضای کیس: یک نفر
تشکر کنندگان: mbsamani ، ریحانا
سلام
دوستان، این که باید پشت عکسها پشت نویسی بشه، اسم و فامیل باید انگلیسی نوشته بشه؟
اسم و فامیل، شماره کیس و سال تولد کفایت میکنه؟
باید شماره کیس رو رویه تمام مدارک بنویسیم؟
درمورد عکس مدیکال، باید ۳*۴ باشه یا ۵*5؟
مرسی
تشکر کنندگان: hilda60 ، p00ya2001
کارت ملی منو با تاریخ اعتبار 2009 ترجمه کردن(تاریخ اعتبار کارت ملیم تموم شده ) این مشکلی پیش میاره برای مصاحبه اگه یوقت خواستن ؟
2015 شماره کیس:**61/  کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر / کارنت شدن کیس:  11 می / مصاحبه:  8 جولای/ کلیر: N E V E R /اپدیتها ۸ ۱۳،۱۰ ،۲۸ جولای، ۱۲ اگوست و ۱ و۱۴ , 28 با ایمیل و 30 سپتامبر / سربازی ارتش - کارمند شرکت نیمه خصوصی - رشته غیر حساس
تشکر کنندگان: hilda60
(2015-05-31 ساعت 15:56)mbsamani نوشته:  سلام
دوستان، این که باید پشت عکسها پشت نویسی بشه، اسم و فامیل باید انگلیسی نوشته بشه؟
درمورد عکس مدیکال، باید ۳*۴ باشه یا ۵*۵؟
مرسی

عکس مدیکال باید سه در چهار باشه و شش تا هم کافیه
عکس مصاحبه باید 5*5 باشه و دو تا هم کافیه
ولی از هرکدام تعداد بیشتری همراه داشته باشید
اسم و فامیل بصورت لاتین و کیس نامبر باید نوشته شده باشه..
ما سال تولد رو ننوشتیم و برای مدیکال و مصاحبه مشکلی پیش نیومد
...........
برای ایروان که اینطور بود. برای آنکارا و ابوظبی اگه فرق میکنه دوستان راهنمایی کنن
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، mbsamani
(2015-05-31 ساعت 16:01)ARSAMNEW نوشته:  کارت ملی منو با تاریخ اعتبار 2009 ترجمه کردن(تاریخ اعتبار کارت ملیم تموم شده ) این مشکلی پیش میاره برای مصاحبه اگه یوقت خواستن ؟

اکثر دوستان اعتبار کارت ملیشون تموم شده و همون رو ترجمه کردن
برای ما هم همینطور
تا جایی هم که اطلاع دارم همه همین کارو کردن و مشکلی پیش نیومده و روز مصاحبه هم نخواستن ولی همه دوستان همراهشون بردن
شناسنامه مهم هستش...
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، p00ya2001 ، mbsamani ، Hamraaz Jng
(2015-05-31 ساعت 15:56)mbsamani نوشته:  سلام
درمورد عکس مدیکال، باید ۳*۴ باشه یا ۵*۵؟
مرسی

اگه ميخواين واسه آنكارا ارسال كنين ميخواد ولي واسه ابوظبي ما اينكارو نكرديم
فقط عكسا رو پشت نويسي كرديم به انگليسي
همونايي كه گفتي كفايت ميكنه
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: hilda60 ، mbsamani
برای مدیکال آنکارا مگه خودشون عکس نمیگیرن؟ عکس ۳*۴ لازمه بازم؟
کیس نامبر:2015AS60XX -سفارت: آنکارا -ارسال فرم ها: ۲۹ می- آنلاک فرم : ۲۹ آگست - تعداد اعضای کیس: دو نفر - کارنت شدن : ۱۲ می -دریافت نامه دوم : ۱ جون- مصاحبه : ۸ جولای - خودم یک ضرب همسرم ap. (کار خصوصی - سربازی ارتش )
آپدیت ها : ۸ جولای همسرم /۹ جولای خودم/۱۰،۱۱،۱۴،۲۸ جولای دوتامون/۲۹ و ۳۰ جولای و ۴ آگست همسرم/ ۵ آگست دوتامون (ایمیل)/ ۱۱ آگست خودم/۲۶ آگست همسرم/ ۲۷ آگست دوتامون با تغییر به or و ایمیل کلیری ساعت ۱۲ ظهر
مقصد: کالیفرنیا
ورود به آمریکا : اوایل اکتبر به امید خدا
تشکر کنندگان:
دوستان سلام خوبید؟
آیا ریز نمرات لیسانس رو باید بگیریم یا دیپلم؟
همسرم که برنده اصلی بگیره یا منم بگیرم؟
Case number:2015AS76xx
برنده اصلی همسر گرامی! تعداد افراد کیس: ۳ نفر/کارنت: June 10th/محل و تاریخ مصاحبه:ایروان،۲۰آگوست/نتیجه:AP/آپدیتها:۲۰ آگوست،۲۱ آگوست عصر،۱۰ سپتامبر فقط نفر دوم کیس
دریافت ویزا: هیچوقت!
بازمانده لاتاری ۲۰۱۵
تشکر کنندگان:
(2015-05-31 ساعت 17:59)Manamehr نوشته:  دوستان سلام خوبید؟

سلام ریز نمرات و دانشنامه رو از دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی و اگر مدرک بالاتر دارید هم ترجمه کنید. خودتون و همسرتون
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان:
(2015-05-31 ساعت 17:59)Manamehr نوشته:  دوستان سلام خوبید؟

سلام. ممکنه لازم نشه ولی محض احتیاط نفر اصلی کیس ریز نمرات مقاطع مختلف رو داشته باشه بد نیست. در ضمن افراد همراه در کیس نیازی به ریز نمرات ندارند.
(البته با عرض معذرت از دوست عزیزی که به اشتباه گفتند همه اعضاء ریز نمرات لازم دارند)
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: sce ، p00ya2001 ، ریحانا ، shahin2737 ، hilda60 ، hamed shayan ، bahar101

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان