کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
سلام دوستان بعد از ترجمه نیازی به مهر دادگستری هست یا خیر
تاریخ مشاهده:1می / شماره کیس : ***2 as /اعضای کیس :2نفر برنده اصلی همسرم / تاریخ مصاحبه: اول نوامبر / وضعیت:کلیرنس خوردیم /آپدیت ها: 19dec-30jun-1feb /سفارت :ابوظبی Big Grin /کلیر: 3 feb ورود به آمریکا:21 جولایBig Grin
تشکر کنندگان: A_A
(2014-05-28 ساعت 12:19)ramin5589 نوشته:  سلام دوستان بعد از ترجمه نیازی به مهر دادگستری هست یا خیر
سلام
برای مصاحبه به غیر از مهر دارالترجمه نیازی به هیچ مهری اعم از دادگستری ، وزارت امور خارجه و غیره نیست.
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: A_A ، ramin5589 ، Hagh81 ، rbrb-2015 ، r.bazargan
سلام من یک سوالی داشتم من همه جا خوندم که مدارک تحصیلی نفر اصلی فقط باید ترجمه بشه و نیازی نیست مدرک تحصیلی مابقی کیس فرستاده شود در صورتی که در سایت امریکا در بخش اماده کردن مدارک ذکر شده باید هم نفر اصلی و هم تمامی افراد کیس باید جدارک لازم را داشته باشند که از ان جمله مدرک تحصیلی می باشد لطف راهنمایی کنید
تشکر کنندگان: shadi79 ، r.bazargan
(2014-05-30 ساعت 11:24)lilimohajer2015 نوشته:  سلام من یک سوالی داشتم من همه جا خوندم که مدارک تحصیلی نفر اصلی فقط باید ترجمه بشه و نیازی نیست مدرک تحصیلی مابقی کیس فرستاده شود در صورتی که در سایت آمریکا در بخش اماده کردن مدارک ذکر شده باید هم نفر اصلی و هم تمامی افراد کیس باید جدارک لازم را داشته باشند که از ان جمله مدرک تحصیلی می باشد لطف راهنمایی کنید

دوست عزیز مدرک تحصیلی همراه هم ترجمه کنید وباخود داشته باشید
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 11:24)lilimohajer2015 نوشته:  سلام من یک سوالی داشتم من همه جا خوندم که مدارک تحصیلی نفر اصلی فقط باید ترجمه بشه و نیازی نیست مدرک تحصیلی مابقی کیس فرستاده شود در صورتی که در سایت آمریکا در بخش اماده کردن مدارک ذکر شده باید هم نفر اصلی و هم تمامی افراد کیس باید جدارک لازم را داشته باشند که از ان جمله مدرک تحصیلی می باشد لطف راهنمایی کنید

البته شاید کمک کنه به تسریع کلیرنس. چون ما مدارک همراه دادیم به ابوظبی و گرفتند و نگفتند نیازی نیست
4xxx/ سه نفر/۹ اپریل ابوظبی/AP/ اپدیت: 10 11 12 14 15 اپریل, 18 و 19 اگوست
ویزا: هرگز!

جا مانده از قطار لاتاری 2014. توصیه به دوستان آینده: تبعیض و بی عدالتی همه جا هست. بخصوص در سفارتهای محترم! ذهنت آماده همه چیز کن
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، r.bazargan

دوست من در ارتباط با ارسال و ترجمه مدارک تحصیلی فقط ترجمه مدارک تحصیلی شخص برنده اصلی (DV1) لازمه.

در خصوص خبری که در آن سایت دیدید لطف کنید و منبع آن را در اختیار ما جهت بررسی قرار دهید.
تشکر کنندگان: Aghaman
http://www.dvlottery.state.gov//selectee...redocument
تشکر کنندگان:
(2014-05-13 ساعت 20:51)azadeh2014 نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 01:39)kkr129 نوشته:  سلام به دسوتان عزیز
عرض ادب و احترام

دوستان عزیز سوالی خدمت شما بزرگواران داشتم . بنده امروز با یکی از اقوام که 2 سال پیش قبول شدن و الان در آمریکا به سر می برن صحبت کردم .
صحبت سر مدارک تحصیلی شد بهش گفتم هم من هم خانومم هر 2 مدرک لیسانس داریم . گفت اما حتما باید مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشید . حال برنده ما خانمم هست ایشون پیش دانشگاهی داشته اما من که
رشته فنی بودم نداشتم ...
بهم گفت شبانه بخون پیش دانشگاهی بگیر !!!!

آیا این موضوع صحت داره ؟
چون میگفت دیپلم برای اون ها یعنی پیش دانشگاهی و احتمالش هست بهت گیر بدن !!!

ممنون میشم از دوستان و بزرگان
سپاس از شما
با سلام؛ برای برنده اصلی داشتن حداقل مدرک دیپلم کافیه یعنی اگر همسرتون لیسانس هم ارایه بدن مورد قبوله در ضمن دیپلم هم برای اطمینان همراهشون باشه اما در مورد شما ؛ شما هم میتونید آخرین مدرک که لیسانس هست ارایه بدید فقط چون دیپلم شما سه ساله هست میتونید برای پیش دانشگاهی به ساختمان شماره 3 وزارت آمورش و پرورش خیابان طالقانی نبش ایزانشهر جنوبی ساحتمان شهید بهشتی معاونت آموزش و پرورش متوسطه مراجعه کنید و درخواست گواهی معادل سازی پیشدانشگاهی بدید بسیار راحت و بی دردسر یک گواهی بهتون میدن که اونو ترجمه میکنید و میبرید مصاجبه در نظر داشته باشید اگر در مصاحبه دیپلم ارتون خواستند و به سه ساله بودنش گیر دادن اینو بهشون بدید .البته این فقط برای اونهایی هست که دیپلم سه ساله فنی و حرفه ای دارن.موفق باشید

ببخشید در مورد گواهی معادل سازی پیش دانشگاهی , مطمئن هستید که همچین گواهی وجود داره؟
چون تا اونجا که من میدونم دیپلم فنی یا کار دانش باید در امتحانات پیش دانشگاهی شرکت کند و مدرک بگیرد.
شما اطلاع دارید برای دیپلم فنی ها که در حال حاضر دانشجوی کاردانی پیوسته هستند لازمه که پیش دانشگاهی بگیرند یا گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمره کفایت میکنه/
متشکرم
تشکر کنندگان:
(2014-06-01 ساعت 00:11)bardia225 نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 20:51)azadeh2014 نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 01:39)kkr129 نوشته:  سلام به دسوتان عزیز
عرض ادب و احترام

دوستان عزیز سوالی خدمت شما بزرگواران داشتم . بنده امروز با یکی از اقوام که 2 سال پیش قبول شدن و الان در آمریکا به سر می برن صحبت کردم .
صحبت سر مدارک تحصیلی شد بهش گفتم هم من هم خانومم هر 2 مدرک لیسانس داریم . گفت اما حتما باید مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشید . حال برنده ما خانمم هست ایشون پیش دانشگاهی داشته اما من که
رشته فنی بودم نداشتم ...
بهم گفت شبانه بخون پیش دانشگاهی بگیر !!!!

آیا این موضوع صحت داره ؟
چون میگفت دیپلم برای اون ها یعنی پیش دانشگاهی و احتمالش هست بهت گیر بدن !!!

ممنون میشم از دوستان و بزرگان
سپاس از شما
با سلام؛ برای برنده اصلی داشتن حداقل مدرک دیپلم کافیه یعنی اگر همسرتون لیسانس هم ارایه بدن مورد قبوله در ضمن دیپلم هم برای اطمینان همراهشون باشه اما در مورد شما ؛ شما هم میتونید آخرین مدرک که لیسانس هست ارایه بدید فقط چون دیپلم شما سه ساله هست میتونید برای پیش دانشگاهی به ساختمان شماره 3 وزارت آمورش و پرورش خیابان طالقانی نبش ایزانشهر جنوبی ساحتمان شهید بهشتی معاونت آموزش و پرورش متوسطه مراجعه کنید و درخواست گواهی معادل سازی پیشدانشگاهی بدید بسیار راحت و بی دردسر یک گواهی بهتون میدن که اونو ترجمه میکنید و میبرید مصاجبه در نظر داشته باشید اگر در مصاحبه دیپلم ارتون خواستند و به سه ساله بودنش گیر دادن اینو بهشون بدید .البته این فقط برای اونهایی هست که دیپلم سه ساله فنی و حرفه ای دارن.موفق باشید

ببخشید در مورد گواهی معادل سازی پیش دانشگاهی , مطمئن هستید که همچین گواهی وجود داره؟
چون تا اونجا که من میدونم دیپلم فنی یا کار دانش باید در امتحانات پیش دانشگاهی شرکت کند و مدرک بگیرد.
شما اطلاع دارید برای دیپلم فنی ها که در حال حاضر دانشجوی کاردانی پیوسته هستند لازمه که پیش دانشگاهی بگیرند یا گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمره کفایت میکنه/
متشکرم

برای کسانی که دیپلم فنی دارند و فوق دیپلم هستند نیازی به گذروندن پیش دانشگاهی نیست
من هفته پیش رفتم گواهی معادلسازی گرفتم
باید مدرک کاردانی هماهتون باشه (موقت یا اصل مدرک)
اگه هنوز هم کاردانی رو تموم نکردید برید به همین آدرس پیش آقای امیری احتمال داره با گواهی استغال به تحصیل هم این نامه معادلسازی رو بهتون بدن
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2014-05-14 ساعت 16:30)kkr129 نوشته:  
(2014-05-14 ساعت 14:56)ajab1 نوشته:  دوستان میشه یک نفر مدارکی که 15 روز قبل از مصاحبه باید در سفارت آنکارا باشه رو بگه چه چیز هایی دقیقا هست؟ و اینکه آدرس پستی سفارت آنکارا رو هم محبت کنید بگید
مرسی
با اجازه اساتید بزرگ

دوست من امسال اینترنتی شده شما باید فرم 260 را فقط پر کنی و فعلا هیچ مدرکی نمیخات شما پست کنی
ترجمه مدارک را روز مصاحبه با خودت می بری سفارت و نیازی هم به مهر وزارت دادگستری هم نیست ( چون خیلی از دوستان میزنن و هزینه اضافی الکی هست ) همون مهر جایی که دادید ترجمه کفایت میکنه.
پیروز باشید

سلام
منم هیچ جا توی سایتهای رسمی ماجرا ندیدم گفته باشه چیزی رو پست کنیم. پس چطور کسی که هزاران پست داره و عضو رسمیه این فورم هست در پسنهای اولیه طور دیگری پاسخ داده و در دو یا سه مورد بطور مشخص گفته اند باید 15 روز قبل مدارکی رو برای سفارت آنکارا پست کنید و بعد جایی میگن باید اصلش رو با خودتون ببرید (حالا جای دیگر هم گفتند یک سری ترجمه کافیه!) بعد میگن یه باجه دیگه مدارک شما رو بهتون تحویل میده!!!! جددا بیخود نیست تعداد پستها اینقدر زیاده، مردم بشتر گمراه میشن Sad
تشکر کنندگان:

هشدار بسیار مهم امنیتی
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من در حال گذروندن طرح تخصص هستم، و مدركم تا پايان طرح دست وزارت بهداشته، آخرين مدركي كه دستمه مدرك پزشكيمه، توي فرم ٢٦٠ زدم متخصصم ، براي مصاحبه مشكلي پيش مياد؟ در ضمن توي فيش حقوقي ام زده متخصص، ترجمه اونم كفايت ميكنه؟
كيس دو رقمي، مصاحبه نيمه نوامبر، دريافت ويزا نيمه آپريل
تشکر کنندگان:
(2014-06-05 ساعت 14:31)Hagh81 نوشته:  سلام دوستان، من در حال گذروندن طرح تخصص هستم، و مدركم تا پايان طرح دست وزارت بهداشته، آخرين مدركي كه دستمه مدرك پزشكيمه، توي فرم ٢٦٠ زدم متخصصم ، براي مصاحبه مشكلي پيش مياد؟ در ضمن توي فيش حقوقي ام زده متخصص، ترجمه اونم كفايت ميكنه؟
سلام
دکتر جان همون مدرک پزشکیتون رو ارائه کنید کفایت میکنه.
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: Hagh81
(2014-05-28 ساعت 12:19)ramin5589 نوشته:  سلام دوستان بعد از ترجمه نیازی به مهر دادگستری هست یا خیر
سلام دوست عزیز
هیچ کدام از مدارک شما نیازی به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد و تنها مهر مترجم رسمی کافی است.
توصیه بنده این است که دارالترجمه هایی مراجعه کنید که توسط دیگر اعضای فروم به شما پیشنهاد می شود که از تجربه لازم برخوردار هستند.
در ضمن مدارک تحصیلی شما می بایست حتما به تایید دادگستری و وزارت امورخارجه برسد ولی در مورد شناسنامه و دیگر موارد نیازی نیست.
تشکر کنندگان:
سلام

من سال 76/77 دیپلم فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر رو گرفتم و بعد از اون بدون حضور در پیش دانشگاهی امتحان کاردانی پیوسته رو دادم که در دانشگاه دولتی تهران قبول شدم ،بعد از اتمام در سال 81 خدمت رفتم و دوباره سال 89 کارشناسی ناپیوسته کاربردی قبول شدم .البته سه ترم خوندم و دیگه ادامه ندادم .
می خواستم بدونم مدارک رو تا کاردانی ترجمه کنم یا کارت دانشجویی رو هم ترجمه کنم ؟ البته موارد سایت رو خوندم باید معادل سازی پیش دانشگاهی رو هم انجام بدم چون دیپلم فنی و حرفه ای هستم . ( با تشکر از ادمین Wink )
البته در فرم 260 چون هر دوره اموزش نیاز به درج تاریخ شروع و اتمام داشت من فقط 2 زدم و کاردانی و دیپلم فنی و حرفه ایم رو گفتم. نیاز داره اپ دیت بشه چون هنوز کانفرم نکردم

بسیار ممنون از راهنمایی تون
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان