کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
سلام

یه نکته مهم ،دوستان برنده سعی کنن کد پستی پشت کارت ملی با کد پستی ادرس یکی باشه ترجیحا برید اپدیت کنید البته سفارت فقط شناسنامه ظاهرا قبول داره ها

از من گفتن بود جهت اطلاع

ارادت
تشکر کنندگان: A_A
بچه ها من به شدت گیج و عصبی شدم. لطفا یک نفر که مطمئنه جواب سوال های منو بده
1= چه چیزا هایی رو باید ترجمه کنیم
2= من تازه درسم تموم شده و تاره مدرک موقتم رو گرفتم. دانشگاه دولتی درس خوندم. باید اصل مدرک رو واسه ترجمه بدیم؟
3=ترجمه اعتبار داره؟
خوااااااااااااااااااااااااااااااهش میکنم جواب بدین
تشکر کنندگان:
با تشکر از تمامی اطلاعاتی که بچه ها در این فروم گذاشتن
ممنون می شم کمکم کنین
من بازنشسته آموزش و پرورش هستم و مدرک کارشناسی که به آموزش و پرورش تحویل دادم رو یه برهه گرفتم و الان فقط اونجا کپی مدرکم هست. خودم هم اصل مدرک را ندارم- راستش فک نمی کردم هیچ وقت لازمم بشود- حالا باید مدرک کارشناسی را که ثبت نام اولیه اعلام کردم ترجمه کنم. چه جوری؟ جایی کپی رو، ترجمه رسمی نمی کنه ؟؟ باید به دانشگاه محل تحصیلم برم؟ بعد 25 سال آیا جواب می دن؟؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-13 ساعت 17:32)امیلی نوشته:  بچه ها من به شدت گیج و عصبی شدم. لطفا یک نفر که مطمئنه جواب سوال های منو بده
1= چه چیزا هایی رو باید ترجمه کنیم
2= من تازه درسم تموم شده و تاره مدرک موقتم رو گرفتم. دانشگاه دولتی درس خوندم. باید اصل مدرک رو واسه ترجمه بدیم؟
3=ترجمه اعتبار داره؟
خوااااااااااااااااااااااااااااااهش میکنم جواب بدین

سلام

یه بار ارسال مدارک رو برای بچه های ۲۰۱۴ بخونید استرس نداشته باشید تا شهریور وقت دارید که مدارک رو اماده کنید که کلا خونه پرش ۲ هفته هستش
هر سفارتی هستین برای مصاحبه برید خاطرات مصاحبه بچه های قبل رو بخونید اگر اصل مدرک نرسید اونجا توضیح بدید که تازه فارغ التحصیل Smile شدید

برای اینکه تکرار نشه پیغام خصوصی بدین جزییات لینک ها رو بفرستم

موفق باشید
تشکر کنندگان:
(2014-06-13 ساعت 21:25)ashraf.mab نوشته:  با تشکر از تمامی اطلاعاتی که بچه ها در این فروم گذاشتن
ممنون می شم کمکم کنین
من بازنشسته آموزش و پرورش هستم و مدرک کارشناسی که به آموزش و پرورش تحویل دادم رو یه برهه گرفتم و الان فقط اونجا کپی مدرکم هست. خودم هم اصل مدرک را ندارم- راستش فک نمی کردم هیچ وقت لازمم بشود- حالا باید مدرک کارشناسی را که ثبت نام اولیه اعلام کردم ترجمه کنم. چه جوری؟ جایی کپی رو، ترجمه رسمی نمی کنه ؟؟ باید به دانشگاه محل تحصیلم برم؟ بعد 25 سال آیا جواب می دن؟؟
سلام. شما اگر کپی مدرکتونم ترجمه کنید باید روز مصاحبه اصل مدرک رو با خودتون ببرید.
تشکر کنندگان:
(2014-06-13 ساعت 21:25)ashraf.mab نوشته:  با تشکر از تمامی اطلاعاتی که بچه ها در این فروم گذاشتن
ممنون می شم کمکم کنین

سلام من بعد از 30 سال رفتم اصل مدرکم را گرفتم مشکلی نداره
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: babak12 ، r.bazargan
(2014-06-13 ساعت 01:56)L_haam نوشته:  
(2014-06-12 ساعت 13:51)sahar63 نوشته:  سلام
دوستان اگر گواهی موقت لیسانس و فوق رو بجای اصل داشته باشیم و آزاد کردن اصل مدارک فعلا امکان پذیر نباشه چه باید کرد؟چون ظاهرا دارالترجمه هم اونهارو ترجمه نمیکنه؟از دوستان کسی قبلا بوده که گواهی موقت ترجمه کرده و برده باشه؟البته اصل دیپلم و پیش رو دارم
ممنون
سلام
دوست عزیز اونجوری که من می دونم حتما باید اصلش رو ببری مگر اینکه دانشجو باشی. اگه دانشگاه دولتی بودی و نمی تونی مدرکت رو آزاد کنی باید هزینه تحصیلت رو پرداخت کنی تا آزاد بشه، مگر در مواردی که مدرک بدون پرداخت آزاد میشه(به میزان کافی در زمینه مدرک کار کردن یا گواهی بیکاری بعد از یه مدت زمانی)

من هم دقیقا همین مشکل را دارم از طرفی مدرک دیپلم برایشان حائز اهمیته ولیکن بهرحال چون آخرین مدر ک اخذ شده را لیسانس اعلام کردم باید اصل مدرک و اصل ترجمه را داشته باشیم که همین کلی هزینه بیخودی را به ما تحمیل میکند من دانشگاه آزاد برای فوق رفتم و برای گرفتن مدرک لیسانسم گفتند باید درخواست انصراف با هزینه بالای1.5 میلیون ریال بدهی .کاش کسی دراین زمینه راهکاری دارد ما را راهنمایی کند
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان:
درود.آیا حتما نیاز به تعویض کارت پایان خدمت با کارتهای جدید هست؟
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان:
(2014-06-18 ساعت 12:19)HTQ نوشته:  درود.آیا حتما نیاز به تعویض کارت پایان خدمت با کارتهای جدید هست؟

سلام
نه دوست عزیز نیازی به تعویض کارت نیست ولی اگه وقت دارید تعویض کنید ضرر نداره
تشکر کنندگان: nasim
(2014-06-18 ساعت 12:19)HTQ نوشته:  درود.آیا حتما نیاز به تعویض کارت پایان خدمت با کارتهای جدید هست؟

اگه بخوایین پاسپورتتون رو تمدید کنین باید کارت پایان خدمت جدید بگیرین و صدور کارت جدید زمانبر هست .

Embassy:Ankara/کلیرJun 27/دریافت ویزا Jul 11/ ورود به آمریکا Sep 10/ساکن ارواین
تشکر کنندگان: A_A ، Sara_lphmkf
(2014-06-19 ساعت 02:33)anahita 62 نوشته:  

اگه بخوایین پاسپورتتون رو تمدید کنین باید کارت پایان خدمت جدید بگیرین و صدور کارت جدید زمانبر هست .

تمدید پاسپورت احتیاج به تعویض شدن کارت ندارد ، وقتی مدارک تعوبض کارت پایان خدمت را بدهید یک برگه به شما میدهند که بعد از یک هفته با آن برگه پاسپورتتان را تمدید میکنید و لزومی به ارائه کارت پایان خدمت جدید نیست
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان: r.bazargan
(2014-06-19 ساعت 19:15)Aghaman نوشته:  

تمدید پاسپورت احتیاج به تعویض شدن کارت ندارد ، وقتی مدارک تعوبض کارت پایان خدمت را بدهید یک برگه به شما میدهند که بعد از یک هفته با آن برگه پاسپورتتان را تمدید میکنید و لزومی به ارائه کارت پایان خدمت جدید نیست

یه چیزی ذهنم رو مشغول کرده . کارت پایان خدمت من اومد اما رو کارت فقط مشخصات من رو مثل کارت ملی نوشته و هیچ اشاره ای به یگان خدمت و اینکه تو چه رسته ای بودیم نشده. ممکن هست تو سفارت وقتی اصل مدرک رو میخواد ببینه واسش جای سوال باشه ؟
کیس : **75
ارسال فرم : جولای 2013
کارنت : می 2014
نامه دوم : 10 روز بعد
مصاحبه : ابوظبی 24 جولای 2 نفر نفر اصلی AP
شناسایی در سایت ابو ظبی: 24 جولای
آپدیت ها : 24 و 26 و 28 و 29 و 31 جولای - 13 آگوست هر دو نفر، 17 آگوست هردونفر, 18 آگوست نفر اصلی,19 آگوست نفر اصلی
تشکر کنندگان:

ممنون.من به تازگی پاسپورتم رو گرفتم یعنی حدود 4 تا 5 ماه پیش.با همین کارت های قدیمی پایان خدمت هم گرفتم و مشکلی پیش نیومد.پس نتیجه این که نیازی به تعویض کارت نیست.سپاس
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان:
(2014-06-19 ساعت 23:03)م.ق نوشته:  

یه چیزی ذهنم رو مشغول کرده . کارت پایان خدمت من اومد اما رو کارت فقط مشخصات من رو مثل کارت ملی نوشته و هیچ اشاره ای به یگان خدمت و اینکه تو چه رسته ای بودیم نشده. ممکن هست تو سفارت وقتی اصل مدرک رو میخواد ببینه واسش جای سوال باشه ؟
سلام
ما همین هفته قبل مصاحبه داشتیم همسرم با کارت پایان خدمت جدید که خوب در آن هیچ شاخه ای اعم از ارتش یا سپاه ذکر نشده خود افیسر سوال کرد سربازی در ارتش بودید یا سپاه و تا زمانی که به اطمینان کامل از شرح وظایف ایشان. نرسید به سوال کردن ادامه داد پس نگران این موضوع نباشید
موفق باشید
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست
تشکر کنندگان: babak12 ، nasim ، r.bazargan
(2014-06-20 ساعت 04:21)مامان خانم نوشته:  
(2014-06-19 ساعت 23:03)م.ق نوشته:  

سلام
ما همین هفته قبل مصاحبه داشتیم همسرم با کارت پایان خدمت جدید که خوب در آن هیچ شاخه ای اعم از ارتش یا سپاه ذکر نشده خود افیسر سوال کرد سربازی در ارتش بودید یا سپاه و تا زمانی که به اطمینان کامل از شرح وظایف ایشان. نرسید به سوال کردن ادامه داد پس نگران این موضوع نباشید
موفق باشید

ممنون دوست عزیز. ایشالا که یکضرب گرفتید.
کیس : **75
ارسال فرم : جولای 2013
کارنت : می 2014
نامه دوم : 10 روز بعد
مصاحبه : ابوظبی 24 جولای 2 نفر نفر اصلی AP
شناسایی در سایت ابو ظبی: 24 جولای
آپدیت ها : 24 و 26 و 28 و 29 و 31 جولای - 13 آگوست هر دو نفر، 17 آگوست هردونفر, 18 آگوست نفر اصلی,19 آگوست نفر اصلی
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان