کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2014-06-22 ساعت 15:48)kkr129 نوشته:  دوستان عزیز سلام

جسارتا سوالی داشتم .

من تاریخ پشت کارت ملی تمام شده 2 سال میشه تمام شده

آیا باید کارت ملی را تعویض کنم ؟ یا نیازی نیست ؟

خیر!
اصلا نیازی به تعویض نیست
من هم مثل شما بودم و همون کارت و ترجمه کردم و بردم سفارت و ایرادی نگرفتن.
در ضمن به احتمال قوی اونا کارته ملی رو نمی خوان، ولی چون اکثر ایرانیها برای محکم کاری بردن، دیگه روال شده!
* DV 2014 *
آنچه در این سایت مینویسم صرفا نظرات شخصی من هستند و ممکن است متفاوت با نظرات دیگر باشد. حتی المقدور مطالبی رو نقل میکنم که از صحت آن اطمینان دارم، ولی باز هم بدون شک احتمال اشتباه وجود دارد.
تشکر کنندگان: babak12 ، Mahmood129 ، r.bazargan ، mandikhanum
باسلام
من حدود سه سال پیش تمام مدارکم رو برای مهاجرت به کانادا ترجمه کردم با مهر دادگستری
آیا همین ترجمه ها مورد قبوله یا مجدد ترجمه کنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
تشکر کنندگان: mandikhanum
(2014-06-30 ساعت 09:01)santi نوشته:  باسلام
من حدود سه سال پیش تمام مدارکم رو برای مهاجرت به کانادا ترجمه کردم با مهر دادگستری

سلام
دوست عزیز ترجمه های رسمی معمولا بسته به نوع مدرک نهایتا تا دو سال اعتبار دارند در هر صورت بهتر است تجدید کنید
تشکر کنندگان:

سلام دوست عزيز
معمولا هر سال شكل مهرها تغيير ميكنه
به دليل امنيتي و مسائل ديگه ....
بهتر دوباره ترجمه كني فقط با تاييد رسمي دارالترجمه
موفق باشيد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: قصه گو
دوستان عزیز:اونطور که من فهمیدم مدارک مورد نیاز برای ترجمه عبارتنداز:1 شناسنامه (تمام صفحات)خود واعضا 2 سری (یک سری برای ارسال با پست ویک سری باخودمون هنکام مصاحبه ببریم همراه بااصل شناسنامه)2 مدارک تحصیلی به تعداد مدارکی که درفرم260 اعلام کردیم(2سری مثل مورد بالا)3 مدرک تمکن مالی(2سری)4کارت پایان خدمت(2سری)5 عقدنامه(3سری 2 سری برای ارسال با پست و یک سری با خودمون ببریم مصاحبه) پاسپورت هم که ترجمه لازم ندارد.اکر موردی ازقلم افتاده لطفا اضافه کنید.درغیراینصورت تایید کنید.با سپاس فراوان
تشکر کنندگان:
(2014-06-30 ساعت 19:31)hamed shayan نوشته:  دوستان عزیز:اونطور که من فهمیدم مدارک مورد نیاز برای ترجمه عبارتنداز:1 شناسنامه (تمام صفحات)خود واعضا 2 سری (یک سری برای ارسال با پست ویک سری باخودمون هنکام مصاحبه ببریم همراه بااصل شناسنامه)2 مدارک تحصیلی به تعداد مدارکی که درفرم260 اعلام کردیم(2سری مثل مورد بالا)3 مدرک تمکن مالی(2سری)4کارت پایان خدمت(2سری)5 عقدنامه(3سری 2 سری برای ارسال با پست و یک سری با خودمون ببریم مصاحبه) پاسپورت هم که ترجمه لازم ندارد.اکر موردی ازقلم افتاده لطفا اضافه کنید.درغیراینصورت تایید کنید.با سپاس فراوان
سلام
شما نیاز به 2سری ترجمه ندارید در دو سفارت ابوظبی و ایروان که با خودتون میبرید و از هرکدام یک سری ازتون تحویل میگیرن باستثناء عقدنامه که 2 سری میگیرن و برای ترکیه هم 15 روز زودتر پست میکنید که اونم همونها رو روشون اقدام میکنن و مجدد ازتون چیزی نمیگیرن.
1- شناسنامه
2-کارت ملی ( که ایروان نخواست)
3-مدارک تحصیلی
4-کارت پایان خدمت یا معافیت
5-تمکن مالی یا مدارک اسپانسر
6-عقدنامه، دوسری
7-کپی صفحه اول پاسپورت
8-مدارک مدیکال که قبلش از دکتر گرفتین
9-عکسها برای مدیکال و سفارت
10-اصل پاسپورتSmile
برای همگیتون آرزوی موفقیت میکنم.
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

(2014-06-30 ساعت 13:19)babak12 نوشته:  

سلام دوست عزيز
موفق باشيد

والا اینجور که ما فهمیدیم دارالترجمه ها هرکدام یک تاریخ را برای مدت اعتبار اعلام می کنند (از شش ماه تا 5 سال) ولی آنجوری که من از خود وزارت دادگستری پرسیدم, جهت جلوگیری از جعل مهر دادگستری هر پنج سال یک بار مهر دادگستری عوض می شود که از تاریخ آخرین تعویض 2 سال می گذرد
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: babak12 ، mbsamani ، قصه گو
(2014-07-03 ساعت 06:50)khalilkhah نوشته:  
(2014-06-30 ساعت 13:19)babak12 نوشته:  

سلام دوست عزيز
موفق باشيد

والا اینجور که ما فهمیدیم دارالترجمه ها هرکدام یک تاریخ را برای مدت اعتبار اعلام می کنند (از شش ماه تا 5 سال) ولی آنجوری که من از خود وزارت دادگستری پرسیدم, جهت جلوگیری از جعل مهر دادگستری هر پنج سال یک بار مهر دادگستری عوض می شود که از تاریخ آخرین تعویض 2 سال می گذرد
سلام
اگر مدرکی که دارید میبرید متنش عوض نشده هیچ نیازی به ترجمه مجدد ندارید ضمنا برای مصاحبه هیچ یک از ترجمه ها نیاز به مهر دادگستری ندارن. بیخودی برا خودتون خرج تراشی نکنید.
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: babak12 ، shahrzad001 ، Sara_lphmkf
سلام دوستان این سوال را برای خانومم میپرسم چون خودم مدارکم تکمیله اما خانومم برنده اصلیه و این سوال را داره

-------------------------------------------------

سوالی داشتم

من دیپلم و پیش دانشگاهی دارم . کاردانی هم تمام کردم الان ترم 3 کارشناسی هستم

فقط اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیمو دارم .

دانشگاه کارشناسیم مدرک کاردانیمو نمیده میگه کارشناسی که تموم کردی کاردانیت اینجا دیگه میمونه ما به شما کارشناسیتو میدیم اونم تازه موقت

حال من 1 ترم دیگه دارم دانشگاه یعنی بهمن احتمالا تموم میشم احتمالا مصاحبه منم فروردین یا اردیبهشته ( خیلی خیلی خوش شانس باشم بهم کارشناسی موقت را بدن ) اما کاردانی دیگه نمیدن

من هنوز فرم 260 پر نکردم میترسم توی قسمت مدارک کاردانی هم بزنم بعد روز مصاحبه بهم بگه کو مدرکش .. و من هیچی ندارم ..

میخاستم ببینم دوستان چه راهی پیشنهاد میدن با این وضعیت ( بنده وضعیت خدمت یا بدهی یا .... هم ندارم )

سپاس
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: r.bazargan
چه طور باید بفهمیم که کلیرنس شدیم؟و از کی باید واکسنها را شروع کرد؟با سپاس.
تشکر کنندگان:
(2014-07-03 ساعت 19:19)p30 نوشته:  چه طور باید بفهمیم که کلیرنس شدیم؟و از کی باید واکسنها را شروع کرد؟با سپاس.

دوست عزیز
سوال خودتان را در تالار مربوطه بپرسید که بقیه دوستان هم استفاده کنند.
در مورد واکسن زمان شروع بستگی به شماره پرونده شما دارد.
تشکر کنندگان:
(2014-07-03 ساعت 17:36)kkr129 نوشته:  سلام دوستان این سوال را برای خانومم میپرسم چون خودم مدارکم تکمیله اما خانومم برنده اصلیه و این سوال را داره

سوالی داشتم

دانشگاه کارشناسیم مدرک کاردانیمو نمیده میگه کارشناسی که تموم کردی کاردانیت اینجا دیگه میمونه ما به شما کارشناسیتو میدیم اونم تازه موقت

حال من 1 ترم دیگه دارم دانشگاه یعنی بهمن احتمالا تموم میشم احتمالا مصاحبه منم فروردین یا اردیبهشته ( خیلی خیلی خوش شانس باشم بهم کارشناسی موقت را بدن ) اما کاردانی دیگه نمیدن

من هنوز فرم 260 پر نکردم میترسم توی قسمت مدارک کاردانی هم بزنم بعد روز مصاحبه بهم بگه کو مدرکش .. و من هیچی ندارم ..

میخاستم ببینم دوستان چه راهی پیشنهاد میدن با این وضعیت ( بنده وضعیت خدمت یا بدهی یا .... هم ندارم )

سپاس

دوست عزیز شما می توونین فقط مدرک دیپلمو پیش و روز مصاحبه ارایه کنین . شما می تونین توی فرم ها کاردانیتونو بنویسین و روز مصاحبه بگین دست دانشگاه هست . ( اما به نظر من اگه فقط دیپلم و پیش و ارایه بدین بهتره . روز مصاجبه هر چقد خودتونو بالاتر نشون ندین چه از لحاظ کاری چه درسی بهتره ) مخصوصا که برنده اصلی خودتون نیستین .
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
Sad بعد از یک سال و نیم انتظار ، ویزا به ما نرسید !
تشکر کنندگان: shahrzad001 ، Mahmood129
(2014-07-03 ساعت 19:19)p30 نوشته:  چه طور باید بفهمیم که کلیرنس شدیم؟و از کی باید واکسنها را شروع کرد؟با سپاس.

کلیرنس شدین ؟ کلیرنس زمانی می شین که مصاحبه شده باشین و یه مدت تا کرفتن ویزا زمان لازم هست برای پروسه چک . اگه منظورتون کارنت شدن هست هر ماه باید بولتن ویزا رو چک کنین از سایت travel.state.gov

ببینین کیستون در رنج کیس هایی که هر ماه اعلام می شه قرار داره یا نه
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
تشکر کنندگان: قصه گو ، محبت ، Sara_lphmkf
دوستان قبل از هر کارییی تاپیک مربوطه مال سال 2014 رووو یهههه نیم نگاه بندازینننننننننننننننننننننننننن
تشکر کنندگان: قصه گو ، محبت ، Sara_lphmkf ، rbrb-2015
(2014-07-03 ساعت 22:34)nasim نوشته:  
(2014-07-03 ساعت 17:36)kkr129 نوشته:  سلام دوستان این سوال را برای خانومم میپرسم چون خودم مدارکم تکمیله اما خانومم برنده اصلیه و این سوال را داره

سوالی داشتم

سپاس

دوست عزیز شما می توونین فقط مدرک دیپلمو پیش و روز مصاحبه ارایه کنین . شما می تونین توی فرم ها کاردانیتونو بنویسین و روز مصاحبه بگین دست دانشگاه هست . ( اما به نظر من اگه فقط دیپلم و پیش و ارایه بدین بهتره . روز مصاجبه هر چقد خودتونو بالاتر نشون ندین چه از لحاظ کاری چه درسی بهتره ) مخصوصا که برنده اصلی خودتون نیستین .

به نظر من هم اینطوری که نسیم خانم میگن بهتره. هر چی کمتر مهم باشید بهتره
2014as7xxx، ایروان، کلیرنس
تشکر کنندگان: قصه گو ، Mahmood129 ، محبت

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان