کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
سلام دوستان عزیز
به یه مشکل خیلی بزرگ برخوردم ، من مدرک کارشناسی ارشد از موسسه عالی بانکداری دارم (خودم هم کارمند بانکم) ، همه جا هم مدرکم را کارشناسی ارشد نوشته ام ، چه ثبت نام اولیه و چه در فرم 260 ، حالا که خواستم مدارکم را بدم برای ترجمه ، دارالترجمه میگه باید مدارک به تایید وزارت علوم برسه ، با وزارت علوم هم تماس گرفتم میگن اصلا این موسسه مستقله و ما نمیتونیم تاییدش کنیم ، حالا من بدبخت که تا حالا فکر میکردم فوق لیسانس دارم الان امروز فهمیدم که مدرکم فقط یه کاغذ پاره هست ،، جالب اینجاست که من در آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد هم که توسط سازمان سنجش برگزار شده شرکت کردم و قبول هم شدم و توی گواهی که سازمان سنجش به من داده من اجازه ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارم ، حالا به نظرتون من چیکار کنم که مدرک فوقم رو ترجمه نمیکنند؟؟
تشکر کنندگان:
من از تجربه سال قبل خودم بگم. چون اخیرا هزینه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه گرون تر شده گویا. اینو بگم که من هیچ کدوم از ترجمه هام مهر دادگستری یا وزارت امور خارجه نداشت و فقط سربرگ و مهر دارالترجمه بود. هیچ مشکلی هم پیش نیومد. وسواس الکی نداشته باشید که این چیزها هزینه اضافه ست.
تشکر کنندگان: babak12 ، aidaz ، mandikhanum
سلام دوستان

من ۶-۷ سال قبل مدار تحصیلی - شناسنامه و سند از دواج و یکسری مدارکم را ترجمه کرده ام. (ترجمه کامل با مهر دادگستری و وزارت خارجه). ایا لازم هست انها را مجددا ترجمه کنم یا اینکه در مصاحبه از ترجمه های قدیمی میتوانم استفاده کنم؟

ممنون ازهمکاریتون و موفق باشید.
WinkBig Grin
تشکر کنندگان:
(2014-07-19 ساعت 10:20)Alireza1347 نوشته:  سلام دوستان

من ۶-۷ سال قبل مدار تحصیلی - شناسنامه و سند از دواج و یکسری مدارکم را ترجمه کرده ام. (ترجمه کامل با مهر دادگستری و وزارت خارجه). ایا لازم هست انها را مجددا ترجمه کنم یا اینکه در مصاحبه از ترجمه های قدیمی میتوانم استفاده کنم؟

اگر اطلاعات شما تغییراتی نداشته لازم نیست
فقط این نکته اشاره کنم که مهر دادکستری و وزرات امور خارجه از اون تاریخ تا الان تغییر کرده
که نیازی برای تایید دوباره نیست
چون برای مصاحبه نیازی به تایید دادکستری و وزارت امور خارجه نیست
فقط مهر مترجم نیاز است
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Alireza1347 ، USA Grean Card
(2014-07-19 ساعت 10:20)Alireza1347 نوشته:  سلام دوستان

سلام دوست عزیز
برای شناسنامه و سند ازدواج 7 سال زمان خیلی زیادیه به نظر من اصلا ریسک نکن و دوباره ترجمه کن. تو 7 سال خیلی اتفاق ها می تونه افتاده باشه و سفارت ممکنه ازت ایراد بگیره. حتی اگه تغییری نداشته باشه.
در ضمن مهر وزارت خارجه 2 سال پیش تغییر کرده چون جعل شده بوده بنابراین مدارک تحصیلیت با مهر قدیمی هم دیگه اعتباری نداره.
تشکر کنندگان: babak12 ، Alireza1347
دوستان سلام، براي ترجمه قيمت سرقفلي مثل سرقفلي سهم بيمارستان كه ارزشش چند برابر برگه سهامه چه كار بايد كرد كه اونا قيمت واقعي شو متوجه بشن؟
تشکر کنندگان:
(2014-07-19 ساعت 13:58)Hagh81 نوشته:  دوستان سلام، براي ترجمه قيمت سرقفلي مثل سرقفلي سهم بيمارستان كه ارزشش چند برابر برگه سهامه چه كار بايد كرد كه اونا قيمت واقعي شو متوجه بشن؟
سلام دوست عزیز
در این مورد فکر می کنم ترجمه رسمی یک گواهی ممهور توسط یکی از مراجع رسمی مربوطه که در آن ارزش ریالی ذکر شده باشد کافی است. البته بهتر است برای تمکن مالی تا حد امکان روی سهام حساب زیادی باز نکنید.
تشکر کنندگان: babak12 ، Hagh81
با سلام و تشکر،
مدارک شامل شناسنامه ، سند ازدواج، مدارک فارغ التحصیلی آخرین مقطع دانشگاهی خود و همسرم به همراه ریز نمرات و مدارک مالی و شغلی ...
1- آیا به جز این مدارک ، چیز دیگری نیز باید ارائه گردد؟
2- آیا تمامی این مدارک باید به مهر وزارت خارجه و دادگستری برسد؟ یا ترجمه ان توسط دارالترجمه زیرنظر وزارت دادگستری کفایت می کند؟
3- آیا ترجمه آخرین مدرک تحصیلی کفایت می کند یا باید کلیه تحصیلاتی که در مقطع دانشگاه داشته ایم باید ارائه گردد؟ مثلا لیسانس و فوق لیسانس و دکتری

** پیشاپیش از راهنمایی شما تشکر می کنم.
ورود به امریکا 16 جولای Smile
تشکر کنندگان:
(2014-07-19 ساعت 17:28)zohreh-gh نوشته:  با سلام و تشکر،
مدارک شامل شناسنامه ، سند ازدواج، مدارک فارغ التحصیلی آخرین مقطع دانشگاهی خود و همسرم به همراه ریز نمرات و مدارک مالی و شغلی ...
1- آیا به جز این مدارک ، چیز دیگری نیز باید ارائه گردد؟
2- آیا تمامی این مدارک باید به مهر وزارت خارجه و دادگستری برسد؟ یا ترجمه ان توسط دارالترجمه زیرنظر وزارت دادگستری کفایت می کند؟
3- آیا ترجمه آخرین مدرک تحصیلی کفایت می کند یا باید کلیه تحصیلاتی که در مقطع دانشگاه داشته ایم باید ارائه گردد؟ مثلا لیسانس و فوق لیسانس و دکتری

** پیشاپیش از راهنمایی شما تشکر می کنم.

دوست خوبم
شما باید مدارک تحصیلی مربوط به دبیرستان و پیش دانشگاهی رو هم ترجمه رسمی کنید.
هیچ کدام از مدارک نیازی به تایید دادگستری ندارند مگر این که قصد ادامه تحصیل داشته باشید.
در ضمن هر مدرکی که توی فرم اذعان داشتید که دارید رو می بایست ترجمه و ارائه دهید.
باز هم سوالی بود در خدمتم..!!!
تشکر کنندگان: babak12
با سلام
ما مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانسمون را دادیم برای ترجمه که از دانشگاه معتبر دولتی و دانشگاه آزاد است اما دارالترجمه رسمی به ما گفته که باید مدارکتون را برای ترجمه رسمی ببرید تهران تائید کنید؟کسی اطلاعی ندارد؟
تشکر کنندگان:
بله شما مدرک دانشگاه دولتیتون رو اول(دانشنامه و ریز نمرات) در سامانه تایید مدارک وزارت علوم ثبت میکنید. مبلغ رو پرداخت میکنید مدرک رو اسکن میکنید. به دانشگاهتون زنگ میزنید که مدرک رو تایید کنند در سامانه. منتظر میشید تا سامانه به شما تاییدیه بده.
اگر عجله دارید یا به پست اعتماد ندارید حضوری تشریف میبرید وزارت علوم در میدان فردوسی تهران و مدارک رو با مهر برجسته تایید میگیرید. اگر به پست اعتماد دارید و عجله ندارید مطابق دستور میرید پست و دو تا پاکت مربوطه رو میگیرید هزینه پست رو میپردازید و یک هفته تا ده روز تایید شده اش دم در خونتون میاد.
برای دانشگاه آزاد که دانشنامه تون اگر هولوگرام داشته باشه قابل ترجمه است و تایید اضافه ای نمیخواد. ریز نمرات رو هم بفرمایید که برای ترجمه میخواهید خودشون میفرستن مرکز دانشگاه آزاد در تهران پاسداران گلستان هشتم و اونجا تاییدش میکنن پس میفرستن به دانشگاهتون بعد از 10-20 روز. البته من دانشگاه آزاد تهران بودم و ریز نمرات پارسال میخواستم از عکس العمل اینها شگفت زده شدم. یک ارسال رفت و برگشتی ریز نمرات از دو نقطه تهران به فاصله 7-8 کیلومتر 2 ماه طول کشید. این وسط منم 3 بار به دانشگاه خودمون و مرکز سر زدم و هر دفعه حوالم کردن! اگر عجله دارید دستی مدرک رو ببرید و پیگیری کنید که اصلا به سرعت کار اینها اعتباری نیست.
ضمنا مدرکتون اگر هولوگرام نداره از دانشگاه خودتون بخواید براتون این خدمت رو انجام بده اگر زیر بار نرفت یکبار باید تهران تشریف بیارید.

همه این روضه ها که خوندم به شرطی است که بخواهید تایید دادگستری و وزارت علوم رو داشته باشید(برای ادامه تحصیل) اگر هدفتون فقط مصاحبه سفارت هست دارالترجمتون رو عوض کنید. الزامی برای تایید مدارک جهت تایید دارالترجمه وجود نداره و نشون میده دالترجمه تون یا به کارش وارد نیست یا میخواد شما رو بعدا بابت مهر های اضافی بسلفه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak 2000 ، babak12 ، USA Grean Card ، rbrb-2015 ، mandikhanum
سلام
آقا من مدرک فوق لیسانس و لیسانسم دانشگاه دولتی هست و موقت هستش!!!
برا آزاد کردن لیسانس ۳ میلیون میخاد و فوق ۷ میلیون!!!
من این پولو ندارم اگه داشتمم نمیدادم Smile
حالا برا ترجمه اینا خوبه یا اصلشو میخاد؟؟؟
رو مدارکم نوشته ارزش ترجمه نداره و فقط برا داخل کشور معتبره!
در ضمن من تو ۵ سال اول قصد ادامه تحصیل ندارم!
حالا به نظرتون چ کار کنم برم دنبال آزاد کردن یا نه؟؟؟
۲. از دوستان سال قبل کسیو با شرایط من سراغ دارین!!؟؟
خیلی ممنون

Sent from my MediaPad X1 7.0
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

تشکر کنندگان: mandikhanum
(2014-07-23 ساعت 22:31)babak 2000 نوشته:  با سلام
ما مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانسمون را دادیم برای ترجمه که از دانشگاه معتبر دولتی و دانشگاه آزاد است اما دارالترجمه رسمی به ما گفته که باید مدارکتون را برای ترجمه رسمی ببرید تهران تائید کنید؟کسی اطلاعی ندارد؟

سلام دوست عزیز
شما نیازی به تایید دادگستری و وزارت خارجه ندارید. احتمالا دارالترجمه ای که به آن مراجعه کردید به انجام امور لاتاری آشنایی کافی ندارند. بهتر است به دارالترجمه های معتمد دیگر دوستان مهاجر مراجعه کنید که کار لاتاری اکثر دوستان رو انجام داده باشند و به رویه آشنایی کامل دارند.
بازم سوالی بود در خدمتم

(2014-07-24 ساعت 00:19)behdadK نوشته:  بله شما مدرک دانشگاه دولتیتون رو اول(دانشنامه و ریز نمرات) در سامانه تایید مدارک وزارت علوم ثبت میکنید. مبلغ رو پرداخت میکنید مدرک رو اسکن میکنید. به دانشگاهتون زنگ میزنید که مدرک رو تایید کنند در سامانه. منتظر میشید تا سامانه به شما تاییدیه بده.
اگر عجله دارید یا به پست اعتماد ندارید حضوری تشریف میبرید وزارت علوم در میدان فردوسی تهران و مدارک رو با مهر برجسته تایید میگیرید. اگر به پست اعتماد دارید و عجله ندارید مطابق دستور میرید پست و دو تا پاکت مربوطه رو میگیرید هزینه پست رو میپردازید و یک هفته تا ده روز تایید شده اش دم در خونتون میاد.
برای دانشگاه آزاد که دانشنامه تون اگر هولوگرام داشته باشه قابل ترجمه است و تایید اضافه ای نمیخواد. ریز نمرات رو هم بفرمایید که برای ترجمه میخواهید خودشون میفرستن مرکز دانشگاه آزاد در تهران پاسداران گلستان هشتم و اونجا تاییدش میکنن پس میفرستن به دانشگاهتون بعد از 10-20 روز. البته من دانشگاه آزاد تهران بودم و ریز نمرات پارسال میخواستم از عکس العمل اینها شگفت زده شدم. یک ارسال رفت و برگشتی ریز نمرات از دو نقطه تهران به فاصله 7-8 کیلومتر 2 ماه طول کشید. این وسط منم 3 بار به دانشگاه خودمون و مرکز سر زدم و هر دفعه حوالم کردن! اگر عجله دارید دستی مدرک رو ببرید و پیگیری کنید که اصلا به سرعت کار اینها اعتباری نیست.
ضمنا مدرکتون اگر هولوگرام نداره از دانشگاه خودتون بخواید براتون این خدمت رو انجام بده اگر زیر بار نرفت یکبار باید تهران تشریف بیارید.

همه این روضه ها که خوندم به شرطی است که بخواهید تایید دادگستری و وزارت علوم رو داشته باشید(برای ادامه تحصیل) اگر هدفتون فقط مصاحبه سفارت هست دارالترجمتون رو عوض کنید. الزامی برای تایید مدارک جهت تایید دارالترجمه وجود نداره و نشون میده دالترجمه تون یا به کارش وارد نیست یا میخواد شما رو بعدا بابت مهر های اضافی بسلفه

با تشکر از راهنمایی های دوست عزیزمون
البته باید بگم که تنها یک نکته تغییر کرده است. مرکز دانشگاه آزاد از پاسداران به پونک منتقل شده است.
سوالی بود در خدمتم
تشکر کنندگان: babak12
کی این اتفاق افتاد؟ من 6 ماه پیش واسه کارای ادامه تحصیل رفتم اونجا!
کجای پونک رفته؟
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان:
(2014-07-24 ساعت 10:32)behdadK نوشته:  کی این اتفاق افتاد؟ من 6 ماه پیش واسه کارای ادامه تحصیل رفتم اونجا!
کجای پونک رفته؟

یک ماهی میشه دوست عزیز
رفته علوم تحقیقات
تشکر کنندگان: behdadK

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان