کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2014-08-23 ساعت 22:39)k1_m_1358 نوشته:  
(2014-08-23 ساعت 12:03)k1_m_1358 نوشته:  دوستاي عزيز سلام
يه سوالي داشتم ، من مدرك ليسانسم يه كم مخدوش شده بود براي همين دادم پرس كردند، حالا ميخاسم بدونم به نظرتون مشكلي پيش نمياد توي سفارت و زمان مصاحبه؟
دوستان کسی در این مورد نظری نداره؟

سلام دوست عزیز
نه چرا باید تو زمان مصاحبه و سفارت برای شما مشکلی پیش بیاد
فقط باید مدرک شما توسط مترجم رسمی ترجمه بشه که مشکلی پیش نیاد
نگران نباشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: قصه گو ، k1_m_1358 ، danialلا ، HERMES7
سلام دوستان عزیز...من به یه مشکل برخوردم خودمو با پاهای خودم انداختم تو چاه من کارت پایان خدمتم رو دادم برای تعویض البته قبل اعلام نتایج قرعه کشی لاتاری الان حدود 6 ماه هست که نیومده رفتم به اداره نظام وظیفه و گفتن معلوم نیست کی بیاد باید منتظر باشی و میخاستم بدونم چیکار میشه کرد و اگه راه حلی هست دوستان و مدیران عزیز بگن...؟؟؟SadSadSadو به دوستان میخاستم یاداوری کنم اگه میخان اینکار رو بکنن فعلا دست نگه دارن چون سیستم تعویض کارت پایان خدمت خیلی شلوغه و اصلا جواب هم نمیدن...همون کارتشون رو نگه دارن برای ترجمه .
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، danialلا
راستی یادم رفت بگویم ما شناسنامه ها و کارت ملی را داده بودیم برای تعویض . البته لازم نیست و صرفا به خاطر اینکه اصلا شبیهمان نبود خواستیم که پیشدستی کرده باشیم. اگر خارج ایران برویم بعید میدانم همچین حوصله ای داشته باشیم.
یک هفته بعد از اینکه برنده شدیم اقدام کردیم برای تغییر که کارت ملی 1 ماهه آمد اما بعد از 3 ماه و خورده ای (نزدیک 4 ماه) این هفته با کلی پیگیری و چاکرم مخلصم و فدای چشم و ابرویتان بشوم و چه سری چه دمی عجب پایی!!! از ثبت احوال شمیرانات تحویلشان گرفتیم. آنجا موردی دیدم گریه میکرد میگفت من از 20 فروردین شناسنامه ام را داده ام هنوز به من تحویل نداده اید. مامور هم خونسرد میگفت حالا چه عجله ای است برو یکماه دیگه اگر رئیس دستور داد بیا بگیر!!
خلاصه از ما گفتن دور تعویض شناسنامه را یک خط قرمز جگری درشت بکشید. اگر سری اول بودیم و شانس نمی آوردیم باید به آفیسر توضیح میدادیم چرا شناسنامه نداریم!!
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: danialلا ، A_A ، babak12 ، sunflower00 ، MJAVADIAN
(2014-08-24 ساعت 15:08)danialلا نوشته:  
(2014-08-24 ساعت 14:24)fa15 نوشته:  سلام دوستان عزیز...من به یه مشکل برخوردم خودمو با پاهای خودم انداختم تو چاه من کارت پایان خدمتم رو دادم برای تعویض البته قبل اعلام نتایج قرعه کشی لاتاری الان حدود 6 ماه هست که نیومده رفتم به اداره نظام وظیفه و گفتن معلوم نیست کی بیاد باید منتظر باشی و میخاستم بدونم چیکار میشه کرد و اگه راه حلی هست دوستان و مدیران عزیز بگن...؟؟؟SadSadSadو به دوستان میخاستم یاداوری کنم اگه میخان اینکار رو بکنن فعلا دست نگه دارن چون سیستم تعویض کارت پایان خدمت خیلی شلوغه و اصلا جواب هم نمیدن...همون کارتشون رو نگه دارن برای ترجمه .

دوست عزیز من هم همین اشتباه رو کردم . کارتم هنوز نیومده. ولی قبلش ترجمه کردم و کپی رنگی پرس شدش رو دارم که امیدوارم ازم قبول کنند

به به ! Big Grin منم دقیقا!
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، danialلا
(2014-08-24 ساعت 15:48)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-24 ساعت 14:24)fa15 نوشته:  سلام دوستان عزیز...من به یه مشکل برخوردم خودمو با پاهای خودم انداختم تو چاه من کارت پایان خدمتم رو دادم برای تعویض البته قبل اعلام نتایج قرعه کشی لاتاری الان حدود 6 ماه هست که نیومده رفتم به اداره نظام وظیفه و گفتن معلوم نیست کی بیاد باید منتظر باشی و میخاستم بدونم چیکار میشه کرد و اگه راه حلی هست دوستان و مدیران عزیز بگن...؟؟؟SadSadSadو به دوستان میخاستم یاداوری کنم اگه میخان اینکار رو بکنن فعلا دست نگه دارن چون سیستم تعویض کارت پایان خدمت خیلی شلوغه و اصلا جواب هم نمیدن...همون کارتشون رو نگه دارن برای ترجمه .

دوست عزیز من هم همین اشتباه رو کردم . کارتم هنوز نیومده. ولی قبلش ترجمه کردم و کپی رنگی پرس شدش رو دارم که امیدوارم ازم قبول کنند

من كارت پايان خدمتو بعد از مصاحبه (آبان 92) دادم واسه تعويض هفته پيش رسيد دستم. يعني بعد از 9 ماه به اندازه يه بارداري كامل!!! از اونجا كه كليرنس ما 7 ماه طول كشيد مشكلي پيش نيومد و قبل از رفتن به امريكا به دستم رسيد. خلاصه حواستون باشه ديگه.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
تشکر کنندگان: A_A ، babak12 ، danialلا ، fa15 ، سیمین راد
(2014-08-24 ساعت 16:43)peymanmohajer نوشته:  
(2014-08-24 ساعت 15:48)رضا2015 نوشته:  

من كارت پايان خدمتو بعد از مصاحبه (آبان 92) دادم واسه تعويض هفته پيش رسيد دستم. يعني بعد از 9 ماه به اندازه يه بارداري كامل!!! از اونجا كه كليرنس ما 7 ماه طول كشيد مشكلي پيش نيومد و قبل از رفتن به امريكا به دستم رسيد. خلاصه حواستون باشه ديگه.
راستش من میخاستم که کارت ملی و شناسنامم رو هم تعویض کنم که اصلا این کار رو نمیکنم اگه این کار رو بکنم فردا روز مصاحبه به جای مدارک باید با 2 کیلوشیرینی خامه ای بریم مصاحبهBig GrinBig Grinحالا به قول اقا بهداد تازه مامور ناراحت بود که بعد از 6 ماه واسه چی اومدم دنبالش ماموره گفت مورد داریم طرف 2 سال تو کلیرنسهBig Grinامید وارم هر چه زودتر کلیرنس کارت پایان خدمت ما هم تموم بشه و ما زودتر کارت رو بگیریم.Big Grinچاکر همتونم...خلاصه من به اون دوستانی که کیس نامبرشون پایین هست پیشنهاد میکنم هیچ مدارکی رو ندن برای تعویض مخصوصا این مورد که اصلا اومدنش حساب کتاب نداره.Smile
تشکر کنندگان: babak12 ، peymanmohajer ، A_A ، danialلا
سلام،من يك سوال دارم لطف ميكنين اگه جواب بدين،همسر من كه برنده هستش دبيرستانش رو تو دبي تو يه مدرسه ايراني خونده،و مدرك ديپلمش هنوز اونجاست،اگه ما چند روز زودتر بريم دبي و مدرك رو بگيريم و ببريم كنسولگري ايران مهر مدارس مدرك رو تاييد كنه براي سفارت امريكا كفايت ميكنه؟يا بايد ما دوبار بريم دبي و بياييم؟[emoji17]
شماره کیس:2015AS00005xxx
تعداد افراد کیس:1 نفر
تغییر از آنکارا به ابوظبی
ارسال فرم:28 مي
تاریخ مصاحبه: jun 25th
ویزا:
تشکر کنندگان:
(2014-08-25 ساعت 14:03)minan نوشته:  سلام،من يك سوال دارم لطف ميكنين اگه جواب بدين،همسر من كه برنده هستش دبيرستانش رو تو دبي تو يه مدرسه ايراني خونده،و مدرك ديپلمش هنوز اونجاست،اگه ما چند روز زودتر بريم دبي و مدرك رو بگيريم و ببريم كنسولگري ايران مهر مدارس مدرك رو تاييد كنه براي سفارت امريكا كفايت ميكنه؟يا بايد ما دوبار بريم دبي و بياييم؟[emoji17]
هم
سر شما فقط ديپلم دارن يعني ادامه تحصيل ندادند؟
به نظر من كه ريسك نكنيد و از همين حالا واسه گرفتن مدرك ديپلم اقدام كنيد تفاوتش يه هزينه سفر هست
حالا اومديم دو سه روز قبل مصاحبه نتونستين مدرك رو به هر دليلي بگيريد
حالا اگه يه مدرك بالاتر داشتيد بازم خيلي فرق ميكرد
بازم دوستان با تجربه نظر بدن
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: babak12
دوستان عزيز پيشكسوت سلام:توي چند صفحه قبل در مورد هولوگزام مدرك اصلي صحبت شده بود. من مدرك لسانسمو كه از دانشگاه ازاد بود نگاه كردم ديدم يك مهر برجسته دانشگاه ودو تا امضاي رييس وقت و يك مقام ديگه رو داره . ولي خبري از هولوگرام خاصي مثلا الكترونيكي وغيره نيست. ايا همون مهر برجسته كافي نيست؟بسيار ممنون ميشم از جوابتون
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

تشکر کنندگان:
سلام مدیریت و اساتید مهاجر سرا

بنده به ترتیب دیپلم فنی -کاردانی برق - کارشناسی برق دارم
پیش دانشگاهی نرفتم به نظرتون باید برم تهران نامه ای معادل پیش دانشگاهی هست را از اموزش متوسطه تو خیابان طالقانی بگیرم و ترجمه کنم و 15 روز قبل از زمان مصاحبه بفرستم بره یا اصلا لازم نیست ؟؟؟ یا باید این کار را انجام بدم و نامه را همراه خودم محض احتیاط ببرم ؟؟

تشکر کنندگان: r.bazargan
(2014-08-25 ساعت 14:19)k1_m_1358 نوشته:  
(2014-08-25 ساعت 14:03)minan نوشته:  سلام،من يك سوال دارم لطف ميكنين اگه جواب بدين،همسر من كه برنده هستش دبيرستانش رو تو دبي تو يه مدرسه ايراني خونده،و مدرك ديپلمش هنوز اونجاست،اگه ما چند روز زودتر بريم دبي و مدرك رو بگيريم و ببريم كنسولگري ايران مهر مدارس مدرك رو تاييد كنه براي سفارت امريكا كفايت ميكنه؟يا بايد ما دوبار بريم دبي و بياييم؟[emoji17]
هم
سر شما فقط ديپلم دارن يعني ادامه تحصيل ندادند؟
به نظر من كه ريسك نكنيد و از همين حالا واسه گرفتن مدرك ديپلم اقدام كنيد تفاوتش يه هزينه سفر هست
حالا اومديم دو سه روز قبل مصاحبه نتونستين مدرك رو به هر دليلي بگيريد
حالا اگه يه مدرك بالاتر داشتيد بازم خيلي فرق ميكرد
بازم دوستان با تجربه نظر بدن

نه دوست عزيز همسر من مدرك مهندسي عمران رو از كشور نروژ گرفته،يك ترجمه از نروژ داره با مهر دارالترجمه ولي اصل مدرك رو نداره،با مدرسه تو دبي صحبت كرديم گفت كارت پايان خدمت رو همراه داشته باشين همون موقع ميديم...
شماره کیس:2015AS00005xxx
تعداد افراد کیس:1 نفر
تغییر از آنکارا به ابوظبی
ارسال فرم:28 مي
تاریخ مصاحبه: jun 25th
ویزا:
تشکر کنندگان:
(2014-08-25 ساعت 14:28)bogey نوشته:  سلام مدیریت و اساتید مهاجر سرا

پیش دانشگاهی نرفتم به نظرتون باید برم تهران نامه ای معادل پیش دانشگاهی هست را از اموزش متوسطه تو خیابان طالقانی بگیرم و ترجمه کنم و 15 روز قبل از زمان مصاحبه بفرستم بره یا اصلا لازم نیست ؟؟؟ یا باید این کار را انجام بدم و نامه را همراه خودم محض احتیاط ببرم ؟؟

سلام دوست عزيز
ملاك عمل قرار دادن افيسر اخرين مدرك تحصيلي شما است
ولي در بيشتر موارد از دوستان مدارك مقاطع پايين تر خواسته شده
با اين حال ضرري نخواهد داشت اگر تمام مدارك شما كامل باشد
من پيشنهاد مي كنم اين نامه معادل تهيه كنيد تا براي روز مصاحبه مشكلي در روند كار شما بوجود نياد
بله بايد 15 روز قبل از مصاحبه به همراه ترجمه تمام مدارك بفرستيد
ضمنا بايد اصل تمام مدارك روز مصاحبه همراه شما باشه حتي اين نامه معادل
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: A_A ، aghamilad ، r.bazargan
دوستان این مدرک بی هولوگرام منو کسی تایید و تکذیب نمیکنه؟
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

تشکر کنندگان:
قربان برای ترجمه توسط دالترجمه شخصی برخورد میشه. یه دارالترجمه هولوگرام میخواد یکی نمیخواد. اما اگر بخواهید که تایید وزارت خارجه و وزارت علوم رو بگیرید باید هولوگرام داشته باشه دانشگاه آزاد. البته تاییدیه وزارت خارجه و وزارت علوم برای سفارت لازم ندارید و فقط برای ادامه تحصیل نیازه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: A_A ، babak12 ، قصه گو ، lighter ، hamed shayan
(2014-08-25 ساعت 16:30)babak12 نوشته:  
(2014-08-25 ساعت 14:28)bogey نوشته:  سلام مدیریت و اساتید مهاجر سرا

سلام دوست عزيز
ملاك عمل قرار دادن افيسر اخرين مدرك تحصيلي شما است
ولي در بيشتر موارد از دوستان مدارك مقاطع پايين تر خواسته شده
با اين حال ضرري نخواهد داشت اگر تمام مدارك شما كامل باشد
من پيشنهاد مي كنم اين نامه معادل تهيه كنيد تا براي روز مصاحبه مشكلي در روند كار شما بوجود نياد
بله بايد 15 روز قبل از مصاحبه به همراه ترجمه تمام مدارك بفرستيد
ضمنا بايد اصل تمام مدارك روز مصاحبه همراه شما باشه حتي اين نامه معادل

خوب بهتر نیست فقط به عنوان اطمینان همراه خود ببرم . چون تو فرم 260 به آن اشاره ای نکردم و حالا همراه مدارک ارسال کنم یه جور تناقض میشه

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان