کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
سلام
برای مدرک دبپلم و پیش دانشگاهی، باید تاییدیه خاصی از آموزش و پرورش بگیریم یا خود مدارک کافیه؟
ممنون از راهنماییتون.
کیس نامبر: 2015AS2XXX || سفارت: ابوظبی || ارسال فرم ها: 15 ژوئن || مصاحبه : دسامبر || ویزا : اپریل Smile || تعداد اعضای کیس: دو نفر
سفرنامه ابوظبی
تشکر کنندگان:
(2014-09-02 ساعت 20:31)peyman.rock نوشته:  سلام
برای مدرک دبپلم و پیش دانشگاهی، باید تاییدیه خاصی از آموزش و پرورش بگیریم یا خود مدارک کافیه؟
ممنون از راهنماییتون.
سلام دوست عزیز
نه تاییدیه نیاز نیست خود مدارک کافیه
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: A_A
بابا سلام و خسته نباشید
سوال من این هستش که من دانشجوی ارشد هستم و از دانشگاه گواهی اشتغال به تخصیل گرفتم اما تاریخ اعتبار این گواهی تا پایان شهریور هستش و من در مهر ماه مصاحبه دارم من این گواهی به همراه کارت دانشجویی دادم برا ترجمه که فقط مهر تایید دارالترجمه داره و مهر دادگستری و وزرات خارجه ان را تایید نمی کنن ایا من باید گواهی اشتغال به تخصیل دوباره بگیرم یا نیاز نیستش؟؟؟؟؟؟؟
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان:
سلام
یه سوال مهم دارم. قبلا هم پرسیدم اما کسی چواب نداده، لطفا راهنمایی کنید.
من مدرک دیپلمم را گم کردم و آموزش و پرورش رفتم و گفت که بگین برای کجا می خواهی تا برای همان جا ارسال کنیم و حالا برای دارالترجمه ارسال کرده اما داخل نامه ارسالی نوشته که اصل فرم را نزد خودتان نگهدارید(یعنی دارالترجمه) و لذا به من نمی دهند. حتی دوباره اداره آموزش و پرورش هم رفتم و میگن چیزی نمی دیم و همین کپی کفایت می کنه. من باید چکار کنم؟
البته اصل مدرک پیش دانشگاهیم را دارم.
تشکر کنندگان:
(2014-09-02 ساعت 20:48)Vandadi نوشته:  بابا سلام و خسته نباشید
سوال من این هستش که من دانشجوی ارشد هستم و از دانشگاه گواهی اشتغال به تخصیل گرفتم اما تاریخ اعتبار این گواهی تا پایان شهریور هستش و من در مهر ماه مصاحبه دارم من این گواهی به همراه کارت دانشجویی دادم برا ترجمه که فقط مهر تایید دارالترجمه داره و مهر دادگستری و وزرات خارجه ان را تایید نمی کنن ایا من باید گواهی اشتغال به تخصیل دوباره بگیرم یا نیاز نیستش؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز
اصلا نیاز به تایید مهر دادکستری و وزارت امور خارجه نیست
فقط مهر مترجم رسمی دادکستری کفایت می کنه
به نظر من یک گواهی جدید با تاریخ اعتبار جدید که برای روز مصاحبه ایرادی در مدارک شما نباشه فقط مهر مترجم برای گواهی و کارت دانشجویی شما کافی می باشد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
(2014-09-02 ساعت 21:18)babak 2000 نوشته:  سلام
یه سوال مهم دارم. قبلا هم پرسیدم اما کسی چواب نداده، لطفا راهنمایی کنید.
من مدرک دیپلمم را گم کردم و آموزش و پرورش رفتم و گفت که بگین برای کجا می خواهی تا برای همان جا ارسال کنیم و حالا برای دارالترجمه ارسال کرده اما داخل نامه ارسالی نوشته که اصل فرم را نزد خودتان نگهدارید(یعنی دارالترجمه) و لذا به من نمی دهند. حتی دوباره اداره آموزش و پرورش هم رفتم و میگن چیزی نمی دیم و همین کپی کفایت می کنه. من باید چکار کنم؟
البته اصل مدرک پیش دانشگاهیم را دارم.
سلام دوست عزیز
به نظر من باید روز مصاحبه برای افیسر در صورت "درخواست اصل مدرک و تطبیق ان "توضیح لازم بدید
جای نگرانی نیست
سعی کنید تمام مدارک تحصیلی دیگرو کامل با اصل مدرک و ترجمه برای روز مصاحبه همراه شما باشه
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
(2014-09-01 ساعت 19:20)azarmidokht نوشته:  دوستان یه سوال من امروز مدرک موقت لیسانسم رو دادم برای تایید وزارت علوم حالا میخواستم بدونم آیا ریز نمرات هم تاییدیه میخواد؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
دوست عزیز قبلن دانشگاهها ریز نمرات رو خودشون به لاتین با مهر می دادن. ولی الان فقط نسخه فارسی رو با مهر دانشگاه می تونین بگیرین. برای اینکه دارالترجمه ریز نمرات رو ترجمه کنه نیاز دارین تا ریز نمرات رو هم توسط وزارت علوم تایید کنین.
حتمن هم می دونین که این کار رو از طریق سایت خدمات آموزشی وزارت علوم ( mad.msrt.gov.ir )) می تونین انجام بدین.
موفق باشین.
کیس: 6xxx/ ابوظبی/مصاحبه: 16 آگوست / AP / کلیر : Has not been selected : was better than this
تشکر کنندگان: A_A ، babak12 ، Mahmood129 ، Rooz
(2014-08-31 ساعت 23:11)babak12 نوشته:  
(2014-08-31 ساعت 22:24)حسین69 نوشته:  سلام دوستان من دو تا سوال دارم
1_ آیا کپی مدارک لازم باید کپی برابر اصل باشه یا فقط کپی کافیه؟
2_ من فوق دیپلم دانشگاه غیر انتفاعی دارم برای ترجمه و برای سفارت مدرکم حتما باید مهر وزارت علوم داشته باشه؟
ممنونم
سلام دوست عزیز
1-نه کپی برابر اصل نیاز نیست کپی مدارک +اصل ترجمه فقط برای انکار
2-بهترین راه حل اینه که به یک دالترجمه رسمی مراجعه کنید و اگر برای ترجمه نیاز به تاییدیه وزارت علوم باشد حتما به شما اعلام می کنن

مهر وزارت علوم برای مترجم لازمه، چون مترجم ترجمه ی رسمی رو وقتی انجام می ده و مهرش رو پاش می زنه که به صحت مدارک شما اطمینان داشته باشه
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: Rooz ، peymanmohajer ، sepideh jan
سلام دوستان
ما داریم از استرس دیوونه میشیم. لطفا یه نفر که مطمئن هست به ما جواب بده.
یه سری از بچه ها میگن چون تاریخ اعتبار کارتهای ملی گذشته حتما باید قبل از ترجمه تعویض کنیم.
ما مصاحبمون یه ماه دیگه هست و دیگه وقت تعویض نداریم. چون مثل اینکه تعویض کردنش یک ماه طول میکشه.
میخواستم بپرسم آیا واقعا لازم هست؟ یا این هم مثل مهر دادگستری و وزارت امورخارجه ناشی از وسواس بعضی دوستان هست؟
کسی هست تعویض کرده باشه؟ چقدر طول کشیده؟ کجا تعویض کرده؟
شماره کیس: 2015AS1xxx /تاریخ رویت قبولی: 1 May / تعداد : 2 نفر/ ارسال فرم : 24 May/ کارنت شدن کیس: 12 August / دریافت نامه دوم: August 15 / مصاحبه : October 9 - Ankara / دریافت ویزا : یک ضرب / مقصد : دالاس / ورود به آمریکا : January 15/ دریافت گرین کارت:Feb 9
تشکر کنندگان:
(2014-09-04 ساعت 00:32)Mehrdad2001 نوشته:  سلام دوستان
یه سری از بچه ها میگن چون تاریخ اعتبار کارتهای ملی گذشته حتما باید قبل از ترجمه تعویض کنیم.
ما مصاحبمون یه ماه دیگه هست و دیگه وقت تعویض نداریم. چون مثل اینکه تعویض کردنش یک ماه طول میکشه.
میخواستم بپرسم آیا واقعا لازم هست؟ یا این هم مثل مهر دادگستری و وزارت امورخارجه ناشی از وسواس بعضی دوستان هست؟
چرا اینقدر مسترس میشی دوست عزیز ؟
نگران نباش.اصلا نیازی به تعویض کارت ملی نیست.حداقل زمان ما که 2013 بودنیازی نبود.هرچند من از ماهها قبل از مصاحبه رفتم و درخواست کارت جدید کردم و با کارت اعتبار دار رفتم،اما همون زمان هم می دونستم کار بی خودیه.برای اونا شناسنامه از همه چیز مهمتره.پس نگران نباش و با خیال راحت برو واسه مصاحبه.ضمنا یه نگاه به لیست مدارک مورد نیاز سفارت بنداز تا چیزی رو از قلم نندازی.
موفق باشین.
تشکر کنندگان: Mehrdad2001 ، Mahmood129 ، babak12
(2014-09-01 ساعت 19:20)azarmidokht نوشته:  دوستان یه سوال من امروز مدرک موقت لیسانسم رو دادم برای تایید وزارت علوم حالا میخواستم بدونم آیا ریز نمرات هم تاییدیه میخواد؟؟؟؟؟؟؟
ریز نمرات برای سفارت مورد نیاز نیست.اگه قصد ادامه تحصیل دارین به همراه یه سری کارای دیگه این مورد رو هم از قلم نندزین.
موفق باشین.
تشکر کنندگان: azarmidokht
(2014-09-02 ساعت 20:37)babak12 نوشته:  
(2014-09-02 ساعت 20:31)peyman.rock نوشته:  سلام
ممنون از راهنماییتون.
سلام دوست عزیز
نه تاییدیه نیاز نیست خود مدارک کافیه

دوست عزیز اگر مدرکتون رو میخواهید به تایید وزارت خارجه و دادگستری برسونید که بله باید از وزارت آموزش و پرورش تاییدیه بگیرید. اگر هم که نه فقط ترجمه میکنید که خیر نیازی به تایید نیست.اگر نیاز به تایید داشتید تشریف ببرید میدان فلسطین خیابان طالقانی به سمت دانشگاه تهران- خیابان سرپرست اداره آموزش و پرورش وارد شدید بگید که میخواهید مدرک رو تایید کنید واسه ترجمه خودشون راهنماییتون میکنن. البته
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
تشکر کنندگان: babak12
(2014-09-04 ساعت 00:32)Mehrdad2001 نوشته:  سلام دوستان

سلام
نیازی نیست من گم کرده بودم و وقتی برای المثنی اقدام کردم دو ماه و نیم طول کشید یه مغایرت الکی هم داشت که منو کشوند ثبت احوال
اصلا تو مدارکی که باید به سفارت تحویل بدید حرفی از کارت ملی نیست دوستان اینقدر شیرین بازی در اوردن که فکر کنم سری های بعد به سه جلدی جد مون هم نیاز باشه!
شما وقتشو ندارین همون رو ترجمه کنید و اگر اگر اگر افیسر خواست بهش بدین
خونسرد باشید Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، sepideh jan ، Mehrdad2001 ، bogey
فایل پی دی اف آشنایی با ایالات مختلف آمریکا رو که توسط من تهیه شده را میتونید از [color=#FF69B4] [size=large] این [url=آشنایی_با_ایالات__متحده.pdf]قسمت [/url] دانلود کنید و استفاده ببرید
تشکر کنندگان: Mehrdad2001 ، HERMES7
سلام دوستان
یه سوال داشتم، کپی مدارک که باید همراهمون ببریم باید کپی برابر اصل باشه یا کپی معمولی باشه کافیه؟
سوال دیگه اینکه در انتهای مدرک ترجمه شده یک کپی از مدرک هم وجود داره، با وجود اون بازهم باید کپی ببریم؟
ممنون
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان