کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2014-09-09 ساعت 09:28)bogey نوشته:  دوستان و اساتید و مدیران محترم دقت کنید طبق این متن نیاز به تاییده دادگستری هست
نظرتون چیه ؟ (گفتم شاید امسال روال عوض شده باشه ) Big Grin

Translated Documents - All documents not written in English or in the official language of the country in which the interview takes place must be accompanied by a translation in English. Translations must be certified by a competent translator and notarized. Note: Review interview instructions for the embassy or consulate where you
will be interviewed (step 2 above) for any additional document translation requirements

لینک مطلب : http://travel.state.gov/content/visas/en...epare.html
خیر؛ متن همون متن پارساله؛ متاسفانه یا خوشبختانه اونها اصلا سیستم دادگستری ما رو قبول ندارن و به همین دلیل نیازی به تائید ترجمه ها و گواهی عدم سوء پیشینه نداریم....
موفق و پیروز باشید.
تشکر کنندگان: babak12 ، r.bazargan ، A_A ، HERMES7
دوستان خواهش میکنم کسانی که تجربه دارند جواب من رو بدهند تاییدیه وزارت علوم چـــــــــــند روز طول میکشه من هر روز سایت رو چک میکنم زده هنوز مورد بررسی قرار نگرفته باید چی کار کنم اگر حضوری مراجعه کنم جوابگو هستند یا فقط باید از طریق سایت چک کنم ؟؟؟
کیس نامبر:$$$1
تاریخ رویت قبولی:1 می
تعداد نفرات کیس:1 نفر
کنسولگری: ایروان
تاریخ مصاحبه:هفته سوم نوامبر
تشکر کنندگان:
اگر دانشگاه شما تاییدش کنه همون روز میتونید برید وزارت علوم بدید براتون مهر بزنند. دانشگاه هم همینطوری تایید نمیکنه میگذاره هفته ای ماهی یکبار کارشناسش میره تو سایت. باید زنگ بزنید دانشگاه امور فارغ التحصیلان پیگیری کنید همون موقع براتون تاییدش میکنن
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: HERMES7 ، A_A ، babak12
فک نکنم هچکس به اندازه من واسه این مدارک دانشگاهی دویده باشه .
پس خوب گوش بدید دوستان عزیز .
شما دو چیز رو باید ثابت کنید .
اول اینکه شما مدرک معدل دوازده سال تحصیلات رو داشته باشید که : در ایران دوستان رشته های نظری مانند ریاضی ، تجربی ، علوم انسانی که مدرک پیش دانشگاهی رو دارن هیچ گونه مشکلی ندارند . اما کسانی که مثل اینجانب فنی و کاردانش بودند . باید با ارائه مدرک فوق دیپلم یا بالاتر مدرک معادل پیش دانشگاهی رو بگیرند . خب این از این . حالا شما واجد شرایط هستید .

دوم : شما باید آخرین مدرک تحصیلیتون رو که در هنگام ثبت فورم 260 وارد کردید رو ارائه بدید . چرا ؟؟؟؟؟؟ چون باید راست گوییتون در پر کردن فورم تصدیق بشه ، (این برداشت من هست) .اما بنا به چیزی که تویه فورمی که تو امضا من هست آخرین مدرک رو خواستند .

اما ترجمه
به من دانشنامه ندادن ، چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون دانشگاه ما از بی برنامگی رنج میبره ،به جاش یه گواهی اتمام تحصیلات دادن و با استفاده از پست و سامانه تایئد مدارک وزارت علوم مدرکم رو همراه با ریز نمرات (که بنا به علاقه خودم بود ونیازی بهش نیست ) رو ارسال کردم .حالا با یه مهر برجسته برام برگشته کلا یه هفته طول کشید، هزینه ثبت نام در سامانه 40 هزار و هزینه پست هم از بوشهر 40 هزار شد.امروز بردم دارالترجمه و دادم واسه ترجمه ،گفتند اگه تاِئدیه دادگستری هم میخوای 85 هزار ناقابل بدم که من منصرف شدم و کلا برای کارت ملی + شناسنامه + پایان خدمت+ ریزنمرات + مدرک دیپلم فنی+ مدرک فوق دیپلم = 221 هزار ، که من دو سری ترجمه ازشون خواستم و برای سری دوم 10% اضافه شد . که مجموعا ترجمه شد 231 هزار . پس بنا به تجربه دوستان دومی رو هم بگیرید می ارزه

دوستان این مرحله دقیقا واسه من 1.5 ملیون خرج داشت باور کنید اگه گارانتی کیلومتری روم نصب میشد الا از گارانتیم چیزی نمونده بود ، به خاطر نداشتن اطلاعات درست .حالال شما با 500 هزار تمامش کنید ، اشتراک گزاشتن تجربه بهترین راه برای کمک به دیگران هست ،هنوز اصل دیپلم و مدرک معادل پیش رو نگرفتم که خودش داستانیه .
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، mohammad_sepah ، aghamilad ، behjat ، AliReza.Sh ، m.ghoreishi
(2014-09-10 ساعت 19:06)reza.aa نوشته:  فک نکنم هچکس به اندازه من واسه این مدارک دانشگاهی دویده باشه .
اول اینکه شما مدرک معدل دوازده سال تحصیلات رو داشته باشید که : در ایران دوستان رشته های نظری مانند ریاضی ، تجربی ، علوم انسانی که مدرک پیش دانشگاهی رو دارن هیچ گونه مشکلی ندارند . اما کسانی که مثل اینجانب فنی و کاردانش بودند . باید با ارائه مدرک فوق دیپلم یا بالاتر مدرک معادل پیش دانشگاهی رو بگیرند . خب این از این . حالا شما واجد شرایط هستید .

دوم : شما باید آخرین مدرک تحصیلیتون رو که در هنگام ثبت فورم 260 وارد کردید رو ارائه بدید . چرا ؟؟؟؟؟؟ چون باید راست گوییتون در پر کردن فورم تصدیق بشه ، (این برداشت من هست) .اما بنا به چیزی که تویه فورمی که تو امضا من هست آخرین مدرک رو خواستند .

اما ترجمه
به من دانشنامه ندادن ، چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون دانشگاه ما از بی برنامگی رنج میبره ،به جاش یه گواهی اتمام تحصیلات دادن و با استفاده از پست و سامانه تایئد مدارک وزارت علوم مدرکم رو همراه با ریز نمرات (که بنا به علاقه خودم بود ونیازی بهش نیست ) رو ارسال کردم .حالا با یه مهر برجسته برام برگشته کلا یه هفته طول کشید، هزینه ثبت نام در سامانه 40 هزار و هزینه پست هم از بوشهر 40 هزار شد.امروز بردم دارالترجمه و دادم واسه ترجمه ،گفتند اگه تاِئدیه دادگستری هم میخوای 85 هزار ناقابل بدم که من منصرف شدم و کلا برای کارت ملی + شناسنامه + پایان خدمت+ ریزنمرات + مدرک دیپلم فنی+ مدرک فوق دیپلم = 221 هزار ، که من دو سری ترجمه ازشون خواستم و برای سری دوم 10% اضافه شد . که مجموعا ترجمه شد 231 هزار . پس بنا به تجربه دوستان دومی رو هم بگیرید می ارزه

دوستان این مرحله دقیقا واسه من 1.5 ملیون خرج داشت باور کنید اگه گارانتی کیلومتری روم نصب میشد الا از گارانتیم چیزی نمونده بود ، به خاطر نداشتن اطلاعات درست .حالال شما با 500 هزار تمامش کنید ، اشتراک گزاشتن تجربه بهترین راه برای کمک به دیگران هست ،هنوز اصل دیپلم و مدرک معادل پیش رو نگرفتم که خودش داستانیه .

من هم به دلیل مشکلات دانشگاه نتونستم اصل مدرکمو بگیرم گواهی اتمام تحصیلات رو گذاشم الان 10 روزه ولی خبری از تایید نیست به نظرتون دیر نشده تازه پست هم نباید می شده به شهرستان تهران بوده!!!
کیس نامبر:$$$1
تاریخ رویت قبولی:1 می
تعداد نفرات کیس:1 نفر
کنسولگری: ایروان
تاریخ مصاحبه:هفته سوم نوامبر
تشکر کنندگان:
سلام ممنونم میشم دوستان عزیز جواب سوالم رو بدن من لیسانس دارم و البته دیپلم 4 سال رو لازم هست سوابق بیمه ام رو هم ترجمه بکنم پیشاپیش از جواب شما ممنونم
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. ميخواستم مداركمو ببرم براي ترجمه كه متوجه شدم عاقد محترم "ي" آخر پسوند فاميلي همسرمو تو عقدنامه ننوشته.
بنظرتون اصلاح بايد بشه يا تو ترجمه درستشو بنويسن كافيه؟ اصلا عقدنامه قابل اصلاح هست؟
يه سوال ديگه. دارالترجمه هاي خيابون انقلاب قابل اطمينان هستن براي ترجمه؟ اگه كسي جاي خاصي رفته ممنون ميشم راهنمايي كنه.
تشکر کنندگان:
(2014-09-11 ساعت 00:41)majid.sp نوشته:  سلام ممنونم میشم دوستان عزیز جواب سوالم رو بدن من لیسانس دارم و البته دیپلم 4 سال رو لازم هست سوابق بیمه ام رو هم ترجمه بکنم پیشاپیش از جواب شما ممنونم
سلام دوست عزیز
ملاک اخرین مدرک تحصیلی شماست با این حال مدرک دیپلم همراه شما باشه که اگر افیسر خواست بتونید ارائه بدید
برای اثبات شغلی که در فرم اعلام کردین می تونید یک نسخه ترجمه سابقه بیمه یا گواهی با سربرگ محل کار در صورت درخواست افیسر ارئه بدین
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: HERMES7
با سلام ممنون میشم راهنماییم کنید من مدرک پیش دانشگاهیم گم کردم آموزش و پروش گفت تاییدیه تحصیلی معادل میده بنظرتون مشکلی پیش نمیاد ؟
تشکر کنندگان:
(2014-09-11 ساعت 10:25)paradisee نوشته:  با سلام ممنون میشم راهنماییم کنید من مدرک پیش دانشگاهیم گم کردم آموزش و پروش گفت تاییدیه تحصیلی معادل میده بنظرتون مشکلی پیش نمیاد ؟
سلام دوست عزیز
آخرین مدرک تحصیلی شماچیست ؟
در مورد اینکه مشکلی پیش بیات نگران نباشید . مشکلی نیست
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: babak12 ، A_A
سلام
دوستان ایا دیپلم کاردانش 3 ساله نیاز به تاییدیه اموزش پرورش یا وزارت علوم داره؟ بعلت عدم گذراندن دوره پیش دانشگاهی؟؟
البته اخرین مدرکم لیسانس هستش اصل و ترجمه و ریز نمرات هم تهیه کردم. ممنون اگه راهنمایی کنید
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان:
(2014-09-10 ساعت 22:12)azarmidokht نوشته:  
(2014-09-10 ساعت 19:06)reza.aa نوشته:  فک نکنم هچکس به اندازه من واسه این مدارک دانشگاهی دویده باشه .

اما ترجمه

من هم به دلیل مشکلات دانشگاه نتونستم اصل مدرکمو بگیرم گواهی اتمام تحصیلات رو گذاشم الان 10 روزه ولی خبری از تایید نیست به نظرتون دیر نشده تازه پست هم نباید می شده به شهرستان تهران بوده!!!
دوست عزیز شما بعد از ثبت نام باید 40 هزار رو از طریق سامانه واریز کنید بع به ریس آموزش دانشگاه زنگ بزنید و ازش بخواید تایئد کنه بعد از اون تاریخ ژست میدن ولی شما چون تهران هستی خودت دستی ببر امور دانجیان وزارت علوم
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان:
حدود قیمتا اینطوریه ولی تعداد بالا باشه خودشون کمش می کنن
آخرشم تخفیف اساسی می دن
[عکس: 29891635851427505258.png]
► ДЯМДИ ◄ نوشته:
Immediate Issued ← 25 jan : Interview ░░ 12Aug : Current ░░ 19jul ← 7jun : DS260 ░░ Abu Dhabi ← Ankara ░░ 2015AS2ΘΘΘ

تشکر کنندگان: برنده 2015 ، babak12 ، قصه گو ، Alex 2014 ، r.bazargan ، AliReza.Sh
(2014-09-11 ساعت 13:11)برنده 2015 نوشته:  دوستان گل درود بر شما.

آقا یه پرسش مخصوصا از دوستانی که طی یک ماه گذشته مدارکشونو برای ترجمه دادن. پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم.

من امروز مدارک زیر رو برای ترجمه بردم دارالترجمه. بدون مهر دادگستری و فقط مهر خود دارالترجمه شد 935 هزار تومن! منم ندادمو برگشتم یه پرس و جوی دیگه بکنم. مدارک ما این ها هستند برای """2 نفر""" البته :

1- شناسنامه
2- کارت ملی
3- کارت پایان خدمت یکی!
4- سند ازدواج
5- مدرک دیپلم
6- ریز نمرات دیپلم
7- مدرک پیش دانشگاهی
8- ریز نمرات پیش دانشگاهی
9- مدرک لیسانس
10- ریز نمرات لیسانس
11- مدرک فوق
12- ریز نمرات فوق

یعنی 935 هزار تومن!!!!؟؟؟؟؟ این نرخ مصوبه؟

ویرایش : پاسارگاد که همین مهاجرسرا تبلیغشو گذاشته هم زنگ زدم اون شد 965000 تومن. هییی وااییی منننن !

بچه ها من قبلا یه سری مدارکو ترجمه با مهر دادگستری سال 2011 انجام دادم. تاریخ انقضا جاییش نزده. قابل ارائه به سفارت نیست؟
چیییییی؟؟؟؟؟؟ وووواااییییی !!!!!! چرا انقدر زیاد؟؟؟؟؟[emoji15] [emoji15] [emoji15]
شماره کیس:*** 2015AS4
تاریخ رویت قبولی:1may
کنسولگری:ankara>ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :1
کارنت شدن کیس: january 9
مصاحبه: هفته آخر MARCH
دریافت کلیرنس:قسمت نشد.
دریافت ویزا:2 آپریل ساعت دو بعد از ظهر Smile
ورود به آمریکا:22 می
دریافت گرین کارت:40 روز بعد
جمع تقریبی هزینه‌ها: خیلی !!!

تشکر کنندگان: babak12 ، Alex 2014
دوستان اگر کسی آدرس وزارت علوم را برای مهر نهایی بعد از تایید میدونه بگذاره ممنون میشم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان