کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2015-02-06 ساعت 23:56)lotttery2015 نوشته:  
(2015-02-06 ساعت 23:17)varchandi نوشته:  
(2015-02-06 ساعت 21:54)lotttery2015 نوشته:  سلام ببخشید میدونم سوالم تکراریه ولی لطف کنید
آیا کسایی که دانشگاه آزاد درس خوندن باید اصل مدارک و ریز نمراتشون به تایید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برسه ؟؟؟

سلام دوست من
بستگی به سال صدور مدرک شما داره
من مدرکم ماله ساله 85 نیاز به تایید نداشت
مدارک قدیمیشون نیاز به این کار دارن
ممنون ریز نمرات چی ؟

دوست من سلام
ریز نمرات را باید از دانشگاه محل تحصیلتون درخواست کنید
من سال 91 درخواست دادم و بردم برای ترجمه (همراه اصل مدرکم) مشکلی نداشت و به راحتی ترجمه شد
منظورم اینه که هر چیز جدیدی که توسط دانشگاه آزاد صادر میشه قابلیت ترجمه رو داره به خودی خود
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: بابراس ، lotttery2015
(2015-02-06 ساعت 21:54)lotttery2015 نوشته:  سلام ببخشید میدونم سوالم تکراریه ولی لطف کنید
آیا کسایی که دانشگاه آزاد درس خوندن باید اصل مدارک و ریز نمراتشون به تایید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برسه ؟؟؟

سلام دوست من
سلام ببخشيد من سال 83 فارغ التحصيل شدم ولي مدرك را سال 90 گرفتم هم هولوگرام داره و هم شماره سازمان مركزي
آيا بازم بايد برم سازمان مركزي مهر تاييدش بزنن؟
بازمانده لاتاري 2015
تشکر کنندگان:
(2015-02-07 ساعت 11:44)بابراس نوشته:  سلام ببخشيد من سال 83 فارغ التحصيل شدم ولي مدرك را سال 90 گرفتم هم هولوگرام داره و هم شماره سازمان مركزي

خیر نیاز نیست
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: بابراس
دوستان ميشه روز مصاحبه 'كپي برابر اصل' يه مدرك (مثلا دانشنامه) رو نشون داد؟
کیس نامبر :***2015AS00002 . تاریخ ارسال فرم : 31 July، ===> آپدیت : 4 Dec. تعداد افراد کیس : 2 نفر . سفارت : آنکارا . دریافت نامه دوم :٢٣ ژانويه. . تاريخ مصاحبه: 2 مارچ، خودم یکضرب، همسرم دریافت کلیرنس. آپدیت: 3 مارچ ... ٢٥، ٢٦، ٣٠، ٣١ مارچ، ١ اپريل، ٨ اپريل =كلير ورود به امریکا: 4 جولای
تشکر کنندگان:
(2015-02-07 ساعت 11:44)بابراس نوشته:  

سلام دوست من
سلام ببخشيد من سال 83 فارغ التحصيل شدم ولي مدرك را سال 90 گرفتم هم هولوگرام داره و هم شماره سازمان مركزي

سلام دوست من
سال صدور مدرک مهمه نه سال فارغ التحصیلی شما
اگه هولوگرام داره بعید میدونم مشکلی داشته باشه
اگه میخواهین من کژی مدرکمو بفرستم تو پیام خصوصی مطمئن بشین

(2015-02-07 ساعت 17:16)mitramagh نوشته:  دوستان ميشه روز مصاحبه 'كپي برابر اصل' يه مدرك (مثلا دانشنامه) رو نشون داد؟

فکر کنم کار خوبی نباشه و احتمالاَ نقص مدرک بزنن براتون
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان:
(2015-02-06 ساعت 22:51)hilda60 نوشته:  
(2015-02-06 ساعت 20:18)varchandi نوشته:  
(2015-02-04 ساعت 16:55)hilda60 نوشته:  
(2015-02-02 ساعت 03:38)hilda60 نوشته:  
(2015-02-01 ساعت 01:12)varchandi نوشته:  شما تو امضاتون نوشتین محل مصاحبتون به ایروان تغییر داده شده تا جایی که من میدونم ایروان نیاز نیست مدارک رو پست کنین
اگه اشتباه می کنم دوستان راهنمایی کنن
ممنون از پاسختون. محل مصاحبه من تا قبل از اومدن نامه دوم انکارا بود که بعد از اومدن نامه دوم و تغییر به ایروان همه چیز عوض شد...... فقط یه سوال؟؟؟ ما تا قبل از مصاحبه ایمیلی مبنی بر آوردن چه مدارکی دریافت میکنیم یا خیر؟.. ممنون از پاسخ دوستانی که اطلاع دارن
کسی از دوستان جواب منو نمیدونه؟؟Sad

سلام دوست من
من دقیقاً جوابتون رو نمیدونم
ولی از اونجایی که شما به ایروان برای مصاحبه خواهید رفت بهتر هر چیزیو که تو فرمتون نوشتین رو داشته باشین
من با توجه به خونده هام از مهاجر سرا مدارک اصلی رو میتونم بهتون بگم چیه امیدوارم دوستان اگه جایی اشتباه کردم رو اصلاح کنن
1- پاسپورت (برای تمام کسانی که به مصاحبه می رن باید جداگانه باشه و حداقل یک سال هم اعتبار داشته باشه)
2- اصل سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی (2 نسخه)
3- اصل شناسنامه و ترجمه هاش
4- اصل کارت ملی و ترجمه هاش
5- مدارک پزشکیتون که پزشک معتمد سفارت تو یه پاکت در بسته بهتون میده
6- مدارک تحصیلی که در فرمتون اعلام کردین به همراه ترجمه هاش (بهتر ترجمه فقط ممهور به مهر مترجم رسمی باشه و نیازی به تایید قوه قضاییه و وزارت خارجه نداره و بازم بهتره ریز نمره ها رو هم داشته باشین، چیزی که مهمه داشتن دیپلمه حتی اگه مدرک بالاتر هم داشته باشین ممکنه آفیسر دیپلو رو ازتون بخواد برای نظام جدید باید ترجمه پیش دانشگاهی رو هم داشته باشین)
7- اگر تو کشور دیگه ای بالای 6 ماه زندگی کردین عدم سوء پیشینه از اون کشور باید داشته باشین
8- نامه تمکن مالی
9- کپی نامه اول و دومتون
10- تایید تکمیل و امضای فرم 260
چیزی اگه یادم اومد اضافه میکنم

ممنون از پاسختون... شماره ده منظور از امضای فرم 260 چیه؟ من فقط یه کانفرم از 260 دارم!!!
راستی شماره یازده میتونه کارت پایان خدمت یا معافیت با ترجمه اش باشه Smile

سلام هیلدا خانم
منظورم از شماره 10 همون کانفرم هست و منظورم از امضا امضای دیجیتالی که شما برای تکمیل فرم 260 کردین هست که بعد از او شماره کانفرم تکمیل و دریافت فرم رو بهتون میدن
شماره 11 شما کاملاً به جاست
الان تصحیح می کنم
تشکر کنندگان: hilda60
(2015-02-07 ساعت 18:45)varchandi نوشته:  

سلام دوست من

سلام دوست من

(2015-02-07 ساعت 17:16)mitramagh نوشته:  دوستان ميشه روز مصاحبه 'كپي برابر اصل' يه مدرك (مثلا دانشنامه) رو نشون داد؟

دوستان كسي ميدونه پروسه گرفتن ريزنمرات دانشگاه آزاد دقيقاً به چه شكله
براي من كه دانشگاه شهرستان بودم براي گرفتنش بايد برم اونجا و آيا همان روز كه حضوري برم بلافاصله صادر ميكنن؟براي تاييد بايد برم سازمان مركزي(شعبه علوم تحقيقات)؟براي بردن به دارالترجمه آيا اين پروسه درسته ؟
بازمانده لاتاري 2015
تشکر کنندگان: m.ghoreishi
(2015-02-08 ساعت 08:32)بابراس نوشته:  
(2015-02-07 ساعت 18:45)varchandi نوشته:  

سلام دوست من

سلام دوست من

دوستان كسي ميدونه پروسه گرفتن ريزنمرات دانشگاه آزاد دقيقاً به چه شكله
براي من كه دانشگاه شهرستان بودم براي گرفتنش بايد برم اونجا و آيا همان روز كه حضوري برم بلافاصله صادر ميكنن؟براي تاييد بايد برم سازمان مركزي(شعبه علوم تحقيقات)؟براي بردن به دارالترجمه آيا اين پروسه درسته ؟

سلام دوست من
حتماَ باید حضوری برید دانشگاه محل تحصیلتون درخواست کتبی بدین 2 هفته تا یه ماه طول میکشه تا ریز نمراتتون صادر بشه
تشکر کنندگان: بابراس
سلام دوستان من دیروز رفتم 4 تا شناسنامه و یک سند ازدواج و یک کارت پایان خدمت و یک لیسانس و یک گواهی تحصیلی واسه دیپلم نظام قدیم که از آموزش پرورش گرفته رو دادم واسه ترجمه بدون مهر امورخارجه و از هر کدوم دو نسخه که با کپی هاش دقیقا شد 335 هزار تومان
یه روزه هم تحویل میده
کلا جهت اطلاع دوستان از قیمت گفتم البته نمیدونم قیمتش مناسب هست یا نه ولی یه حدودی دستون میاد
شماره کیس :2015AS3xxx/ارسال فرمها: اواخر آگوست/تعدادا افراد کیس:4/کارنت شدن: هفته اول دسامبر/دریافت نامه دوم:23 ژانویه/کنسولگری:آنکارا/مصاحبه:اوایل مارچ/وضعیت:Administrative Processing

تشکر کنندگان: m.ghoreishi
(2015-02-08 ساعت 08:32)بابراس نوشته:  دوستان كسي ميدونه پروسه گرفتن ريزنمرات دانشگاه آزاد دقيقاً به چه شكله

دوست عزیز بعداز مراجعه به امور فارغالتحصیلان دانشگاه و واریز مبلغی بحساب دانشگاه در بانک ملی ریزنمرات رو میگیری( نهایتش 2 ساعت طول میکشه)
من تجربه دوبار برا کاردانی و کارشناسی رو دارم به همین خاطر مطمئنم.
بعد برا تایید میری تهران ساختمان مرکزی دانشگاه ازاد (از پاسداران رفته انتهای اتوبان ستاری.جنب میدان دانشگاه) که اونجام نهایتآ 2-3 ساعت کار داره
تشکر کنندگان: AliReza.Sh
(2015-02-08 ساعت 11:51)satan نوشته:  سلام دوستان من دیروز رفتم 4 تا شناسنامه و یک سند ازدواج و یک کارت پایان خدمت و یک لیسانس و یک گواهی تحصیلی واسه دیپلم نظام قدیم که از آموزش پرورش گرفته رو دادم واسه ترجمه بدون مهر امورخارجه و از هر کدوم دو نسخه که با کپی هاش دقیقا شد 335 هزار تومان
یه روزه هم تحویل میده
کلا جهت اطلاع دوستان از قیمت گفتم البته نمیدونم قیمتش مناسب هست یا نه ولی یه حدودی دستون میاد

یعنی رسما پوست میکنند این دارالترجمه ها.مگر شاخ غولو میشکونند.شناسنامه ,سند ازدواج ,گواهی تحصیلی و دیپلم و....همه اینها فقط نیاز به وارد کردن مشخصات متقاضی در ترجمه های از پیش تعیین شده داره .یعنی قالب همشون مشخصه و مترجم کار خاصی انجام نمیده که مثلا فلان اصطلاح رو بره تو دیکشنری پیدا کنه.فقط واسه مهرش کلی خلق ا... رو پیاده میکنند.
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، satan ، hamed shayan
سلام خسته نباشید دوستان
چندتا سوال داشتم امیدوارم بتونید جواب بدید
من دیپلم هنرستان دارم ( یا همون 11 ساله )کاردانی پیوسته رو تمام کردم ، الان دانشجوی کارشناسی هستم ، سربازی نرفتم و معافیت تحصیلی دارم فعلا ، به علت اینکه دولتی روزانه بودم مدرک کاردانیمو نمیدن ،

1. آیا مدرک دیپلمم رو میدن ؟ و اگر دادن برای اینکه 12 ساله نیست باید چیکار کنم ؟

2. باید ریز نمرات کارشناسیم و همچنین گواهی اشتغال به تحصیل ( چون در فرم ثبت گزینه در حال تحصیل رو زدم ) رو از دانشگاه بگیرم وترجمه کنم ؟

3. با چه مدرکی باید ثابت کنم که مدرک کاردانی دارم ( چون دانشگاه نمیده)؟
تشکر کنندگان:
(2015-02-09 ساعت 02:26)ramon30 نوشته:  سلام خسته نباشید دوستان
من دیپلم هنرستان دارم ( یا همون 11 ساله )کاردانی پیوسته رو تمام کردم ، الان دانشجوی کارشناسی هستم ، سربازی نرفتم و معافیت تحصیلی دارم فعلا ، به علت اینکه دولتی روزانه بودم مدرک کاردانیمو نمیدن ،

1. آیا مدرک دیپلمم رو میدن ؟ و اگر دادن برای اینکه 12 ساله نیست باید چیکار کنم ؟

2. باید ریز نمرات کارشناسیم و همچنین گواهی اشتغال به تحصیل ( چون در فرم ثبت گزینه در حال تحصیل رو زدم ) رو از دانشگاه بگیرم وترجمه کنم ؟

سلام
1. باید مدرک دیپلم و کاردانی رو هر طور شده (حتی با گذاشتن وثیقه.پول.چک.پارتی) بگیری و ریزنمرات کاردانی رو هم بگیری و همه رو ترجمه کنی.ریز نمرات برا نشون دادن گذراندن دروس پبش هستش که به دیپلم 11 سالت گیر ندن.
2. چون اعلام کردی دانشجویی باید حتما گواهی اشتغال به تحصیل بگیری و ترجمه کنی. اگر ریز نمرات واحدهای پاس شده کارشناسی رو بتونی بگیری هم بد نیست.
3. جواب 3 و 1 با هم داده شده و خیلی مهم هستند
تشکر کنندگان:
(2015-02-09 ساعت 04:06)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-02-09 ساعت 02:26)ramon30 نوشته:  سلام خسته نباشید دوستان

سلام
1. باید مدرک دیپلم و کاردانی رو هر طور شده (حتی با گذاشتن وثیقه.پول.چک.پارتی) بگیری و ریزنمرات کاردانی رو هم بگیری و همه رو ترجمه کنی.ریز نمرات برا نشون دادن گذراندن دروس پبش هستش که به دیپلم 11 سالت گیر ندن.
2. چون اعلام کردی دانشجویی باید حتما گواهی اشتغال به تحصیل بگیری و ترجمه کنی. اگر ریز نمرات واحدهای پاس شده کارشناسی رو بتونی بگیری هم بد نیست.
3. جواب 3 و 1 با هم داده شده و خیلی مهم هستند

به نظرتون اگه نتونم مدرک کاردانی رو بگیرم باید چیکار کنم که نشون بدم دیپلم 12 ساله دارم ؟ ریز نمرات کارشناسی کارگشا نیست ؟
تشکر کنندگان:
(2015-02-09 ساعت 12:45)ramon30 نوشته:  به نظرتون اگه نتونم مدرک کاردانی رو بگیرم باید چیکار کنم که نشون بدم دیپلم 12 ساله دارم ؟ ریز نمرات کارشناسی کارگشا نیست ؟

خیر چون در ریزنمرات کارشناسی اسمی از دروس پیش دانشگاهی که در کاردانی پاس کرده اید برده نشده. اهمیت مدرک کاردانی و ریز نمراتش که خدمتت عرض کردم به همین علت بود
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان