کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2015-03-13 ساعت 22:49)امير حمزه نوشته:  
(2015-03-12 ساعت 13:42)mohammad.1011 نوشته:  
(2015-03-12 ساعت 13:12)member نوشته:  [quote='mohammad.1011' pid='584839' dateline='1426143312']
سلام دوستان
من تازه از مصاحبه برگشتم بعضی اطلاعات واقعی رو براتون میگم که کلا نگرانی هاروکم کنم
1- به هیچ وجه بجز مهر رسمی دارالترجمه پول برا مهردیگه ای ندید،چون اصلا لازم نیست سعی کنید مترجمتون sworn translator باشه.
2-فقط آخرین مدک تحصیلی فرد برنده رونگاه میکنن وبه مدارک پایین تر اصلا کاری ندارن. مثلا من فوق داشتم لیسانس و دیپلم رواصلا نخواستن. البته مدارک همراتون باشه
3-مدارک تحصیلی افراد همراه رو اصلا نمیخوان ولی همراتون باشه
4- اگه دیپلم دارید دیپلمتون حتما باید 12 ساله باشه وگرنه من خودم دیدم 11 ساله رو ریجکت کردن
5-شناسنامه المثنی و توضیحات دار اصلا مشکل نداره چون ما هردوتا شناسنامه مون المثنی و توضیحات( فقط خانومم)داشت.دنبال هیچگونه نامه اضافی از ثبت احوال و... نباشید چون اولا : نمیدن دوما: همینکه شناسنامه المثنی دادن یعنی تایید کردن همه چی رو
6- بجز مدارکی که ایمیل میزنن هیچ مدرک اضافه نمیخوان> من رزومه کاری، سرتیفیکیت کاری و... داشتم ولی هیچکدوم رونخواستن
7- گردش حساب بانکی اصلا لازم نیست فقط موجودی کافیه
باتشکر
با سپاس از توضیحاتتون سوالم اینه که اصل فارسی مدارک رو هم خواستند یا فقط اصل ترجمه ها رو میخوان
خواهش
اصل مدارک فارسیه دیگهWink . بله خواستن شناسنامه ، کارت پایان خدمت، اخرین مدرک تحصیلی، پاسپورت> کارت ملی رو نخواستن> اصل سند منزل و کارشناسی قیمت هم نخواستن.

با سلام، من أصل مدارك ديپلم و كاردني و كارشناسي رو دارم ولي أصل پيش دانشگاهيم فعلا معلوم نيست كجاست، ولي گواهي موقتش و دارم،مشكلي پيش مياد فكر ميكني...؟!؟!؟
[/quoسلام دوست عزیز من شنیدم نیاز به ترجمه هیچ گونه سندی نیست آیا این درسته ؟ نیاز نیست هیچ گونه سند مالکیتی تر جمه کنیم ببریم؟
تشکر کنندگان: hamed shayan ، k1_m_1358
درود.در فایل موجود در سایتtravel.state، در خصوص ویژگی های عکس مربوط به سفارت ابوظبی، ابعاد 3/5*4 سانتیمتر قید شده.در حالی که در خیلی از پست ها از ابعاد 5*5 سانتیمتر صحبت میشه.حالا باید دقیقا عکس های مربوطه تو چه ابعادی چاپ و ارائه بشه؟ممنون
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان: k1_m_1358
(2015-03-14 ساعت 13:05)مریم معینی نوشته:  
(2015-03-13 ساعت 22:49)امير حمزه نوشته:  
(2015-03-12 ساعت 13:42)mohammad.1011 نوشته:  
(2015-03-12 ساعت 13:12)member نوشته:  [quote='mohammad.1011' pid='584839' dateline='1426143312']
سلام دوستان
من تازه از مصاحبه برگشتم بعضی اطلاعات واقعی رو براتون میگم که کلا نگرانی هاروکم کنم
1- به هیچ وجه بجز مهر رسمی دارالترجمه پول برا مهردیگه ای ندید،چون اصلا لازم نیست سعی کنید مترجمتون sworn translator باشه.
2-فقط آخرین مدک تحصیلی فرد برنده رونگاه میکنن وبه مدارک پایین تر اصلا کاری ندارن. مثلا من فوق داشتم لیسانس و دیپلم رواصلا نخواستن. البته مدارک همراتون باشه
3-مدارک تحصیلی افراد همراه رو اصلا نمیخوان ولی همراتون باشه
4- اگه دیپلم دارید دیپلمتون حتما باید 12 ساله باشه وگرنه من خودم دیدم 11 ساله رو ریجکت کردن
5-شناسنامه المثنی و توضیحات دار اصلا مشکل نداره چون ما هردوتا شناسنامه مون المثنی و توضیحات( فقط خانومم)داشت.دنبال هیچگونه نامه اضافی از ثبت احوال و... نباشید چون اولا : نمیدن دوما: همینکه شناسنامه المثنی دادن یعنی تایید کردن همه چی رو
6- بجز مدارکی که ایمیل میزنن هیچ مدرک اضافه نمیخوان> من رزومه کاری، سرتیفیکیت کاری و... داشتم ولی هیچکدوم رونخواستن
7- گردش حساب بانکی اصلا لازم نیست فقط موجودی کافیه
باتشکر
با سپاس از توضیحاتتون سوالم اینه که اصل فارسی مدارک رو هم خواستند یا فقط اصل ترجمه ها رو میخوان
خواهش
اصل مدارک فارسیه دیگهWink . بله خواستن شناسنامه ، کارت پایان خدمت، اخرین مدرک تحصیلی، پاسپورت> کارت ملی رو نخواستن> اصل سند منزل و کارشناسی قیمت هم نخواستن.

با سلام، من أصل مدارك ديپلم و كاردني و كارشناسي رو دارم ولي أصل پيش دانشگاهيم فعلا معلوم نيست كجاست، ولي گواهي موقتش و دارم،مشكلي پيش مياد فكر ميكني...؟!؟!؟
[/quoسلام دوست عزیز من شنیدم نیاز به ترجمه هیچ گونه سندی نیست آیا این درسته ؟ نیاز نیست هیچ گونه سند مالکیتی تر جمه کنیم ببریم؟
سلام اگه کارشناسی دارید وروز ثبت نام اولیه هم کارشناسی عنوان کردید فک کنم با دیپلمتون کاری ندارند اصلا. اونا اخرین مدرک تحصیلی رو که شما عنوان کردید میخوان
ترجمه سندها رو به من پس دادن و اصل سند و کارشناسی قیمت رو هم اصلا نگاه نکردن و گفتن لازم نیست.
شماره کیس:2015AS2XXX ,تاریخ رویت قبولی: JUNE ,کنسولگری: ANKARA
تعداد افراد منظور در کیس : 3 ,ارسال فرمهای سری اول: AUGUST
کارنت شدن کیس: AUGUST ,مصاحبه: اوایل March ,دریافت کلیرنس:بلی ، آپدیت ها: ماه مارچ :6-10-12-20 و ماه جون : 15-26-30 (آپدیت کلیری)
دریافت ویزا:10 جولای , ورود به آمریکا: ....,دریافت گرین کارت: ....,جمع تقریبی هزینه‌ها:....
سلام دوستان
من دیپلم فنی حرفه ای و ۱۱ ساله دارم ولی واسه ثبتنام کارشناسی زدم و الان هم مدارک دیپلم و کاردانی و کارشناسی رو ترجمه کردم و این واسم سوال شده که واسه من که دیپلم ۱۲ساله نیاز نیست درسته؟ لطفا راهنمایی کنید دوستان [emoji120] [emoji257]
کیس نامبر:2015َAS20XX
رویت قبولی: may20
ارسال فرم : 1 Oct
کارنت شدن کیس: Oct
تعداد افراد کیس:یک
نامه دوم: 24 feb
مصاحبه: 12 April
آبدیت :
13 Apr
24 June
27 July
کلییر : 27 July
سلام
خیر شما مدرک کارشناسی دارید و خوب سن تحصیل شما از ۱۲ سال بیشتر است.
موفق باشید
تشکر کنندگان: hilda60 ، k1_m_1358
ممنون رضا جان
دیروز بعد از ترجمه تازه متوجه شدم کارت ملی من تاریخ اعتبارش تمام شده، آیا این خیلی مهمه؟ واینکه کسی میدونه پروسه تعویض چقدر زمان میبره اخه من ۱۹ فروردین دارم میرم و تو این تعطیلات ریسکه فکر میکنم، آیا مشکلی داره؟؟
کیس نامبر:2015َAS20XX
رویت قبولی: may20
ارسال فرم : 1 Oct
کارنت شدن کیس: Oct
تعداد افراد کیس:یک
نامه دوم: 24 feb
مصاحبه: 12 April
آبدیت :
13 Apr
24 June
27 July
کلییر : 27 July
تشکر کنندگان:
(2015-03-15 ساعت 10:56)sardar نوشته:  ممنون رضا جان
دیروز بعد از ترجمه تازه متوجه شدم کارت ملی من تاریخ اعتبارش تمام شده، آیا این خیلی مهمه؟ واینکه کسی میدونه پروسه تعویض چقدر زمان میبره اخه من ۱۹ فروردین دارم میرم و تو این تعطیلات ریسکه فکر میکنم، آیا مشکلی داره؟؟
با اجازه اقا رضا
دوست عزیز اصلن کارت ملی جز مدارک درخواستی نیست ولی با این وجود همه ترجمه میکنن و میبرن با خودشون. و تقریبا مال خیلی از دوستان اکسپایر شده است. ولی مشکلی هم وجودنداره. ضمنا الان با توجه به اینکه قرار کارت ملی هوشمند جایگزین بشه این کارت رو عوض نمیکنن. ولی من از ثبت احوال که پرسیدم گفت الان داریم ثبت نام میکنیم واسه کارت هوشمند ولی زمان تحویلش مشخص نیست. شما هم اگه میخای میتونی بری درخواست بدی. چون این کارت قدیم رو تحویل نمیگیرن.
موفق باشی.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: HERMES7 ، hilda60
(2015-03-13 ساعت 21:49)raymond50 نوشته:  شما بورو المثنی بگیر که یک حالی از دانشگاه گرفته بشه[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]? و به سفارت بگو گم کرده بودین المثنی گرفتین البته اگه حالشو دارین المثنی بگیرین و مصاحبتون اگه نزدیک نیست این کار را انجام بدین

اگه سفارت ابوظبي باشه من اصلا مدارك اصل رو نشون ندادن خودشونم نخواستن ولي انكارا و ايروان نميدونم چجوريه
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان:
سلام
ازدوستانی که مدارکو ترجمه کردن و مشکلی نداشته یه سوال دارم.مدارک منو تو سربرگ قوه قضاییه(که آدرس مترجم روش هست ) با مهر مترجم، ترجمه کرده،میخواستم بدونم درسته و چیز دیگه ای نیاز نیست.البته ترجمه ها به یه کپی از اصل مدرکم پانچ شده.
2015AS4XXX یک نفر ،از آنکارا تغییر به ابوظبی،مصاحبه اپریل،ویزا یکضرب
به آرامی شروع به مردن میکنی اگربرای مطمئن درنامطمئن خطر نکنی،اگر ورای رویاها نروی...امروز رامخاطره کن.کاری کن.نگذار که به آرامی بمیری

تشکر کنندگان:
درسته مشکلی نداره. نه مهر دادگستری و نه مهر وزارت امور خارجه میخواد. الکی هزینه نکنین.
شماره کیس :2015AS3xxx/ارسال فرمها: اواخر آگوست/تعدادا افراد کیس:4/کارنت شدن: هفته اول دسامبر/دریافت نامه دوم:23 ژانویه/کنسولگری:آنکارا/مصاحبه:اوایل مارچ/وضعیت:Administrative Processing

تشکر کنندگان: babak12 ، fa15 ، HERMES7
یه کمک از دوستانی که رفتن مصاح
یه مشکلی،یکی از دوستان من که رفته مصاحبه در آنکارا میگه حتما باید اصل همه مدارکت از دیپلم پیش دانشگاهی فوق دیپلم و کارشناسی همراهت باشه.من همه مدارکم اوکی هست و ترجمه شده ولی اصل مدرک پیش دانشگاهیمو ندارم ولی چون کپی شو داشتم با اصل ریز نمراتش مترجم برام ترجمه کرد و ترجمه اش مشکل نداره .....من نمیدونم منکه کارشناسی و کاردانی دارم دیگه چیکار به دیپلم و پیش دارن؟
سابقه کار هم یه نامه از شرکتمون دارم.بازم بنظرتون مشکلیه؟
به آرامی شروع به مردن میکنی اگربرای مطمئن درنامطمئن خطر نکنی،اگر ورای رویاها نروی...امروز رامخاطره کن.کاری کن.نگذار که به آرامی بمیری

تشکر کنندگان:
از من که فقط آخرین مدرک تحصیلی را خواست. تو لیست مدارکی هم که باید ببری واسه مصاحبه نوشته آخرین مدرک تحصیلی.
دیگه نمیدونم این باید ها از کجا میاد
شماره کیس :2015AS3xxx/ارسال فرمها: اواخر آگوست/تعدادا افراد کیس:4/کارنت شدن: هفته اول دسامبر/دریافت نامه دوم:23 ژانویه/کنسولگری:آنکارا/مصاحبه:اوایل مارچ/وضعیت:Administrative Processing

تشکر کنندگان: hilda60
داستان مهری که باید پشت مدرک دیپلم باشه چیه ؟ مدرک دیپلمم مهرآموزش پرورش داره ولی پشت مدرک نه مهر داره نه تمبر؟؟؟؟؟؟؟؟

تشکر کنندگان:
(2015-03-16 ساعت 21:46)taba60 نوشته:  داستان مهری که باید پشت مدرک دیپلم باشه چیه ؟ مدرک دیپلمم مهرآموزش پرورش داره ولی پشت مدرک نه مهر داره نه تمبر؟؟؟؟؟؟؟؟

مدرک دیپلم و پیش برای ترجمه رسمی باید مهره مدرسه و آموزش و پرورش ناحیه و آموزش و پرورش کل استانتون روش باشه تا قابل ترجمه باشه، مهره مدرسه و آموزش و پرورش ناحیه رو مدرکتون خودش جا داره ولی معمولا مهره اداره کل رو پشت مدرکتون میزنن، در زمن تمام این موارد برای ریز نمراتتون هم هست .
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: hilda60
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
دوستان عزیز، موقع مصاحبه باید اصل ترجمه ها رو تحویل بدیم یا کپی ترجمه ها رو?
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان