کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2015
(2014-09-06 ساعت 15:07)shahram1987 نوشته:  سلام و درود به همه.من تمامی کارهام رو کردم و ویزامو گرفتم.از تمامی دوستانی که به هر نحوی کمکم کردن متشکرم.خوشحال میشم اگه بتونم تجربیاتم رو در اختیار دوستان بگذارم.من سفارت آنکارا بودم....

سلام دوست عزیز
تبریگ میگم بهتون
اگه ممکنه شرایط کیس تون رو بگید
کیس نامبرتون چقدر بود؟ کلیرنس خوردید یا یک ضرب؟ کی ویزا گرفتید؟
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: shahriar2002
(2014-09-06 ساعت 16:20)L_haam نوشته:  سلام هم قطاری های عزیز
هرچی بیشتر از زمان قبولیمان میگذرد و جلوتر میریم اون ذوق و شوق قبولی داره کمرنگ تر میشه و بهتر می تونیم موانع پیش رومون رو ببینیم. حتما همتون تاپیک کلیرنس 2014ایها رو دنبال می کنید و دیدید که در کمال ناباوری چه چیزی داره پیش میاد. البته هنوز مسابقه تموم نشده و من هنوز امید دارم که بهترین ها براشون رقم بخوره.
امیدوارم که برای ما بهترینها رقم بخوره. ولی همونطور که تو سالهای قبل دیدیدم لاتاری فقط یک شانسه و اینکه آخرش چی پیش بیاد رو هیچ کدوممون نمی دونیم. پس بهتره قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت همه ی جوانب رو بسنجیم. شاید خیلی ها وقتی ثبت نام می کردند تصمیمی برای مهاجرت نداشتند و گفتند بذار ببینیم چی میشه و وقتی هم که نامه ی قبولی رو دیدند گفتند این شانسیه که سراغ هر کسی نمیاد پس بریم و ویزامون رو بگیریم و بعدا تصمیم میگیریم که بریم یا نریم.
دوستای عزیزم شاید بهتر باشه ما 4992تایی که این فرصت برامون پیش اومده قبل از مصاحبه خوب بشینیم دو دوتا چهارتا کنیم. آیا واقعا میخوایم مهاجرت کنیم یا این یه جو زودگذره که ما رو گرفته و فکر میکنیم رفتن کلاس داره؟ آیا می تونیم بعد از مهاجرت اونجا دووم بیاریم و کار و زندگی واسه خودمون دست و پا کنیم؟ اصلا هدفمون از مهاجرت چیه؟
بهتره دوستایی که در انتظار مصاحبه هستند و ماهایی که هنوز کارنت نشدیم از الآن بشینیم و یه تصمیم جدی بگیریم، با خودمون روراست باشیم و اگه تصمیم قطعی گرفتیم بریم مصاحبه. اینجوری شاید کسایی که واقعا تموم زندگیشون رو برای مهاجرت گذاشتند راحت تر بتونند ویزا بگیرند. شاید اینجوری تعداد کلیرنسی ها کمتر بشه. اینجوری حتی اگر به 3500نفرمون هم خدای نکرده ویزا ندادند، حداقل تعداد بازمانده ها کمتر میشه و حق کسایی که واقعا میخواستند برند کمتر پایمال میشه
با آرزوی بهترین ها واسه ی هممون

سلام دوست عزیز
نوشته تون واقعا به دل من نشست.
کاملا منظقی و واقع گرایانه ست.
مهاجرت کار هر کسی نیست و تازه شروع یک زندگی بسیار سخت از صفره.
من یه بار مهاجرت کردم و الان که اسمم رو تو لاتاری ۲۰۱۵ دیدم، میدونم اون فقط یه کاغذه و اصلا بهش دل نبستم. چون دارم می بینم کلیرنس ۲۰۱۴ می تونه تعادل روانی آدم ها رو ازشون بکیره. ارزش زندگی، شاد بودن و آرامش داشتن خیلی بیشتر از این حرفاست.
بیایم از همین حالا فقط بهش دل نبندیم.
باور کنید ایران هم خیلی محاسن داره که تا وقتی توش هستید نمی بینیدشون.
امیدوارم همه برای خودشون تصمیمات عاقلانه و مفید بگیرن.
موفق باشید.
Shy
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، L_haam ، sunflower00 ، salar5452
(2014-09-06 ساعت 15:14)Samia نوشته:  سلام. نگين به اين پست ربطي نداره، بايد از الان دقت كنيم. بنده خدا ٢٠١٤اي ها. خيليييي ناراحت شدم. بايد خيلي امسال مواظب رفتار و كلاس كارمون باشيم.
از پست اقاي مي يو از برندگان ٢٠١٤ كه موفق به دريافت ويزا نشدن كپي كردم؛
امروز، 11:38 AM ارسال: #35079
me_u
عضو با سابقه

رتبه: 52
4855 بار تشکر شده در 281 پست
RE: کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
سلام دوستان.
این نظر شخصی منه!
از شما خواهش میکنم از مراجعه به سفارتها و اصرار برای دریافت ویزا جدا خودداری کنید.
طبق قوانین بین المللی مراجعه خارج از روتین به سفارت یک کشور و حس ایجاد اعتراض یا جر و بحث با پرسنل سفارتهامیتونه عواقب خطرناکی داشته باشه.
مخصوصا برای برنده های 2015.
اگر نخوان ویزا بدن زمین و زمان هم بهم بریزیم بازم ویزا نمیدن!ولی اگه رو دنده لجبازی بیوفتن ممکنه قوانینی صادر کنند که دودش یکضرب بره تو چشم خودمون.
بگذارید اگه خودشون بخوان اقدام خواهند کرد.
تو یک پست خوندم دو نفر غیر ایرانی (اگه اشتباه نکنم) برای دریافت ویزا لاتاری به ابوظبی مراجعه کردند. و تا بهشون گفتند ویزا نیست تشکر کردند و رفتند.
ایرانی با تمدن 2500 ساله چی از اونها کم داره که بخواد با عملکردش طرز فکر جامعه بین المللی را نسبت به خودش عوض کنه.
مطمئن باشید اگر بخوان این قضیه را بولد کنند خیلی راحت همگی محکوم میشیم.

كلا بهتره مدل گير سه پيچ نباشيم. هي هم نامه نگاري و پرس و جو كردن قضيه رو لوث ميكنه والا. يذره تحمل. اونا كارشونو بلدن

همه ی دنیا ایرانی ها رو به این مدل اعتراض می شناسن و همیشه با ما میگن چرا شما اینطوری هستین؟
واقعا باد این برخورد ها رو کنار بذاریم و یاد بگیریم با زندگی و حقایق کنار بیایم
توی برگه ی اول نوشته که لاتاری ویزا رو گارانتی نمی کنه، اما ما متاسفانه دوست داریم با شلوغ بازی این قضیه رو تغییر بدیم...دوستان راه اعتراض اینظوری نیست و خارجی ها واقعا به این رفتار ما حساسیت دارن...من بارها ازشون دیدم و شنیدن که از این رفتار ما بدشون میاد و می ترسن
Sad
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، L_haam ، Samia ، SAAM_60
عزیزان با سلام خدمت همگی
همانطور که اکثر دوستان میگویند نباید نگران بود و باید منتظر بود و دید که چه پیش می آید. ولی طبق عادت همه ایرانیها ما عادت داریم که یا از این طرف پشت بام بیفتیم یا از آنطرف. درسته که قبول شدن در لاتاری پایان زندگی نیست ولی اینکه مهاجرت به آمریکا تازه شروع از صفره و شاید کسی دوام نیاورد و اینگونه انرژیهای منفی هم درست نیست. باید بنشینیم و ببینیم که موفق میشویم یا نه. همانطور ما در این قرعه کشی ناممان درآمده اگر صلاحمان باشد ویزایمان هم صادر میشود و اگر صلاحمان نباشد مسیر دیگری را طی خواهیم کرد. پس بهتره به امید بهترین سرنوشت بنشینیم و با حرفهای ناامیدکننده به خودمان و دیگران انرژی منفی تزریق نکنیم.
به امید همه دوستان و آینده ای خوش و سلامت
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: Hagh81 ، babak12 ، R-AL ، A_A ، atlantis770 ، Pm1212 ، َalikh ، masouleh ، shahriar2002 ، farslm ، L_haam ، sunflower00 ، SAAM_60 ، salar5452
سلام به همه دوستان
من واقعا برای دوستان 2014 ای که هنوز کلیر نشدن متاسفم امیدوارم هر چه سریعتر کارشون اوکی بشه، اما به نظر من اصلا مقایسه کار بجایی نیست چون شرایط هر شخصی برای خودش یونیکه ، من صد ردصد مخالف این صحبتهای چند تا از دوستان هستم که بیشتر حس نا امیدی رو میداد . ولی موافق اینم که واقع بینانه فکر کنیم و در نظر داشته باشیم125000 نفر انتخاب شدن که 50000 نفر بیشتر ویزا نمیگیرن حالا به هر دلیلی ، رنکینگ بالا ، نواقص پرونده کلیرنس و.... اگه اشتباه نکنم شانس ما میشه حدود 40 درصد ولی با همه این اوصاف اینهادلیل نمیشه که از شانسی که بهمون داده شده لذت نبریم یادتون باشه همه موقع شرکت در دی وی لاتاری میگفتیم چی میشه اگه ما ببریم خوب حالا اون روز اومده و The best things happen when you least expect it. Just sit back and enjoy the ride.
کیس نامبر:2015AS0004xx افراد کیس: 3 نفر آ،نکارا، تاریخ ارسال فرم ها: 22 می کارنت: 12 آگوست 2014 نامه دوم: 23 اکتبر 2014 تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر دریافت ویزا: Cool خودم AP همسر و فرزند یک ضرب آپدیتها 24 دسامبر، 20 فوریه، 26 فوریه بعد ارسال ایمیل ، 27 مارچ، 30 مارچ، 31 مارچو کلیر 8 آپریل دریافت ویزا22 آپریل Big Grin ورود به آمریکا 6 می
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، farslm ، L_haam ، babak12 ، R-AL ، sunflower00 ، A_A ، kimfar ، behdadK ، sami_rg ، sportlovly ، atlantis770 ، shahin2737 ، salar5452
سلام به همه دوستان و ممنون از همه عزيزاني كه وقتشون رو ميذارن و به بقيه كمك ميكنن.
توي مطالبي كه مطرح شد متوجه شدم كه سفارت به مدرك تحصيلي و بخصوص ديپلم دبيرستان خيلي اهميت ميده. من خودم اپليكنت اصلي هستم و همسرم همراه من هست. خودم مدارك ديپلم ١٢ ساله دبيرستان، ليسانس و فوق ليسانس دارم و همه مدارك و ترجمه هاش كامل هست. ولي همسرم ديپلم ١١ ساله هنرستان و فوق ديپلم دانشگاه داره كه ترجمه هاشون هم موجوده. ولي اصل مدرك فوق ديپلمش دستمون نيست. چون همسرم دانشجوي ليسانس هست و مدرك فوق ديپلمش توي دانشگاست كه بهمون نميدنش.
[/php]از طرفي ما توي فرم ٢٦٠ آخرين مدرك تحصيلي ايشون رو همون فوق ديپلم نوشتيم و اسمي از دوره ليسانس نياورديم. با اين شرايط كه ايشون اپليكنت اصلي نيست و ترجمه و اصل ديپلم ١١ ساله هنرستان و فقط ترجمه فوق ديپلمشون در دسترس هست، آيا اين شرايط ميتونه توي مصاحبه اثر منفي بذاره؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
با سپاس فراوان
شماره کیس: 2015AS2XXX - کنسولگری: ANKARA - مصاحبه: JAN 2015 - وضعيت: كليرنس
تشکر کنندگان:
با سلام

دوستان از شما کسانی هستند که کارنت شده اند ولی نامه دوم هنوز دریافت نکردن؟ من ماه جون فرم رو پر کردم و کیس نامبرم زیر 100 هست ولی هنوز نامه دوم نیومده؟ اگه اکتبر مصاحبه باشه پس کی دیگه نامه میاد؟
تشکر کنندگان:
سلام کیس نامبر ما ۱۰۰۰ تا۲۰۰۰ ،ما فرممونو ۱۹ می پر کردیم ۳روز بعد از کارنت شدن نامه ی دوممون اومد فرداش یک ایمیل اومد که برید سایتو چک کنید
تشکر کنندگان: A_A ، sportlovly ، SAAM_60
(2014-09-06 ساعت 10:56)behdadK نوشته:  نتایج 2014:
ایران 6027
آسیا 23270
جهان 140435
نتایج 2015:
ایران 4992
آسیا 20002
جهان 125514

سلام. اين آمار برندگان كجا اعلام شده؟

كيس نامبر ٣٣٠٠- كيس ٢ نفره (برنده همسرم)- ارسال فرم ٩ آگوست- كارنت ٩ دسامبر- دريافت نامه ٢٣ ژانويه- مصاحبه ٩ مارچ آنكارا- آپديت ٢٠ مارچ-٢٤ ژوئن آپديت شبانه- ٢٥ ژوئن آپديت ايميل- ٢٧ ژوئن كلير بعد از ١١٠ روزSmile اولين ورود ٣٠ آگوست
تشکر کنندگان:
(2014-09-07 ساعت 00:01)reza-alavi نوشته:  سلام به همه دوستان و ممنون از همه عزيزاني كه وقتشون رو ميذارن و به بقيه كمك ميكنن.
توي مطالبي كه مطرح شد متوجه شدم كه سفارت به مدرك تحصيلي و بخصوص ديپلم دبيرستان خيلي اهميت ميده. من خودم اپليكنت اصلي هستم و همسرم همراه من هست. خودم مدارك ديپلم ١٢ ساله دبيرستان، ليسانس و فوق ليسانس دارم و همه مدارك و ترجمه هاش كامل هست. ولي همسرم ديپلم ١١ ساله هنرستان و فوق ديپلم دانشگاه داره كه ترجمه هاشون هم موجوده. ولي اصل مدرك فوق ديپلمش دستمون نيست. چون همسرم دانشجوي ليسانس هست و مدرك فوق ديپلمش توي دانشگاست كه بهمون نميدنش.
از طرفي ما توي فرم ٢٦٠ آخرين مدرك تحصيلي ايشون رو همون فوق ديپلم نوشتيم و اسمي از دوره ليسانس نياورديم. با اين شرايط كه ايشون اپليكنت اصلي نيست و ترجمه و اصل ديپلم ١١ ساله هنرستان و فقط ترجمه فوق ديپلمشون در دسترس هست، آيا اين شرايط ميتونه توي مصاحبه اثر منفي بذاره؟ در ضمن محل مصاحبه آنكاراست.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
با سپاس فراوان

دوست عزیز ضمن تبریک خدمتتون عرض کنم فقط مدارک شخص برنده یعنی شما ملاک دریافت ویزا هستش و مدرک همراهان مهم نیست. از طرفی شما میتوانید با مراجعه به واحد دانشگاهی همسرتون و وثیقه گذاشتن مدرکی معتبر یا تعهد کتبی اصل فوق دیپلم ایشان رو برای مدتی مشخص تحویل بگیرید و پس از انجام مصاحبه به دانشگاه مذکور تحویل دهید.موفق باشید
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: A_A ، R-AL ، babak12
(2014-09-07 ساعت 01:57)sara mohajer نوشته:  
(2014-09-06 ساعت 10:56)behdadK نوشته:  نتایج 2014:
ایران 6027
آسیا 23270
جهان 140435
نتایج 2015:
ایران 4992
آسیا 20002
جهان 125514

سلام. اين آمار برندگان كجا اعلام شده؟

لینک که گذاشتم قربان
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، SAAM_60 ، sara mohajer
(2014-09-06 ساعت 15:14)Samia نوشته:  سلام. نگين به اين پست ربطي نداره، بايد از الان دقت كنيم. بنده خدا ٢٠١٤اي ها. خيليييي ناراحت شدم. بايد خيلي امسال مواظب رفتار و كلاس كارمون باشيم.
از پست اقاي مي يو از برندگان ٢٠١٤ كه موفق به دريافت ويزا نشدن كپي كردم؛
امروز، 11:38 AM ارسال: #35079
me_u
عضو با سابقه

رتبه: 52
4855 بار تشکر شده در 281 پست
RE: کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
سلام دوستان.
این نظر شخصی منه!
از شما خواهش میکنم از مراجعه به سفارتها و اصرار برای دریافت ویزا جدا خودداری کنید.
طبق قوانین بین المللی مراجعه خارج از روتین به سفارت یک کشور و حس ایجاد اعتراض یا جر و بحث با پرسنل سفارتهامیتونه عواقب خطرناکی داشته باشه.
اگر نخوان ویزا بدن زمین و زمان هم بهم بریزیم بازم ویزا نمیدن!ولی اگه رو دنده لجبازی بیوفتن ممکنه قوانینی صادر کنند که دودش یکضرب بره تو چشم خودمون.
تو یک پست خوندم دو نفر غیر ایرانی (اگه اشتباه نکنم) برای دریافت ویزا لاتاری به ابوظبی مراجعه کردند. و تا بهشون گفتند ویزا نیست تشکر کردند و رفتند.
ایرانی با تمدن 2500 ساله چی از اونها کم داره که بخواد با عملکردش طرز فکر جامعه بین المللی را نسبت به خودش عوض کنه.

كلا بهتره مدل گير سه پيچ نباشيم. هي هم نامه نگاري و پرس و جو كردن قضيه رو لوث ميكنه والا. يذره تحمل. اونا كارشونو بلدن

من با اجازه تون کپی می کنم که این دوستانی که هنوز دارن به این شکل اقدام می کنن شاید ببینن...

سلام دوستان.
این نظر شخصی منه!

تشکر کنندگان: freddyflientstone ، fa15 ، Samia
سلام دوستان
بنده ليست مدارك مورد نياز براي مصاحبه در سفارت تركيه رو كه مطالعه ميكردم، ديدم يكي از مدارك مورد نياز، فرم DS-230 پارتهاي ١ و ٢ و همچنين فرم DSP-122 هست. كسي راجع به اين فرمها چيزي ميدونه؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
با سپاس فراوان
تشکر کنندگان:
(2014-09-07 ساعت 14:04)reza-alavi نوشته:  سلام دوستان
بنده ليست مدارك مورد نياز براي مصاحبه در سفارت تركيه رو كه مطالعه ميكردم، ديدم يكي از مدارك مورد نياز، فرم DS-230 پارتهاي ١ و ٢ و همچنين فرم DSP-122 هست. كسي راجع به اين فرمها چيزي ميدونه؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
با سپاس فراوان

سلام این فرم ها مربوط به ۲۰۱۴است و ربطی به لاتاری ۲۰۱۵ندارد
تشکر کنندگان: A_A ، R-AL ، Rooz
(2014-09-07 ساعت 14:44)ارشان۲۰۱۵ نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 14:04)reza-alavi نوشته:  سلام دوستان
با سپاس فراوان

سلام این فرم ها مربوط به ۲۰۱۴است و ربطی به لاتاری ۲۰۱۵ندارد

ممنون از راهنماييتون.
با اين توضيح، يك سوال ديگه مطرح ميشه. راهنماي متقاضيان ويزاي گونه گوني يا "INSTRUCTIONS FOR DIVERSITY VISA APPLICANTS" كه توي همين سايت لينكش موجوده، مربوط به سال ٢٠١٤ ميشه. آيا اين راهنما براي سال ٢٠١٥ عوض نشده؟ از دوستان كه اطلاع دارند ممنون ميشم راهنمايي كنند.
لينك راهنماي مذكور:
http://photos.state.gov/libraries/turkey...%20GSS.pdf
با سپاس فراوان
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان