کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2015
(2014-09-07 ساعت 16:21)reza-alavi نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 14:44)ارشان۲۰۱۵ نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 14:04)reza-alavi نوشته:  سلام دوستان
بنده ليست مدارك مورد نياز براي مصاحبه در سفارت تركيه رو كه مطالعه ميكردم، ديدم يكي از مدارك مورد نياز، فرم DS-230 پارتهاي ١ و ٢ و همچنين فرم DSP-122 هست. كسي راجع به اين فرمها چيزي ميدونه؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
با سپاس فراوان

سلام این فرم ها مربوط به ۲۰۱۴است و ربطی به لاتاری ۲۰۱۵ندارد

ممنون از راهنماييتون.
با اين توضيح، يك سوال ديگه مطرح ميشه. راهنماي متقاضيان ويزاي گونه گوني يا "INSTRUCTIONS FOR DIVERSITY VISA APPLICANTS" كه توي همين سايت لينكش موجوده، مربوط به سال ٢٠١٤ ميشه. آيا اين راهنما براي سال ٢٠١٥ عوض نشده؟ از دوستان كه اطلاع دارند ممنون ميشم راهنمايي كنند.
لينك راهنماي مذكور:
http://photos.state.gov/libraries/turkey...%20GSS.pdf
با سپاس فراوان

نه عوض نشده فقط فرم ها عوض شده
موفق باشید
تشکر کنندگان: R-AL ، babak12 ، sunflower00 ، A_A
(2014-09-07 ساعت 00:49)visa2015 نوشته:  با سلام

دوستان از شما کسانی هستند که کارنت شده اند ولی نامه دوم هنوز دریافت نکردن؟ من ماه جون فرم رو پر کردم و کیس نامبرم زیر 100 هست ولی هنوز نامه دوم نیومده؟ اگه اکتبر مصاحبه باشه پس کی دیگه نامه میاد؟

بله نامه خيلي ها از جمله خود من هنوز نيومده ؛
کیس نامبر: 2XXX // سفارت: آنكارا // مصاحبه نوامبر // سربازى : س // اخرين آپديت واقعى ١٩ مى //

بازمانده لاتارى ٢٠١٥
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، sunflower00
من فكر ميكنم بين ١٠ تا ١٥ سپتامبر دوباره نامه بياد

تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، ashkan.h56 ، sunflower00
(2014-09-07 ساعت 01:55)ارشان۲۰۱۵ نوشته:  سلام کیس نامبر ما ۱۰۰۰ تا۲۰۰۰ ،ما فرممونو ۱۹ می پر کردیم ۳روز بعد از کارنت شدن نامه ی دوممون اومد فرداش یک ایمیل اومد که برید سایتو چک کنید

سلام

تبریک میگم بهتون. امیدوارم ویزای یکضرب بگیرین. از دوستان کسایی نمیشناسید که هنوز نامه دوم نیومده باشه. فکر کنم فراموش شدمSad
تشکر کنندگان: babak12 ، atlantis770 ، sunflower00 ، Rooz ، kimfar
(2014-09-07 ساعت 18:34)satanicboy1 نوشته:  

دوستان از شما کسانی هستند که کارنت شده اند ولی نامه دوم هنوز دریافت نکردن؟ من ماه جون فرم رو پر کردم و کیس نامبرم زیر 100 هست ولی هنوز نامه دوم نیومده؟ اگه اکتبر مصاحبه باشه پس کی دیگه نامه میاد؟

شما کی فرم رو پر کردید؟ چون از سال قبلیا پرسدم فوقش تا دو ماه طول میکشه. ولی واسه من 3 ماه میشه
تشکر کنندگان:
(2014-09-07 ساعت 21:35)visa2015 نوشته:  

شما کی فرم رو پر کردید؟ چون از سال قبلیا پرسدم فوقش تا دو ماه طول میکشه. ولی واسه من 3 ماه میشه

ما 28 مي فرستاديم...و نامه دوم هم دريافت نكرديم،كيس نامبرمون هم 5xx هستش
شماره کیس:2015AS00005xxx
تعداد افراد کیس:1 نفر
تغییر از آنکارا به ابوظبی
ارسال فرم:28 مي
تاریخ مصاحبه: jun 25th
ویزا:
تشکر کنندگان: A_A ، Rooz
(2014-09-06 ساعت 23:54)reza-alavi نوشته:  سلام به همه دوستان و ممنون از همه عزيزاني كه وقتشون رو ميذارن و به بقيه كمك ميكنن.
توي مطالبي كه مطرح شد متوجه شدم كه سفارت به مدرك تحصيلي و بخصوص ديپلم دبيرستان خيلي اهميت ميده. من خودم اپليكنت اصلي هستم و همسرم همراه من هست. خودم مدارك ديپلم ١٢ ساله دبيرستان، ليسانس و فوق ليسانس دارم و همه مدارك و ترجمه هاش كامل هست. ولي همسرم ديپلم ١١ ساله هنرستان و فوق ديپلم دانشگاه داره كه ترجمه هاشون هم موجوده. ولي اصل مدرك فوق ديپلمش دستمون نيست. چون همسرم دانشجوي ليسانس هست و مدرك فوق ديپلمش توي دانشگاست كه بهمون نميدنش.
[/php]از طرفي ما توي فرم ٢٦٠ آخرين مدرك تحصيلي ايشون رو همون فوق ديپلم نوشتيم و اسمي از دوره ليسانس نياورديم. با اين شرايط كه ايشون اپليكنت اصلي نيست و ترجمه و اصل ديپلم ١١ ساله هنرستان و فقط ترجمه فوق ديپلمشون در دسترس هست، آيا اين شرايط ميتونه توي مصاحبه اثر منفي بذاره؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
با سپاس فراوان
نه من یکی از بستگانم پارسال نفر اصلی بود(هر دو دکتر ) از خانومش غیر از موارد روتین هیچ چیز اضافه ای مثل دیپلم یا ریز نمرات دکترا و یا ریز نمرات دیپلم نخواستند.
کیس نامبر:2015AS78xx>ارسال فرم اول: 29 MAY>تعداد افراد منظور در کیس:3 نفر>سفارت:انکارا ------- بازمانده لاتاری 2015

تشکر کنندگان:
(2014-09-07 ساعت 22:04)minan نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 21:35)visa2015 نوشته:  

ما 28 مي فرستاديم...و نامه دوم هم دريافت نكرديم،كيس نامبرمون هم 5xx هستش

جدی؟ پس امسال فرق کرده باید منتظر بود.
تشکر کنندگان: A_A ، sunflower00
(2014-09-06 ساعت 22:28)masouleh نوشته:  سلام به همه دوستان
من واقعا برای دوستان 2014 ای که هنوز کلیر نشدن متاسفم امیدوارم هر چه سریعتر کارشون اوکی بشه، اما به نظر من اصلا مقایسه کار بجایی نیست چون شرایط هر شخصی برای خودش یونیکه ، من صد ردصد مخالف این صحبتهای چند تا از دوستان هستم که بیشتر حس نا امیدی رو میداد . ولی موافق اینم که واقع بینانه فکر کنیم و در نظر داشته باشیم125000 نفر انتخاب شدن که 50000 نفر بیشتر ویزا نمیگیرن حالا به هر دلیلی ، رنکینگ بالا ، نواقص پرونده کلیرنس و.... اگه اشتباه نکنم شانس ما میشه حدود 40 درصد ولی با همه این اوصاف اینهادلیل نمیشه که از شانسی که بهمون داده شده لذت نبریم یادتون باشه همه موقع شرکت در دی وی لاتاری میگفتیم چی میشه اگه ما ببریم خوب حالا اون روز اومده و The best things happen when you least expect it. Just sit back and enjoy the ride.
البته اینجوری حساب کردن فکر نکنم صحیح باشد چونکه:
1) گروهی فرم های اولیه را پر نمی نمایند مثلا در سال 2013 حدود 28 درصدا افرادی که قبول شدند فرم اولیه را پر نکردن
2) گروهی مصاحبه نمی روند
3) گروهی در مصاحبه رد می شوند
4) گروهی ویزا برایشان صادر می شود ولی مراجعه نمی کنند در نتیجه ویزای آنها سوخته و به فرد دیگری تعلق می گیرد
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: A_A ، behdadK ، babak12 ، salar5452 ، rezasadeghi ، ashkansoso65 ، L_haam ، ریحانا ، sunflower00
(2014-09-06 ساعت 09:04)behdadK نوشته:  داشتم فروم ایمیگریشن رو میخوندم دیدم سیمون و سوزان چیزهایی نوشتن که گفتم شاید بد نباشه بدونید.
1- نظر سیمون این هست که تنها دلیلی که برای خیلی ها نامه دوم پست نشده تعداد بالای کارنتی های سری اولی است و بزودی برای بقیه هم پست میشه . البته نظرش این بود که برای هرکس پست نشده منتظر مصاحبه در نوامبر باشه و اکتبر بهش نمیرسه
2- نظر سیمون این بود که هر کس که در می فرم هاش رو پر نکرده قطعا بهش نامه دوم نرسیده (البته شما ممکنه می هم پر کرده باشی و هنوز وقت نکرده باشن بهت نامه بزنن)
3- سوزان یاداوری کرد که همونطور که KCC گفته آنلاک کردن فرم احتمالا تاثیری در تاخیر در ارسال فرم بوجود نمیاره و فقط زمان پر کردن اولیه فرم مهمه.

و البته در آخر نظر سیمون اینه که وضعیت 2015 هم متاسفانه احتمال قوی حداقل به بدی وضعیت 2014 هست. نمیخواهم استرس بهتون بدم. فقط خواستم دوباره تاکید کنم هیچ تغییر عمده ای در زندگیتون ندید. خونه و ماشینتون رو نفروشید از کارتون استعفا ندید و برنامه های زندگیتون رو متوقف نکنید. متاسفانه کی سی سی با توجه به حجم کارنتی هایی که اعلام کرده نشون داده که دقیقا برعکس کاری که باید میکرده رو انجام داده و اگر به همین منوال پیش بره اوضاع برای ما ایرانی ها شاید بدتر هم بشه. تنها تغییری که به نظر سیمون میتونست مثبت باشه معرفی فرم 260 اینترنتی است که ممکنه بود باعث بشه در برخی نقاط که به اینترنت دسترسی درست ندارند باعث حذف شدن یک سری کیس بشه که این تعداد اونقدر کوچیکه که قابل اغماضه
دوستان در نظر داشته باشید که این آقا سیمون کسی است که به بچه های 2014 می گفت که تعداد ویزاهای شما احتمالا همانند سال 2013 خواهد بود, جان کلام این آقا با دیدن آمار سال قبل برای سال بعد پیش بینی می کند نه براساس اطلاعات روز
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: behdadK ، A_A ، babak12 ، salar5452 ، Alex 2014 ، sunflower00 ، Rooz
سلام
و شاید فعلا خداحافظ چون احتمالا دیگر پستی نگذارم من هر چیز را که می دانستم خلاصه وار در اختیار بچه ها گذاشتم اما آخرین توصیه ها
همسر من وقتی بعد از 70 ویزا. گرفت در ویزا تاریخ کلیر شدنش برای 30 روز قبل بودیعنی دقیقا راس 40 روز بااین که هم سربازی سپاه رفته بود هم مدرک دکترا و هم کار دولتی داشت(استاد دانشگاه سراسری) و غریب به 28 سفر خارجی اما عوامل این کلیرنس زود هنگام در سالی که 50 درصد دوستان جا ماندند از نظر من چنین است
1 ما مدارک کاملی ارائه دادیم بدون هیچ نقص مدرک حتی سوپیشینه از کشوری که در آن مدتی زندگی کرده بودیم و برگه تمکن مالی نه کمتر نه بیشتر از آن که لازم بود
2 با دقت لیست سفر های خارجی را نوشتیم و حتی مستند دلایل آنها را ارائه دادیم اگرچه افیسر آن را نگرفت اما با اصرار ما آن را مطالعه کرد و بعد از برگرداندن آن در کامپیوتر چیزی یادداشت کرد
3 در مورد تک تک شغلهایی که داشتیم در فرمها کاملا توضیح دادیم و در طی نوشتن رزومه حتی یک ماه را هم جا نینداختم و زمانی که فرم نه سوالی برایمان ارسال شد آن را سریعا پاسخ دادیم و ارسال کردیم چون قبلا برای آن آمادگی داشتیم و حتی رزومه کاری نیز همراهمان بود
4 توضیح اضافه ای در طی مصاحبه ندادیم و فقط سوالات را جواب دادیم نه بزرگنمایی شغلی نه هیچ چیز دیگر
5 سمت شغلی همسرم در طی سربازی را نوشتیم معلم خوب فقط افیسر پرسید چه چیز تدریس می کرده و کجا سربازی رفته سپاه یا ارتش
6 افیسر علی رغم آنکه به همه می گفت سه تا چهار ماه به ما گفت بعد از یک هفته سایت را چک کنید
این تمام چیزی بود که من از کلیرنس می دانستم و شرمنده دوستان بیشتر از این توضیحی باقی نمانده و سعی کردم جواب تمام دوستانی که در پیام خصوصی سوال میپرسند را خلاصه وار اینجا بدهم
در آخر با آرامش جلو بروید و مطمئن باشید هر چه تقدیر نوشته همان است وبس
حق یارتان و خدانگهدار
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست
من به نوبه خودم و تمام دوستان از شما متشکر خیلی خیلی هم متشکرفقط ای کاش تمام پستهای شما رو یک جا داشتیم مثل یه فایل PDF یه همچین چیزی ، اطلاعاتی که دادین بسیار کمک کننده بود ، فقط اگر پیغام خصوص بدیم که جواب خواهید داد ، این رو هم به این دلیل گفتم که فرموده بودین دیگه تصمیم ندارید پستی بگذارید ، و اینکه من هم کلی سفر خارجی داشتم و ... میخوام بدونم مثلاً به افیسر چی گفتبن که فرمودین اصرار کردین ، چون میدونم طریقه صحبت کردن با افیسر از همه مهمتر است ،
با هم متشکر
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: babak12
مامان خانم هنوز تصمیم قطعی نگرفته اند(امیدوارم)
از 2013 ای ها که تقریبا کسی و همه درگیر مشکلات در آمریکا هستند. از جاماندگان امسال هم کسی انتظاری نداره و حق داره میمونه مامان خانم و امثال ایشون که ویزای 2014 به دست دارند و امید ماها به ایشون و امثالشون هست تا زمانی که یک درصدی از دوستان این پروسشون تکمیل بشه و بتونن به بقیه مشاوره بدن.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: ashkansoso65 ، babak12 ، sunflower00 ، aghamilad ، Rooz ، A_A ، rezasadeghi ، goliii
بابا نترسید ما که نمردیم.... من 5 بار این پروسه رو با بچه های این سایت طی کردم تا قسمت خودم شد.... هر سال هم یک مدل جدید و تلخی ها و شیرینی های خاص خودش رو داره.... اصلا نگران نباشید ما همینجا هستیم و اگر کمکی از دستمون بر بیاد در خدمتیم....
دایی رضا
تشکر کنندگان: babak12 ، sunflower00 ، behdadK ، aghamilad ، Rooz ، A_A ، ashkansoso65 ، rezasadeghi ، mohammad_sepah ، aidaz ، r.bazargan ، goliii ، m.ghoreishi
سلام دوستان
قبول دارید سعی مان را می کنیم که با منطق باشیم و از تجربه گذشتگان استفاده کنیم و به برنامه روزمره مان بپردازیم و تغییر عمده ندهیم (مثل گذشته کارمونو کنیم و خانه و اثاثیه نفروشیم و ... )ولی خود من نوعی، دستم نمیره یک وسیله برای خونه ام بخرم ،در محل کار، کارم را انجام می دهم ولی احساس می کنم لازم نیست خودمو به اینور و اونور بزنم که پیشرفت شغلی زیادی کنم ، ترجیح دادم وقتی که برای ادامه تحصیل دانشگاهی گذاشته بودم را خالی و آنرا به کلاس زبان اختصاص دهم (این روزها هر وقت اراده کنی راحت میتونی دوباره دانشگاه قبول بشی)، در ارتباط با اطرافیان سعی من براین است که بهتر باشم تا ذهنیت خوبی از خودم را در دل و یادشون باقی بگذارم و خلاصه این ماجرا قبولی لاتاری خیلی از ابعاد زندگیمونو تحت تاثیر قرار می ده ولی قرارنیست اثر منفی داشته باشد.
به نوعی هرچند تغییر عمده ندادم ولیکن یک تغییراتی پیش آمده و بهرحال همه معتقدیم که با جذب افکار مثبت و زمینه سازی برای آن می توان آنها را به واقعیت کشاند. منطقی و عاقلانه نیست تغییرات عمده مثل استعفا از کار و فروش خانه و غیره داد ولیکن برای آینده مان باید کمی برنامه ریزی هم داشته باشیم.
پس دوستان امید داشته باشید نه ترس، برنامه ریزی کنید ولی پل پشت سرتان را هم خراب نکنید که منطقی نیست.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان