کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2015
دوستان با توجه به اینکه طبق کامنت های اخیر این تاپیک که پروسه جایگزینی نامه دوم طولانی شده و مصاحبات کمی دیرتر از زمان مورد انتظاره به نظرتان میشه این برداشت مثبت را داشت که پروسه کلیرنس قبل مصاحبه آغاز شده و نتیجتاً بعد از مصاحبه طول مدت کلیرنس کوتاه تر میشه که خب پس ارزششو داره و برداشت دیگر اینکه این تاخیرها بر روند اعلام کات آف های بعدی در ماه های آینده اثر می گذارد و یا نه زمان بندی اش قبلاً صورت گرفته و اینقدر کارنت کردند ؟
لطفا دوستان در نظر سنجی شرکت فرمایید.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: goliii
امکان قبول شدن در لاتاری با یک حساب سر انگشتی 5 هزارم هست (البته ایران و آسیا کلا احتمال قبولیش کمتره) نپرسید از کجا میگم که این قصه سر دراز داره.
احتمال اینکه یک نفر در دو سال پیاپی برنده بشه تقریبا برابره با 5 هزارم در 5 هزارم یعنی تقریبا هر 50 هزار نفر یک نفر. یعنی اگر کل برندگان امسال از همه دنیا شرکت کنند فقط 2 احتمالا قبول خواهند شد. این صرفا احتمالش بود و احتمال قرار نیست به حقیقت بپیونده.
داستانی رو میگذارم که یکبار در تاپیک کلیرنس 2014 هم برای اونهایی که میخواستن دوباره شرکت کنند گذاشته بودم:
جنگ جهانی دوم مسکو که بمباران میشد یکی از دانشمندان معروف شوروی از رفتن به پناهگاه خودداری میکرد و می گفت که 7 میلیون نفر در مسکو هستند، واقعاً چقدر امکانش هست که یک بمب به من بخوره. بعد از چند روز نظرش و تغییر داد و به پناهگاه رفت. خانمی ازش پرسید که چی شد نظرت رو تغییر دادی. طرف گفت 7 میلیون نفر و یک فیل(در باغ وحش) در مسکو هستند. دیشب فیل در اثر بمباران مرد!
به زبان ساده تر شما میتونید یکی از اون دو نفری باشید که 2016 دوباره برنده میشید.

در صورتی که احتمال کلیر نشدن شما و یا به مصاحبه دعوت نشدن شما به مراتب کمتره (50% یا کمتر)
به شخصه خودم هم اعتقادی به چنین شانسی در خودم ندارم و فکر میکنم در این مدت بیش از حد از بلیط شانسم استفاده کردم ضمنا اگر خدای ناکرده یک بار این پروسه رو برم و برنده نشم بعید میدونم تحمل یک بار دیگه این پروسه و عقب انداختن برنامه زندگی ام رو داشته باشم (در حالی که بار اول اگر ویزا نگرفتی تضمینی نیست که بار دوم بگیری)

در خصوص قانونی بودن این کار من تابحال به قانونی که منع کنه برنده شده رو بر نخوردم. نمیدونم آیا در روند کلیرنس اصلا تاثیر داره ولی منطقا احتمالش رو کم میدونم. بعید میدونم قانون نوشته شده ای وجود داشته باشه در غیر اینصورت موقع ثبت نام 2016 این قانون رو میبینیم.

در خصوص اخلاقی بودنش با توجه به پذیرش بیش از ظرفیت هر ساله (چه برای ایران و چه برای دنیا) طبیعتا ویزا انتها اضافه نخواهد اومد و شما حتی با فرض قبولی و به صرف نفرستادن مدارک و مراجعه نکردن به سفارت نوبتتون رو به نفر بعدی در صف انتظار میدید. البته ظاهرا اینجا این اصرار هست که شما که شرکت کنید و قبول شید و نرید حق بقیه را خوردید که من هر چه به ذهنم فشار آوردم نفهمیدم چطور چون شما حتی از سهمیه های ایران هم استفاده نمیکنید و سهمیه های ایران و آسیا به دلایل دیگری پر میشه.
دیگه خود دانید چه از نظر اخلاقی و چه قانونی و چه شانس تصمیم بگیرید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
سلام دوستان
ببخشید آپ دیت شدن کیس رو از طریق کدوم سایت چک می کنید؟
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
پس بطورخلاصه میشه گفت :1- از نظر kcc منعی نداره 2- از نظر اخلاقی عملا ًحقی از کسی ضایع نمیشه بلکه از یکنفر به نفر دیگر منتقل میشه 3- از نظر شانس هم برندگان 2015 می توانند تست کنند که خوش شانسند یا نه خیلی خیلی خوش شانسند.
ممنون از پاسخ و مثال خوبتون
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: A_A ، r.bazargan ، Memolk ، ashkansoso65 ، solid_mercury
این جواب من نبود برداشت شما بود. اما شما مختارید هر طور که تصور میکنید درسته برداشت کنید. به امید موفقیت شما

(2014-09-27 ساعت 14:19)نیلان نوشته:  سلام دوستان
ببخشید آپ دیت شدن کیس رو از طریق کدوم سایت چک می کنید؟

تاپیک کلیرنس پست اول توضیح داده شده.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: HERMES7 ، A_A ، Mahmood129 ، نیلان
(2014-09-27 ساعت 14:05)ریحانا نوشته:  دوستان با توجه به اینکه طبق کامنت های اخیر این تاپیک که پروسه جایگزینی نامه دوم طولانی شده و مصاحبات کمی دیرتر از زمان مورد انتظاره به نظرتان میشه این برداشت مثبت را داشت که پروسه کلیرنس قبل مصاحبه آغاز شده و نتیجتاً بعد از مصاحبه طول مدت کلیرنس کوتاه تر میشه که خب پس ارزششو داره و برداشت دیگر اینکه این تاخیرها بر روند اعلام کات آف های بعدی در ماه های آینده اثر می گذارد و یا نه زمان بندی اش قبلاً صورت گرفته و اینقدر کارنت کردند ؟
لطفا دوستان در نظر سنجی شرکت فرمایید.

دوست مهاجرم
قبلاً چندين بار اين موضوع را گفتم و بازم تكرار ميكنم كه همه مواردي كه گفتين از احتمالات هستن و هيچكسي تا حالا نتونسته و نخواهد تونست نظر قطعي در موردشون بده.
پس خواهش ميكنم از الان ذهن خودتون و بقيه دوستان رو با اين فكرها پر نكنين و مطمئن باشين دونستن اونها هيچ تاثيري در روند بررسي كيس و مصاحبه و كليرنس و ... نخواهد داشت و فقط استرس و نگراني بيمورد به خودتون تحميل ميكنين چون در عمل هيچكدوم از اين موارد در حيطه اختيار شما نيستن.
اگه يه سر يه تاپيك انتظار و كليرنس 2014 بزنين مي بينين چند صفحه براي بحث در مورد اين موارد صرف شده و در پايان چه نتيجه اي عايد شد (هيچ!).
انتخاب با شماست.
شاد باشين.
تشکر کنندگان: ریحانا ، ashkansoso65 ، babak12
(2014-09-26 ساعت 15:42)A_A نوشته:  
(2014-09-26 ساعت 14:30)hu24505 نوشته:  
(2014-09-26 ساعت 14:08)reza.h نوشته:  گویا بر خلاف آنچه تصور میشد که زمان مصاحبه خیلی ربطی به زمان ارسال فرم DS-260 نداره و فقط بر اساس کیس نامبر هست، نتیجه نشون می ده که زمان ارسال فرم حتی در حد چند روز هم خیلی مهم هست و در واقع وزن بیشتری از کیس نامبر تو تعیین زمان مصاحبه داره. اینطور که مشاهده می شه اکثر کسایی که فرمشون رو اپن و دوباره سابمیت کردن و یا دیر تر فرستادن از کسایی که کیس نامبر به مراتب بالاتری دارن عقب افتادن. لذا این گفته که هیچ نظمی تو کار این ها نیست به نظر من که کاملا غلطه بلکه این تصور ما از روند کار بوده که اشتباهه. واقعا اگه اونا این قدر که ما می گیم بی نظم بودن الان ابر قدرت بودن؟!

با نظر شما موافقم Shy
چون در پاسخی که به ایمیل من دادند ، به این موضوع اشاره کردند که اولویت با کسانی هستش که فرم 260 رو زودتر فرستادند و کار برسی فرم آنها تموم شده و با توجه به کیس نامبر ( کارنت شدن ) به مصاحبه دعوت شدند با ذکر این نکته که تعداد مصاحبه در هر روز محدود هست و روزهای تعطیل سفارت رو در ماه باید در نظر داشت .
باید منتظر بود Cool
که این موضوع کاملا منطقی هست
به نظر من هنوزم نمی شه قطعی نظر داد
هنوز کسی جواب این سوالارونمی دونه
اینکه چرا بعضیا با کیس نامبر پایین و ارسال فرم 260 توی روزای اول نامشون نیومده؟
یا اینکه باز کردن مجدد فرم تاثیری در دیر اومدن نامه داره یا نه؟
امضای دوستان رو ببینین متوجه می شین
بچه ها منم فرمم رو زود فرستادم . kcc یه برنامه هایی داره که ما نمی دونیم چی هست .به نظر من همه ما باید خودمونو به زندگی شخصی مشغول کنیم تا زمان بگذره .
کیس نامبر:Big Grin1000/تاریخ رویت قبولی:1 می /تعداد نفرات کیس:2 نفر/تاریخ ارسال فرم: می /کنسولگری: آنکارا / تاریخ مصاحبه: :دسامبر/ ویزا :به امید خدا یک ضربBig Grin

تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، goliii
(2014-09-27 ساعت 14:14)behdadK نوشته:  در خصوص قانونی بودن این کار من تابحال به قانونی که منع کنه برنده شده رو بر نخوردم. نمیدونم آیا در روند کلیرنس اصلا تاثیر داره ولی منطقا احتمالش رو کم میدونم. بعید میدونم قانون نوشته شده ای وجود داشته باشه در غیر اینصورت موقع ثبت نام 2016 این قانون رو میبینیم.

(2014-09-27 ساعت 14:28)ریحانا نوشته:  پس بطورخلاصه میشه گفت :1- از نظر kcc منعی نداره 2- از نظر اخلاقی عملا ًحقی از کسی ضایع نمیشه بلکه از یکنفر به نفر دیگر منتقل میشه 3- از نظر شانس هم برندگان 2015 می توانند تست کنند که خوش شانسند یا نه خیلی خیلی خوش شانسند.
ممنون از پاسخ و مثال خوبتون

از نظر امتحان کردن شانس که درسته، ولی یادتون باشه پروسه لاتاری 2015 تا سپتامبر آینده ادامه داره وکیس های برندگان اون هم باز هستند. کسی اگه قبول هم بشه بعد از ارسال فرم 260 (فرم باید قبل از سپتامبر ارسال بشه) سیستم kcc مطابقت شماره گذرنامه فرد رو کشف میکنه و کیس خود به خود ملغی خواهد شد.
اگر کسی بخواد مجدد شرکت کنه باید تا لاتاری 2017 صبر کنه.
Case:2015AS1xxx; DS-260:July10th; Invitation Letter:Nov25th; Interview: Jan8th; Abudhabi; 1 Person; Clear:Apr5th; Visa Issued:Apr 20th;
تشکر کنندگان:
(2014-09-27 ساعت 07:58)reza.aa نوشته:  لطفا جو داغون ۲۰۴ رو به ۲۰۱۵ وارد نکنید ،ما هم خیلی متاسفیم واسه دوستانی ویزا گیرشون نیومد ،اما لطفا فضا اینجا رو غم اندود نکنید .

نیمه پر لیوان رو نگاه کنید . تعداد زیادی هم ویزا رو گرفتن ، قدیم ،حدودا پنج سال پیش چون اینترنت نبود افراد زیادی از قبولی با خبر نمیشدن و این حرفا واسه همین کمبود ویزا نداشتیم ،اما این سال ها که اینترنتی شده ،درصد بالایی از قبولیا به مصاحبه میرن پس طبیعیه که افرادی هم ویزا گیرشون نیاود .

با این حال با دید مثبت پیش برید .
سلام دوست عزیز: پس اگه واقعگرا باشیم با این فرمایش شما کیس نامبر های بالای حداکثر 4000سرشون بی کلاه میمونه دیگه.
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

تشکر کنندگان: ffrfar ، Memolk ، r.bazargan
سلام
من کیسم زیر 2000 هست. فرمها رو همون روز اول (19 می) فرستادم.
هیچ تغییر و یا تقاضای بازشدن هم نکردم. تا الان هم نامه دومم نیومده.
تلفنی هم بهم گفتند که در حال بررسی کیس هستند و تا 15 ماه بعد شاید!!! نامه دوم بیاد.
و گفتن شاید دسامبر برای مصاحبه بریم ولی معلوم نیست. فکر کنم به هیچ چیزی هیچ ربطی نداره.
دیر، زود، باز و بسته کردن، مجرد یا تاهل، شماره کیس و یا هرچیز دیگه ای بی ربطه.
فقط خودشون میدونن چه میکنن. راستی سفارت رو هم تغییر ندادم و انکاراست.
اگر اون کشورو میپسندیم برای زندگی، فکر میکنم باید همه چیشو قبول کنیم.
به امید یکضرب 215 کیلو...
شماره کیس: ***2015AS0001 ///نفرات: 3 ///سفارت: آنکارا ///ارسال فرمها: 20 می ///کارنت: اگوست ///نامه دوم: 23 اکتبر ///مصاحبه: 10 دسامبر///کلیرنس: 3 آوریل
تشکر کنندگان: miyu ، babak12 ، mamali121 ، A_A ، goliii ، kimfar ، ashkan.h56 ، ashkansoso65 ، Peyman123 ، r.bazargan ، sami_rg ، نیلان ، َalikh ، SAAM_60 ، Peymanpepe
(2014-09-27 ساعت 21:08)amirh20 نوشته:  سلام
تلفنی هم بهم گفتند که در حال بررسی کیس هستند و تا 15 ماه بعد شاید!!! نامه دوم بیاد.
و گفتن شاید دسامبر برای مصاحبه بریم ولی معلوم نیست. فکر کنم به هیچ چیزی هیچ ربطی نداره.

سلام شما مدركتون چيه؟ چون مدرك هرچه بالاتر باشه فرم 260 سنگين تر ميشه و بررسيش بيشتر زمان مي بره. من خودم دانشجو دكترا هستم و كيس نزديك 100 و هنوز نامه دوم نيومده، متاهل هم هستم
کیس نامبر: 2015AS0##0/ سفارت: آنکارا/ تعداد افراد کیس: 2 نفر/مشاهده قبولی: 1 می 2014/ ارسال فرم: 13 جون 2014/ کارنت شدن: 12 آگوست 2014/ نامه دوم: 24 نوامبر 2014/ زمان مصاحبه: هفته اول ژانویه 2015/ آپدیتها: 6، 7، 8، 12 ژانویه، 20 فوریه و 8، 10، 14 آپریل هردو نفر، 13، 14 ژانویه، 12 فوریه، 9، 16 مارچ و 2، 3 آپریل خودم، 1، 2 آپریل خانمم/ کلیر شدن 14 آپریل
تشکر کنندگان:
(2014-09-27 ساعت 21:08)amirh20 نوشته:  سلام

شاید مدرک تحصیلی ، نوع شغلتون دولتی یا خصوصی و حتی رشته موثر باشه!!
تشکر کنندگان: goliii
١٥ ماه خدا منو بكشه هيچي ديگه من كه زنگ زدم گفتن بين دسامبر يا ژانويه مصاحبه س

تشکر کنندگان: babak12 ، HERMES7 ، r.bazargan
(2014-09-27 ساعت 22:13)شیرین 67 نوشته:  ١٥ ماه خدا منو بكشه هيچي ديگه من كه زنگ زدم گفتن بين دسامبر يا ژانويه مصاحبه س

منطورشون 15 ام ماه بعد بود
کلا 12 ماه دیگه لاتری 2015 پروندش بسته می شه
► ДЯМДИ ◄ نوشته:
Immediate Issued ← 25 jan : Interview ░░ 12Aug : Current ░░ 19jul ← 7jun : DS260 ░░ Abu Dhabi ← Ankara ░░ 2015AS2ΘΘΘ

تشکر کنندگان: babak12 ، hu24505 ، r.bazargan ، Sam2014
(2014-09-26 ساعت 00:29)sm2015 نوشته:  
(2014-09-26 ساعت 00:00)goliii نوشته:  سلام به همه دوستان منتظر میخواستم بدونم کی باید توی این سایت https://ceac.state.gov/ کیس نامبرمون جواب بده کسی میدونه با اینکه چند روزه نامه ی دوم ما امده ولی تو این سایت اینولید کیس نامبر میزنه کسی میدونه؟؟؟؟

تا پرونده شما در سفارت فايل نشه ،طبيعتا فعال نميشه و پرونده هاي ٢٠١٥ از ابتداي اكتبر در اين سايت فعال ميشه

ممنونم پس اول اکتبر چک میکنم ببخشید یه سوال دیگه اگر تقریبا یک ماه مونده به مصاحبه مدارکو پست کنم که 15 روز مانده به مصاحبه به دستشون برسه نامه تمکن مالی رو 8 تا 10 روز قبل از فرستادن مدارک بگیرم به نظر تون مشکلی نیست چون تو اون تاریخ پول گیرم میاد؟؟؟؟؟؟؟؟
20151xxxنفر2,ارسال مدارکMay28،انکارا,نامه دوم20sepمصاحبهnov, آپدیت18novو24febایمیل و25.26.30.31مارچ و1.8اپریل کلیری8 اپریل با ایمیل146روز.24 اپریل رسیدن به کالیفرنیاBig Grin
نامه به سفارت انکارا جهت تاییدرسیدن مدارک سفرنامه, کاربرحرفه ای
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان