کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام
نه مشکلی پیش نمیاد ما ده روز مانده بود تا تاریخ انقضا و هیچ مشکلی پیش نیامد
پاسخ
تشکر کنندگان: Farimahh
(2016-03-26 ساعت 20:21)Farimahh نوشته:  سلام دوستان اگر مثلا تاريخ انقضاي ويزا ١٦ارديبهشت باشه اگه تا ٧ ارديبهشت وارد امريكا بشيم مشكلي پيش نمياد؟
دوست گرامی
اگه نگرانی از نرسیدن به موقع به دلایل مختلف اعم از خرابی هواپیما و کنسل شدن پرواز و تعطیلی فرودگاه و جنگ و حوادث غیرمترقبه و بیماری و ............... ندارید حتی میتونید برای روز 16 اردیبهشت بلیط بگیرید , ویزاتون تا اون روز اعتبار داره . نگران نباشید .

موفق باشید
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: Farimahh ، belivand ، copol
(2016-03-26 ساعت 13:15)usamohajer نوشته:  
(2016-03-26 ساعت 13:02)هستی ص نوشته:  سلام سال نوتون مبارک
من برای اولین سفرم با توجه به مقصدم فقط با پرواز قطر میتونم برم و زمان استاپ هواپیما توی دوهه دو ساعت هست. میخواستم مطمن شم که دو ساعت برای بررسی مدارکم کافی هست؟  و اگه تو دو ساعت کارام تموم نشه پرواز دیگه بهم خواهند داد یا نه؟ ممنون میشم از تجربه هاتون بگین

سلام سال نو شما هم مبارک باشه
سال گذشته یکی از دوستان شرایط شما رو داشت که توی 2 ساعت کارای فرودگاهش انجام شده بود و میگفت بستگی به شلوغی یا خلوتی فرودگاه داره. ولی در هر صورت حالت ریسک داره و اگه به پرواز نرسید فروگاه هیچ مسیولیتی نداره و باید هزینه یه پرواز رو دوباره بدید.

سلام Smile
شما به محض اینکه به فرودگاه قطر رسیدید، به مسئولان فرودگاه کارت پرواز بعدی رو نشون بدید و بگید که وقتم کم هست ،معمولا بدون اینکه توی صف باستید کارهاتون انجام می شه.
موفق باشید Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: هستی ص ، copol
(2016-03-26 ساعت 20:21)Farimahh نوشته:  سلام دوستان اگر مثلا تاريخ انقضاي ويزا ١٦ارديبهشت باشه اگه تا ٧ ارديبهشت وارد امريكا بشيم مشكلي پيش نمياد؟

سلام دوست عزیز
نه مشکلی پیش نمیاد از دوستان نوشته بودن که دو روز مونده به اتمام تاریخ ویزاشون رفتن و هیچ مشکلی نداشتن فقط استرس کنسلی پرواز رو داشتن;-)
کیس نامبر:***1 2016AS0000
تاریخ مشاهده قبولی:۱۵ می
تعداد نفرات کیس:۱نفر
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ کارنت شدن:آگوست
تاریخ مصاحبه:اول دسامبر
دریافت ویزا: یکضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
در جواب اون دوستی که درباره پرواز قطر سوال کرده بود،زمان توقف در دوحه 1 ساعت کافیه،چون اونجا مدارک بررسی نمیشه،من لندینگم شیکاگو بود که 2 ساعت فقط تو صف چک پاس وایسادم!

فرستاده شده از C6602ِ من با Tapatalk
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، هستی ص
من با پرواز ايرفلوت روسيه اومدم خيلى هم راضى بودم. تو مسكو فقط يه نيگاه به پاسپورتم كردند ببينند توش ويزا هست يا نه بعدشم مدت زمان پرواز از مسكو به لس آنجلس ١١ ساعت و نيم بود كه نسبت به ١٦ ساعت پرواز از قطر يا امارات خيلى بهتر بود. تو فرودگاه لس آنجلس هم نيم ساعت بيشتر كارم طول نكشيد.
کیس نامبر: ***٣
رویت قبولی : ۷ می
ارسال فرمها: ۱۳ می
تعداد نفرات:۱ 
سفارت: گوانجو چين
مصاحبه: ۱ دسامبر، AP
آپديت ها: ٣ دسامبر، ١٤ ژانويه (به وقت آمريكا)، ١٩(تبديل "/" به "Or")و ٢٠ و ٢١ ژانويه به وقت سفارت
دريافت ايميل براى تحويل دادن پاسپورت: ٢٠ ژانويه
ویزا : ٣ فبريه , ورود به آمریکا: ٢٨فبريه
پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، copol ، dv2017 ، هستی ص ، panizrm ، Sam2014 ، maral-map
سلام دوستان من از برندگان ۲۰۱۳ هستم تا الان سه مرتبه هر شش ماه اومدم و برگشتم ولی از سفر اخرم تا حالا دقیقا 360 روز گذشته... الان هم میخام بیام و برگردم و درخواست پاس سفید بدهم... حالا میخواستم بپرسم که امکانش هست که در فرودگاه به ورود من ایراد بگیرند و گرین کارت من رو بگیرند.. خیلی نگران هستم... البته من دو تا نامه از پزشک برای همسرم دارم مبنی بر اینکه ایشون در حدود چهار ماه پیش دو تا عمل جراحی یکی جراحی دندان و یکی هم جراحی بینی داشتند.. این گواهی ها موثر هست؟؟ بسیار ممنونم
کیس: 2013AS000090XX مصاحبه : ابوظبی 22 جولای کلیر : 18 آگوست ویزا : 28 آگوست
تعداد افراد كيس: 2 نفر سفر اول به آمریکا: 19 feb دریافت گرین کارت : 3 april
پاسخ
تشکر کنندگان: nimashariat
(2016-03-26 ساعت 13:17)usamohajer نوشته:  
(2016-03-24 ساعت 00:01)majid6640 نوشته:  سلام و تبریک سال جدید به همگی
من یه سوال داشتم دوستان میتونن راهنمایی کنن
من الان در مرحله ap هستم و تک نفر میخواستم بدونم من تو این مدت ازدواج کنم چطور میتونم واسه همسرم اقدام کنم اگه گرین کارت بگیرم میتونم واسه اونم درخواست بفرستم و از لحاظ زمانی چقدر طول میکشه

سلام و تبریک
دوست عزیز اگه با گرین کارت واسه همسرتون اقدام کنید حداقل 5 سال طول میکشه تا بتونه بیاد پیش شما. به نظرم این کارو نکنید

با تشکر از جوابتون
پس به نظرتون من چطور و کی اقدام کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-28 ساعت 10:52)saeid-ss نوشته:  سلام دوستان من از برندگان ۲۰۱۳ هستم تا الان سه مرتبه هر شش ماه اومدم و برگشتم ولی از سفر اخرم تا حالا دقیقا 360 روز گذشته... الان هم میخام بیام و برگردم و درخواست پاس سفید بدهم... حالا میخواستم بپرسم که امکانش هست که در فرودگاه به ورود من ایراد بگیرند و گرین کارت من رو بگیرند.. خیلی نگران هستم... البته من دو تا نامه از پزشک برای همسرم دارم مبنی بر اینکه ایشون در حدود چهار ماه پیش دو تا عمل جراحی یکی جراحی دندان و یکی هم جراحی بینی داشتند.. این گواهی ها موثر هست؟؟ بسیار ممنونم
درود بر شما

قاعده کلی :
1- زیر 6 ماه خارج از آ م ر ی ک ا << حداقل سوال و جواب شاید هم هیچ .
2- بین 6 ماه تا یک سال << پرسش درباره علت غیبت بیش از 6 ماه و .... ( البته در مورد من فقط پرسید چند وقت نبودی و والسلام )
3- بیش از یک سال تا دو سال << ورود با Reentry Permit مثل حالت 1 . در مورد ورود با گرین کارت به قول Simon مساوی است با دلیل برای آفیسر که گرین کارت شما را ازتون بگیره و شما را به دادگاه معرفی کنه .
البته یادمون نره که آفیسر این حق رو داره که حتی در حالت 1 هم از شما سوال یا سوالاتی بکنه و تصمیم بگیره . بنابراین زیر 6 ماه هم 100% گارانتی نیست .
برای آفیسر این موضوع مهمه که شما به عنوان LPR ایا در آمریکا اقامت دارید و Tax میدهید ، آدرستون ثابته و حساب بانکی فعال دارید یا از گرین کارت بعنوان ویزای مالتی پل استفاده می کنید .
توصیه : خروج و ورود مکرر حتی اگر زیر 6 ماه باشه ممکنه دردسر ساز بشه . شاید هر بار به بهانه و یا ترفندی از کمند آفیسر خلاص شوید ولی برای سابقه پرونده و در آینده گرفتن تابعیت مشکل ساز خواهد شد . بهترین راه گرفتن Reentry Permit و گرفتن تصمیم نهایی است . این همه هزینه و رفت و آمد هم به نظر منطقی نمی آید.
موفق و سربلند باشید
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، chakavakl ، copol ، Rira_1982
(2016-03-29 ساعت 20:35)majid6640 نوشته:  
(2016-03-26 ساعت 13:17)usamohajer نوشته:  
(2016-03-24 ساعت 00:01)majid6640 نوشته:  سلام و تبریک سال جدید به همگی
من یه سوال داشتم دوستان میتونن راهنمایی کنن
من الان در مرحله ap هستم و تک نفر میخواستم بدونم من تو این مدت ازدواج کنم چطور میتونم واسه همسرم اقدام کنم اگه گرین کارت بگیرم میتونم واسه اونم درخواست بفرستم و از لحاظ زمانی چقدر طول میکشه

سلام و تبریک
دوست عزیز اگه با گرین کارت واسه همسرتون اقدام کنید حداقل 5 سال طول میکشه تا بتونه بیاد پیش شما. به نظرم این کارو نکنید

با تشکر از جوابتون
پس به نظرتون من چطور و کی اقدام کنم
بهتر بود این سوالو تو تایپیک ازدواج میپرسیدید و جوابتون اینه هر چه زودتر ازدواج کنید و به سفارت ایمیل بزنید که ازدواج کردین میخواین همسرتون به کیستون اضافه شه اقدامات لازم بهتون میگن
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
امروز رفتم dmv واسه گرفتن آى دى كارت و امتحان رانندگى اما بهم گفتند كه ايران فرمت پاسپورتاش رو تغيير داده و بايد ٦ ماه برى چك يا صبر كنى گرين كارتت بياد!!! خيلى عجيبه من سكيوريتى چك خورده بودم و اومدم آمريكا... كسى اين مشكل رو داشته؟! اگر برم يه شعبه ديگه فرقى ميكنه؟ من پاسپورتم رو ١ سال و نيم پيش گرفتم
کیس نامبر: ***٣
رویت قبولی : ۷ می
ارسال فرمها: ۱۳ می
تعداد نفرات:۱ 
سفارت: گوانجو چين
مصاحبه: ۱ دسامبر، AP
آپديت ها: ٣ دسامبر، ١٤ ژانويه (به وقت آمريكا)، ١٩(تبديل "/" به "Or")و ٢٠ و ٢١ ژانويه به وقت سفارت
دريافت ايميل براى تحويل دادن پاسپورت: ٢٠ ژانويه
ویزا : ٣ فبريه , ورود به آمریکا: ٢٨فبريه
پاسخ
تشکر کنندگان: م.صاد
دوستان عزیز
هنوز ویزای دبی ما نیومده با توجه به این وضعیت و تعطیلات پیش رو من زودتر از شنبه یا یکشنبه نمیتونم پاسامونو برسونم سفارت .

1- اگه من یکشنبه ساعت 2 پاسپورتارو به سفارت تجویل بدم احتمال داره سه شنبه یا چهارشنبه پاسارو بهم برگردونن ؟

2- به نظر شما چه روزی پاسارو برمیگردونن ؟

3- ضمنا برای خوندن تجربیات قبلی دوستان در این زمینه کدوم بخش سایت رو باید مطالعه کنم؟

ممنون از وقتی که برای پاسخ دادن اختصاص میدین .
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-30 ساعت 09:19)پرسپولیس6 نوشته:  دوستان عزیز
هنوز ویزای دبی ما نیومده با توجه به این وضعیت و تعطیلات پیش رو من زودتر از شنبه یا یکشنبه نمیتونم پاسامونو برسونم سفارت .

1- اگه من یکشنبه ساعت 2 پاسپورتارو به سفارت تجویل بدم احتمال داره سه شنبه یا چهارشنبه پاسارو بهم برگردونن ؟

2- به نظر شما چه روزی پاسارو برمیگردونن ؟

3- ضمنا برای خوندن تجربیات قبلی دوستان در این زمینه کدوم بخش سایت رو باید مطالعه کنم؟

ممنون از وقتی که برای پاسخ دادن اختصاص میدین .

تا جایی که یادم هست ویزا ها رو روزهای سه شنبه و پنجشنبه میدن، شما اگر یکشنبه پاس رو تحویل بدید احتمالا پنجشنبه ویزا به شما تحویل میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6
سلام بچه ها...ممنون میشم راهنماییم کنید
اگه برای مثال ویزا را گرفتی و یکی دو ماه از انقضا مدیکال مونده باشه میشه رفت دوباره تمدید کرد واسه ۶ ماه دیگه که وقت بیشتری داشته باشیم واسه رفتن؟ کلا قانونش به چه صورتیه یا اونیکه روزاب آخر ویزا اوکی میشه و مدیکالش هم خیلی نمونده چیکار میکنن پس؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-01 ساعت 21:45)shre نوشته:  سلام بچه ها...ممنون میشم راهنماییم کنید
اگه برای مثال ویزا را گرفتی و یکی دو ماه از انقضا مدیکال مونده باشه میشه رفت دوباره تمدید کرد واسه ۶ ماه دیگه که وقت بیشتری داشته باشیم واسه رفتن؟ کلا قانونش به چه صورتیه یا اونیکه روزاب آخر ویزا اوکی میشه و مدیکالش هم خیلی نمونده چیکار میکنن پس؟

سلام
شما ميتونين مديكالتون رو بدون مشكل تمديد كنيد اما تا قبل از وقتي كه ويزا توي پاستون چسبونده ميشه يعني بعد از اينكه ويزا صادر شد ديگه نميتونين مديكال رو تمديد كنيد
Case Number: 2016AS20** => 4 Person =>DS260:23 May => interview:Yerevan, 27 October => AP
uptade: None                                    Cleared : 2 March

Live in Pullman, Washington
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان