کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-06-30 ساعت 00:22)ژینوس نوشته:  
(2016-06-28 ساعت 18:06)sepehr007 نوشته:  سلام
کسی لطف میکند بابت سوشال راهنمایی کند . ۱۶۵$را0قبل از ورود پرداخت کردم ، الان حدود ۱هفته است ورود کردم .الان باید چکار کنم
دوست عزیز مبلغی که پرداخت کردین بابت گرین کارت هست نه سوشال. گرین کارت رو باید منتظر بشین تا به ادرسی که دادین بیاد اما در مورد سوشال یک هفته بعد از ورود میتونید اقدام کنید. باید برین به اداره سوشال و پاسپورت هم ببرین. درخواست سوشال سکیوریتی کنید و بعد دو هفته میاد به آدرستون. توجه داشته باشین که سوشال مهمترین چیزی هست که دارین و به هیچ عنوان شمارشو در اختیار کسی نذارین مگر بیمه و ادارات دولتی مهم اگر قصد کار کردن دارین میتونید همون موقع که اقدام میکنید برای گرفتن سوشال ازشون بخواین شمارشو بهتون بدن و کارتش رو دو هفته بعد دریافت کنید. سوشال رو که گرفتین حتما در اولین فرصت زنگ بزنید بیمه بشین و بازهم توجه داشته باشین که بیمه و کلیه مراحلش رایگان هست. من یه جا زنگ زدم گفتن نفری 200 دلار میگیرن برای بیمه رایگان ولی این کار قانونی نیست. خلاصه تا میتونید اطلاعات بگیرین که اولش هزینه اضافی نکنید متاسفانه بعضی افراد سودجو که میدونن تازه رفتین و اطلاعات ندارین ممکنه پول ازتون بگیرن در قبال کارهای رایگان

سلام
امکانش هست در مورد نحوه گرفتن بیمه رایگان راهنمایی بفرمایید. با تشکر
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-30 ساعت 00:36)mfarazz نوشته:  
(2016-06-30 ساعت 00:22)ژینوس نوشته:  
(2016-06-28 ساعت 18:06)sepehr007 نوشته:  سلام
کسی لطف میکند بابت سوشال راهنمایی کند . ۱۶۵$را0قبل از ورود پرداخت کردم ، الان حدود ۱هفته است ورود کردم .الان باید چکار کنم
دوست عزیز مبلغی که پرداخت کردین بابت گرین کارت هست نه سوشال. گرین کارت رو باید منتظر بشین تا به ادرسی که دادین بیاد اما در مورد سوشال یک هفته بعد از ورود میتونید اقدام کنید. باید برین به اداره سوشال و پاسپورت هم ببرین. درخواست سوشال سکیوریتی کنید و بعد دو هفته میاد به آدرستون. توجه داشته باشین که سوشال مهمترین چیزی هست که دارین و به هیچ عنوان شمارشو در اختیار کسی نذارین مگر بیمه و ادارات دولتی مهم اگر قصد کار کردن دارین میتونید همون موقع که اقدام میکنید برای گرفتن سوشال ازشون بخواین شمارشو بهتون بدن و کارتش رو دو هفته بعد دریافت کنید. سوشال رو که گرفتین حتما در اولین فرصت زنگ بزنید بیمه بشین و بازهم توجه داشته باشین که بیمه و کلیه مراحلش رایگان هست. من یه جا زنگ زدم گفتن نفری 200 دلار میگیرن برای بیمه رایگان ولی این کار قانونی نیست. خلاصه تا میتونید اطلاعات بگیرین که اولش هزینه اضافی نکنید متاسفانه بعضی افراد سودجو که میدونن تازه رفتین و اطلاعات ندارین ممکنه پول ازتون بگیرن در قبال کارهای رایگان

سلام

با این شماره تماس بگیرین : 9494502310 خانم هاله ایشون کامل راهنماییتون میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr007
(2016-06-23 ساعت 14:35)Sam-90 نوشته:  
(2016-06-23 ساعت 08:07)alireza100rad نوشته:  دوستان من الان لس انجلس هستم ۱ ماه شده
گرین کارتم هنوز نیومده .
چیکار میتونم بکنم؟

دوست عزيز معمولاً گرين كارت زير يكماه نمياد.

گرین کارت من 3 ماه بعد از ورودم اومد. به وکیل زنگ زدم گفت تا 4 ماه مشکلی نیست شما هم اصلا نگران نباشین و از حضورتون لذت ببرین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-14 ساعت 08:20)Gem120 نوشته:  سوشیال سکیوریتی من یک هفته بعد از ورودم امد یک ماه گذشته یک سوشیال سکیوریتی دیگه با شماره دیگه برام لمروز اومد

مگه میشه چنین چیزی؟ سوشال سکیوریتی رو یه هفته بعد ورود میتونید اقدام کنید و دو هفته بعدش میاد حتما این مورد رو با اداره سوشال مطرح کنید تا دچار مشکل نشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-11 ساعت 02:09)mohsen_re2003 نوشته:  سلام به همگی. کسی میدونه که آیا میشه قبل از رسیدن گرین کارت از خاک آمریکا خارج شد وبعد  از اینکه گرین کارت به آدرس مورد نظر ارسال شد از دوستمون بخوایم برامون پست کنه؟من میخوام فقط ۲ هفته آمریکا بمونم که بعید  میدونم تو این مدت کارتم به دستم برسه

این کار ممکنه ولی به ریسکش نمی ارزه از کجا معلوم توی پست گم نشه مخصوصا که قراره به ایران بفرستن. من میخواستم چنین کاری بکنم ولی همه بهم توصیه کردن بمونم و بگیرم بعد برگردم شما هم اگه نمیتونید بمونید خیلی احتیاط کنید که از چه طریق قراره بدستتون برسه
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یک سوال. اگه گرین کارت داشته باشی برای خروج های بعدی از ایران آیا نیاز به پرداخت عوارض خروج از کشور هست؟
< شماره کیس: 3XXX > ######## < تعداد افراد: 4 نفر > ######## < کنسولگری: آنکارا تفییر دادند به ابوظبی > ######## < مصاحبه: 31 مارچ 2015> ######## < کلیر 13 سپتامبر 2015> ######## << مقصد : به امید خدا سن حوزه >
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من با اداره سوشيال مركزي تماس گرفتم و گفتن تا وقتي مرين كارتتون نيومده كاري نميشه كرد براي دريافت سوشيال و اگر شما به اداره هم بيايين همين جوابو ميگيرين ، ولي اينجا ميبينم كه دوستان مراجعه كردن و بعد از دوهفته اومده.
واقعا نميدونم بايد چكار كرد!!!
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-30 ساعت 02:19)ali-2015 نوشته:  دوستان یک سوال. اگه گرین کارت داشته باشی برای خروج های بعدی از ایران آیا نیاز به پرداخت عوارض خروج از کشور هست؟

بله دوست عزیز تا وقتی که از پاسپورت ایرانتون برای ورود و خروج از ایران استفاده میکنید باید عوارض خروج رو هم پرداخت کنید .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: ali-2015
(2016-06-30 ساعت 05:19)Rira_1982 نوشته:  سلام
من با اداره سوشيال مركزي تماس گرفتم و گفتن تا وقتي مرين كارتتون نيومده كاري نميشه كرد براي دريافت سوشيال و اگر شما به اداره هم بيايين همين جوابو ميگيرين ، ولي اينجا ميبينم كه دوستان مراجعه كردن و بعد از دوهفته اومده.
واقعا  نميدونم بايد چكار كرد!!!

سلام خدمت شما

معمولا ادارات سوشال میگن تا 21 روز صبر کنید و بعد از 21 روز مراجعه کنید و مجددا فرم پر کنید .
ما یکبار در نیویورک و دوبار در کالیفرنیا مراجعه کردیم تا موفق شدیم فرم پر کنیم و چهار روز کاری بعد پر کردن فرم سوشالمون اومد .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982
(2016-06-30 ساعت 09:28)siamak نوشته:  
(2016-06-30 ساعت 05:19)Rira_1982 نوشته:  سلام
واقعا  نميدونم بايد چكار كرد!!!

سلام خدمت شما

معمولا ادارات سوشال میگن تا 21 روز صبر کنید و بعد از 21 روز مراجعه کنید و مجددا فرم پر کنید .
ما یکبار در نیویورک و دوبار در کالیفرنیا مراجعه کردیم تا موفق شدیم فرم  پر کنیم و چهار روز کاری بعد پر کردن فرم سوشالمون اومد .

نه دوستان حتما پیگیری کنید خیلیها هستن که سالهاست در آمریکا زندگی میکنن (کیسشون لاتاری نبوده) و گرین کارت ندارن ولی سوشال رو گرفتن اصلا این دوتا ربطی به هم نداره من روز دوم حضورم رفتم اداره سوشال و گفتن باید یک هفته از ورود بگذره بعد بیاین وقتی دوباره رفتم دوهفته بعدش سوشالم رسید و من تونستم مشغول به کار بشم گرین کارتم سه ماه طول کشید تا برسه.
پیشنهاد میکنم حتما با یه نفر که وارد هست و اونجا زندگی میکرده برین تا دچار سردرگمی نشین
پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، ho_tasha ، Joje mohajer
(2016-06-27 ساعت 05:42)sepehr007 نوشته:  سلام
لطف میکنیدراهنمایی کنیدبابت سوشال (۱۶۵ دلار را قبل از ورود به آمریکا واریز کردم) الان باید چکار کنم ؟ ایابایدمراجعه حصوری داشته باشم؟

مراجعه حضوری لازم نیست گرین کارتتون به آدرسی که دادین ارسال میشه ولی ممکنه طول بکشه برای من سه ماه طول کشید. شما برای سوشال سکیوریتی و بیمه اقدام کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
براي سوشال بايد حضوري درخواست داد؟ يا ميتونيم آنلاين درخواست بديم؟
ممنون
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-01 ساعت 11:06)Rira_1982 نوشته:  براي سوشال بايد حضوري درخواست داد؟ يا ميتونيم آنلاين درخواست بديم؟
ممنون

باید حضوری تشریف ببرید
پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، Joje mohajer
سلام. نمی دونم سوالم را باید کجا مطرح کنم . می خواستم بدونم اونهایی که مثل من بچه مدرسه ای دارند برای ثبت نام در مدرسه کارنامه سال قبلش را باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسونم یا اینکه ترجمه ساده کافیه (پسرم کلاس اولش تمام شده) وسوال دومم اینکه که مدرک دیپلم خودم را هم به تایید دادگستریی برسونم یا نه .ایاانجا لازمم می شه؟ .من مدرک لیسانس را ترجمه وبه تایید دادگستری رسوندم(شاید بخوام ادامه تحصیل بدم) ولی دیپلم را نمی دونم لازم می شه انجا یا نه . . می خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید . ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-30 ساعت 00:45)ژینوس نوشته:  
(2016-06-30 ساعت 00:36)mfarazz نوشته:  
(2016-06-30 ساعت 00:22)ژینوس نوشته:  دوست عزیز مبلغی که پرداخت کردین بابت گرین کارت هست نه سوشال. گرین کارت رو باید منتظر بشین تا به ادرسی که دادین بیاد اما در مورد سوشال یک هفته بعد از ورود میتونید اقدام کنید. باید برین به اداره سوشال و پاسپورت هم ببرین. درخواست سوشال سکیوریتی کنید و بعد دو هفته میاد به آدرستون. توجه داشته باشین که سوشال مهمترین چیزی هست که دارین و به هیچ عنوان شمارشو در اختیار کسی نذارین مگر بیمه و ادارات دولتی مهم اگر قصد کار کردن دارین میتونید همون موقع که اقدام میکنید برای گرفتن سوشال ازشون بخواین شمارشو بهتون بدن و کارتش رو دو هفته بعد دریافت کنید. سوشال رو که گرفتین حتما در اولین فرصت زنگ بزنید بیمه بشین و بازهم توجه داشته باشین که بیمه و کلیه مراحلش رایگان هست. من یه جا زنگ زدم گفتن نفری 200 دلار میگیرن برای بیمه رایگان ولی این کار قانونی نیست. خلاصه تا میتونید اطلاعات بگیرین که اولش هزینه اضافی نکنید متاسفانه بعضی افراد سودجو که میدونن تازه رفتین و اطلاعات ندارین ممکنه پول ازتون بگیرن در قبال کارهای رایگان

سلام

با این شماره تماس بگیرین : 9494502310 خانم هاله ایشون کامل راهنماییتون میکنن

تشکر از راهنمایی
دیروز سوشال نامبر به ادرس پستی امد . ایا دوباره لازم است جایی مراجعه شود برای گرفتن ایدی کارد ( منظور گرین کارد نیست).
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان